sowa_hu_hu
26.04.05, 09:13
dzisiaj słyszałam w wiadomościach że jest prawdopodobne że moze dojśc do
jeszcze większej katastrofy... media nagłaśniają to coraz bardziej...
ostatnio oglądałam film na tvp2 o dzieciach które rodzą sie na terenach byłego
skażenia... najczęstszymi wadami sa wodogłowie , upośledzenie umyslowe , wady
serca... wiele z tych dzieci umiera... kiedy je pokazywali myslałam że mi
serce pęknie...
a oto co przeczytałam na pierwszej z brzegu stronie w necie :
"w rzeczywistości awaria reaktora atomowego w Czarnobylu nie była jedną z
największych tragedii XX wieku, wskutek wybuchu nie zginęły tysiące ludzi ani
nie zostały ciężko skażone na setki lat ogromne połacie ziemi. Dawki
promieniowania, na jakie byli narażeni mieszkańcy Rosji, Ukrainy i Białorusi,
nie miały też prawie żadnego wpływu na ich zdrowie – nie chorują oni częściej
na białaczkę ani nie rodzi się więcej dzieci z wadami genetycznymi. Takie
wnioski można wyciągnąć z najnowszego raportu Komitetu Naukowego ONZ ds.
Skutków Promieniowania Atomowego (UNSCEAR), opracowanego przez 142
najwybitniejszych specjalistów z 21 krajów..."