Dodaj do ulubionych

Chrząkanie u dziecka

13.11.22, 16:44
Od dwóch tygodni dzieciak bardzo często chrząka. Mówi, że z tyłu w gardle czuje 'gluty' i to powoduje, że musi odcharczeć. Z moich obserwacji wynika, że dzieje się to głównie rano i wieczorem i chyba tylko w pomieszczeniach (nie zaobserwowałam na dworze). Poza tym zero objawów, pediatra niczego się nie dopatrzył. Ponieważ dzieciak jest alergikiem wziewnym, to po objawach widzi mi się jakaś alergia, ale desloratadyna nie działa. W czerwcu miał ponowione testy, nic nie wyszło poza tym co już wiemy.

Spotkałyście się z czymś takim ?
Obserwuj wątek
    • mae224 Re: Chrząkanie u dziecka 13.11.22, 16:52
      Tak, u mojego alergika w sezonie nasilenia objawów lub przed i po infekcji.
    • saszanasza Re: Chrząkanie u dziecka 13.11.22, 17:13
      Tak. Mój syn chrząkał tak kilka miesięcy. Minęło. Kiedyś czytałam, że u małych dzieci tak się zdarza, to jest jakieś podłoże psychosomatyczne. Nie pamiętam.
    • dwa_kubki_herbaty Re: Chrząkanie u dziecka 13.11.22, 17:16
      Może być przerośnięty migdał,ale to lekarz by zauważył.
      • ela.dzi Re: Chrząkanie u dziecka 13.11.22, 17:22
        Dawno usunięty.
        • rb_111222333 Re: Chrząkanie u dziecka 13.11.22, 18:04
          Mógł od rosnąć - tak się zdarza.
    • anilorak174 Re: Chrząkanie u dziecka 13.11.22, 17:17
      U mojego starszego syna tak objawiły się lamblie. Po przeleczeniu chrząkanie ustąpiło.
    • heca7 Re: Chrząkanie u dziecka 13.11.22, 17:20
      Z opisu wygląda jak moje przewlekłe zapalenie zatok. Właśnie leczę. Glut nie zatyka nosa tylko sobie spływa z tyłu gardła. I się przy tym chrząka. Ja żadnych alergii nie mam.
      • aqua48 Re: Chrząkanie u dziecka 13.11.22, 17:25
        heca7 napisała:

> Z opisu wygląda jak moje przewlekłe zapalenie zatok. Właśnie leczę. Glut nie za
        > tyka nosa tylko sobie spływa z tyłu gardła. I się przy tym chrząka.

Ja mam teraz to samo. Chrząkam i chrząkam bo zatyka. Jak prosię
      • summerland Re: Chrząkanie u dziecka 13.11.22, 17:33
        A czym leczysz zatoki?
        • heca7 Re: Chrząkanie u dziecka 13.11.22, 20:09
          Dość łagodne to zapalenie bo nie mam bólów (bóli???) głowy, nos nie jest zatkany i nie mam uczucia zapchania zatok. Tylko ten cholerny strumyczek gluta na tylnej ścianie gardła i odchrząkiwanie, bleee. Biorę pronasal, płuczę zatoki i łykam sinupret extract. Po tygodniu widzę u siebie wyraźną poprawę.
        • szare_kolory Re: Chrząkanie u dziecka 13.01.23, 22:27
          Sinulan robi dobrą robotę i potrafi działać dość szybko.
    • emateczka Re: Chrząkanie u dziecka 13.11.22, 17:25
      Ja tak mam, wygląda na to, że refluks... Innych objawow nie mam.
    • arthwen Re: Chrząkanie u dziecka 13.11.22, 17:25
      Alergię na roztocza ma?
      • ela.dzi Re: Chrząkanie u dziecka 13.11.22, 17:28
        Póki co nie.
      • kropka_kom Re: Chrząkanie u dziecka 13.11.22, 17:31
        arthwen napisał(a):

> Alergię na roztocza ma?
        >
        moj ma i chrząka raz częsti potem ma przerwę i tak w kółko...to co z tym robić? Jedni polecają leki typu xyzal cidziennie inni wziew...
    • kropka_kom Re: Chrząkanie u dziecka 13.11.22, 17:34
      Mój chrząka raz częsciej raz rzadziej...alergik na riztocza ale głównie to się dzieje po infekchach gdzie migdał był ppwiększony...potem już tego migdała nie widać
      podejrzewano migdał, refluks, robale, alergię lub nawykowe.( na tle nerwowym)..
    • szmytka1 Re: Chrząkanie u dziecka 13.11.22, 17:58
      Tak, bardzo często u mojego dziecka, a właściwie u obojga moich dzieci. Jeden nawet był badanyd kątem tikow nerwowych 😉 ale to właśnie sprawa laryngologiczna była. Dobrze ci dzieciak o glutach mówi. Jednemu zazwyczaj przechodziło samoistnie, drugie bierze leki. Teraz clatre ma
    • daisy Re: Chrząkanie u dziecka 13.11.22, 19:05
      Mam to po każdej infekcji przeziębieniowej, czyli jakimś tam większym czy mniejszym zapaleniu zatok. Wydzielina spływa do gardła. Ciągnie się dość długo, aż w końcu przechodzi. Ale jak bardzo przeszkadza, stosuję sterydy do nosa przez dwa tygodnie.
      • alfa36 Re: Chrząkanie u dziecka 10.12.22, 17:31
        Jakie sterydy? Leczysz przewlekłe zapalenie zatok?
        Heca, przeszło Ci?
    • mayaalex Re: Chrząkanie u dziecka 10.12.22, 17:50
      tak, moj syn chrzakal jako kilkulatek - na jakis czas przechodzilo, potem znow wracalo, od paru lat jest spokoj. Trzeci migdal usuniety, ale nic to nie zmienilo, alergii na nic nie mial i nie ma, lekarze stwierdzili ze tak sie czasem u dzieci zdarza, i ze zapewne samo przejdzie. No i przeszlo.
      • bominka Re: Chrząkanie u dziecka 10.12.22, 19:07
        Kiedy moje dzieci pochrzakiwaly dawałam syrop wykrztusny,zgodnie z zaleceniem lekarza. Pomagało skutecznie.
      • taje Re: Chrząkanie u dziecka 09.01.23, 15:42
        U mojego starszego syna było tak samo - zaczęło się, kiedy miał 7-8 lat, co jakiś czas wracało, skończyło się jak miał 13 lat. Diagnozowany w tę i we w tę, ostatecznie stanęło na tym, że "tak czasem bywa" i z czasem przejdzie. No i przeszło. Moim zdaniem to było na tle nerwowym/stresowym, choć nikt tego definitywnie nie potwierdził.
    • bergamotka77 Re: Chrząkanie u dziecka 11.12.22, 22:39
      To może być na tle nerwowym.
    • ela.dzi Re: Chrząkanie u dziecka 08.01.23, 23:46
      Może komuś się przyda, alergia na roztocza 😭
      • mae224 Re: Chrząkanie u dziecka 09.01.23, 15:03
        wyrzuć przytulanki! ma kanapę czy łóżko z materacem?
        • ela.dzi Re: Chrząkanie u dziecka 13.01.23, 21:51
          Pokrowce na materac, pościel antyalergiczna, oczyszczacz, często prane ulubione miśki i inne cuda ma kiju. Ale chyba w końcu leki zaczęły działać.
    • pulcino3 Re: Chrząkanie u dziecka 09.01.23, 00:07
      Może być refluks, nie ma zgagi? Nie odbija mu się na pusto? Jak po cytrusach się czuje , lub po produktach mlecznych . Bardzo dużo osób przy refluksie ma ten objaw, uczucia czegoś w gardle, jakby glut i musi odchrząkiwać. Mój mąż też się z tym męczy, ,zdiagnozowany ma refluks.
    • wena-suela Re: Chrząkanie u dziecka 09.01.23, 11:20
      Moja córka chrząkała miesiącami. A że ogólnie zdrowa jest, raczej nie choruje, nie ma alergii, to stwierdziłam że jakieś nawykowe to musi być. I było, bo przeszło samoistnie. Ten wątek mi przypomniał o jej długotrwałym chrząkaniu. Moje dzieci lubią się leczyć, więc gdy mnie informują o czymś niepokojącym to moja odpowiedź jest zazwyczaj, że obserwujemy tydzień/miesiąc i potem działamy. Zazwyczaj temat nie wracawink

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka