Dodaj do ulubionych

Studniówka 2024????

15.11.22, 18:22
No wzięłam i zdziwiłam się.
Córka w 3 klasie, studniówka za rok. Na poczcie szkolnej dostałam wiadomość, że zakłada się właśnie komitet studniówkowy, dotyczący studniówki ewentualnej, która będzie za 15 miesięcy.
YYYYY tylko mnie się wydaje że to za wcześnie??????
Sprawa dużego miasta dotyczy, jeśli to ma jakieś znaczenie. A żeby było śmieszniej, to pół klasy uważa że chyba nie chce studniówki smile
Obserwuj wątek
    • mama-ola Re: Studniówka 2024???? 15.11.22, 18:27
      Może u was salę się zamawia z tak dużym wyprzedzeniem.
      • la_felicja Re: Studniówka 2024???? 15.11.22, 20:41
        Salę? To studniówek nie wyprawia się w sali gimnastycznej?
        • kurt.wallander Re: Studniówka 2024???? 15.11.22, 21:23
          Teraz często w salach np. w hotelach.
          • la_felicja Re: Studniówka 2024???? 15.11.22, 21:32
            Nie jestem na czasie, maturę zdawałam na początku lat 90-tych.
            Musieliśmy sami udekorować salę gimnastyczną. Pod sufitem była jak zwykle w tamtych czasach sieć wypożyczona z koszar, ale pozostałę dekoracje robiliśmy sami. Zostaliśmy zwolnieni z lekcji na kilka dni, ale i tak przychodziliśmy też wieczorem. To było fantastyczne, rysowanie, wyklejanie, malowanie, nadmuchiwanie balonów, wymiana pomysłów, współpraca całego rocznika - nawet lepsza zabawa niż sama studniówka.
            • 35wcieniu Re: Studniówka 2024???? 15.11.22, 22:48
              I od tamtego czasu nie słyszałaś o absolutnie żadnej studniówce? Osobliwe.
            • silenta Re: Studniówka 2024???? 16.11.22, 10:50
              W latach dziewięćdziesiątych miałam studniówkę na wynajmowanej sali.
            • kurt.wallander Re: Studniówka 2024???? 16.11.22, 11:59
              Niektóre szkoły robią w sali gimnastycznej. U mnie na 3 córki w trzech różnych liceach warszawskich - u dwóch w lokalu, u jednej w sali gimnastycznej (ale akurat jej rocznik nie miał, bo pandemia uncertain)
        • angazetka Re: Studniówka 2024???? 16.11.22, 18:44
          Zahibernowano cię na ostatnie 30 lat?
    • iwoniaw Re: Studniówka 2024???? 15.11.22, 18:28
      No raczej normalny termin, dobre miejsca mają rezerwacje obstawione, za chwilę odbedą się studniówki 2023 i to jest ten moment, w którym zadowolone ze współpracy komitety rekomendują młodszym rocznikom miejscowkę, a niezadowolone doradzają, żeby szybko szukały czegoś innego. Weekendów w styczniu jest 4, a szkół średnich w dużych miastach nawet i kilkadziesiąt.
    • volta2 Re: Studniówka 2024???? 15.11.22, 19:01
      o, widzę że iwonia już wszystko wyjaśniła, u nas taki komitet się nie zawiązał z tak dużym wyprzedzeniem, bo sala odgórnie została zarezerwowana zaraz po ostatniej studniówce przez dyrekcję. mając salę + termin (którym trzeba żonlgować między feriami zimowymi dla danego województwa) nasz komitet zawiązał się w okolicach 1 października. a dopiero od listopada wszystkie klasy zgłosiły członków tego komitetu.

a, oczywiście wiadomo, że za rok tę samą salę bierzemy dla kolejnego rocznika.
    • kurt.wallander Re: Studniówka 2024???? 15.11.22, 20:33
      U mojej córki to samo. Podobno później będzie bardzo ciężko o termin w wybranym lokalu. Moja córka jeszcze nie wie, czy w ogóle chce iść, a tu trzeba wpłacać zaliczkę....
      • krypteia Re: Studniówka 2024???? 15.11.22, 21:26
        kurt.wallander napisała:

> U mojej córki to samo. Podobno później będzie bardzo ciężko o termin w wybranym
        > lokalu. Moja córka jeszcze nie wie, czy w ogóle chce iść, a tu trzeba wpłacać
        > zaliczkę....

Czy ty mówisz że ktoś żąda wpłaty zaliczki na studniówkę która ma się odbyć w roku 2024?
        Kogoś naprawdę popieprzyło w życiu bym nie wpłaciła żadnej kasy.
      • volta2 Re: Studniówka 2024???? 15.11.22, 22:46
        bardzo dziwne, że zaliczka jest oczekiwana

u nas na pewno nie było, ale byliśmy już wiarygodnym partnerem przy rezerwacji, może dlatego? niemniej na ten moment zaliczkę powinna wpłacać rada rodziców w kwocie symbolicznej typu 500 zł, za rok to tego lokalu/miejsca może już nie byc.
        u nas tak podobno lokal wziął zaliczkę/zadatek? na komunie 23 a zaraz się zamknął. własciciel na pewno wiedział, że odchodzi i ponoć ludzie mają problem i z terminem i z odzyskaniem kasy.
        • iwoniaw Re: Studniówka 2024???? 16.11.22, 09:58
          U nas tak wcześnie zaliczki nie oczekiwano, ale sam komitet organizacyjny jak najbardziej mial już co robić - przejrzeli różne oferty, przedstawili w klasach porownanie kosztów i warunków, zapytali o kwestie dodatkowe (bierzemy fotografa czy odpuszczamy sobie, ile osób chce dojazd zorganizowany spod szkoly i z powrotem itp) żeby było wiadomo, czy to jest w ogóle temat czy niepotrzebne zawracanie głowy.
        • kurt.wallander Re: Studniówka 2024???? 16.11.22, 12:04
          Na razie przyszedł mail, żeby się z zaliczkami wstrzymać, bo coś tam. Lokal raczej się nie zwinie, bo to duży hotel.

Ale w sumie zasugeruję, żeby zamiast od każdego dziecka brać zaliczkę, wpłacą coś symbolicznie z pieniędzy wpłacanych na RR.
    • triss_merigold6 Re: Studniówka 2024???? 15.11.22, 20:50
      Chyba nieco za wcześnie.
    • ga-ti Re: Studniówka 2024???? 15.11.22, 21:22
      U nas na razie cisza, ale mniej więcej w podobnym czasie, tylko rok temu taką wiadomość dostała koleżanka, matka wówczas trzecioklasisty. Początkowo ją zignorowała, pewne, że pomylono adresata big_grin

Pewnie chodzi o rezerwację sali. Jeśli macie w mieście kilka szkół średnich to kto pierwszy ten lepszy wink
      Daj znać, mnie ta przyjemność też czeka w 2024.
    • morsk2 Re: Studniówka 2024???? 15.11.22, 21:36
      Dla mnie termin normalny. Spójrz w kalendarz - studniówki są raczej w karnawale, czyli masz 5 sobót do wyboru. Odpadają te przed feriami i w trakcie, Czyli masz tylko 2 dobre terminy. Jeśli do tego klas jest dużo, to nawet w dużym mieście sal balowych np na ponad 300 osób jest ograniczona ilość. Poza tym przy obecnych cenach warto zacząć odkładać pienidze na ten cel wcześniej, żeby nie było to tak odczuwalne.
      U mojej starszej córki komitet zaczął działać już w pierwszej(!) klasie. Potem przyszła pandemia i wszystko się posypało, ale został zrobiony rekonesans sal i mieliśmy pewność gdzie te 300 osób faktycznie wejdzie, a gdzie da się je usadzić tylko na prospekcie hotelubig_grin
      • volta2 Re: Studniówka 2024???? 15.11.22, 22:47
        u nas studniówka w piątek, podobno są też w niedziele i w poniedziałek klasy 4 dostają dzień dyrektorski...
        • kubek0802 Re: Studniówka 2024???? 16.11.22, 09:47
          Normalny termin. W trzyletnim LO syna zebranie studniówkowe było na początku drugiej klasy, łącznie z wpłatą drobnej zaliczki. Studniówka się nie odbyła bo pandemia, a pieniądze z zaliczki zagospodarowano na koszty maturalne i na zakończenie roku, a resztę zwrócono.
    • aagnes Re: Studniówka 2024???? 16.11.22, 10:04
      Przynajmniej mozna cos zarezerwowac z gwarancją obecnej ceny, co nie jest złym pomysłem w obecnych czasach.
      nie widze w tym nic dziwnego, natomiast ogranizowanie komunii latami to jest dopiero idiotyzm.
      • iwoniaw Re: Studniówka 2024???? 16.11.22, 13:47
        aagnes napisał:

> Przynajmniej mozna cos zarezerwowac z gwarancją obecnej ceny, co nie jest złym
        > pomysłem w obecnych czasach.
        > nie widze w tym nic dziwnego, natomiast ogranizowanie komunii latami to jest do
        > piero idiotyzm.
        >

A na czym polega konkretnie ten idiotyzm organizowania i zamawiania wcześniej przyjęcia, jeśli ktoś wie, że chce podjąć x osób, musi poza domem i w konkretnym terminie?
        • aagnes Re: Studniówka 2024???? 16.11.22, 14:14
          Studniowka to fajne wydarzenie w zyciu dorosłego (lub prawie) czlowieka. komunia - impreza jak ślub dla 8 latka ktory nic nie kapuje.
          • iwoniaw Re: Studniówka 2024???? 16.11.22, 14:22
            Nie wiem, z jakimi 8-latkami masz do czynienia, że "nic nie kapują". To, że ktoś urządza przyjęcie komunijne dla 9-10 latka (bo raczej o takim wieku mowa) nie oznacza też, że robi "imprezę jak ślub". A "własne" imprezy (np. urodzinowe) doceniają i lubią już dzieci w wieku przedszkolnym.
      • ichi51e Re: Studniówka 2024???? 16.11.22, 14:04
        w kazdym roczniku masz setki dzieci a maj ma 5 weekendów. nic dziwnego ze ludzie rezerwują z wyprzedzeniem.
      • droch Re: Studniówka 2024???? 16.11.22, 15:30
        Przynajmniej mozna cos zarezerwowac z gwarancją obecnej ceny(...)

Przepraszam, z czym? Przypominam o inflacji 20%+...
    • koko8 Re: Studniówka 2024???? 16.11.22, 11:05
      Dla mnie tak wczesny termin to totalna abstrakcja. Moje dziecko ma studniówkę w styczniu 23, decyzje ws. miejsca i ceny zapadły miesiąc temu. Akurat wystarczajaco, żeby zweryfikować kakendarze, potwierdzić uczestnictwo i wpłacić zaliczki.
      • kubek0802 Re: Studniówka 2024???? 16.11.22, 11:55
        A z ciekawości ile klas w roczniku. Bo dla np. 9 średnio widzę znalezienie miejscówki w październiku na styczeń.
        • koko8 Re: Studniówka 2024???? 16.11.22, 12:20
          W oddziale 8 profili, po ok 30 -35 uczniów w klasie. Studniówka jest w sali gimnastycznej.
          • iwoniaw Re: Studniówka 2024???? 16.11.22, 13:44
            koko8 napisała:

> W oddziale 8 profili, po ok 30 -35 uczniów w klasie. Studniówka jest w sali gim
            > nastycznej.

Jesli szkoła ma dość miejsca na taką imprezę, to jednak o czym innym mowa - rezerwacja sali z jedzeniem plus organizowanie oprawy muzycznej i innej a samo zamówienie cateringu i reszty do lokalu dostępnego dla organizatora non stop, to zupełnie różne rzeczy. We wczesniejszej rezerwacji chodzi przede wszystkim o odpowiednią salę, która pomieści maturzystów z danej szkoły w tańcu i przy stołach.
            • kubek0802 Re: Studniówka 2024???? 16.11.22, 14:40
              No otóż to. W moim nie najmniejszym mieście wojewódzkim są właściwie dwie miejscówki gdzie można zorganizować imprezę dla +/- 500 osób.
    • ichi51e Re: Studniówka 2024???? 16.11.22, 12:01
      jeśli chcą odkładać po trochu i rezerwować fajne miejsce to w sumie nie dziwne.
      • joana012 Re: Studniówka 2024???? 16.11.22, 15:30
        Rok wcześniej, normalny termin. Kiedy chciałabyś rezerwować miejsce? We wrześniu w klasie maturalnej?
    • krwawy.lolo Re: Studniówka 2024???? 16.11.22, 18:48
      Czytając eMatkowe relacje dziwię się, że jeszcze nie było mowy o wynajęciu wycieczkowca wraz z karaibską wyspą na wyprawienie potańcówki dla dzieci.
      • iwoniaw Re: Studniówka 2024???? 16.11.22, 18:52
        krwawy.lolo napisał:

> Czytając eMatkowe relacje dziwię się, że jeszcze nie było mowy o wynajęciu wyci
        > eczkowca wraz z karaibską wyspą na wyprawienie potańcówki dla dzieci.

Jakież to relacje i której ematki aż takie zdziwienie wywołały? Czy tak sobie pierniczysz od rzeczy jak zwykle?
        • krwawy.lolo Re: Studniówka 2024???? 16.11.22, 19:27
          Wybacz, że nie chce mi się z Tobą gadać.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka