Dodaj do ulubionych

Zamordowany chłopczyk

04.11.22, 08:58
Leoś. Jego ojciec zabrał głos. Im więcej czytam tym mniej jestem zaskoczona że dziecko zginęło.

wiadomosci.wp.pl/horror-pod-garwolinem-ojciec-zamordowanego-leosia-przerywa-milczenie-6829777054939648a
Siedzę na telefonie. Nie wiem czy się dobrze skopiwał link.
Obserwuj wątek
    • login.na.raz Re: Zamordowany chłopczyk 04.11.22, 09:04
      Kurde, z tik toka umieją korzystać, hasztagi wstawiać umieją, a poczytać o antykoncepcji i zastosować to w życiu, to już nie umieją.
      • 35wcieniu Re: Zamordowany chłopczyk 04.11.22, 09:07
        Jak się rozmnażali to tik tok akurat raczkował, ale to detal. Zdolności poznawcze tych akurat ludzi z tego co piszą generalnie nie są zbyt wysokie.
        • login.na.raz Re: Zamordowany chłopczyk 04.11.22, 09:15
          Ale w artykule jest, że matka wstawiała na tik toka jakieś ckliwe rodzinne bzdety. A jeszcze jedno dziecko ma i trzecie w drodze.
          • figa_z_makiem99 Re: Zamordowany chłopczyk 04.11.22, 09:39
            Niedawno czytałam jakiegoś niusa o Dodzie, że nie chce mieć dzieci, największe larum pochodziło od patusów i półinteligentów, wypisywali ckliwe pierdy o posiadaniu dzieci, taki jest trend w społeczeństwie. Nie uczą w szkołach o antykoncepcji, o tym, że dziecko to trud i duża odpowiedzialność, nie ma dostępu do legalnej aborcji. Ta dziewczyna powinna pójść do przychodni i móc dokonać aborcji farmakologicznej, byłoby to z korzyścią dla potencjalnego dziecka, dla niej i innych.
            • spirit_of_africa Re: Zamordowany chłopczyk 04.11.22, 10:27
              Wiesz pytanie czy jakby miała taka możliwość to by z niej skorzystała. Patologia ma często specyficzne poczucie dobra dziecka. U znanej mi pary objawiało się tak, ze aborcja to straszne zło i mordowanie dzidziusiow, ale już przemoc wobec dziecka i jego zaniedbywanie to ok.
              • daniela34 Re: Zamordowany chłopczyk 04.11.22, 10:32
                Zgadza się. Oczywiście nie zmienia to mojej opinii, ze aborcja powinna być dostępna, ale trzeba sobie uczciwie powiedzieć, że takie osoby niekoniecznie z niej skorzystają, podobnie jak z darmowej antykoncepcji.
                • mgla_jedwabna Re: Zamordowany chłopczyk 04.11.22, 11:37
                  Gdyby była normalnie dostępna i praktykowana bez otoczki nielegalu, to i mentalność "mordowanie dzidziusiów" nieco by osłabła.
                  • daniela34 Re: Zamordowany chłopczyk 04.11.22, 11:48
                    W UK nie ma jak mniemam mentalności "mordowania dzidziusiów" a w ciągu lat było co najmniej 9 przypadków zabicia dziecka przez matkę- w jednym z przypadków argument matki to "bo przeszkadzało w życiu erotycznym."
              • eliszka25 Re: Zamordowany chłopczyk 04.11.22, 10:33
                O to to. Aborcja, to mordowanie, ale jak już się urodzi, to można tłuc.
              • figa_z_makiem99 Re: Zamordowany chłopczyk 04.11.22, 10:36
                Może część by przynajmniej skorzystała. Katolskie brednie piorą społeczeństwu mózgi, nieważne wykształcenie, praca, mieszkanie, tak postępują dziwki, "prawdziwe kobiety" rodzą dzieci i to jest dla nich największym szczęściem, czasem patrzę na komentarze i prym wiodą sterane życiem kobiety, dyscyplinują inne i obrzucają syfem. I tak jak mówisz, urodzenie dzidziusia to najwyższe dobro, a potem znęcanie się nad dzieckiem, bo życie jest trudne, trzeba rezygnować z siebie i poświęcać się, a wybory innych budzą agresję.
                • triss_merigold6 Re: Zamordowany chłopczyk 04.11.22, 14:36
                  Chciałam zauważyć, że liczba urodzeń przez nieletnie poniżej 18. roku życia sukcesywnie SPADA od początku lat 90-tych i nie ma to związku z dostępnością aborcji. Prędzej występuje związek z antykoncepcja i źródłami wiedzy o zabezpieczeniu się oraz brakiem przyzwolenia społecznego na ciąże nieletnich, co sprzyja radzeniu sobie z problemem.

30 lat temu niemal w każdej podstawówce zdarzyła się panienka co to niespełna 16 lat i porodowka, a w wieku 16+ ślub za zgodą sądu. Obecnie rodząca szesnastolatka czy siedemnastolatka to wyłącznie ciężka patologia.
            • nowyczlowiekforumu [...] 04.11.22, 10:39
              Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
              • figa_z_makiem99 Re: Zamordowany chłopczyk 04.11.22, 10:42
                Wysterylizować na siłę, ale nie można niestety.
      • irma223 Re: Zamordowany chłopczyk 04.11.22, 10:47
        A było lat temu parę, koedy jakaś "znana influencerka" o wyglądzie supermodelki w luksusowym domu też wstawiała przeurocze fotki na IG, jaka to z niej doskonała mamusia, a gdy partner ją w końcu nagrał i upublicznił, to aż uszy więdły słuchać. Dzieciaczek też był jakiś trzylatek.
        • figa_z_makiem99 Re: Zamordowany chłopczyk 04.11.22, 11:05
          Społeczeństwo jest coraz bardziej infantylne " będę miała kolejnego dzidziusia " , " urodzę dzidzię " , biała sukienka i wesele na 200 osób, piętrowe torty, a potem przychodzi zwyczajne życie i szara codzienność, kochający mąż ucieka do kolegów, dzieci wrzeszczą i nie dają spać, brakuje pieniędzy, ona zaczyna tyć i nie ma czasu o siebie zadbać. Wszystko drożeje, a nie każdy ma zaplecze w postaci zamożnych i kochających rodziców. Z jednej strony instagram i promowanie idealnego, luksusowego życia, a z drugiej rzeczywistość, naciski społeczeństwa, że powinnaś tryskać szczęściem i radością, tak się rodzi frustracja.
          • triss_merigold6 Re: Zamordowany chłopczyk 04.11.22, 14:38
            Guano prawda. Popatrz sobie na dane o wieku rodzących w podziale na lata, liczba nieletnich matek systematycznie spada, a urodzenia przez 15-16-latki można liczyć na palcach.
    • 35wcieniu Re: Zamordowany chłopczyk 04.11.22, 09:04
      Dwudziestolatek. Ojciec 4,5 letniego dziecka. Który "dopiero niedawno zaczął wychodzić na prostą". Matka i konkubent zapewne analogicznie. No fakt, powiedzieć że nic nie wskazywało że dojdzie do tragedii raczej się nie da.
    • nini6 Re: Zamordowany chłopczyk 04.11.22, 09:13
      Jprdl... "tata chłopca opowiada, że on i Karolina poznali się przez koleżankę z kolonii. Potem zakochali się w sobie i tworzyli szczęśliwy związek. Choć oboje pochodzą z Warszawy, uczyli się w gimnazjum przy Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii "Pajacyk" w Radomiu. - Nie trafiliśmy tam za karę czy z przymusu. Ja miałem problemy z nauką i mój opiekun podpowiedział, że tam mogę otrzymać pomoc. Karolina chciała być ze mną. To był czas, w którym już wiedzieliśmy, że będziemy mieli dziecko - twierdzi."

Szczęśliwy związek dwojga kolonijnych piętnastolatków ....
      • bulzemba Re: Zamordowany chłopczyk 04.11.22, 09:18
        Czyli poziom umysłowy obojga dachu nie przebijał.

Generalnie Karolina lubi niegrzecznych chłopców. Aktualny partner po poprawczaku.
        • thank_you Re: Zamordowany chłopczyk 04.11.22, 09:27
          A który grzeczny/z dobrego domu, byłby zainteresowany 15-łatką z dzieckiem? Wybór miała ograniczony swoim środowiskiem.
      • tokyocat Re: Zamordowany chłopczyk 04.11.22, 11:32
        Tragedia.
    • lauren6 Re: Zamordowany chłopczyk 04.11.22, 09:22
      Tej prababci jest mi szalenie żal. Odchowała dziecko, kochała jak swoje i musiała je oddać w ręce morderców. Niemowlę pewnie dlatego trafiło do RZ, bo ta babcia jest w zbyt dużej rozsypce by się nim zająć.

Mam nadzieję, że sąd rodzinny w tym wypadku szybko odbierze patusom prawa rodzicielskie do niemowlaka i jego brata/siostry, które się niedługo urodzi. Oby te dzieci trafiły szybko do adopcji i nigdy się nie dowiedziały kim byli ich biorodzice.
      • hanusinamama Re: Zamordowany chłopczyk 04.11.22, 10:30
        Ja bym nie wierzyła ślepo w to co mowią sąsiedzi. Dziewczyna bez pwoodu tak nie skonczyła, sama pochodziła z domu patologicznego lub takiego który ma w dupie dzieci. Babcia jakby nie patrzeć jest jej rodziną.
        • szare_kolory Re: Zamordowany chłopczyk 04.11.22, 11:42
          Otóż to, takie sytuacje nie biorą się znikąd. Wątpię, żeby dziewczyna z kochającego domu, gdzie rodzice interesują się rozwojem dziecka, rozmawiają z nim, poświęcają swój czas urodziła trójkę dzieci do wieku mniej-więcej dwudziestu lat. Wpadki się zdarzają, to normalne. Ale w ciepłych rodzinach takie wczesne maleństwo się odchowa, młodziutkiej matce pomaga zdobyć jakiś zawód/ wykształcenie i dba się jednak o to, żeby przychówek nie powiększał się w takim tempie. A to chyba jednak nie jest ten przypadek.
          • hanusinamama Re: Zamordowany chłopczyk 04.11.22, 12:20
            Kto jej pozwolił jechac za chłopakiem do tego ośrodka?? Zaden normalny rodzic by sie na to nie zgodził
            • swinka-morska Re: Zamordowany chłopczyk 04.11.22, 14:42
              hanusinamama napisała:

> Kto jej pozwolił jechac za chłopakiem do tego ośrodka?? Zaden normalny rodzic b
              > y sie na to nie zgodził

I drugie pytanie - na jakiej podstawie ją przyjęto do ośrodka socjoterapeutycznego? Tam nie można się samemu zgłosić "hej, jest tu mój znajomy, to ja też chcę". Panna miała najwyraźniej wskazania do socjoterapii.
          • milva24 Re: Zamordowany chłopczyk 04.11.22, 14:27
            Zgadzam się. Kiedyś opisywałam przypadek mojej kuzynki, która urodziła w wieku 16 lat, dziecko wcześniak z problemami zdrowotnymi. Rodzina zwykła, nie żadna idealna, a stanęli na wysokości zadania. Zajęli się i córką i wnukiem, dziewczyna skończyła szkołę średnią i zaocznie studia, wyszła za ojca swojego dziecka ale gdy oboje dorośli.
          • triss_merigold6 Re: Zamordowany chłopczyk 04.11.22, 14:40
            Wpadka wpadką, ale w normalnej rodzinie nikt nie dopuści do tego, żeby 15-latka urodziła.
            • milva24 Re: Zamordowany chłopczyk 04.11.22, 15:14
              Akurat o ciąży tej mojej kuzynki to się rodzice dowiedzieli gdy była gdzieś w 5 m-cu.
              • hanusinamama Re: Zamordowany chłopczyk 04.11.22, 15:57
                Triss nie wytłumaczysz. Ona uwaza, ze w "pożadnym domu" to się nie przytafi...no może. Pytanie jak zareguje rodzina i jak skonczy dziewczyna
                • triss_merigold6 Re: Zamordowany chłopczyk 04.11.22, 16:12
                  Wpadka to jedno, dopuszczenie do powicia to zupełnie inna sprawa.
                  Skądinąd, nie bardzo wierzę, że zadbana i zaopiekowana właściwie 14-latka bzyka się po krzakach z rówieśnikami.
      • milva24 Re: Zamordowany chłopczyk 04.11.22, 14:29
        Pytanie czym te dzieci są już obciążone bo nie wiadomo czy pani nie piła i nie ćpała w ciąży.
    • figa_z_makiem99 Re: Zamordowany chłopczyk 04.11.22, 09:23
      Takich ludzi powinni przymusowo sterylizować.
    • thank_you Re: Zamordowany chłopczyk 04.11.22, 09:29
      Wstrząsająca historia, z której wynika, ze chłopiec nie żył od kilku miesięcy. Biedne dziecko, biedna babcia, która nie była w stanie zapobiec tragedii, bo patuska dostała z automatu prawa rodzicielskie, choć nie powinna.
      • triss_merigold6 Re: Zamordowany chłopczyk 04.11.22, 09:51
        Dostała z automatu, bo była pełnoletnia i mogła sama brać 500+ razy 2 i 1000 zł kosiniakowego na nowe dziecko. Dwa koła żywej gotówki co miesiąc dla osiemnastolatki to w jej postrzeganiu kupa kasy.
        • thank_you Re: Zamordowany chłopczyk 04.11.22, 10:08
          Wiem dlaczego dostała - po prostu jest to kolejna luka w prawie, przez którą takie patusiary sprawują władzę rodzicielską, a sąd nie powinien im powierzyć nawet chomika.
        • m_incubo Re: Zamordowany chłopczyk 04.11.22, 16:24
          A może i RKO smile
          • thank_you Re: Zamordowany chłopczyk 04.11.22, 16:46
            Nom, i tym oto sposobem za pół roku będę dostawała przez rok... 2 k. Geniusz to wymyślił, aczkolwiek rozumiem zamysł z rozpoczęciem wypłat po roku. tongue_out
            • triss_merigold6 Re: Zamordowany chłopczyk 04.11.22, 16:51
              O ile nie zostanie od razu pozbawiona praw rodzicielskich. Dzieci powinny być skierowane do adopcji natychmiast, im szybciej tym ich straty mniejsze.
              • thank_you Re: Zamordowany chłopczyk 04.11.22, 16:55
                Szkoda, że patusiary najczęściej rodzą dzieci z wyrokiem - FAS.
      • memphis90 Re: Zamordowany chłopczyk 04.11.22, 09:53
        Jak opisała Gazeta- „we wtorek matka i konkubent wskazali miejsce ukrycia zwłok, w środę znaleziono zwłoki dziecka w płytkim grobie i wszystko wskazywało na to, ze zmarło wcześniej, niż w dniu odnalezienia (czyli w środę)”

Takich dziennikarzy to na detektywów śledczych powinni natychmiast wziąć!
        • thank_you Re: Zamordowany chłopczyk 04.11.22, 10:09
          Eee, nic mnie tu nie śmieszy. uncertain
          • memphis90 Re: Zamordowany chłopczyk 04.11.22, 10:35
            Mnie tez nie śmieszy, mnie wkurza ta wszechobecna niechlujność czy wręcz bezmyślność dziennikarska…
            • eliszka25 Re: Zamordowany chłopczyk 04.11.22, 10:45
              Ten tekst jest w ogóle „świetnie” napisany. Para 14-latków, która stworzyła udany związek na kolonii 🤦🏼‍♀️
              • lauren6 Re: Zamordowany chłopczyk 04.11.22, 10:49
                Przypominam tekst sprzed kilku tygodni o ręce trupa, która złapała kobietę za kostkę.
                Taki to właśnie poziom dziennikarstwa.
                • memphis90 Re: Zamordowany chłopczyk 04.11.22, 11:48
                  Ostatnio jedna pani redaktorka dziwowała sie, ze w badaniu pappa nie wyszło, ze płód ma jedną nóżkę krótszą… Bo przecież wrodzony brak nogi to „wada genetyczna” i pappa powinno wykazać!
                • hanusinamama Re: Zamordowany chłopczyk 04.11.22, 12:26
                  Pamietam, ze na gazecie chyba wisiało "trup złapał kobiete za nogę" a zaraz obok "informacje, ze trup złapał za nogę są nieprawdziwe"...dobre pół godziny oba newsy koło siebie wisiały...
              • triss_merigold6 Re: Zamordowany chłopczyk 04.11.22, 14:42
                Fraza zupełnie kompatybilna z ematkowym spuszczaniem się nad chodzeniem ze sobą dzieci z podstawówki i wczesnego liceum.
    • niezwykladziewczyna Re: Zamordowany chłopczyk 04.11.22, 09:36
      Niepotrzebnie zabrali Leosia od prababci. A to młodsze dziecko było cały czas po opieką prababci czy matki?
      • bulzemba Re: Zamordowany chłopczyk 04.11.22, 09:44
        500+ piechotą nie chodzi.
        • niezwykladziewczyna Re: Zamordowany chłopczyk 04.11.22, 10:11
          No tak zapomniałam całkiem o 500+
          • bulzemba Re: Zamordowany chłopczyk 04.11.22, 10:18
            Zdaje się że po wprowadzeniu 500 + na ośrodki przetrzymujace bombelki patologii był najazd "skruszonych" rodziców.
            • niezwykladziewczyna Re: Zamordowany chłopczyk 04.11.22, 10:27
              Kochający rodzice, ja pierdole.
        • thank_you Re: Zamordowany chłopczyk 04.11.22, 16:57
          No tak, ale mogla pobierac 500+ a dziecko zostawić babci.
          • triss_merigold6 Re: Zamordowany chłopczyk 04.11.22, 17:05
            Pewnie mogła.
            Poza finansowym, jest jeszcze jeden element, który wychodzi we wszystkich badaniach nad młodymi niewydolnymi matkami - impulsywność i czułostkowość. Są egzaltowane, a jednocześnie płytkie emocjonalnie, od wzruszenia do agresji krótka droga, zasadniczo chciałby kochać i otrzymywać uczucie, w praktyce nie potrafią wytrwać, są zbyt niecierpliwe i z ograniczoną wyobraźnią.
    • memphis90 Re: Zamordowany chłopczyk 04.11.22, 09:49
      Oooo, dzielny tatus „przerywa milczenie”. Gazecia kasą sypneła, znaczy się, to i język się rozwiązał… Ze im nie wstyd takie pierdoly publikować - 14 latki z ośrodka socjo tworzyły „szczęśliwy związek” z bejbisiem w brzusiu… A potem dzielny tatuś się nie migał od opieki, po prostu warunków nie miał…
      • login.na.raz Re: Zamordowany chłopczyk 04.11.22, 10:03
        No. I cały dzień przepłakał jak się dowiedział.
        • hanusinamama Re: Zamordowany chłopczyk 04.11.22, 10:32
          Szkoda ze nie zainteresował sie dzieciakiem wcześniej..
          • gronostajka Re: Zamordowany chłopczyk 04.11.22, 17:18
            oj, on wtedy był w trakcie myślenia o tym, żeby się zainteresować i wychodził drogą krętą na prostą. Czy jakoś tak...Naprawdę robienie z tego kolesia zatroskanego tatusia to jest poziom odjechania "braci samców" a tfu, portaloza zakichana!
      • nenia1 Re: Zamordowany chłopczyk 04.11.22, 10:20
        memphis90 napisała:

> Oooo, dzielny tatus „przerywa milczenie”. Gazecia kasą sypneła, znaczy się, to
        > i język się rozwiązał…

raczej kasą nie sypią za takie rzeczy. Pewnie koleś się hejtu obawia, internet
        jednak ma zasięg.

Jak bardzo mi żal takich dzieci, pierd...a patologia, szybciej zabije a nie odda do adopcji, bo 500+.
        • hanusinamama Re: Zamordowany chłopczyk 04.11.22, 10:32
          Wystarczy 50 zł na paczkę fajek. Poza tym mogł powiedzieć 2 zdania a reszte sobie dopisali. Serio uważasz ze chłopak używa takiego języka? Ze to jego wypowiedź?
          • nenia1 Re: Zamordowany chłopczyk 04.11.22, 10:38
            hanusinamama napisała:

> Wystarczy 50 zł na paczkę fajek. Poza tym mogł powiedzieć 2 zdania a reszte sob
            > ie dopisali. Serio uważasz ze chłopak używa takiego języka? Ze to jego wypowied
            > ź?
            >
            napisałam zgodnie z moją wiedzą, że gazety nie płacą
            za takie wypowiedzi, a nie kto co mówił/pisał i co na ten temat uważam.
      • hanusinamama Re: Zamordowany chłopczyk 04.11.22, 10:31
        To smao pomyślałam. Plus zdania które nie wypłyneły raczej w ust tego chłopaka. Pan redaktor ubarwił, napisał ładnym językiem. Chłopak się wypiął na dzieciaka i dziewczynę a teraz bohatera zgrywa.
    • conena Re: Zamordowany chłopczyk 04.11.22, 10:25
      rolowanie patologii w praktyce.
    • nowyczlowiekforumu Re: Zamordowany chłopczyk 04.11.22, 10:38
      Dla mnie panienka, która ma lat 19i już ma dwoje dzieci,w tym jedno prawie 5 letnie to ostra patologia. Dlaczego tu nie zadziała opieka społeczna? Przecież można było jakoś zapobiec takiej tragedii
      • hanusinamama Re: Zamordowany chłopczyk 04.11.22, 10:58
        Bo opieka u nas nie działa. Jest niedofinansowana, płace tam są skandaliczne, warunki pracy jeszcze gorsze. kto może ucieka.
        Poza tym prawo które chroni rodzinę biologiczną. Jakby jej zabrali dzieci albo ja sprawdzali poszłaby do TVNu i byłby ckliwy materiał, ze za biede chca dzieci zabrać.
        W domu dziecka mamy dzieciaki które w nim są od 4-5 roku zycia. Rodzice nie wykazali zadnej chęci poprawy...ale prawa nie są odebrane. W efekcie taki 17-18 latek (takie mamy tam dzieci 14-18) nie ma szans na normalne życie.
        Matka ma 8 dzieci w 3 różnych domach dziecka. Pierwsza 3 dzieci trafiła do DD i nikt się nie interesował kolejnymi pojawiająceymi się na świecie. 6 na 8 tych dzieci to dzieci z FAS..
        Nasz system nic nie robi. Nic. Nie chroni dzieci, ma w dupie dzieci w domach dziecka, ma w dupie ich przyszłość
        One czesto powielają historię swoich rodziów, bo nie umieją inaczej
        • bulzemba Re: Zamordowany chłopczyk 04.11.22, 16:36
          Moja znajoma dostała od systemu adopcyjnego takie dziecko. Gdy prosiła o pomoc bo "standardowe sterowniki" u tego dziecka nie działały pogrożono jej palcem że pewnie za słabo kocha dziecko i pewnie nawet do opieki nad chomikiem się nie nadaje i dlatego dziecko marnuje.

Po jakimś czasie system się do niej odezwał że jest taką super Matka swojego dziecka a ponieważ dziecko ma rodzeństwo a więzi między rodzeństwem są tak mocne (mowa o dziecku pozostawionym w szpitalu).

Serdecznie podziękowała.
    • szpil1 Re: Zamordowany chłopczyk 04.11.22, 10:47
      Kolejny tatuś roku 🙄

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka