Dodaj do ulubionych

pocenie stóp

04.09.22, 19:08
Drogie emamy macie sprawdzony sposób na mocno pocące się stopy. Mam ten problem tylko w lato, pot nie ma zapachu za to stopy są mokre i ślizgają się w każdych sandałach. Pot nie śmierdzi, ale stopy mam całe mokre. Jest na to jakiś sposób? Zawsze w lato mam problem, nigdy nie mogę założyć sandałów w cienkich pasków bo stopy pływają w każdym bucie, zawsze muszę mieć mocno zabudowane z grubych solidnych pasków i obowiązkowo skórzana wkładka. Znacie jakiś preparat, który może pomóc? Uprzedzając uwagi o tarczycy- nie jest to nowy objaw, mam tak od dziecka.
Obserwuj wątek
    • 35wcieniu Re: pocenie stóp 04.09.22, 19:37
      No antyperspirant do stóp, najlepiej w kremie.
      • pure_cashmere Re: pocenie stóp 04.09.22, 20:09
        ale jaki antyperspirant jest skuteczny?
        • 35wcieniu Re: pocenie stóp 04.09.22, 20:19
          Bez różnicy. Do stóp generalnie każdy, chyba że problem jest chorobowy.
      • pure_cashmere Re: pocenie stóp 04.09.22, 20:15
        jeżeli chodzi o pachy to antyperspiranty nie działają na mnie, jedynie bloker. Nie spotkałam się z blokerami do stóp.
        • hanusinamama Re: pocenie stóp 04.09.22, 20:22
          A czemu nie spróbowałaś blokera w kremie ? Nie musi miec przeznaczenia do pach.
          Mozna też zastrzykami z botoksu, to działa niby na pół roku wiec mozna koło maja np
          • pure_cashmere Re: pocenie stóp 04.09.22, 20:35
            muszę spróbować blokera w kremie, możesz polecić jakiś sprawdzony?
            • marta.graca Re: pocenie stóp 04.09.22, 21:01
              Etiaxil jest spoko.
              • ja_mamma Re: pocenie stóp 07.09.22, 11:02
                Potwierdzam.
            • hanusinamama Re: pocenie stóp 04.09.22, 23:14
              Nie używam bo nie mam problemu z poceniem się. Ale też nie uznaje podziału na kred do oczu, krem do rąk czy własnie bloker do pach. Skoro mozna smarować pachy to mozna i stopy czy dłonie...
    • berdebul Re: pocenie stóp 04.09.22, 19:42
      Płukanie szałwią.
    • bei Re: pocenie stóp 04.09.22, 20:40
      Spróbuj przyklejać do wnętrza buta cieniutką podpaskę, lub wkładki laktacyjne.
      • escollo Re: pocenie stóp 04.09.22, 21:42
        O matko, przecież to się odlepi.
        Ja mam dokładnie taki sam problem i zastanawiam się nad botoksem. Etiaxil i inne tego typu produkty strasznie wysuszają skore wiec rodzi się kolejny problem((
    • veryvery Re: pocenie stóp 04.09.22, 21:56
      Antiperspirant, taki jak pod pachy, moze byc ten z tych mocniejszych drogeryjnych, w kulce lub w kremie, tyle ze najlepiej całe stopy wysmarować, nie tylko podeszwy stóp ale tak do kostek, bo gdy wysmarujesz same podeszwy to moze nie wystarczac bo powyzej tez się noga poci I pot spływa. Dodatkowo są też talki do stóp, ale chyba nawet takie dla niemowląt też będą ok, posypać nim w środku buta. Upierdliwe to, wiem ale u mnie działa a też mam z tym problem.
      Ach I jeszcze co do antyperspirantu padła tutaj nazwa etiaxil ale u mnie te mocne, apteczne antyperspiranty tak wysuszają skórę że aż się łuszczy
    • eriu Re: pocenie stóp 04.09.22, 23:54
      U podologa zrób jonoforezę. Wystarczy 1-3 zabiegi i jest ogromna poprawa. Nic nie będziesz musiała używa do stóp. To trwa jakieś 15 minut. Siedzisz tylko. Tylko nie można mieć ranek na stopach.
    • nini6 Re: pocenie stóp 05.09.22, 08:56
      Bardzo dobrze na nadpotliwość działa krem URO z Lefrosch, tylko potwornie wysusza skórę stop.
      Miałam ten problem co Ty i w tym roku zdecydowałam się na botoks stóp - jestem zachwycona efektem.
      Polecam.
      Ponoć działa do 10 miesięcy, zamierzam w przyszłym roku powtórzyć.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka