Dodaj do ulubionych

dlaczego piszecie..

01.08.07, 16:18
coś w stylu "witajcie, jestem patryczek, mam 7 miesięcy, rodzice mnie bardzo
kochają i chcą się mną pochwalić". Tego typu teksty są często pod zdjęciami
dzieciaków. A potem są wpisy w stylu: "witaj Patryczku, jestem Ania i mam 2
miesiące" No itd. Dlaczego tak??? Dla mnie to jest trochę..przerażające, tak
to odbieram.
Obserwuj wątek
    • ja.xantia Re: dlaczego piszecie.. 01.08.07, 16:22
      No właśnie,też mi to dziwnie brzmi.Ja pod zdjęciami mojej córki piszę, że to
      Oliwka ma 2 miesiące, a nie ja mam 2 m-ce.Dobre pytanie-dlaczego?
      • monia145 Re: dlaczego piszecie.. 01.08.07, 16:26
        Ktoś jeszcze nie przeciął pępowiny nawyraźniej...winkP
        • monia145 Re: dlaczego piszecie.. 01.08.07, 16:28
          Poza tym, był niedawno wątek pt. " co to jest dzidzi" i te teksty pod
          zdjęciami, wpisują się w konwencję "dzidzi", "cysia" i "fasolki"
      • dagmama Re: dlaczego piszecie.. 01.08.07, 16:27
        Ja to nawet rzumiem, jeśli chodzi o dziecko niepełnosprawne. Moja bratanica ma
        taką stronę, gdzie jest "Mam na imię... urodziłam się...".
        To taki rozczulające. No i chodzi o pieniądze na operację albo protezę.
    • hexella Re: dlaczego piszecie.. 01.08.07, 16:27
      wink)))))))))))))))
      zapewne to jakiś destrukcyjny wpływ rodzicielstwa na komórki nerwowe w mózguwink
      Ewentualnie kłopoty z wyodrębnieniem poszczególnych samodzielnych jednostek ze
      zbiorowiska popularnie zwanego rodziną.
      Albo inne powody, których nawet się nie domyślam.
      • joanna266 mnie to nie przeszkadza;-) 01.08.07, 16:30
        nigdy sie nad tym specjalnie nie zastanawiałam.ale raczej mnie to smieszy
        pozytywnie niz cokolwiek innego
        • ibulka Re: mnie to nie przeszkadza;-) 01.08.07, 17:10
          joanna266 napisała:

          > nigdy sie nad tym specjalnie nie zastanawiałam.ale raczej mnie to smieszy
          > pozytywnie niz cokolwiek innego

          mnie to ani nie przeszkadza, ani nie śmieszy - ludzie szukają problemów na siłę wink
    • morgen_stern Re: dlaczego piszecie.. 01.08.07, 16:31
      Mnie to również dziwi i śmieszy.
      Najprawdopodobniej mamy tu do czynienia z daleko posuniętą identyfikacją z
      własnym dzieckiem, czyli ja, matka, wiem dokładnie przecież, co moje dziecko
      mogłoby powiedzieć.
      A tak naprawdę Patryczek chce wyartykuować, że chce mu się właśnie kupę, matka
      świeci mu fleszem po oczach oraz to, że ma w d... Oliwkę, która ma 2 miesiące i
      wpisuje się do wątku
      big_grinDDD
      • ja.xantia Re:morgen_stern 01.08.07, 16:39
        Masz dziecko?Na pewno by ci się miło nie zrobiło gdyby ktoś napisał o twoim
        dziecku,że ma je w dupie.Ale skoro twój poziom inteligencji jest tak niski to
        wspólczuję.
        • morgen_stern Re:morgen_stern 01.08.07, 16:41
          Eeee.. To był przykład, w dodatku żartobliwy, rozumiesz, kobieto? Spuśćcie
          czasem trochę powietrza, mamuśki co poniektóre, co za dużo nadymania, to
          niezdrowo.
          O mój poziom inteligencji się nie martw, pomartw się raczej o twój poziom
          poczucia humoru.
        • aluc Re:morgen_stern 01.08.07, 16:43
          ja.xantio, błagam, ja piję kawę, co prawda nie gorącą, ale jednak smile))))
          morgen_stern, widzisz, nie można pisać, że twoje dziecko ma inne w dupie, nawet
          jeśli to prawda wink
          • demarta Re:morgen_stern 01.08.07, 17:55
            bo każde dziecko wie, że drugie mu sie w dupie nie zmieści, bosssssz, gdzie
            wasza wiedza anatomiczna, tam gdzie inteligencja chyba tongue_outPPPPPPPP
      • sebaga Re: dlaczego piszecie.. 01.08.07, 16:39
        mnie też to nie przeszkadza, założyłam wątek, bo lubię oglądać fotki dzieciaków
        i dziś co i rusz trafiam na takie cuda. Przed chwilą np. trafiłam na coś takiego
        " pozdrawiamy małego aniołka, ja już śpię od dwóch godzin w swoim łózeczku, bo
        byłem u cioci i bardzo się zmęczyłem". No dziwaczne!
        • morgen_stern Re: dlaczego piszecie.. 01.08.07, 16:44
          To tak jak używanie wciąż liczby mnogiej w stosunku do czynności, które dziecko
          wykonywało samo, czyli "to co robiliśmy w przedszkolu? Bawiliśmy się, zjediśmy
          obiadek, a potem leżakowaliśmy, taak?". No cóż, infantylne to bardzo. Nikomu
          nie bronię, ale chyba można wyrazic swoje zdanie? Bo już mnie tu jedna
          spieniona i nadęta przyatakowała.
          • siasiunia1 Re: dlaczego piszecie.. 01.08.07, 19:43
            a moze sensu trzeba szukac głębiej? (no i gdzie byliscie obywatelu? a bylismy
            w przedszkolu, zrobilismy kupę i przyszlismy zdac raport ;P )
            • morgen_stern Re: dlaczego piszecie.. 01.08.07, 19:54

              siasiunia1 napisała:

              > a moze sensu trzeba szukac głębiej? (no i gdzie byliscie obywatelu? a bylismy
              > w przedszkolu, zrobilismy kupę i przyszlismy zdac raport ;P )

              Hehehe, coś w tym jest, obywatelko wink
      • syriana Re: dlaczego piszecie.. 01.08.07, 16:41
        rozczulające?
        hmmm... nie, zupełnie nie

        raczej niepostrzeganie dziecka jako niezależnej, odrębnej istoty, która może
        mieć własne zdanie i... no właśnie, to co Morgen napisała wink
        • ja.xantia Re: morgen_stern 01.08.07, 16:47
          Nie chodzi o to żeby cię atakować, ale po prostu przykro mi się zrobiło.Mamy
          takie samo zdanie na temat tego wątku, więc po co się kłócić?
        • morgen_stern Re: dlaczego piszecie.. 01.08.07, 16:54
          Jestem na tym punkcie generalnie przeczulona, bo mam silne poczucie własnej
          indywidualności (dwie kołdry, osobne konta, wicie, te rzeczy hehe) i mężowi,
          kiedy rzuca w przestrzeń: "Czy podoba nam się ta kanapa?" odpowiadam z
          uśmiechem, że mnie to się i owszem podoba, a jak jemu?
          Uważam, że człowiek niezależnie od tego, w jak silnym jest związku z drugą
          istotą pozostaje niezmienny, indywidualny, to nie jest jakiś zmutowany zlepiony
          w jedno twór. Wiele kobiet o tym zapomina...

          Podobnie ma się rzecz z dzieckiem.
    • koza_w_rajtuzach Re: dlaczego piszecie.. 01.08.07, 18:10
      dla mnie też to dziwnie brzmi i ja tak akurat nie piszę smile
    • aglod2 Re: dlaczego piszecie.. 01.08.07, 18:16
      To jest liczba pluralis majestica- My. król polski!
    • denea Re: dlaczego piszecie.. 01.08.07, 18:57
      Ale gdzie piszemy ? Jeśli na Bobasach to tam jest akurat taka konwencja, tam
      rodzice piszą w imieniu dziecka jakkolwiek durne by to było.
      Jeśli widziałaś to gdzie indziej to hmmm, no cóż...
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka