Gość: Jules Verne IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.12.05, 22:21 Trzymam kciuki! Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: malborczyk Re: Do Kartuz kolejką? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.12.05, 22:40 Panie Manikowski, za dwa lata to już "złomiarze" zdążą całą infrastrukturę rozkraść.. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: GD-nin fatalne rozklady,opornosc na sugestie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.12.05, 22:45 Nasz Urzad Marszalkowski pracuje niezle ale to co wyprawiaja w sferze transportu kolejowego wola o pomste do nieba. Rozklady jazdy, zwlaszcza na poludniu wojewodztwa- Bory Tucholskie, południowe Kaszuby i Kociewie zostaly chyba ukladane tak aby wykazac na nich straty: Po co kursuje pociag z Koscierzyny do Torunia, Bydgoszczy skoro odjezdza chyba o 5tej rano i zaden kurs nie jest skomunikowany z pociagiem z Gdyni. To dotyczy wielu tras. Wystarczy spojrzec na woj. kujawsko-pomorskie ktore nie likwiduje polaczen, kupuja coraz wiecej szynobusow i organizuja korzystne polaczenia. Najgorsze ze Urzad i PR w Gdyni sa oporne na wszelkie uwagi i sugestie. Najchetniej to by zaorali wszystkie trasy z wyjatkiem Gdynia- Warszawa. Odpowiedz Link Zgłoś
sloggi Re: fatalne rozklady,opornosc na sugestie 08.12.05, 02:23 Gość portalu: GD-nin napisał(a): > Najchetniej to by zaorali wszystkie trasy z wyjatkiem Gdynia- Warszawa. Niestety masz rację. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Zy A może do pracy ludzie jadą mądralo?? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.12.05, 07:30 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: GD-nin Re: A może do pracy ludzie jadą mądralo?? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.12.05, 12:16 Nie rozumiem, ta sugestia do mnie? Ja mialem wlasnie na mysli glownie ludzi ktorzy musza dojezdzac do pracy i to z terenow, na ktorych kolej jest czesto jedynym srodkiem transportu (chociaz turysci czesto tez korzystali z tych polaczen).Nie tylko do Wawy ludzi jezdza do pracy! Ludzie z terenow na poludnie od Koscierzyny dojezdzali do pracy do Chojnic, Czerska, Bydgoszczy, 3miasta. To sie w glowie nie miesci jak ich zalatwiono. Owszem, puszczanie 4-wagonowego pietrowego skladu ciagnietego przez "gagarina" czy inna potezna spalinowke bylo rozrzutnoscia ale niech nikt nie powie ze Urzedu Marszalkowskiego nie stac na dotacje kursu 3 razy dzienni lekkiego szynobusu PESY. Chociaz sam kiedys jezdzilem z Bydgoszczy przez Koscierzyne do Gdyni jeszcze pietrusem to przysiegam ze czesto nie moglem znalezc wolnego miejsca. A co sie dziwic ze nie ma frekwencji skoro teraz pociag konczy bieg w Koscierzynie a dalej wyjezdza pociag "do lasu" czyli do Wierzchucina nie skomunikowany z zadnum innym. Tylko dlatego ze nasze wojewodztwo nie moze sie dogadac z kujawsko-pomorskim (ktore jednak bardziej sie o to troszczy). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: scnab Re: A może do pracy ludzie jadą mądralo?? IP: *.chello.pl 08.12.05, 13:39 Nie w polu robia,a nie ze swoich kaszub do trojmiasta po prace.Jak kasa to trojmiasto dla kaszubów cacy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: scnab Re: A może do pracy ludzie jadą mądralo?? IP: *.chello.pl 08.12.05, 13:40 Niech w polu robia,a nie ze swoich kaszub do trojmiasta po prace.Jak kasa to trojmiasto dla kaszubów cacy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: rodowity Re: A może do pracy ludzie jadą mądralo?? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.12.05, 20:21 A ciekawe czy Ty rodowity Gdanszczanin czy Twoja rodzina do Gdanska gdzies z Kieleckiego czy innych czesci Polski przybyla ze taki madry :> Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wpt 1313 Re: fatalne rozklady,opornosc na sugestie IP: *.multicon.pl / *.multicon.pl 08.12.05, 21:34 Najgorsze ze Urzad i PR w Gdyni sa oporne na wszelkie uwagi i sugestie. Najchetniej to by zaorali wszystkie trasy z wyjatkiem Gdynia- Warszawa. Niestety, ale... masz całkowitą rację Urzędasy chyba walczą w konkursie na najbardziej zabetonowanego kolejarza. Sam już nie wiem, czy gorszy /feat lepszy pod tym wzgledem jest pan mańkowski, czy poszczególni dyrektorzy PZPRu (BTW: prawda, że piękny skrót i jaki prawdziwy na Pomorzu) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Zaxon Re: Do Kartuz kolejką? IP: *.adsl.inetia.pl 08.12.05, 09:20 Super! Każdy środek transportu jest lepszy od PKSu Odpowiedz Link Zgłoś
makary21 Koleją do Kartuz 09.12.05, 10:46 pomysł fajny ale..... 1)kto ma finasować odbudowę rozjazdu w Glinczu. To są nie małe koszty przebudowa linii odbudowa nastawnii. 2) kto sfinasuje etaty na tej nastawnii i na innych stacjach. Linia zasadniczo wyłączona z ruchu kolejowego pasażerskiego. (na linii do Pruszcza o ile mnie pamieć nie myli podobno sprzedano dworzec w Starej Pile) a na innych stacjach budynki są pozamykane. 3) Jaka jest szansa aby pusćić naprzykład z Gdanska do Kartuz przez Pruszcz Gdański szynobusa? i czy taki pomysl wogłe wypali? Pomysł jest fajny Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: romka Niech SKM pokryje koszty. IP: *.chello.pl 09.12.05, 12:26 Przecież to ich interes, a poza tym trochę ludzi będzie miało pracę. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: KLK Re: Koleją do Kartuz IP: *.laczpol.net.pl 13.12.05, 19:29 ad 1. ok 1mln 200 tyś. Koszt nie odbydowy posterunku ale zdalnego sterowania rozjazdów z Żukowa Wschodniego. ad2. po obsługa na stacjach? Stara Piła nie leży na trasie Glincz - Kartuzy. Od Glincza do Kartuz jest tylko Dzierżążno. ad3. Pruszcz Gdański - Stara Piła jest nieprzejezdne z powodów osunieć nasypów przed i za Kolbudami. Tak, że do Kolbud nie zawita żaden pociąg chyba że wyłoży się kupę kasy na kapitalne remonty w/w nasypów i ułożenie od nowa torów. Podobna jest sytuacja z odcinkiem Kartuzy - Sierakowice. Koło jeziora tuż za Kartuzami także "pojechał" nasyp i linia do Sierakowic jest także nieprzejezdna. zapraszam: kolejekaszub.pro.wp.pl/229tor.html#informacje pozdrawiam Janek Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Paciorek Re: i do Sierakowic IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.12.05, 14:34 Popieram. Zaostrzyłoby to i tak konkurencję przewoźników, a studenci mieli by lepszy dojazd i w ogóle... Ja pochodzę z Sierakowic. Jestem rodowitym kaszubem, ale sytuacja mnie zmusiła do przenosiń do Gdańska. Gdyby nie ostatnie połączenia do Sierakowic o 20 z Gdańska, a do Kartuz o 22.17 i co potem??Niech ktoś z UM w Gdańsku się zainteresuje. Czy w Polsce liczy się tylko $$$$$$$ Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wpt 1313 Re: i do Sierakowic IP: *.multicon.pl / *.multicon.pl 09.12.05, 23:20 Przewoźnicy nie są firmami NonProfit ani instytucjami charytatywnymi. Zatem skoro Gryfowi się nie opłaca po 22 do Sierakowic jechać... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Krecik Re: i do Sierakowic IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.12.05, 13:42 Gryfowi to by może i się opłacało jechać na przykład o 21:20 (Kartuzy- Sierakowice), po skomunikowaniu kursu z linią 806, która by miała przyjechać do Kartuz o 21:15, ale w tym samym czasie jedzie PKS Gdańsk, więc koordynator nie pozwoli na taką godzinę. Niestety potrzeby pasażerów są widziane przez PA Gryf, ale nie koniecznie przez odpowiednie urzędy. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
makary21 Re: i do Sierakowic 10.12.05, 15:02 Przewoźnikowi może i się nie opłaca jechać, ale właśnie od tego jest samorząd wojewódzki, powiatowy i gminny aby zadbać o przewozy ludzi nawet kosztem dotownia. Ponadto kolejowe połaczenie ma jeden zasadniczy plus nie stoi w korkach. Odpowiedz Link Zgłoś