Dodaj do ulubionych

Fotozagadka 😁

04.10.22, 02:27
Jesteśmy właśnie na krótkich wakacjach i niedaleko nas jest miejscowość o bardzo interesującej nazwie. Ciekawa jestem, czy któraś ematka wie, jak się ją wymawia 😄

Ja się dowiedziałam od miejscowych i powiem szczerze, że w życiu bym na tę wymowę nie wpadła.
Obserwuj wątek
    • noname2021 Re: Fotozagadka 😁 04.10.22, 02:31
      jak powiesz przez zacisniete zeby, to bedzie jak trza smile
      www.pronouncekiwi.com/Cwmffrwd
      • eliszka25 Re: Fotozagadka 😁 04.10.22, 02:34
        Ej, zepsułaś wątek! Bez podpowiedzi miało być!
        • noname2021 Re: Fotozagadka 😁 04.10.22, 02:53
          Etam zaraz zepsulas.

Greetings from Satan's Kingdom, wink
          en.wikipedia.org/wiki/Satans_Kingdom,_Massachusetts

W Polsce tez sa dziwne nazwy i pewnie wiele, takich ktorych nazwy obcokrajowiec nie wymowi. np. Warząchewka Polska smile

• eliszka25 Re: Fotozagadka 😁 04.10.22, 02:59
            No wiadomo, nawet zwykła Bydgoszcz jest dla większości obcokrajowców niewymawialna. Jednak nazwa miejscowości składająca się z samych spółgłosek, to już wyższa szkoła jazdy 😄.
            • jednoraz0w0 Re: Fotozagadka 😁 04.10.22, 03:01
              Mój chłop jakoś te wszystkie Bydgoszczy wymawiał, nawiększy wyzwaniem było „zdupcaj” - jakby się nie starał, wychodziło mu „zzupcaj”
              • eliszka25 Re: Fotozagadka 😁 04.10.22, 03:04
                Zzupcaj też fajnie 😄
      • szmytka1 Re: Fotozagadka 😁 04.10.22, 10:21
        Głosuję na wymowę katalońska 😆 z linka noname
        • eliszka25 Re: Fotozagadka 😁 04.10.22, 10:32
          Islandzka też jest niezła 😄
          • szmytka1 Re: Fotozagadka 😁 04.10.22, 10:47
            Tak, ma urok, przy niej katalonczycy to jakoś jednak seplenia
    • iwoniaw Re: Fotozagadka 😁 04.10.22, 08:37
      Podoba mi się - jesli pamiętać, że "w" jest przecież graficznym wariantem omegi, to calkiem oczywiste, że tak się to czyta ❤️
    • lilia.z.doliny Re: Fotozagadka 😁 04.10.22, 09:29
      Nigdy nawet nie startuje do odczytania tych miejscowości. Llangollan się nauczyłam (cudne miejsce) , llandudno jw.
      Ale już Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwlll­lantysiliogogogoch... hm....
      • eliszka25 Re: Fotozagadka 😁 04.10.22, 09:43
        Nazwę tego ostatniego, to chyba w ogóle mało kto poprawnie wymówi. Ja wiem, że podwójne L czyta się jako takie charczące h albo hl, równie charczące, ale nie wiem, od czego zależy kiedy jest które. Jednak czytanie tych nazw tak, jak są zapisane, bywa naprawdę zabawne 😄
        • daniela34 Re: Fotozagadka 😁 04.10.22, 09:58
          Te nazwy mi przypominają opowieść o tym, jak moi rodzice podróżowali samochodem przez Wegry. Ojciec prowadził, mama go pilotowała.
          -Czytaj drogowskaz! -nakazał ojciec
          Mama się skupiła, przekrzywiła głowę jak owczarek niemiecki na etapie nauki i czyta:
          - S...sz...s...o już przejechaliśmy

(Ja wiem, że węgierski to pikuś przy walijskim, ale przyznacie, że Sátoraljaújhely ma pewien urok)
          • eliszka25 Re: Fotozagadka 😁 04.10.22, 10:19
            Węgierski też jest całkiem fajny pod tym względem. Może nie aż tak, jak walijski, ale wymowa niektórych nazw czy wyrazów bywa wyzwaniem.
      • eliszka25 Re: Fotozagadka 😁 04.10.22, 10:39
        Ten pan potrafi 😄

m.youtube.com/watch?v=fHxO0UdpoxM

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka