Dodaj do ulubionych

Do Kartuz kolejką?

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.12.05, 22:21
Trzymam kciuki!
Obserwuj wątek
    • Gość: malborczyk Re: Do Kartuz kolejką? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.12.05, 22:40
      Panie Manikowski, za dwa lata to już "złomiarze" zdążą całą infrastrukturę
      rozkraść..
    • Gość: GD-nin fatalne rozklady,opornosc na sugestie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.12.05, 22:45
      Nasz Urzad Marszalkowski pracuje niezle ale to co wyprawiaja w sferze
      transportu kolejowego wola o pomste do nieba. Rozklady jazdy, zwlaszcza na
      poludniu wojewodztwa- Bory Tucholskie, południowe Kaszuby i Kociewie zostaly
      chyba ukladane tak aby wykazac na nich straty: Po co kursuje pociag z
      Koscierzyny do Torunia, Bydgoszczy skoro odjezdza chyba o 5tej rano i zaden
      kurs nie jest skomunikowany z pociagiem z Gdyni. To dotyczy wielu tras.
      Wystarczy spojrzec na woj. kujawsko-pomorskie ktore nie likwiduje polaczen,
      kupuja coraz wiecej szynobusow i organizuja korzystne polaczenia. Najgorsze ze
      Urzad i PR w Gdyni sa oporne na wszelkie uwagi i sugestie. Najchetniej to by
      zaorali wszystkie trasy z wyjatkiem Gdynia- Warszawa.
      • sloggi Re: fatalne rozklady,opornosc na sugestie 08.12.05, 02:23
        Gość portalu: GD-nin napisał(a):

        > Najchetniej to by zaorali wszystkie trasy z wyjatkiem Gdynia- Warszawa.

        Niestety masz rację.
      • Gość: Zy A może do pracy ludzie jadą mądralo?? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.12.05, 07:30
        • Gość: GD-nin Re: A może do pracy ludzie jadą mądralo?? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.12.05, 12:16
          Nie rozumiem, ta sugestia do mnie? Ja mialem wlasnie na mysli glownie ludzi
          ktorzy musza dojezdzac do pracy i to z terenow, na ktorych kolej jest czesto
          jedynym srodkiem transportu (chociaz turysci czesto tez korzystali z tych
          polaczen).Nie tylko do Wawy ludzi jezdza do pracy!
          Ludzie z terenow na poludnie od Koscierzyny dojezdzali do pracy do Chojnic,
          Czerska, Bydgoszczy, 3miasta. To sie w glowie nie miesci jak ich zalatwiono.
          Owszem, puszczanie 4-wagonowego pietrowego skladu ciagnietego przez "gagarina"
          czy inna potezna spalinowke bylo rozrzutnoscia ale niech nikt nie powie ze
          Urzedu Marszalkowskiego nie stac na dotacje kursu 3 razy dzienni lekkiego
          szynobusu PESY. Chociaz sam kiedys jezdzilem z Bydgoszczy przez Koscierzyne do
          Gdyni jeszcze pietrusem to przysiegam ze czesto nie moglem znalezc wolnego
          miejsca. A co sie dziwic ze nie ma frekwencji skoro teraz pociag konczy bieg w
          Koscierzynie a dalej wyjezdza pociag "do lasu" czyli do Wierzchucina nie
          skomunikowany z zadnum innym. Tylko dlatego ze nasze wojewodztwo nie moze sie
          dogadac z kujawsko-pomorskim (ktore jednak bardziej sie o to troszczy).
        • Gość: scnab Re: A może do pracy ludzie jadą mądralo?? IP: *.chello.pl 08.12.05, 13:39
          Nie w polu robia,a nie ze swoich kaszub do trojmiasta po prace.Jak kasa to
          trojmiasto dla kaszubów cacy.
        • Gość: scnab Re: A może do pracy ludzie jadą mądralo?? IP: *.chello.pl 08.12.05, 13:40
          Niech w polu robia,a nie ze swoich kaszub do trojmiasta po prace.Jak kasa to
          trojmiasto dla kaszubów cacy.
          • Gość: rodowity Re: A może do pracy ludzie jadą mądralo?? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.12.05, 20:21
            A ciekawe czy Ty rodowity Gdanszczanin czy Twoja rodzina do Gdanska gdzies z
            Kieleckiego czy innych czesci Polski przybyla ze taki madry :>
      • Gość: wpt 1313 Re: fatalne rozklady,opornosc na sugestie IP: *.multicon.pl / *.multicon.pl 08.12.05, 21:34
        Najgorsze ze Urzad i PR w Gdyni sa oporne na wszelkie uwagi i sugestie.
        Najchetniej to by zaorali wszystkie trasy z wyjatkiem Gdynia- Warszawa.

        Niestety, ale... masz całkowitą rację
        Urzędasy chyba walczą w konkursie na najbardziej zabetonowanego kolejarza. Sam
        już nie wiem, czy gorszy /feat lepszy pod tym wzgledem jest pan mańkowski, czy
        poszczególni dyrektorzy PZPRu (BTW: prawda, że piękny skrót i jaki prawdziwy na
        Pomorzu)
    • Gość: Zaxon Re: Do Kartuz kolejką? IP: *.adsl.inetia.pl 08.12.05, 09:20
      Super! Każdy środek transportu jest lepszy od PKSu
    • bopin i do Sierakowic 08.12.05, 14:25
      Od razu przedłuzyc do Sierakowic trasę...
      • makary21 Koleją do Kartuz 09.12.05, 10:46
        pomysł fajny ale.....
        1)kto ma finasować odbudowę rozjazdu w Glinczu. To są nie małe koszty
        przebudowa linii odbudowa nastawnii.
        2) kto sfinasuje etaty na tej nastawnii i na innych stacjach. Linia zasadniczo
        wyłączona z ruchu kolejowego pasażerskiego. (na linii do Pruszcza o ile mnie
        pamieć nie myli podobno sprzedano dworzec w Starej Pile) a na innych stacjach
        budynki są pozamykane.
        3) Jaka jest szansa aby pusćić naprzykład z Gdanska do Kartuz przez Pruszcz
        Gdański szynobusa? i czy taki pomysl wogłe wypali?


        Pomysł jest fajny
        • Gość: romka Niech SKM pokryje koszty. IP: *.chello.pl 09.12.05, 12:26
          Przecież to ich interes, a poza tym trochę ludzi będzie miało pracę.
        • Gość: KLK Re: Koleją do Kartuz IP: *.laczpol.net.pl 13.12.05, 19:29
          ad 1. ok 1mln 200 tyś. Koszt nie odbydowy posterunku ale zdalnego sterowania
          rozjazdów z Żukowa Wschodniego.

          ad2. po obsługa na stacjach? Stara Piła nie leży na trasie Glincz - Kartuzy. Od
          Glincza do Kartuz jest tylko Dzierżążno.

          ad3. Pruszcz Gdański - Stara Piła jest nieprzejezdne z powodów osunieć nasypów
          przed i za Kolbudami. Tak, że do Kolbud nie zawita żaden pociąg chyba że wyłoży
          się kupę kasy na kapitalne remonty w/w nasypów i ułożenie od nowa torów.
          Podobna jest sytuacja z odcinkiem Kartuzy - Sierakowice. Koło jeziora tuż za
          Kartuzami także "pojechał" nasyp i linia do Sierakowic jest także nieprzejezdna.
          zapraszam: kolejekaszub.pro.wp.pl/229tor.html#informacje

          pozdrawiam Janek
      • Gość: Paciorek Re: i do Sierakowic IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.12.05, 14:34
        Popieram. Zaostrzyłoby to i tak konkurencję przewoźników, a studenci mieli by
        lepszy dojazd i w ogóle... Ja pochodzę z Sierakowic. Jestem rodowitym kaszubem,
        ale sytuacja mnie zmusiła do przenosiń do Gdańska. Gdyby nie ostatnie
        połączenia do Sierakowic o 20 z Gdańska, a do Kartuz o 22.17 i co potem??Niech
        ktoś z UM w Gdańsku się zainteresuje. Czy w Polsce liczy się tylko $$$$$$$
        • Gość: wpt 1313 Re: i do Sierakowic IP: *.multicon.pl / *.multicon.pl 09.12.05, 23:20
          Przewoźnicy nie są firmami NonProfit ani instytucjami charytatywnymi. Zatem
          skoro Gryfowi się nie opłaca po 22 do Sierakowic jechać...
          • Gość: Krecik Re: i do Sierakowic IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.12.05, 13:42
            Gryfowi to by może i się opłacało jechać na przykład o 21:20 (Kartuzy-
            Sierakowice), po skomunikowaniu kursu z linią 806, która by miała przyjechać do
            Kartuz o 21:15, ale w tym samym czasie jedzie PKS Gdańsk, więc koordynator nie
            pozwoli na taką godzinę. Niestety potrzeby pasażerów są widziane przez PA Gryf,
            ale nie koniecznie przez odpowiednie urzędy.

            Pozdrawiam
          • makary21 Re: i do Sierakowic 10.12.05, 15:02
            Przewoźnikowi może i się nie opłaca jechać, ale właśnie od tego jest samorząd
            wojewódzki, powiatowy i gminny aby zadbać o przewozy ludzi nawet kosztem
            dotownia.

            Ponadto kolejowe połaczenie ma jeden zasadniczy plus nie stoi w korkach.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka