27.04.05, 09:25
Długo się wahałam czy napisać to na forum ale już łapię się wszystkiego
Proszę was o pomoc mamy kochane.
Jestem w tragicznej sytuacji nie chcę się tu rozpisywać co i dlaczego tak się
stało.
Może ktoś z was wie jak załatwić i co zrobić by dostać albo w ogóle zapisać
się na mieszkanie komunalne.
Nie stać mnie na wynajem.
A perspektywa mieszkania z psychiczną teściową przekracza moje możliwości.
Mam niepełnosprawnego synka i musimy "uciekać" tylko pytanie gdzie.
Jestem już u kresu wytrzymałości nerwowej
Pozdrawiam
I czekam na cenne rady.
Mońka
Obserwuj wątek
    • anek.anek Re: HELP :( 27.04.05, 09:32
      przede wszystkim musisz pójść do właściwej sobie gminy. Zabierz ze sobą
      dokumenty potwierdzające Twoją sytuację materialną: PIT, zaświadczenie o
      zarobkach, jeśli jesteś bezrobotna lub korzystasz z pomocy Opieki Społecznej
      to papiery z tych ośrodków potwierdzające stan rzeczy. Niestety w praktyce
      wygląda to często tak, że potrzebujący czekają wiele lat.
      • ledzeppelin3 Re: HELP :( 27.04.05, 09:36
        Czasem wynajem pokoju "przy rodzinie" jest dużo tańszy. Nie najlepsze może
        rozwiązanie, ale czasem obcy lepsze, niż "rodzina"...
    • nik1 Re: HELP :( 27.04.05, 09:47
      Moja znajoma była w podobnej sytuacji. Już mieszka ale trochę to trwało.
      Rzeczywiście musisz iść do swojego urzędu gminy do wydziału do spraw lokalowych
      i złożyć wniosek o najem mieszkania komunalnego. Zabierz ze sobą papiery dot.
      zarobków ale również dokumenty potwierdzające stan zdrowia twojego dziecka.
      Napewno będziesz miała komisję w swoim obecnym miejscu zamieszkania - wtedy
      musisz sie postarać i sprawić wrażenie, że nie ma tam warunków na wychowywanie
      dziecka. A potem "nachodz" ich ile się da. Umawiaj sie na rozmowy z
      nczelnikiem, prezydentem miasta i wszystkimi ważnymi.
      Wiem, że to może być przykre i upokarzające ale w przypadku mojej znajomej
      poskutkowało. Bądz po prostu upierdliwa. Wedle zasady "upierdliwy petent jest
      załatwiany w pierwszej kolejności". Życzę Ci powodzenia.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka