Dodaj do ulubionych

Kolejna. Tym razem Dolny Śląsk.

21.07.23, 07:41
wyborcza.pl/7,75398,29991563,jak-wkracza-policja-na-haslo-aborcja-niektorzy-wyczuwaja.html
"Pani Joanna nie jest jedyna
Na jeszcze inny aspekt sprawy zwraca uwagę adwokat z Dolnego Śląska, który w czwartek rano opisał na Twitterze historię podobną do sprawy z Krakowa. - Nie ma łatwiejszego celu niż straumatyzowana kobieta. To dlatego moim zdaniem funkcjonariusze tak się tutaj angażują. Po prostu mają gwarancję wyniku – mówi. – Z miesiąca na miesiąc widzę rosnącą butę i arogancję w policji i prokuraturze. Organy ścigania są silne dla słabych, a słabe dla silnych – ocenia prawnik.

Sam nie chce występować pod nazwiskiem, a swój poranny wpis wycofał, bo zażądała tego klientka, której sprawę opisał. Prosi, by nie podawać teraz nawet nazwy miasta, w którym rozegrały się wydarzenia. Jak napisał, doszło do nich w ubiegłym roku. Też chodziło o dziewczynę, która dokonała aborcji z pomocą środków z internetu, a potem zgłosiła się do szpitala. „Policja z ... [tu pełna nazwa miejscowości] jak tylko dowiedziała się o sprawie, zatrzymała telefony dziewczynie, jej matce, bratu i 4 koleżankom. Oczywiście telefony w całości zostały skopiowane do akt. Nawet zupełnie niezwiązana ze sprawą korespondencja. Policja woziła osobiście wezwania na przesłuchania radiowozami do wszystkich zainteresowanych".


Potem adwokat opisuje rolę prokuratury: „Prokurator […] kazał matce dziewczyny zarejestrować w USC martwe urodzenie i wyprawić pogrzeb. Śledztwo było prowadzone w kierunku dzieciobójstwa, a dziewczynę wezwano na świadka" – wspomina prawnik. Opisuje też atmosferę panującą na komisariacie: „Przez 2 h przesłuchania odmawialiśmy odpowiedzi na pytania. W pewnym momencie do pokoju, gdzie była przesłuchiwana dziewczyna, wszedł jakiś losowy inny policjant, nie przedstawił się i stwierdził: ja czytałem akta tej sprawy. Pana klientce to można już stawiać w sumie zarzuty, więc to, że przesłuchujemy ją jako świadka, to ukłon w jej stronę". Nie wytłumaczył, na czym ten ukłon miał polegać. Rozumiem, że akta tego śledztwa stanowiły jakąś ogólną atrakcję na komisariacie. Na moją uwagę, że skoro sprawy dorosły do postawienia zarzutów, to może trzeba je postawić, policja jak zwykle wykręciła się formułą "to decyzja prokuratora" – czytamy we wpisie. Na koniec adwokat podaje: „dobra wiadomość jest taka, że śledztwo umorzono. Zła taka, że straumatyzowaną dziewczynę to chore państwo musiało jeszcze swoimi prerogatywami spałować".

Teraz pod tym wpisem można przeczytać adnotację: „wątek usunięty na wyraźną prośbę".

Udało nam się porozmawiać z prokuratorem, który prowadził to postępowanie. Ze względu na możliwość identyfikacji kobiety też nie podajemy jego nazwiska ani nazwy miasta na Dolnym Śląsku. – Pamiętam tę sprawę. Dziwię się, że takie rzeczy próbuje się teraz wyciągać, pewnie na fali tego, co się ostatnio dzieje – mówi śledczy. – Nie przypominam sobie, bym wydawał jakieś polecenia typu rejestracja zgonu czy pogrzeb. Całą sprawę prowadziła policja. Podejmowaliśmy rutynowe czynności. To jest teraz wyciągane, bo jest na paskach w telewizji – ocenia. - Dementuję, żebyśmy działali ze złośliwością czy szczególną nadgorliwością. Jeżeli jest przestępstwo ścigane z urzędu, to naszym obowiązkiem jest się nim zająć.

Pytany, czy w prokuraturze obowiązują w podobnych sprawach specjalne wytyczne, prokurator się waha: - Dostajemy bardzo dużo wytycznych. Nie pamiętam, czy również takich, które dotyczą podobnych przestępstw. "
Obserwuj wątek
  • nammkha Re: Kolejna. Tym razem Dolny Śląsk. 21.07.23, 08:04
   Szok
   • bulzemba Re: Kolejna. Tym razem Dolny Śląsk. 21.07.23, 08:20
    Może i szok. Ale jakoś mnie to nie zaskakuje.

    Ale ja jako nastolatka uważałam że "kompromis" z lat 90 to morderstwo na kobietach i zdecydowanie idzie w zła stronę.
    • midge_m Re: Kolejna. Tym razem Dolny Śląsk. 21.07.23, 08:23
     Ale jak to się stało że skręciliśmy aż tak na prawo? Irlandia po tym jak zmarła dziewczyna bo bali się lekarze dokonać u niej aborcji, więc się wykrwawiła, tak się wściekli że zmienili sobie nawet konstytucję żeby wprowadzić jednak prawo do aborcji na żądanie. Przecież nie jesteśmy bardziej katoliccy od Irlandii!
     • borsuczyca.klusek Re: Kolejna. Tym razem Dolny Śląsk. 21.07.23, 08:30
      Może jesteśmy po prostu głupsi?
      • ariathedevil Re: Kolejna. Tym razem Dolny Śląsk. 21.07.23, 09:12
       Smutna konstatacja jest taka, że jesteśmy,
     • la_mujer75 Re: Kolejna. Tym razem Dolny Śląsk. 21.07.23, 08:32
      Też mnie to zastanawia.
      Tam zrobili piękny odwrót, a u nas -nie- brniemy dalej.
      • midge_m Re: Kolejna. Tym razem Dolny Śląsk. 21.07.23, 08:39
       la_mujer75 napisała:

       > Też mnie to zastanawia.
       > Tam zrobili piękny odwrót, a u nas -nie- brniemy dalej.
       >

       I z każda taką historią coraz bardziej obojętniejemy. Nie rozumiem tego. Nie rozumiem jak nie możemy się jako kobiety zjednoczyć wobec tak ważnej sprawy przemocy na nas. Zupełnie darmowej i bezkarnej.
       • yenna_m Re: Kolejna. Tym razem Dolny Śląsk. 21.07.23, 08:41
        Efekt mrożący.
        Występuje w każdej grupie, którą szczuło PIS.
       • no_name33 Re: Kolejna. Tym razem Dolny Śląsk. 21.07.23, 11:19
        midge_m napisał(a):

        > la_mujer75 napisała:
        >
        >lo. Nie ro
        > zumiem jak nie możemy się jako kobiety zjednoczyć wobec tak ważnej sprawy przem
        > ocy na nas. Zupełnie darmowej i bezkarnej.


        Nie zjednoczymy się, bo biala sukienka i welon jest wazniejsza. Bo co powie babcia i reszta świata- też jest ważniejsze. Jesteśmy bardziej wykształcone od mężczyzn, a dajemy rządzić czarnym sukienkom.

        To jest proste jak budowa cepa. Odwrót od kk, póki będzie miał wpływy, póty będzie gorzej. Gilead.
        • ariathedevil Re: Kolejna. Tym razem Dolny Śląsk. 21.07.23, 11:37
         Mam podobne refleksje, ale widzę ogromny postęp. Przynajmniej w dużych miastach np. : Łódź, Warszawa, jeśli chodzi o np. lekcje religii, czy chodzenie do zaczadzonych szamanów. Chociaż widzę też u młodzieży swoiste rozdwojenie jaźni. Nie chcą żeby rydzol z kaczyńskimi memcenem zaglądali im do łóżka, ale z drugiej strony chcą głosować na kuce z korwinowej stajni, bo podatków nie będą płacić. Gdy pytam tych łebków ok 20 jakich podatków, następuje wymowna cisza. Myślę, że oni są zwyczajnie niewyedukowani, łykają tiktokową filozofie xd, ekonomię memcena. Ruska, trącąca lekką pedofilią onuca ku..win mówi im wprost, że są idiotami. Pewnie są. W moim otoczeniu jest to margines, jednak jest.
      • wapaha Re: Kolejna. Tym razem Dolny Śląsk. 21.07.23, 11:12
       la_mujer75 napisała:

       > Też mnie to zastanawia.
       > Tam zrobili piękny odwrót, a u nas -nie- brniemy dalej.
       >
       Bo....nie reagujemy

       Zobacz ,nawet teraz po roku kobieta nie chce nagłaśniać, drążyć, informować. I zapewne takich przypadków jest niestety więcej
     • leosia-wspaniala Re: Kolejna. Tym razem Dolny Śląsk. 21.07.23, 08:46
      >Ale jak to się stało że skręciliśmy aż tak na prawo?

      Obawiam się, ze to tendencja światowa, patrz USA, gdzie zakazuje się aborcji w kolejnych stanach. Europa jest bardziej laicka niż Stany, ale jednak i tutaj Kaczyński, Orban, Meloni, LePen, Johnson, Prawdziwi Finowie, Szwedzcy Demokraci i masa całego tałatajstwa rośnie w siłę. Wiadomo, że to wygląda różnie, w takiej Skandynawii zakaz aborcji na dzień dzisiejszy nie przejdzie, ale SD chcieliby skrócić okres wykonywania legalnej aborcji. Więc kroczek po kroczku.

      > prawo do aborcji na żądanie

      Wiem, że to sformułowanie wrosło w język polski, ale IMO nie powinno się go używać. Na żądanie to może być przystanek autobusowy. "Aborcja na żądanie" sugeruje jakąś fanaberię, że baba sobie żąda aborcji, bo tak. Jakoś nikt nie mówi o wyrywaniu ósemek na żądanie.

      > Przecież nie jesteśmy bardziej katoliccy od Irlandii!

      Obawiam się, że to nie jest kwestia katolickości, tylko wmawiania ludziom przez lata, że aborcja to morderstwo "dziecka nienarodzonego". Nie mówi się u nas płód, zarodek, tylko "dziecko nienarodzone", co sugeruje, że kobieta ma w macicy różowego bobaska, którego podczas aborcji rozrywa na strzępy.
      • yenna_m Re: Kolejna. Tym razem Dolny Śląsk. 21.07.23, 08:54
       Jeśli aborcje na żądanie nazwiesz np aborcją z przyczyn spolecznych, to beton zrobi wszystko, aby tak ustawic kryteria w konkretnej sprawie, by aborcja byla niemozliwa przynajmniej przez czas okna czasowego, w ktorym te aborcję mozna byłoby przeprowadzić.

       Tak przecież działo się od początku przy aborcjach z kompromisu.
      • midge_m Re: Kolejna. Tym razem Dolny Śląsk. 21.07.23, 08:59
       leosia-wspaniala napisał(a):

       > Obawiam się, ze to tendencja światowa, patrz USA, gdzie zakazuje się aborcji w
       > kolejnych stanach. Europa jest bardziej laicka niż Stany, ale jednak i tutaj Ka
       > czyński, Orban, Meloni, LePen, Johnson, Prawdziwi Finowie, Szwedzcy Demokraci i
       > masa całego tałatajstwa rośnie w siłę. Wiadomo, że to wygląda różnie, w takiej
       > Skandynawii zakaz aborcji na dzień dzisiejszy nie przejdzie, ale SD chcieliby
       > skrócić okres wykonywania legalnej aborcji. Więc kroczek po kroczku.

       To fakt że jakaś fala prawicowa idzie. Ale jeśli chodzi o Europę to kwestie aborcyjne są nie do ruszenia. Jakieś propozycje które są mrugnięciem okiem do określonego wyborcy na pewno się pojawiają, no ale przejść nie mają szans. A u nas, wprost przeciwnie, mam wrażenie że zaraz będzie mieć ustawodawstwo jak w Alabamie czy innym pierdolnietym religijnie stanie gdzie nawet aborcja z gwałtu i to kazirodczego będzie zakazana.


       >
       > Wiem, że to sformułowanie wrosło w język polski, ale IMO nie powinno się go uży
       > wać. Na żądanie to może być przystanek autobusowy. "Aborcja na żądanie" sugeruj
       > e jakąś fanaberię, że baba sobie żąda aborcji, bo tak. Jakoś nikt nie mówi o wy
       > rywaniu ósemek na żądanie.

       Nawet się zawahałam jak to pisałam, ale jak inaczej to określić?

       >
       > Obawiam się, że to nie jest kwestia katolickości, tylko wmawiania ludziom przez
       > lata, że aborcja to morderstwo "dziecka nienarodzonego". Nie mówi się u nas pł
       > ód, zarodek, tylko "dziecko nienarodzone", co sugeruje, że kobieta ma w macicy
       > różowego bobaska, którego podczas aborcji rozrywa na strzępy.

       No ale przynajmniej w przypadku kobiet w wieku rozrodczym to chyba taka retoryka nie powinna działać. Ludzie, zwłaszcza młodzi, chcą żyć jak im wygodnie, nawet za bardzo nie chcą mieć dzieci, nawet jeśli uważają że zygota to mały bobasek, nie chcą być do niego uwiązani. I nawet sondażowo chyba wychodzi że się liberalizujemy. To co się stało że jesteśmy otoczeni przez kraje, przynajmniej z trzech stron, liberalne w tych sprawach, a sami skręcamy coraz bardziej na prawo? Czy ludzi to po prostu nie obchodzi bo myślą że ich to nie dotyczy?
     • larix_decidua77 Re: Kolejna. Tym razem Dolny Śląsk. 21.07.23, 08:59
      W Irlandii byla prowadzona akcja informacyjna. U nas kobiety krzyczą: będziemy się skrobać ile chcemy, aborcja bez ograniczeń. Niestety to nie trafia do większości ludzi. Potrzebna jest szeroka akcja informacyjna, pokazywanie ciężko chorych płodów w miejsce uśmiechniętych przedszkolaków z ZD. Żeby polskie społeczeństwo przekonać do legalnej aborcji trzeba im podać tysiące przykładów kiedy ta aborcja była aktem miłosierdzia. Przykłady kobiet, dziewcząt zgwałconych, gdy gwałtu nie dało się udowodnić, kobiet w ciężkiej sytuacji, gdy zagrożone jest ich zdrowie, ciężko chore płody z opisem ich cierpień, agresywnych uposledzonych doroslych, biedactw w dps. Osobiście możemy mieć pogląd pt. będziemy się skrobać ile chcemy, ale tym nie przekonamy nieprzekonanych. No i nie można zaczynać zmian od postulatu: aborcja bez podania przyczyny do 6 miesiąca ciąży. To nie przejdzie. Dla 90% ludzi, abortowanie zdrowego pięciomiesięcznego płodu, to pomysł szaleńców. Najłatwiej byłoby zacząć od aborcji farmakologicznej.
      • azja_pl2 Re: Kolejna. Tym razem Dolny Śląsk. 21.07.23, 09:22
       zgadzam sie z toba w 100%!
      • memphis90 Re: Kolejna. Tym razem Dolny Śląsk. 21.07.23, 09:27
       Ale my mamy akcje informacyjne! Mamy!

       Już wczoraj TVPiS podała społeczeństwu, ze fakty z Krakowa to sciema, a pani sama nie wie, co mówi, a prawdziwe fakty to były takie, ze policja szukała u pani w odbycie depresji i samobójstwa i heroicznie ratowała ją przed zażyciem Nieznanych Medykamentów!
      • babcia47 Re: Kolejna. Tym razem Dolny Śląsk. 21.07.23, 10:05
       Nawet w przypadku walki o wycofanie zgody na aborcji płodów z ZD pokazywalo sie zawsze tylko tzw lekkie przypadki, usmiechnietych, miłych dzieci i ludzi,bktorzy moze maja jakieś niedostatki dysfunkcje ale mogą funkcjonować w społeczeństwie, stać się samodzielnie a nawet założyć rodzinę. Jednak malo kto wspominal o tych ciężkich gdzie wraz z siłą problemami umysłowymi pojawis sie agresja nawet wobec najbliższych dodatkowo utrudniająca zhcir opiekunom s niedostatki umyslowe i poznawcze skazują takiego człowieka nsbwrgeracjd w zakładach. O zwykłych problemach zdrowotnych tez nalo sue i mówi i o tym ze stary czloeurk x ZD to raczej ewenement jiz standard
       • triss_merigold6 Re: Kolejna. Tym razem Dolny Śląsk. 21.07.23, 10:21
        Ponieważ przez lata poprawialy się możliwości medycyny oraz standardy opieki nad osobami z ZD, niestety obecnie dorośli z ZD 40+ i 50+ nie są już ewenementem, a zajmowanie się nimi spada na starych rodziców.
      • ciezka_cholera Re: Kolejna. Tym razem Dolny Śląsk. 21.07.23, 10:23
       larix_decidua77 napisał(a):

       > W Irlandii byla prowadzona akcja informacyjna. U nas kobiety krzyczą: będziemy
       > się skrobać ile chcemy, aborcja bez ograniczeń. (...)

       Mój mąż uważa tak jak Ty.
       Ja się zupełnie z tym nie zgadzam, wręcz przeciwnie. Uważam, że musimy wreszcie wyjść z defensywy. Przestać się tłumaczyć edukować itd, że to dla dobra dzieci, zwyczajnie z litości albo przyzwoitości - zawsze nas wtedy antychoicowcy zakrzyczą, że eugenika, że przecież dzieciaki-cudaki, że morderczynie, że dziecko też ma ojca itd
       Moim zdaniem musimy przejść do ofensywy i zacząć wymagać odpowiedzi na dwa proste pytania:
       1) dlaczego ktoś daje sobie prawo do ratowania cudzego życia naszym ciałem?
       2) jeśli dziecko jest zdolne do życia poza organizmem matki, kto i jak zajmie się nim po urodzeniu?
     • alicia033 Re: Kolejna. Tym razem Dolny Śląsk. 21.07.23, 09:57
      midge_m napisał(a):

      > Ale jak to się stało że skręciliśmy aż tak na prawo?

      Wcale w tej sprawie nie skręciliśmy, wręcz przeciwnie: poparcie dla liberalizacji prawa aborcyjnego w społeczeństwie od 2016 wzrosło i dalej rośnie. Co dostrzegła nie tylko KO, zmieniając narrację z "kompromis" aborcyjny był super! na trzeba złagodzić to prawo a także piss, który projekt godek upchnął w najgłębszej zamrażarce i usiłuje udawać, że nie ma żadnego problemu, chociaż to szambo mu się coraz bardziej rozlewa.
     • runny.babbit Re: Kolejna. Tym razem Dolny Śląsk. 21.07.23, 10:25
      midge_m napisał(a):

      > . Przecież nie jesteśmy bardziej katoliccy od Irlandii!
      Jak nie, jak tak. Irlandia miała to szczęście że nie miała papieża Irlandczyka,to raz. Po drugie, inna mentalność. Pozory się liczą. Polak nie lubi otwarcie się buntować, jesteśmy przyzwyczajeni że fasada to jedno, a prywatny drugi obieg, to drugie. Tylko że sprawy zaszły już tak daleko, że nie wystarczy prywatna opcja "AAA.. przywracanie miesiączki".
      • triss_merigold6 Re: Kolejna. Tym razem Dolny Śląsk. 21.07.23, 11:02
       Nie do końca.
       Za kluczowe uważam takie czynniki jak:
       - samotność społeczeństwa, pozwalająca od dekad na radzenie sobie z problemem;
       - brak izolacji swoboda przekraczania granic, Irlandia jest wyspą więc qrde trudniej było;
       - większą anonimowość, Irlandia to były głównie wiochy i miescinki i znacznie większe możliwości kościelnej i społecznej kontroli;
       - szeroka oferta ginekologow prywatnie w Polsce zarówno w II RP, w PRL i obecnie;
       - irlandzki case Magdalenek
       -
       • triss_merigold6 Re: Kolejna. Tym razem Dolny Śląsk. 21.07.23, 11:12
        Nie samotność, ZAMOŻNOŚC
   • triss_merigold6 Re: Kolejna. Tym razem Dolny Śląsk. 21.07.23, 08:24
    Która konkretnie informacja Cię szokuje?
    Masz elementy policja + DOLNOŚLĄSKA + wytyczne polityczne + młoda kobieta jako łatwy cel + niejasne zarzuty = patologia władzy, bo mogą
    • dramatika Re: Kolejna. Tym razem Dolny Śląsk. 21.07.23, 10:56
     triss_merigold6 napisała:

     > Która konkretnie informacja Cię szokuje?

     I ty brutusie, to łyknąłaś? Anonimowe łamane przez poufne, dzień po tym jak się okazało, że Joanka to był pic? big_grin
     • triss_merigold6 Re: Kolejna. Tym razem Dolny Śląsk. 21.07.23, 11:04
      Mam mniej więcej orientację jak działa policja i prokuratura i jakie trendy oraz wytyczne dominują. Bezkarność jest niewypowiedzianym wprost bonusem do pensji, co zresztą jest teraz przyczyną ogromnego konfliktu między wydziałem wewnętrznym a KGP.
     • babcia47 Re: Kolejna. Tym razem Dolny Śląsk. 21.07.23, 11:25
      Jaki pic? Fakt ze zajmuje się tym czym się zajmuje? Nawet jeżeli byla to zmyłka celowo zagrana to unaocznila sposób dfunkcjonowania państwa i całego pis wobec kobiet, na co są narażone i czego mogą się spodziewać. Na razie nikt nie sformułował jednak takiego zarzutu ze ta sytuacja była sprowokowana a nie autentyczna. Twoje rozumowanie jest zngatunku ze prostytutki nie można zgwałcić a elektryka prąd nie tyka
      • dramatika Re: Kolejna. Tym razem Dolny Śląsk. 21.07.23, 12:11
       babcia47 napisała:

       > Jaki pic? Fakt ze zajmuje się tym czym się zajmuje? Nawet jeżeli byla to zmyłka
       > celowo zagrana to unaocznila sposób dfunkcjonowania państwa i całego pis wobec
       > kobiet, na co są narażone i czego mogą się spodziewać.

       Na co są narażone? Że jak zagrożą samobójstwem, to lekarz ma obowiazek wezwać służby? Że będą szukać czy deklarująca samobójstwo nie chowa tabletek, żeby sie nimi otruć? Że jak zrobią aborcję, to policja będzie węszyć skąd miały tabletki, bo ich kolportowanie to przestępstwo?
       Pani się jedynie mocno napracowała na rzecz kampanii Tuska, żeby ostatecznie dowieźć, że policja nie miała prawa zabrać telefonu. Przemoc wobec kobiet normalnie jak za czasów palenia czarownic tongue_out
      • dramatika Re: Kolejna. Tym razem Dolny Śląsk. 21.07.23, 15:01
       babcia47 napisała:

       > Jaki pic? Fakt ze zajmuje się tym czym się zajmuje? Nawet jeżeli byla to zmyłka
       > celowo zagrana to unaocznila sposób dfunkcjonowania państwa i całego pis wobec
       > kobiet, na co są narażone i czego mogą się spodziewać.

       Niczego ta akcja szczególnego nie unaoczniła, ale wiem, że musicie z tego kapiszona coś mieć, więc mit i tak będzie funkcjonował w oderwaniu od faktów.
       Natomiast co do samej prowokacji, to jest przede wszystkim nieetyczna. Za zwykłe wezwanie karetki bez potrzeby są kary, a tu było zaangażowane o wiele więcej sił, ale nawet nie o to chodzi. Aktoreczka ze spalonego teatru zabawiła się kosztem ludzi i ich pracy, traktując ich instrumentalnie. Może zamiast świecić tyłkiem na instagramach powinna trochę posiedzieć na słuchawce, a najlepiej pojeździć w karetce do prawdziwych tragedii ludzkich, za pensję kasjerki (czy niewiele wyższą, nie wiem ile zarabiają, ale na pewno nie są to kokosy). Ciekawe o ile też wydłużyła się wtedy kolejka na SORze, gdy odstawiała swoje przedstawienie.
       I nikt nie mówi, że "prostytutki nie można zgwałcić" - jej działalność i prawdziwy wizerunek są przywoływane jako dowód, że jej historyjka się nie mogła wydarzyć oraz jako osoba świadoma i wykształcona powinna mieć świadomość, że rewizje nie są przyjemne, ale konieczne i nikt ich nie przeprowadza z powodu mizoginii i "piekła kobiet". Innymi słowy jej reakcje na czynności policji też są wyreżyserowane.
   • unikotka Re: Kolejna. Tym razem Dolny Śląsk. 21.07.23, 09:10
    Tak, szok... A potem ludzie się dziwią, że chciałoby się dziecko wysłać zagranicę, żeby tam się urządziło, a nie tu.
  • triss_merigold6 Re: Kolejna. Tym razem Dolny Śląsk. 21.07.23, 08:15
   Kluczowa obserwacja: dla policji i prokuratury nie ma łatwiejszego celu niż młoda kobieta i aborcja, bo można w otoczeniu "szukać" urojonych pomocników, szantażować, że matka/siostra/koleżanka dostaną zarzuty.
   Drugi latwiutki cel to młodzi mężczyźni z blantem, idealny materiał na Art. 60 par. 3 kk, są szantażowani perspektywą pięcioletniej odsiadki i spaskudzeniem papierow, co wykluczy ich z wielu miejsc pracy. Od lat to podstawowe źródło sukcesów policji jeśli chodzi o zatrzymania.

   Policję uważam za formację w całości obecnie zdemoralizowana i pewną bezkarności <patrz: komenda we Wrocławiu>, a jednocześnie na tyle dobrze opłacana, że zrealizuje każde wytyczne.
   • lauren6 Re: Kolejna. Tym razem Dolny Śląsk. 21.07.23, 10:35
    Pełna zgoda. Szczególnie ostatni akapit.
  • midge_m Re: Kolejna. Tym razem Dolny Śląsk. 21.07.23, 08:21
   Zaczyna u nas być jak w Iranie i mówię to bardzo serio sad tam dochodzi do morderstw prawniczek które wykonują swoją pracę, obawiam się że nie jesteśmy i u nas daleko od prześladowania tych, którzy będą bronili torturowanych kobiet. I PiS nadal z ponad 30% poparcia.
  • demono2004 Re: Kolejna. Tym razem Dolny Śląsk. 21.07.23, 08:27
   Wy sie lepiej zainteresuujcie drukiem 3238, ktory chcą przepychać w Sejmie, bo niedługo nie bedziecie miały gdzie mieszkać a nie propagujecie teatrzyk , który ma zająć Polaka i jego myśli. Co za Pudelek big_grin
   • yenna_m Re: Kolejna. Tym razem Dolny Śląsk. 21.07.23, 08:35
    Od kiedy jedno wyklucza drugie?
    • demono2004 Re: Kolejna. Tym razem Dolny Śląsk. 21.07.23, 10:08
     Patrząc na twoje "zainteresowania", to ty pewnie nawet nie wiesz, czego ten druk dotyczy smile
     • rzepicha-piastowa Re: Kolejna. Tym razem Dolny Śląsk. 21.07.23, 10:48
      Zaloz o tym watek, to porozmawiamy
     • yenna_m Re: Kolejna. Tym razem Dolny Śląsk. 21.07.23, 11:34
      Dlaczego tak uwazasz? O tej propozycji zmiany opozycja grzmi już od jakiegos czasu.
     • yenna_m Re: Kolejna. Tym razem Dolny Śląsk. 21.07.23, 11:37
      I jeszcze jedno. Brak zgody na takie traktowanie kobiet nie oznacza, ze temat zajmuje caly twoj swiat i nie ma w twoim swiecie jesxcze miejsca na brak zgody na godzace w prywatną wlasniść zmiany prawa gorniczego i geologicznego i na oburzenie kolejnymi aferami PIS.
  • borsuczyca.klusek Re: Kolejna. Tym razem Dolny Śląsk. 21.07.23, 08:28
   Cudo prokurator nie pamięta jakie wytyczne dostaje. Jak ci ludzie są w stanie spojrzeć sobie potem sami w lustro?
   • midge_m Re: Kolejna. Tym razem Dolny Śląsk. 21.07.23, 08:30
    I to wytyczne w sprawie postępowań gdy zajdzie podejrzenie aborcji. Co to niby mogą być za wytyczne, zastanówmy się. Trudno byłoby tego nie zapamiętać.
   • triss_merigold6 Re: Kolejna. Tym razem Dolny Śląsk. 21.07.23, 08:35
    Historia zna zyliony takich systemowych przypadków, zapewniam Cię, że golą się przed lustrem bez problemów.
   • pani_tau Re: Kolejna. Tym razem Dolny Śląsk. 21.07.23, 09:06
    borsuczyca.klusek napisała:

    > Cudo prokurator nie pamięta jakie wytyczne dostaje. Jak ci ludzie są w stanie s
    > pojrzeć sobie potem sami w lustro?

    Tekst o lustrze nieodmiennie kojarzy mi się z odcinkiem "Cold Case", w którym przesłuchiwano dentystę - mordercę wielu młodych kobiet, które porywał i wypuszczał półnagie w lasach aby na nie polować. (O ile dobrze pamiętam, scenariusz jest inspirowany autentyczną historią).
    Przesłuchujący próbowali się odwoływać do jego sumienia, żeby powiedział gdzie ukrył zwłoki, na co dentysta odparł, że jedyne, czego żałuje to tego, że go złapano, bo bawił się świetnie. I na pewno nie powie gdzie są zwłoki, bo myśl, że rodziny nie mogą pochować córek będzie dla niego rozrywką w więzieniu.

    No więc nasi policjanci bawią się równie dobrze jak ten dentysta.
    Właśnie dla takich rozrywek przywdziali mundur.
    • borsuczyca.klusek Re: Kolejna. Tym razem Dolny Śląsk. 21.07.23, 09:25
     Pamiętam odcinek z dentystą. Upatrywał sobie młode, naiwne dziewczyny, które dopiero przyjechały do miasta w poszukiwaniu lepszego życia. Tylko wydaję mi się że to było CSI Las Vegas.
     • pani_tau Re: Kolejna. Tym razem Dolny Śląsk. 21.07.23, 10:35
      Możliwe, że tam również został wykorzystana historia Roberta Hansena. Powstał też film z Johnem Cusackiem w roli Hansena.
    • martishia7 Re: Kolejna. Tym razem Dolny Śląsk. 21.07.23, 10:35
     Akurat sobie robię powtórkę Cold Case (jest na Amazonie, polecam) i wydaje mi się, że mieszają Ci się dwa scenariusze. Ten co łapał laski i wypuszczał w lesie, żeby na nie polować, to był pracownik policyjnego archiwum. Wybierał dziewczyny-fighterki, które padły ofiarą próby jakiegoś przestępstwa, ale się obroniły (pobiły sprawcę, uciekły).
     Z dentystą-seryjnym zabójcą był odcinek Blacklist wink
     • pani_tau Re: Kolejna. Tym razem Dolny Śląsk. 21.07.23, 10:40
      Blacklist nie oglądałam, Spader tak mnie irytował w pierwszym odcinku, że sobie odpuściłam resztę.
      • borsuczyca.klusek Re: Kolejna. Tym razem Dolny Śląsk. 21.07.23, 10:51
       Ja też blacklist nie oglądam a odcinek z dentystą kojarzę dość dobrze.
      • martishia7 Re: Kolejna. Tym razem Dolny Śląsk. 21.07.23, 10:53
       To mógł być motyw grany też w innych miejscach. Ale co do gościa z Cold Case, który polował w lesie - to jestem pewna. Zwłoki dziewczyn w końcu znaleźli, tylko bez głów - to głowy chował osobno i nie chciał powiedzieć gdzie.
   • lauren6 Re: Kolejna. Tym razem Dolny Śląsk. 21.07.23, 10:41
    Normalnie. Mają nakazane systemowe dręczenie morderczyń dzieci, to to robią. Taki właśnie klimat i retorykę wprowadza zakaz aborcji.
  • tanebo001 Re: Kolejna. Tym razem Dolny Śląsk. 21.07.23, 08:35
   #niemanakogoglosowac
   • dyzurny_troll_forum Re: Kolejna. Tym razem Dolny Śląsk. 21.07.23, 09:45
    tanebo001 napisał:

    > #niemanakogoglosowac

    Tak, tym razem on już napewno zrobi wszystko dla kobiet, nie tylko podniesie im wiek emerytalny, żeby miały więcej pieniążków:
    • runny.babbit Re: Kolejna. Tym razem Dolny Śląsk. 21.07.23, 10:28
     Dlatego od razu głosujmy na browara, który z góry mówi że jest absolutnie za całkowitym zakazem aborcji 😁
  • memphis90 Re: Kolejna. Tym razem Dolny Śląsk. 21.07.23, 08:37
   Zastanawia mnie dlaczego oni tak mielą to „przestępstwo” i „przestępstwo” - i dlaczego przepytujący dziennikarz nie zaoponuje od razu, ze nie mowimy o zadnych przestępstwach, tylko o 100% zgodnej z prawem aborcji w domu?
   • triss_merigold6 Re: Kolejna. Tym razem Dolny Śląsk. 21.07.23, 08:56
    Dziennikarz pozwala, żeby postawa prokuratury i policji w pełni wybrzmiala?
    • memphis90 Re: Kolejna. Tym razem Dolny Śląsk. 21.07.23, 09:10
     No może, ale dla mnie to jednak utrwala w świadomości skojarzenie aborcja= przestępstwo. Ja serio bym tu jednak widziała zdanie
     „Ale panie prokuratorze, nie mowimy teraz o przestępstwach, kobieta dokonująca aborcji go nie popełnia, wiec proszę odnieść się do tego?”
     • pani_tau Re: Kolejna. Tym razem Dolny Śląsk. 21.07.23, 10:45
      memphis90 napisała:

      > No może, ale dla mnie to jednak utrwala w świadomości skojarzenie aborcja= prze
      > stępstwo.

      Też tak uważam.
   • nellamari Re: Kolejna. Tym razem Dolny Śląsk. 21.07.23, 09:03
    Mnie zastanawia ten pogrzeb i martwe urodzenie, bo to jest aparat pojęciowy stosowany przy późnej ciąży, po 22 tyg.
    • alicia033 Re: Kolejna. Tym razem Dolny Śląsk. 21.07.23, 10:02
     nellamari napisała:

     > Mnie zastanawia ten pogrzeb i martwe urodzenie, bo to jest aparat pojęciowy sto
     > sowany przy późnej ciąży, po 22 tyg.

     Nie w Polsce. Tu możesz pochować i czterotygodniowy płód, jeżeli tylko badaniu histopatologicznym znajdą ślad jego DNA... Ba! Tu się urządza zbiorowe pochówki nieodebranym preparatom medycznym z takich badań.
     • nellamari Re: Kolejna. Tym razem Dolny Śląsk. 21.07.23, 10:09
      Nie czytałam całego tekstu, ale żeby tylko nie bylo, ze zaraz się okaże, ze ta tajemnicza dziewczyna z artykułu była w 35 tyg ciąży jak ta z UK i to całkiem zmieni odbiór tej historii z dzieciobójstwem i rejestracją w USC.

      • beaucouptrop Re: Kolejna. Tym razem Dolny Śląsk. 21.07.23, 10:35
       Mnie też to zastanowiło. Jaki pogrzeb jeśli aborcja została przeprowadzona na początku ciąży?
       • alicia033 Re: Kolejna. Tym razem Dolny Śląsk. 21.07.23, 11:03
        beaucouptrop napisała:

        > Jaki pogrzeb jeśli aborcja została przeprowadzona na początku ciąży?

        Normalny.
        www.testdna.pl/poronienie/pogrzeb-po-poronieniu-krok-po-kroku/
        Poza tym tu się odjaniepawlają takie rzeczy:
        warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,26600914,pogrzeb-ponad-600-abortowanych-plodow-na-mazowszu.html
        • nellamari Re: Kolejna. Tym razem Dolny Śląsk. 21.07.23, 11:19
         To dlaczego nie podadzą normalnie tygodnia ciąży, ze to był 4-8-12 tydzień, wywołane poronienie i tyle, wiec jaja jak berety z USC, macierzynskim, tacierzyńskim ,zasiłkiem pogrzebowym i co tam jeszcze ? Tylko ta atmosfera tajemniczej tajemnicy wzięła tabletki i pojechała do szpitala po co ? W którym tak naprawdę byla miesiącu ciąży, że szpital to zgłosił i ze policja ją chciała o dzieciobójstwo oskarżyć i do USC wysyłać ?
         • lauren6 Re: Kolejna. Tym razem Dolny Śląsk. 21.07.23, 11:32
          >tajemnicy wzięła tabletki i pojechała do szpitala po co ? W którym tak naprawdę byla miesiącu ciąży, że szpital to zgłosił i ze policja ją chciała o dzieciobójstwo oskarżyć i do USC wysyłać ?

          To nie ma najmniejszego znaczenia, w którym była miesiącu.
          • nellamari Re: Kolejna. Tym razem Dolny Śląsk. 21.07.23, 11:50
           To nie ma najmniejszego znaczenia, w którym była miesiącu.

           Jasne. Skoro to bez różnicy to nie ma co zatajać.
           • memphis90 Re: Kolejna. Tym razem Dolny Śląsk. 21.07.23, 11:59
            Albowiem nikt sie nie musi żadnej ciekawskiej Nelce tłumaczyć…
            • nellamari Re: Kolejna. Tym razem Dolny Śląsk. 21.07.23, 12:06
             No, to skoro nie ma o czym gadać, to można się spokojnie rozejść.
             • memphis90 Re: Kolejna. Tym razem Dolny Śląsk. 21.07.23, 15:47
              Toteż właśnie postuluję, ażebyś się chyżo oddaliła.
              • nellamari Re: Kolejna. Tym razem Dolny Śląsk. 21.07.23, 16:41
               Połap się najpierw o kim mowa w wątku, a potem możesz rozwijać swoje rekomendacje.
         • memphis90 Re: Kolejna. Tym razem Dolny Śląsk. 21.07.23, 11:58
          >pojechała do szpitala po co ?
          Albowiem aborcja farmakologiczna to nie jest jak wyciśnięcie pryszcza, to jednak boli, to sa gwałtowne skurcze, krwawienie - można sie wystraszyć. Dlatego w innych krajach zaleca sie, żeby kobieta nie byla w tym czasie sama.

          > policja ją chciała o dzieciobójstwo oskarżyć
          `a to chyba jakiś nowy przekaz dnia rzucili? Do tej pory dzielni policjanci szukali w odbycie pomocnictwa w aborcji.
          • nellamari Re: Kolejna. Tym razem Dolny Śląsk. 21.07.23, 12:04
           1/Bez przesady z ta straszną aborcją farma we wczesnym stadium, nie strasz ludzi.

           2/ Potem adwokat opisuje rolę prokuratury: „Prokurator […] kazał matce dziewczyny zarejestrować w USC martwe urodzenie i wyprawić pogrzeb. Śledztwo było prowadzone w kierunku dzieciobójstwa, a dziewczynę wezwano na świadka" – wspomina prawnik.
           • lauren6 Re: Kolejna. Tym razem Dolny Śląsk. 21.07.23, 12:16
            nellamari napisała:

            > 1/Bez przesady z ta straszną aborcją farma we wczesnym stadium, nie strasz ludz
            > i.
            >

            Tak, aborcja farma we wczesnym stadium jest bezpieczna. Tylko wyobraź sobie, że w kraju z całkowitym zakazem aborcji kobiety usuwają tak również ciąże w II trymestrze, bo np tyle czasu im zajęło zbieranie kasy na tabletki i czekanie na przesyłkę z zagranicy.
            Aborcja farma w 16 tc nie będzie wyglądała tak samo jak aborcja w 6 tc.
            • nellamari Re: Kolejna. Tym razem Dolny Śląsk. 21.07.23, 12:20
             Tak, aborcja farma we wczesnym stadium jest bezpieczna

             Dokładnie.
           • memphis90 Re: Kolejna. Tym razem Dolny Śląsk. 21.07.23, 15:50
            1. Jest bezpieczna, ale nie jest jak wyciśnięcie pryszcza. Boli, są skurcze, czasem spore krwawienie. Jak najbardziej kobieta może się wystraszyć czy to wszystko jest ok i pojechać na SOR, żeby sprawdzić.

            2. Tak, moja wina, pomyliłam bohaterki .
     • wapaha Re: Kolejna. Tym razem Dolny Śląsk. 21.07.23, 11:27

      >
      > Nie w Polsce. Tu możesz pochować i czterotygodniowy płód, jeżeli tylko badaniu
      > histopatologicznym znajdą ślad jego DNA... Ba! Tu się urządza zbiorowe pochówki
      > nieodebranym preparatom medycznym z takich badań.
      >
      >
      Jakiś nowy przepis?
      Gdy byłam.po poronieniu i interesowałam.sie Sił rzeczy tematem -pogrzeb/pochówek mozna bylo zrobić dla płodu u którego znana (widoczna)byla płeć. Bo to wiązało się z nadaniem imienia-pesel-aktu urodzenia i zgonu
      • alicia033 Re: Kolejna. Tym razem Dolny Śląsk. 21.07.23, 11:45
       wapaha napisała:

       > Jakiś nowy przepis?

       nowelizacja ustawy o cmentarzach i chowaniu zmarłych sprzed jakichś 10 lat (art. 11).
       • dyzurny_troll_forum Re: Kolejna. Tym razem Dolny Śląsk. 21.07.23, 11:53
        alicia033 napisała:

        >>wapaha o sytuacji we Włoszech wiosną 2020:

        "Bo ja <mam informacje> np. od tych, którzy uprzątali biurowce- z ciał. Czaisz. Zbierali zwłoki ludzi leżące pokotem jak gdyby to były rozsypane orzeszki.."<<

        Tak swoją drogą, to czy wapaha jest nadal z nami? A jeżeli tak to jaki ma obecnie nick?
       • wapaha Re: Kolejna. Tym razem Dolny Śląsk. 21.07.23, 12:08
        To ten zapis-jest wymóg karty zgonu (zdj1)
        Z kolei zawartość kartę zgonu ustawa określą tak (zdj 2)

        Gdzie jest zapis o DNA?
        • alicia033 Re: Kolejna. Tym razem Dolny Śląsk. 21.07.23, 12:27
         wapaha napisała:

         > Gdzie jest zapis o DNA?

         🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

         To mówisz, że jakbym się w trakcie miesiączki zgłosiła do polskiego szpitala, mówiąc, że byłam w ciąży i chyba właśnie poroniłam, to bez mrugnięcia okiem wystawią mi kartę zgonu i będę mogła zgarnąć ten zasiłek pogrzebowy i urlop macierzyński?
         No więc jednak nie. Musisz mieć potwierdzone, że rzeczywiście byłaś w ciąży. Przy poronieniu na wczesnym etapie ciąży pobiera się materiał do badania (tak, DNA) i temu materiałowi właśnie później urządza się pogrzeb.
         • wapaha Re: Kolejna. Tym razem Dolny Śląsk. 21.07.23, 12:45
          alicia033 napisała:

          > wapaha napisała:
          >
          > > Gdzie jest zapis o DNA?
          >
          >
          > No więc jednak nie. Musisz mieć potwierdzone, że rzeczywiście byłaś w ciąży. Pr
          > zy poronieniu na wczesnym etapie ciąży pobiera się materiał do badania (
          > tak, DNA) i temu materiałowi właśnie później urządza się pogrzeb.
          >
          I w kartę zgonu co.lekarz wpisuje ? Płeć domniemana ?
          • alicia033 Re: Kolejna. Tym razem Dolny Śląsk. 21.07.23, 14:32
           wapaha napisała:


           > I w kartę zgonu co.lekarz wpisuje ? Płeć domniemana ?


           to, co wyjdzie z badania DNA. Wiesz, ono określa także płeć.
           • wapaha Re: Kolejna. Tym razem Dolny Śląsk. 21.07.23, 17:09
            Ja czytam co piszesz
            Tylko na jakiej podstawie twierdzisz że robi się badanie dna powołujac się na ustawę?

            Szpital robi histopatologie wyskrobin by ustalić ew przyczyny ale nie określa w standardzie płci
            (To można zrobić prywatnie, poza szpitalem)

            Znalazlam info o określeniu płci na wczesnym etapie ciazy 6-8 (do 45dni plec nie jest zdefiniowana, do 7tc są i struktury jtworzace ądra i te tworzace jajniki etc)
            • alicia033 Re: Kolejna. Tym razem Dolny Śląsk. 21.07.23, 17:36
             wapaha napisała:

             > Ja czytam co piszesz

             czytać może i czytasz, niestety, jak zwykle, bez zrozumienia.
      • milva24 Re: Kolejna. Tym razem Dolny Śląsk. 21.07.23, 11:49
       W czasach gdy ja poroniłam mogłam sobie wybrać płeć, zgodnie z nią zarejestrować i pochować.
       • wapaha Re: Kolejna. Tym razem Dolny Śląsk. 21.07.23, 12:00
        Tak, o tym pisze (2011r)
   • lauren6 Re: Kolejna. Tym razem Dolny Śląsk. 21.07.23, 10:43
    Przecież próbowali aborcję podciągnąć pod dzieciobójstwo.

    Ale spokojnie. Dzisiaj takie sprawy umarzają, ale jeśli PIS znowu wygra wybory to prokuratorzy się ośmielą i zaczną stawiać kobietom zarzuty.
  • leosia-wspaniala Re: Kolejna. Tym razem Dolny Śląsk. 21.07.23, 08:37
   Dlaczego w tych wątkach nigdy nie wypowiadają się nasze formurowe kato-pisówki sad ? Arwena, co się chwaliła, ze na dzień Czarnego Protestu synowi białe ciuchy zamawiała, po on taki pro-life? Stefka? Nutella? Zobaczcie, jak pięknie jest w Polsce, czemu się nie cieszycie?
   • dyzurny_troll_forum Re: Kolejna. Tym razem Dolny Śląsk. 21.07.23, 09:54
    leosia-wspaniala napisał(a):

    > Zobaczcie, jak pięknie jest w Polsce, czemu się nie cieszycie?

    Przecież gdyby było inaczej, to Lewica -która jako jedyna ma aborcję na sztandarach od zawsze i jako jedyna może zagwarantować realną zmianę- miałaby 35-40%, może 50% poparcia, prawda? No chyba, że tan temat tak naprawdę #nikogo to wtedy Lewica walczy, żeby nie rozbić się o próg...
  • nutella_fan Re: Kolejna. Tym razem Dolny Śląsk. 21.07.23, 08:45
   Szok i niedowierzanie. Tak jak chodzę do kościoła i jestem wierząca, tak uważam aborcję za sprawę wyłącznie kobiety.
   • borsuczyca.klusek Re: Kolejna. Tym razem Dolny Śląsk. 21.07.23, 08:47
    Niestety twój ksiądz uważa inaczej
    • alicia033 Re: Kolejna. Tym razem Dolny Śląsk. 21.07.23, 09:46
     borsuczyca.klusek napisała:

     > Niestety twój ksiądz uważa inaczej

     Ksiądz to pół biedy przy fakcie, że nutella zamierza głosować na partię, która chce wprowadzić całkowity zakaz aborcji oraz wsadzać do więzienia kobiety, które jej dokonają.
     • yenna_m Re: Kolejna. Tym razem Dolny Śląsk. 21.07.23, 09:52
      Nutella jest za aborcja i glosuje za opresyjnym, prokosciolkowym PISem.
      No prawie uwierzyłam.
      • alicia033 Re: Kolejna. Tym razem Dolny Śląsk. 21.07.23, 10:03
       yenna_m napisała:

       > Nutella jest za aborcja i glosuje za opresyjnym, prokosciolkowym PISem.
       > No prawie uwierzyłam.

       Nie, nutella głosuje za Konfą i wierzyć nie musisz, sama o tym na forum pisze.
       • yenna_m Re: Kolejna. Tym razem Dolny Śląsk. 21.07.23, 11:39
        alicia033 napisała:

        > yenna_m napisała:
        >
        > > Nutella jest za aborcja i glosuje za opresyjnym, prokosciolkowym PISem.
        > > No prawie uwierzyłam.
        >
        > Nie, nutella głosuje za Konfą i wierzyć nie musisz, sama o tym na forum pisze.
        >
        >
        Poebao laskę?
   • leosia-wspaniala Re: Kolejna. Tym razem Dolny Śląsk. 21.07.23, 08:48
    Czyli łapiesz się na ekskomunikę.
   • lauren6 Re: Kolejna. Tym razem Dolny Śląsk. 21.07.23, 10:45
    > uważam aborcję za sprawę wyłącznie kobiety.

    I dlatego planujesz głosować na fundamentalistów z Konfy?
  • azja_pl2 Re: Kolejna. Tym razem Dolny Śląsk. 21.07.23, 09:25
   co to za prokurator debil, ktory publicznie przyznaje, ze nie wie, jakie go obowiazuja wytyczne?
   • triss_merigold6 Re: Kolejna. Tym razem Dolny Śląsk. 21.07.23, 09:30
    Ależ wie tylko nie chce powiedzieć do prasy.
    • yenna_m Re: Kolejna. Tym razem Dolny Śląsk. 21.07.23, 09:36
     Ale tez wszyscy wiedzą, ze prokuraturę mamy wyjątkowo upolitycznioną. Milicję też.
     Gdy przychodzi do scigania prawdziwych przestestw - umywają raczki i aby poprawic statystyki, umarzają postępowania na koniec kwartału/koniec półrocza/koniec roku. Są zalatwienia? No są.

     Moglabym dlugo pisać o tym, jak mi kibolscy patrioci pobili dzieciaka pod domem za tatusia, jak nas straszyli, ze nas pozabijają. Co zrobila milicja i prokuratura? Ano latala za babami z brzuchem i je straszyla. Do kiboli już z szacuneczkiem, bo w ryj mozna dostac w ciemnej ulicy i pałami po glowie jak sie ma pecha
   • jowita771 Re: Kolejna. Tym razem Dolny Śląsk. 21.07.23, 09:33
    Mało tego, prokurator mówi o przestępstwie, a przerwanie własnej ciąży przestępstwem nie jest. Czy pana prokuratora nie powinien zastąpić ktoś znający prawo?
  • taje Re: Kolejna. Tym razem Dolny Śląsk. 21.07.23, 10:11
   I znowu nasuwa się pytanie, skąd policja wiedziała o aborcji? Kolejny przypadek złamania przez lekarzy tajemnicy lekarskiej.
  • primula.alpicola Re: Kolejna. Tym razem Dolny Śląsk. 21.07.23, 10:18
   Squrwysyny.
  • gaskama Re: Kolejna. Tym razem Dolny Śląsk. 21.07.23, 10:25
   Oj tam, oj tam. Poza garstka emam to jednak:
   #nikogo
   #niemanakogoglosowac
   • runny.babbit Re: Kolejna. Tym razem Dolny Śląsk. 21.07.23, 10:30
    gaskama napisała:

    > Oj tam, oj tam. Poza garstka emam to jednak:
    > #nikogo
    > #niemanakogoglosowac
    Zapomniałaś o głównym #nieinteresujesiepolityka
    • malia Re: Kolejna. Tym razem Dolny Śląsk. 21.07.23, 11:33
     o tak, to ostatnie mnie rozwala
  • lilia.z.doliny Re: Kolejna. Tym razem Dolny Śląsk. 21.07.23, 11:54
   Jak komentuję te wątki, to mnie wycinają.
   Więc inaczej- wiecie, co ja właśnie napisałam.
  • vasaria Re: Kolejna. Tym razem Dolny Śląsk. 21.07.23, 12:34
   Jakoś zupełnie mnie to nie dziwi, że p. Joanna to nie pierwszy raz. I oczywiście nie ostatni 🤬

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka