09.09.22, 09:36
Drogie emamysmile szczególnie te z Wysp.
Jak już kiedyś pisałam, wybieram się z córą na Wyspy. Najpierw Szkocja, później Londyn.
Czy w związku z żałobą narodową mam oczekiwać utrudnien/ zmian?
Wiem,że ciężko powiedzieć, bo ostatni raz podobna sytuacja była przed narodzinami większości ematek, ale zakladam,że mimo wszystko brytyjskie uczestniczki forum będą miały najlepsze informacje
Obserwuj wątek
    • sueellen Re: Londyn 09.09.22, 10:25

Zdecydowanie. W najbliższych 10 dniach nawet bym nie próbowała przyjechać do Londynu. Będzie cyrk na kolkach. Ostatni raz Londyn miał takie problemy po śmierci Diany. Nie wiem na ile się przygotowali na śmierć królowej, ale problemy będą - w to nie wątpię.

• kunmig Re: Londyn 09.09.22, 10:35
        Tak myślałam. Plany ciężko będzie zmienić...
        Trochę obawiam się,że niektóre atrakcje mogą zostać zamknięte...
      • mysiaapysia Re: Londyn 09.09.22, 10:39
        Jak myślisz kiedy koronacja? Bo poprzednia była prawie rok później. A ja się wybieram do Anglii, Szkocji i Walii w połowie sierpnia. Mam super rezerwacje i teraz żal byłoby odwoływać...
        • bywalec.hoteli Re: Londyn 09.09.22, 11:02
          No do tego czasu to chyba zdążą już Królową pochować i koronować króla? Zwłaszcza, iż upłynęło od poprzedniej koronacji 69 lat?
          • amast Re: Londyn 09.09.22, 11:17
            > zdążą już (...) koronować króla

Niekoniecznie. Elżbieta została królową 6 lutego 1952, a koronowana została dopiero 2 czerwca 1953.
            • bywalec.hoteli Re: Londyn 09.09.22, 12:00
              no to napisałem, że to było 69 lat temu
              dziś są szybkie samochody, kolej, komputery, internet w publicznym użyciu
              wtedy zapewne samo rozesłanie zaproszeń i czekanie na odpowiedzi trwało kupę czasu, było zresztą niedużo po wojnie, Europa zniszczona przez Niemców i Rosjan
              • kamin Re: Londyn 09.09.22, 17:06
                W1952 naprawdę były już telefony, telegramy, samoloty pasażerskie i jeszcze sporo udogodnień. Naprawdę wysłanie zaproszeń nie trwało rok.
              • taniarada Re: Londyn 09.09.22, 17:30
                bywalec.hoteli napisał:

> no to napisałem, że to było 69 lat temu
                > dziś są szybkie samochody, kolej, komputery, internet w publicznym użyciu
                > wtedy zapewne samo rozesłanie zaproszeń i czekanie na odpowiedzi trwało kupę cz
                > asu, było zresztą niedużo po wojnie, Europa zniszczona przez Niemców i Rosjan
                Teraz większa jest technika niż gołębie pocztowe i na necie wszystko można znaleźć .Do 18 września ciężko w Londynie ,a oficjalna koronacja Karola to jak piszą media w 2023 .W dobie komputera no tak .
        • angazetka Re: Londyn 09.09.22, 11:20
          No już bez przesady, żeby odwoływać podróż, bo kiedyś może będzie koronacja wink
          • mysiaapysia Re: Londyn 09.09.22, 13:22
            No właśnie o to mi chodzi, że znając datę tego wydarzenia będę wiedzieć kiedy Londyn będzie oblężoną twierdzą. Może się okazać, że akurat wtedy gdy miałabym tam być wg już zrobionej rezerwacji. Mało prawdopodobne, abym mogła wtedy cokolwiek tam zobaczyć. Sama koronacja mnie nie interesuje. Zmiana rezerwacji jest dla mnie niewykonalna, ponieważ wcześniej mam podwójną rekrutację dzieci, a później zaczyna się kolejny rok szkolny.
    • dvdva Re: Londyn 09.09.22, 11:09
      Własnie koleje planowany strajk odwołały więc moze nie bedzie tak źle z transportem.
      Co do Londynu, to będzie masa turystów, pogrzeb w przyszłą niedzielę. Ja bym się nie pchała.
    • angazetka Re: Londyn 09.09.22, 11:25
      Kumpel właśnie poleciał na Wyspy, żeby wziąć udział w półmaratonie w rodzinnym mieście (w niedzielę) i wygląda na to, że mu odwołają.
      Galeria Narodowa zamknięta do jutra włącznie na przykład. Centrum Londynu do przyszłej niedzieli będzie pewnie regularnie paraliżowane, więc ogólnie teraz to kiepski czas. Kiedy lecisz?
      • kunmig Re: Londyn 09.09.22, 12:59
        Lecimy dzisiaj do Edynburga, w poniedziałek wieczorem do Luton, we wtorek wieczorem jedziemy do centrum Londynu i w piątek rano jedziemy do Paryża
        • angazetka Re: Londyn 09.09.22, 13:03
          O matko. Sprawdźcie sobie rozpiskę ceremonii i unikajcie chociaż miejsc kluczowych w te dni.
        • princesswhitewolf Re: Londyn 10.09.22, 01:20
          To ja bym zmieniła i najpierw do Londynu a potem Edynburga albo DuPaRyza pojechała.najpierw. da się?
      • fuzja-jadrowa Re: Londyn 09.09.22, 21:24
        Masz na mysli The Great North Run? Normalnie ma sie odbyc, juz potwierdzono.
    • 35wcieniu Re: Londyn 09.09.22, 13:05

Dziwne pytanie. No oczywiście że oczekiwać utrudnień- w Londynie w każdym razie.
      Będzie gigantyczny tłum ludzi, trudno będzie nie zwracać na to uwagi.
      • kunmig Re: Londyn 09.09.22, 13:18
        Oh, zdaję sobie sprawę,że sytuacja jest wyjątkowa.
        Nie bardzo mogę odwołać podróż.
        Może źle sformuowałam pytanie... głównie chodziło mi o to czy np. muzea mogą być pozamykane, komunikacja utrudniona ( zamówiłam taxowki na dłuższe trasy, darowałam sobie pociagi/ metro). Harry Potter studio mam nadzieję,że mi nie zamkną...
        • sueellen Re: Londyn 09.09.22, 16:07
          Muzea masz w samym centrum Londynu. Jeśli Londyn się zatka, to się do tego muzeum nie dopchasz. Poza tym na pewno kilka osób wpadnie na pomysł by oddać cześć królowej i przy okazji wpaść do muzeum ( zwłaszcza że te główne są bezpłatne)
        • angazetka Re: Londyn 09.09.22, 16:58
          Komunikacja na 1000% będzie utrudniona (poza metrem, ale za to w metrze jeszcze więcej ludzi). Taksówki też będą stać w tych korkach, nie wiem, czy jest sens bulić jak za zboże.
          Co do muzeów - sprawdzaj na stronach. Jak pisałam, National Gallery zamknięta do jutra.
          • kunmig Re: Londyn 09.09.22, 17:09
            Do londynu bedziemy wjezdzac ok 21 we wtorek, moze nie będzie tłumów tak późno...
            • angazetka Re: Londyn 09.09.22, 17:15
              Tylko te tłumy ludzi zewsząd wink
              Sprawdź rozpiskę D-Days, co którego dnia będzie.
            • princesswhitewolf Re: Londyn 10.09.22, 01:18
              www.dailymail.co.uk/news/article-11193607/What-happens-UK-Queen-died-Operation-London-Bridge-triggers-10-days-mourning.html

Jeśli dobrze liczę to chyba wychodzi na to że wtorek to day five. No i trumna będzie jechac z Buckingham Palace do Westminster Hall. Wzdłuż ulic będą tłumy a potem pójdą do pubów chlac bo to biesiadny naród i kochal swą Queen. Od środy będzie nieziemska kolejka wokół trumny zapewne wielokilometrowe wolno się ruszająca. Będą jechać do centrum szaleńcy by się udać do tej kolejki na pożegnanie. Tłumy Tłumy. W pubach masa ludu bo wszystko trza opić no nie?
        • fuzja-jadrowa Re: Londyn 09.09.22, 21:38
          > Harry Potter studio mam nadzieję,że mi nie zamkną...

Sprawdz ich strone albo przedzwon i zapytaj, jakie maja plany. To, co mialo byc odwolane/zamkniete juz zostalo zamkniete (np. Legoland dzisiaj).
          • angazetka Re: Londyn 09.09.22, 21:41
            Podejrzewam, że mogą być też zamykane poszczególne miejsca w poszczególne dni, jeśli akurat znajdują się na trasie, choćby dlatego, by pracownicy nie mieli bólu głowy, jak, u diabła, dotrzeć do pracy w tym tłumie.
          • sueellen Re: Londyn 09.09.22, 23:44
            Harry potter studio jest poza Londynem, koło Watford? No chyba że jest jeszcze jakieś inne? I bilety raczej bukuje się z wyprzedzeniem więc pewnie jeśli masz bilet to poinformują o zamknięciu?
    • krolewska.asma Re: Londyn 09.09.22, 17:08
      Przecież przyjadą miliony jak do Rzymu na pogrzeb apapieza
      Odwołuj jak nie chcesz skończyć w traumie
    • princesswhitewolf Re: Londyn 10.09.22, 01:10
      >Czy w związku z żałobą narodową mam oczekiwać utrudnien/ zmian?

Tak. Wpuszczamy na granicy tylko ubranych na czarno z kwiatami pogrzebowymi

A tak na serio to bacz Pani kiedy pogrzeb itd bo będą korki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka