Dodaj do ulubionych

Jak nazwa dla metropolii? Free city, a może Tri...

    • Gość: H2O Okopy w Orłowie... IP: *.host.witnet.pl 16.06.11, 19:09
      Co za szczęście, że 99,99% mieszkańców Trójmiasta nawet nie słyszała o pomyśle "metropolitarnym", bo trzeba by zacząć kopać okopy w Orłowie...
      Na początek proponuję wzajemnie wprowadzić wizy, wydawane przez ambasadę Szwajcarii w Warszawie.
    • Gość: polakpotrafi Jaka nazwa dla metropolii? Free city, a może Tr... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.06.11, 20:06
      Szczurek ma przerosty. Na całym świecie nazwę aglomeracji daje największe miasto. Aglomeracja Lille liczy(jako związek gminny) bodaj 62 gminy, w tym są 3 duże miasta i jakoś w Tourcoing czy Roubaix nie burzą się przeciwko Lille w nazwie.
      • Gość: ytst Re: Jaka nazwa dla metropolii? Free city, a może IP: *.204.107.175.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 16.06.11, 21:28
        GDANIA albo GDYŃSK
    • Gość: jack Jaka nazwa dla metropolii? Free city, a może Tr... IP: *.dynamic.chello.pl 16.06.11, 20:18
      Ja chcę nazwę Trigorody
      • Gość: damian Re: Jaka nazwa dla metropolii? Free city, a może IP: *.acanac.net 16.06.11, 21:14
        a wydawalo sie ze wplyw jodu ma zbawienny wplyw na trzezwosc myslenia. okazuje sie ze gdanscy durnie chca promowac jakies idiotyzmy jezykowe. Gdansk zna od wiekow caly swiat, to miasto ocieka historia.gdzie mieszkancy tego miasta . czy oni juz nic nie maja do powiedzenia ? A moze ich mozgi tez zezarla amerykanizacja. Wstydza sie nazwy Gdansk ? czy jak to w polskim zwyczaju podsuwaja oglupialemu spoleczenstwu przedwyborcze dyrdymaly.
        • Gość: dpt Re: Jaka nazwa dla metropolii? Free city, a może IP: *.dynamic.chello.pl 17.06.11, 00:09
          chyba nie przeczytałeś art.
    • Gość: antymoher@ Jaka nazwa dla metropolii? Free city, a może Tr... IP: *.CNet.Gawex.PL 16.06.11, 21:04
      to tam już nie ma polski jak krzyczeli pis-lamiści!!!
    • Gość: Macho Gdyńsk IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.06.11, 21:05
      Skoro mają być Krakowice, może być i Gdyńsk.
    • ggargi Czy to takie trudne???? 16.06.11, 21:06
      Od lat istnieje taka nazwa rozpoznawalna w całej Polsce i na świeci wśród polaków: TRÓJMIASTO !!!!!!!!!! Nad czym się tu zastanawiać?
      Chcecie po angielsku .... proszę bardzo: 3CITY ......
      • Gość: xendr Re: Czy to takie trudne???? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.06.11, 21:23

        Proponuję nazwę POMERAGLO ;-)
    • jjj68 Jaka nazwa dla metropolii? Dreistad???????????? 16.06.11, 21:10
      Dreistadt. "Europejsko" i z konotacjami historycznymi.
      .........................
      Sezon ogórkowy, mimo trudnych początków i złych skojarzeń, rozkręca się.
    • Gość: danziger Jaka nazwa dla metropolii? Free city, a może Tr... IP: *.tmark97.revers.nsm.pl 16.06.11, 21:17
      Ludzie!
      Przecież jest bardzo łatwe rozwiązanie.
      Nazwijmy to wszystko Frei Stadt Danzig(notabene nazwa kojarzona na całym świecie,więc koszta związane z reklamą będą niskie lub wręcz odpadną),dołączymy do dawnych obszarów Wolnego Miasta Gdynię,Rumie,Redy,Wejherowa,Pucki etc. i mamy nie dość,że nawiązanie do tradycji historycznych to może jeszcze Niemcy nam jakieś fundusze kopsną,a i turystyka się rozwinie,bo Helmuty i Helgi będą chciały przyjechać na "ziemie odzyskane".
      Czyż to nie genialne w swej prostocie rozwiązanie?
    • dzielanski Trypolis! Trypolis! Trypolis! 16.06.11, 21:17
      Gorszego wieśniactwa niż "Three City" (może jednak "Triple city"?)nie można sobie wyobrazić. To fakt, że w USA są miejscowości wielkości Sopotu (albo nawet mniejsze), których nazwa obejmuje słowo City, ale to element wiejskiego kolorytu na Południowym (a pewnie też i Środkowym) Zachodzie - takie City może stanowić jedyny teren zurbanizowany w promieniu kilkudziesięciu mil.
      Ale co ważniejsze, nie wiem, skąd to dążenie do makaronizacji języka. Jeśli młodzież rzuca sobie określeniami w rodzaju "trisiti" w przerwach między "łał", łoł", "fak ju" i "dżezi", to jej święte prawo. Ale w ustach osoby dorosłej, a tym bardziej w oficjalnym języku to jakaś zupełna sraka.
      Proponowałbym "Trypolis" - na cześć libijskich marynarzy, których liczna reprezentacja uczyła się wojennomorskiego rzemiosła w należącej do tej aglomeracji Gdyni.
    • yesiotr wielu Gdynian jest drastycznym przykładem na to, 16.06.11, 21:21
      co dzieje się z człowiekiem po użyciu najbardziej wyniszczającej broni przełomu XX i XXI wieku:

      socjotechniki.

      ilość osób z mózgiem nafaszerowanym sloganami typu "sukcesy Gdyni" (pierwszy post), "Szczurek najlepszy w Polsce", "Gdynia się rozwija" jest tak zatrważająca, że boję się, że tam coś rozpylają w powietrzu, może nawet i hel.
      • Gość: ex-Gdańszczanin A może "Trójmiasto" ?! IP: *.play-internet.pl 16.06.11, 23:04
        Co to za pomysł z Tricity i innymi takimi?! "Trójmiasto" funkcjonuje w języku od lat, jest po polsku i nie brzmi jak "kooperatywa jakaśtam" itp. Co złego jest w "Trójmieście" ? Czemu polska metropolia ma się nazywać nie-po-polsku?
        • Gość: Ax222 Co złego jest w "Trójmieście" IP: 213.192.80.* 17.06.11, 07:31
          Zamknięcie się na fakt, że tych miast jest już trzy razy więcej
    • Gość: Ślązak Jaka nazwa dla metropolii? Free city, a może Tr... IP: *.Kuso.osi.pl 16.06.11, 21:22
      A może byście chcieli DREISTAD . A gó... . Ma być jak było , TRÓJMIASTO i wszystko jasne i po POLSKU . AMEN . My jesteśmy w Polsce i u siebie . A raszta świata jak chce zobaczyć coś pięknego to niech się uczy j. polskiego . Szanujmy się !!
    • gekon1979 a mozeby tak po polsku?? 16.06.11, 21:22
      trójMIASTO??
      • Gość: Macho Re: a mozeby tak po polsku?? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.06.11, 21:30
        Tróją to miasto, aż Wisła skisła.
    • Gość: SzczuroRychu city Re: Jak nazwa dla metropolii? Free city, a może T IP: *.dynamic.chello.pl 16.06.11, 21:26
      najtrafniejsze określenie dla Gdyni i jej satelitów.
    • Gość: Słońce Bulwaru Jaka nazwa dla metropolii? Free city, a może Tr... IP: *.dynamic.chello.pl 16.06.11, 21:32
      nadmorskiego oraz ujścia rzeki Kaczej w Gdyni Orłowie obdarowywanego rok w rok niebieską flagą...
    • Gość: Tri-gość :) Trójmiasto IP: *.toya.net.pl 16.06.11, 21:33
      Przecież od wielu lat i to ze sporym sukcesem w całej (no a jak nie to w większości) Polsce funkcjonuje nazwa TRÓJMIASTO - i mnie i wielu osobom się to bardzo podoba - a poza tym doskonale oddaje charakter aglomeracji.

      Nie rozumiem po co te cyrki?

      3xTAK
      3xTrójmiasto !! :P
    • Gość: kolega Danzig - a reszte oddac jew-ropie IP: 86.96.226.* 16.06.11, 21:33
      PO CO COKOLWIEK ZMIENIAC - NIECH JUZ ZOSTANIE DANZIG - A RESZTA POPDCZYC DO NIEMIEC, TO BEDA GODZIWE PENSJE, DROGI, KOLEJE, stacje kolejowe czyste I PRACA DLA LUDZI .... LUB ODDAC JEWROPIE, CO JA GADAM, TO JUZ JEST JEWROPA, TYLKO MACY NIE MA W SKLEPACH A PZREZ 1968 BYLA

      DANZIG bedzie najlepiej !!!!
    • Gość: dr Jaka nazwa dla metropolii? Free city, a może Tr... IP: *.dynamic.chello.pl 16.06.11, 21:34
      a po gdyni nie ma kolejnych 3 miast?????? rumia
    • yellowsnow2 Jaka nazwa dla metropolii? Free city, a może Tr... 16.06.11, 21:38
      Tuskgrad
    • krekora Jaka nazwa dla metropolii? Free city, a może Tr... 16.06.11, 21:38
      Panowie Włatcy! Zainwestujcie SOLIDARNIE w burdele i nazwijcie swoją metropolię SINCITY! Sukces komercyjny gwarantowany!!!
    • Gość: TAK Pomerania IP: *.toya.net.pl 16.06.11, 21:40
      Jak tak bardzo podoba wam się śląska Silesia to proponuje adekwatnie Waszą nazwać Pomerania !!!

      A tak w ogóle to zostawcie Trójmiasto !!
    • wybitniemadry pod mur i seria z kalacha 16.06.11, 21:41
      wszystkie te szczurki, burki i iinne kundle bawiace sie w organizacje, stowarzyszenia, ugrupowania, gdzie upychaja swoich pociotkow i gryza sie ktory moze wiecej postawic pod mur i pociagnac seria z kalacha, to zaraza ludzka i chwasty ktore trzeba wyrwac
      • Gość: f Re: pod mur i seria z kalacha IP: *.ssp.dialog.net.pl 16.06.11, 21:53
        i ciągną kasiore ile wlezie
        za durne przekomarzania
        a ludzie coraz ubożsi
    • jl_warszawa A my głupia reszta Polski 16.06.11, 21:42
      A my głupi mówimy na Was Trójmiasto...

      Od dawien dawna i wszyscy wiedzą o co chodzi. Nie znam innego Trójmiasta w całej Polsce, więc po cholerę promować Gdańsk kosztem pozostałych czy wymyślać jakieś nazwy a'la Kadaffi...
    • Gość: szerszeń_stepowy Jaka nazwa dla metropolii? Free city, a może Tr... IP: *.dynamic.chello.pl 16.06.11, 21:45
      no tak, Polska się dowartościuje, jak nazwie Trójmiasto po angielsku.

      Dziś w każdej pipidówie na targowisko czy jakiś majdan z kartoflami, ogórkami i chińskimi skarpetkami wołają "Manhattan".
    • Gość: q-ku jakie k..a "city". To już nie ma Trójmiasta??? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.06.11, 21:46
      odbija tym niedouczonym ludziom koślawa angielszczyzna
    • i33il33 A może nazwać Tuskogorodem? 16.06.11, 21:48
      Taka piękna neutralna nazwa,kiedyś nazwano Katowice od nazwiska wielkiego geniusza jako Stalinogorod no to teraz też od naszego,rodzimego geniusza Tuskogorodem.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka