Dodaj do ulubionych

Filtr do wody stacjonarny.

30.10.22, 09:40
Czy któraś z Was ma może taki stacjonarny , montowany pod zlewem filtr do wody ? Widziałam kiedyś u znajomych , mieli osobny kranik i całe urządzenie schowane pod zlewem w kuchni. Niestety nie zapytałam o producenta.
Na co zwracać uwagę kupując takie urządzenie?
Jak często trzeba to czyścić i wymieniać filtry ? Musi to robić firma czy można samemu ? Jakie filtry są najlepsze ? Węglowe ?
Jestem przerażona ilością plastikowych butelek które całą rodziną produkujemy.
Obserwuj wątek
    • princesswhitewolf Re: Filtr do wody stacjonarny. 30.10.22, 09:59
      Tak. Musisz zadecydowac sama czy chcesz zwykly weglowy( zajmie malo miejsca i usunie tylko pdor chloru i metale ciezkie) czy tez naprawde miec oczyszczona wode a to zajmuje miejsce, praktycznie pol szafki pod zlewem.

Ja mam to drugie rozwiazanie. Mam 7 stopniowy filter z RO czyli osmoza odwrocona a potem reminalizacja i jonizacja. Nigdy nie mam osadu w czajniku. Ja jestem wybredna co do wody.

Pod zlewem mam tez mala pompe by woda szybko leciala oraz taki baniak by naraz tej wody bylo wiecej.

Pompa jest opcjonalna acz skuteczna

• snajper55 Re: Filtr do wody stacjonarny. 30.10.22, 10:52
        princesswhitewolf napisała:

> Ja mam to drugie rozwiazanie. Mam 7 stopniowy filter z RO czyli osmoza odwrocon
        > a a potem reminalizacja i jonizacja. Nigdy nie mam osadu w czajniku. Ja jestem
        > wybredna co do wody.

Rozumiem że wiesz o tym, że

"Główną wadą takiej wody jest brak minerałów. Odwrócona osmoza usuwa sód, potas, wapń, magnez i inne substancje. Minerały są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu"

A skoro nie masz kamienia w czajniku, powstającego z jonów wapnia i magnezu zawartych w wodzie, to reminalizacja i jonizacja coś u ciebie szwankuje.

S.
        • princesswhitewolf Re: Filtr do wody stacjonarny. 30.10.22, 11:03
          Nikt nie ma osadu w czajniku z posiadajacych taki filtr ( a znam wiele osob ktore posiada). Osad to metale ciezkie. Filtr reminalizujacy zawiera potrzebne mineraly we wlasciwej ilosci. I to nie moze " szwankowac" bo to sa rurki. Jakby nie bylo przeplywu woda by nie leciala a filtr remineralizyjacy sie regularnie wymienia, specjalisto
          • princesswhitewolf Re: Filtr do wody stacjonarny. 30.10.22, 11:04
            Woda z filtra jest miekka.
            • princesswhitewolf Re: Filtr do wody stacjonarny. 30.10.22, 11:33
              Acz reminalizowana i z wapniem..poczytaj w linku wyzej jest napisane w opisie ze nie ma osadow.wiec nie tylko ja
              • snajper55 Re: Filtr do wody stacjonarny. 30.10.22, 14:59

> Acz reminalizowana i z wapniem..poczytaj w linku wyzej jest napisane w opisie z
                > e nie ma osadow.wiec nie tylko ja

Gdyby była remineralizowana i z wapniem, to by się w czajniku tworzył osad. Skoro się nie tworzy, to woda jest pozbawiona składników mineralnych.

S.
                • princesswhitewolf Re: Filtr do wody stacjonarny. 30.10.22, 15:36
                  Moze w koncu poczytaj linka. Taki filtr mam juz z 10 lat i pacz pan zyje.... Reminalizacja nie oznacza wsadzania nadmiaru wapnia i czynienia z yego uktra twarej wody.

Snajper serio poczytaj

sklepzfiltrami.pl/pl/p/RO7-AQUAFILTER-7-stopniowy-system-Odwroconej-Osmozy-/44

Nie stwierdzono zgonow po używaniu filtra z osmoza i mineralizacja.

Napisz do nich, ze jak to mozliwe ze wapno jest w reminalizacji a ze pisza ze nie ma osadow w czajniku
                • krolewska.asma Re: Filtr do wody stacjonarny. 30.10.22, 15:39
                  Właśnie że osad to nie jest taka straszna rzecz bo tylko pokazuje że wodzie są te składniki które są potrzebne organizmowi
            • snajper55 Re: Filtr do wody stacjonarny. 30.10.22, 14:57

> Woda z filtra jest miekka.

Woda po tej całej osmozie jest pozbawiona mikroelementów niezbędnych człowiekowi.

S.
          • bistian Re: Filtr do wody stacjonarny. 30.10.22, 14:46

> Osad to metale ciezkie.

big_grin big_grin big_grin big_grin big_grin big_grin big_grin
          • snajper55 Re: Filtr do wody stacjonarny. 30.10.22, 14:56

> Nikt nie ma osadu w czajniku z posiadajacych taki filtr ( a znam wiele osob kto
            > re posiada). Osad to metale ciezkie.

Nieprawda. Osad to wytrącone związki wapnia i magnezu. Gotuj i pij wodę destylowaną to też kamienia nie będzie.

"Kamień w wodzie to wytrącone związki wapnia i magnezu, które w trakcie podgrzewania tworzą osad np. w czajniku. "

www.hellozdrowie.pl/czy-kamien-ktory-osiada-sie-w-czajniku-jest-grozny-dla-naszego-zdrowia/
            > Filtr reminalizujacy zawiera potrzebne min
            > eraly we wlasciwej ilosci. I to nie moze " szwankowac" bo to sa rurki.

Napisałem, łagodnie, ale nie doceniłaś. Napiszę wprost. Ten filtr remineralizujący to pic na wodę, fotomontaż, czego dowodem jest brak kamienia w czajniku, czyli brak związków magnezu i wapnia w wodzie.

S.
            • princesswhitewolf Re: Filtr do wody stacjonarny. 30.10.22, 16:24
              Snajper
              ... Pije i zyje. Ludzie pija i zyja wiec wiesz...fantazjuj dalej
          • krolewska.asma Re: Filtr do wody stacjonarny. 30.10.22, 15:37
            Ja mam jakiś filtr i właśnie mam dużo osadu
            Więcej niż z wody która jest bez filtra

I bądź tu Mondry
            • princesswhitewolf Re: Filtr do wody stacjonarny. 30.10.22, 16:25
              Ale masz weglowy, one nie potrzebuja reminalizacji. Moze wegiel sie wytraca
      • mysiulek08 Re: Filtr do wody stacjonarny. 30.10.22, 14:50
        tylkowoda.pl/mit-6-odwrocona-osmoza-marnuje-wode/
        • snajper55 Re: Filtr do wody stacjonarny. 30.10.22, 15:06
          mysiulek08 napisała:

> tylkowoda.pl/mit-6-odwrocona-osmoza-marnuje-wode/

O to, to, to.

"Przede wszystkim, woda, którą pijemy, była wewnątrz wielu różnych organizmów. Płynęła wieloma korytami rzek i zetknęła się z każdym możliwym zanieczyszczeniem obecnym na naszej planecie. Odwrócona osmoza to jedyne rozwiązanie, które przywraca wodę do stanu najbardziej zbliżonego do jej pierwotnej postaci – czystego H2O."

Czyste H2O. Żadnych składników mineralnych, żadnych mikroelementów, taka woda destylowana. Bardzo dobra do różnych urządzeń (z powodu braku osadów), ale nie dla człowieka.

Pomyślmy z czym stykają się warzywa czy owoce które jemy, Podlewane nawozami naturalnymi i innymi nieczystościami. Pora na jakieś urządzenie usuwające z warzyw i owoców te wszelkie nieczystości, te związki wapnia, żelaza, magnezu...

S.
          • mysiulek08 Re: Filtr do wody stacjonarny. 30.10.22, 15:27
            mnie bardziej chodzi o marnowanie wody a nie o braki mikroelementow, bo sa filtry mineralizacyjne, ktore montujesz w system RO
            • snajper55 Re: Filtr do wody stacjonarny. 30.10.22, 15:32
              mysiulek08 napisała:

> mnie bardziej chodzi o marnowanie wody a nie o braki mikroelementow, bo sa filt
              > ry mineralizacyjne, ktore montujesz w system RO

Ale skoro nie ma kamienia w czajniku, to te filtry mineralizacyjne niewiele dają (nic nie dają?).

Wody też się dużo marnuje, ale koszula bliższa ciału i bardziej mnie odrzuca usuwanie z wody potrzebnych składników.

Na te filtry była kiedyś moda tak jak na produkty Amway. I podobne towarzystwo tymi rzeczami się zajmowało.

S.
              • mysiulek08 Re: Filtr do wody stacjonarny. 30.10.22, 15:35
                z czasow przedfiltrowych (dopoki dzialala stacja ozonowania wody) tez nie mialam osadu w czajniku i wogole nie pamietam kiedy musialam czajnik odkamieniac
                • bistian Re: Filtr do wody stacjonarny. 30.10.22, 16:34
                  mysiulek08 napisała:

> z czasow przedfiltrowych (dopoki dzialala stacja ozonowania wody) tez nie mial
                  > am osadu w czajniku i wogole nie pamietam kiedy musialam czajnik odkamieniac

Woda z ujęcia jest przepuszczana przez naprawdę duży filtr, związki wapnia są tam wytrącane na warstwie koksu. Robi się to w trosce o stan rur, nie chodzi o nasze zdrowie, my możemy pić wodę z minerałami i powinniśmy.
                  U mnie jest woda mocno zmineralizowana, nawet po przefiltrowaniu i zawsze tak było, w poprzednich odwiertach również, taka uroda tych pokładów.
              • princesswhitewolf Re: Filtr do wody stacjonarny. 30.10.22, 16:28
                Snajper naprawde wiele ludzi uzywa nadal filtry i nie jest to kwestia mody ale jakosci wody i wybrednosci.

Jak chcesz pij kranows przeciez nie ma przymusu do tego bys kupowal filtry
                • bistian Re: Filtr do wody stacjonarny. 30.10.22, 16:36

> Snajper naprawde wiele ludzi uzywa nadal filtry i nie jest to kwestia mody ale
                  > jakosci wody i wybrednosci.
                  >
                  > Jak chcesz pij kranows przeciez nie ma przymusu do tego bys kupowal filtry

Niektórzy mają wodę fatalnej jakości, to prawda.
                  Ja mam całkiem w porządku, piję bez filtrowania, bo jestem wybredny.
                  • princesswhitewolf Re: Filtr do wody stacjonarny. 30.10.22, 17:01
                    Sa ludzie w gorach ktorzy maja zrodlana w kranie i filtrowanie wtedy to absurd
    • princesswhitewolf Re: Filtr do wody stacjonarny. 30.10.22, 10:02
      Tego sie nie czysci bo to rurki sa i w szafce. Jak wymieniamy filtry przeplukujemy pojemniki. Ociec mojego dziecka to robi bo by odkrecic trza mocy. Proste jak budowa cepa
      Wymiana filtrow różnie. Niektore co roku ( weglowy i dwa podstawowe) a potem niektore co rok a RO raz na dwa lata. Tu mass z polskiej strony takie cos. Ja mam podobne

sklepzfiltrami.pl/pl/p/RO7-AQUAFILTER-7-stopniowy-system-Odwroconej-Osmozy-/44
      • intuicja77 Re: Filtr do wody stacjonarny. 30.10.22, 10:06
        Bardzo Ci dziękuję. Nie ma znaczenia cena , bo w butelkach na pewno większą kasę przewalamy , więc chce kupić coś porządnego. Montowaliście to sami czy przez jakąś firmę? Bardzo to skomplikowane w montażu?
        • princesswhitewolf Re: Filtr do wody stacjonarny. 30.10.22, 10:21
          Ojciec mego potomka montowal.
          Przy zalozeniu ze twoj facet potrafi wkrecic srube czyli takie podst rzeczy to spokojnie zainstaluje i filtr.

Tylko.z samym kranem moze byc problem bo albo musisz wymienic kran na taki co od tylu ma wajche na filtrowana wode ( ja taki mam) albo zainstalowac osobny kranik, a tu trzeba sie przewiercić przez zlewozmywak czy obudowe. No i tu juz kwestia czy twoj facet wie jak. To jest najtrudniejsze. Reszta to system polaczonych juz rurek. No i jesli chcesz z pompa to musi byc gdzies blisko gniazdko by do pradu podlaczyc.
          Przecietny hydraulik zalatwi sprawe, a potem juz filtry do wymiany to kazdy chlop ma sile by odkrecic
          • intuicja77 Re: Filtr do wody stacjonarny. 30.10.22, 10:29
            Bardzo, bardzo Ci dziękuję!!!
          • aglibaba Re: Filtr do wody stacjonarny. 30.10.22, 10:34
            Powiadasz, że system nie jest dla kobiet, bo nie damy rady wymienić filtra?
            Cóż, na szczęście mam nablatowy, daję radę.
            • princesswhitewolf Re: Filtr do wody stacjonarny. 30.10.22, 11:07
              Nie wiem jaki masz ale ten co wkleilam ma 3 pojemniki do ktorych jest specjalny przyrzad by otworzyc je. To wymaga troche sily a facetom przychodzi lekko.

Ja na 2 pietrze w kuchni mam nadblatowy ale to nie ma osmozy odwroconej. To tylko weglowy
              • aglibaba Re: Filtr do wody stacjonarny. 30.10.22, 13:37
                Ach, kolejny dowód na nierówność płci. Kobiety mają utrudniony dostęp do osmozy odwróconej!
                (Ironiawink )
              • mysiulek08 Re: Filtr do wody stacjonarny. 30.10.22, 15:28
                przesadzasz, odkrecam te pojemniki na filtry zalaczonym kluczem bez problemu
                • princesswhitewolf Re: Filtr do wody stacjonarny. 30.10.22, 16:26
                  >przesadzasz, odkrecam te pojemniki na filtry zalaczonym kluczem bez problemu

Mysle ze tez zalezy od konkretnego typu albo....jak z wszystkim czyli zalezy od tego jak mocno poprzednia osoba zakrecila
          • mysiulek08 Re: Filtr do wody stacjonarny. 30.10.22, 15:29
            mozna kupic takie 'zabudowane' z innym ulozeniem filtrow i postawic np na blacie
            • mysiulek08 Re: Filtr do wody stacjonarny. 30.10.22, 15:35
              cos takiego

www.filtry-wody.pl/odwrocona-osmoza2/systemy-odwroconej-osmozy-bez-zbiornika/
            • princesswhitewolf Re: Filtr do wody stacjonarny. 30.10.22, 16:26
              Tez mozna, my mamy cos podobnego w kuchni na 2 pietrze.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka