24.12.22, 09:14
Zakładam wątek, bo taką duuużą przyjemność mi ktoś sprawił smile

Dostałam pierwszy prezent. Pocztą.
Cudowny tomik wierszy poetki, której nie znałam. Wydanie - piękne. Wiersze - jeszcze piękniejsze.
Od pani, którą poznałam na studiach, czyli ponad 20 lat temu i utrzymujemy sporadyczny kontakt.
Prezent jest tak trafiony, że szok!
To trochę a propos rzekomej bezsenowności robienia prezentów dalszym znajomym. Otóż jednak można kogoś bardzo ucieszyć takim gestem, a to cenne.
Mój nowy skarb (niestety nie widać, jak ładnie jest to wydane, jak starannie):
www.thalia.de/shop/home/artikeldetails/A1034759877
No to możemy się tu dzielić radością z tego, co dostałyśmy.
Pierwsza! wink
Obserwuj wątek
    • 35wcieniu Re: Prezenty! 24.12.22, 09:17
      Chyba nikt tu nigdy nie pisał o bezsensowności robienia prezentów jeśli wiadomo że będą trafione/dobrze się zna preferencje obdarowywanej osoby itd.
      Bezsensem jest obdarowywanie "bo tak" i prezenty, z którymi później nie wiadomo co zrobić.
      • unikotka Re: Prezenty! 24.12.22, 09:20
        Wiesz, stwierdzenie "dobrze zna się preferencje" w przypadku kogoś, kogo spotkałaś 20 lat temu i piszesz z nim raz na rok, raczej kurtuazyjnie i bez zwierzeń, jest... odważne wink
        • 35wcieniu Re: Prezenty! 24.12.22, 09:56
          Nie wiem co w tym odważnego. Trafiła chyba nie takim zupełnym przypadkiem? No chyba że rozsyła te wiersze wszystkim swoim znajomym randomowo i większość jest w sytuacji "nie wiem co z tym zrobić", a Tobie się podobają. Wtedy faktycznie dziwnie.
    • dreg13 Re: Prezenty! 24.12.22, 10:05
      Tomik jakichkolwiek wierszy zaliczyłby u mnie natychmiastowy kosz
      • georgia.guidestones Re: Prezenty! 24.12.22, 10:11
        Mam znajomą poetkę, od ktorej taki prezent (jej wlasnego autorstwa) bylby OK. W pozostalych przypadkach poszloby do jakiejs biblioteczki spolecznej typu wydzielony regal w bibliotece na odrzuty podane dalej od uzytkownikow.
      • jammer1974 Re: Prezenty! 24.12.22, 10:12
        dreg13 napisała:

> Tomik jakichkolwiek wierszy zaliczyłby u mnie natychmiastowy kosz

U mnie raczej tez. Za wyjatkiem Szymborskiej.
      • summerland Re: Prezenty! 24.12.22, 10:18
        Ale w tym watku nie chodzi o to czy by cie tomik wierszy ucieszyl tylko co dostales w prezencie z czego sie ucieszyles.
    • chococaffe Re: Prezenty! 24.12.22, 11:28
      Jeszcze nic, poza różnymi życzeniami (indywidualnymi) - to zawsze jest bardzo miłe.

Chociaż zawartość niektórych prezentów już mniej więcej znam i nie mogę się doczekać.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka