Dodaj do ulubionych

mgła, a spacery

29.11.06, 13:24
Wychodzicie z małymi niemowlętami w taką paskudną pogodę? brrr...
Obserwuj wątek
    • pmierzow Re: mgła, a spacery 29.11.06, 14:32
      Maly ma 3 mce i ja sie nie zdecydowalam. Jest zimno, duza wilgoc a na dodatek
      wszystkie zanieczyszczenia uwiezione w tej mgle razem z nia sa wdychane przez
      dziecko... Pewnie wiele mam uzna, ze przesadzam, ale moim zdaniem spacer w
      taka pogode moze przyniesc wiuecej szkody niz pozytku.
      • ewa_mewa Re: mgła, a spacery 29.11.06, 14:35
        Zimno? Nie wiem skąd jestes ale w W-wie jest 8 stopni więc jak na przełom
        listopada i grudnia jest bardzo ciepło. Rozumiem że zostajesz w domu do marca?
        A teoria u zanieczyszczeniach we mgle naprawde niezła, poprawiłaś mi humor smile
        • mooh Re: mgła, a spacery 29.11.06, 14:56
          ewa_mewa napisała:

          > A teoria u zanieczyszczeniach we mgle naprawde niezła, poprawiłaś mi humor smile

          Nie słyszałaś o smogu? pl.wikipedia.org/wiki/Smog
          • pmierzow Re: mgła, a spacery 29.11.06, 17:12
            Mooh,

            Bardzo dziekuje.

            Ewa_mewa,

            Uwielbiam to na forum: ja wyrazam swoja opinie a Ty ruszasz na wojne. Jesli
            wychodzisz z dzieckiem, to prosze, ja Cie nie krytykuje, rownoczesnie prosze,
            zebys nie krytykowala moich wyborow, bo nie masz do tego prawa (tym bardziej,
            ze jak Ci udowodnila Mooh teoria na temat mgly jest akurat sluszna). Nie
            zamierzam z dzieckiem zostac w domu do marca, poniewaz mam nadzieje, ze pogoda
            zmieni sie duzo wczesniej.
          • angiea Re: mgła, a spacery 29.11.06, 19:01
            smog wystepuje w wielkich miastach a nie w takiej Warszawce, gdzie samochodow
            10x mniej jak w Londynie. Poza tym od zanieczyszczen nie uciekniesz, czy w
            deszcz czy w upal. Dziecko i tak kiedys bedzie musialo sie z nimi zetknac.
            Oczywiscie dziecku bardziej szkodza wszelkie zanieczyszczenia, ale w Warszawie
            teraz nie ma smogu! Moze byl 2 razy w ostatnim stuleciu, ale w lato. W Mexico
            City, w Londynie czy Los Angeles i owszem - bywa smog - przewaznie w upalne
            dni.
            • s.poline Re: mgła, a spacery 29.11.06, 20:34
              i tu nie masz racji- smog jak najbardziej występuje w Warszawie. Fuj, w dodatku taki okropny. Nie występuje jedynie na Śląsku, bo tu (uwaga) jest zbyt zanieczyszczone powietrze! REALsmile
              Jeśli chodzi o spacery to moja córcia była mega zdiwiona jak wyszłyśmy wieczorem na spacersmile)
              Nie mam pojecia czy sie powinno wychodzic czy nie;/
        • kasia_sp Re: mgła, a spacery 29.11.06, 19:12
          własnie dziś ze szpitala został wypisany syn szwagierki (5,5 mies) i co??
          i właśnie to, że lekarze powiedzieli że taka pogoda jak teraz nie jest wskazana
          do spacerów z maluszkami a to właśnie dlatego że w takiej wilgoci wszystkie
          wirusy i inne syfy się lepiej rozprzestrzeniają no i atakują ....
          bth syn szwagierki załapał zapalenie płuc (w Wawie podobno to plaga w tym
          momenciecrying) i dla niego jak i DLA ZDROWYCH dzieci najlepszy mróz i słońce a nie
          taka niby ciepła wilgotna pogoda
          • jakw Re: mgła, a spacery 29.11.06, 19:25
            kasia_sp napisała:


            > do spacerów z maluszkami a to właśnie dlatego że w takiej wilgoci wszystkie
            > wirusy i inne syfy się lepiej rozprzestrzeniają no i atakują ....
            pod osłoną mgły, rzecz jasna wink
            Wiadomo, że fajniej jest jak jest słoneczko. Ale ja np. lubię jesienne mgły.
            A dziecko to w końcu nie samolot - sama mgła jako taka nie zaszkodzi (zimno,
            wilgoć - jeśli dziecię źle ubrane - owszem)
    • julcia061 Re: mgła, a spacery 29.11.06, 15:43
      czesc, moja mala ma 2,5 miesiaca i codziennie z nia wychodze. od poniedzialku w
      poznaniu straszna mgla, ale i tak wychodze przynajmniej na godzinke, a po
      powrocie mala jeszcze spi przy otwartym oknie (oczywiscie ubrana tj. na
      spacerze). Sadze, ze w ten sposob ja uodpornie... pozdrawiam!
      • aghatta1 Re: mgła, a spacery 29.11.06, 15:48
        ja wychodzę prawie codziennie, myślę, że wilgotne powietrze może nawet dobrze
        wpływać na wysuszony nosek przez ogrzewanie w mieszkaniach.
      • iwonna8 Re: mgła, a spacery 29.11.06, 15:50
        moja mała ma 4 i pół m-ca i nie była na spacerze tylko parę razy - lało wtedy
        strasznie. Uważam że spacer jest konieczny - dziecko się hartuje - oczywiście
        odpowiednio długo i odpowiednio ubrane i podobnie jak julcia061 w domu jeszcze
        dosypia ubrana przy otwartym oknie.
        • kosmitka06 Re: mgła, a spacery 29.11.06, 16:25
          My równiez wychodzimy co dziennie. Jak jest lepsza pogoda to spacerujemy po 1-
          2h a jak taka jak dzis to po ok. 40 min! Mała ma 6,5 mies.
          Jak wracamy do domu a mała jeszcze spi to rowniez otwieram okno albo zostawiam
          ją przy uchylonych drzwiach.
          pmierzow ja mam taką sąsiadkę co spaceruje z dzieckiem (praktycznie od
          urodzenia) całe dnie.
          Jak tylko mały się obudzi 2 raz ok. 9-10 to ona juz wyrusza! Wpadają do domu
          tylko na karmienie- nawet picie mu daje na dworze. Wracjają jak mały ma byc
          kąpany ok 18-ej. Więc sobie wyobraz.
          Gdy z nia ost. rozmawiałam to stwierdziła, że ja "dusze" swoje dziecko
          trzymajac je ciągle w domu! Ona robi po 20km dziennie!
          Pomyśl sobie jak to dziecko musi byc uodpornione...
          Pozdrawiam
          • pmierzow Re: mgła, a spacery 29.11.06, 17:18
            Ja tez jestem ze swoim Malym sporo na zewnatrz, od 4go dnia po urodzeniu
            (zazwyczaj ok 3 godz.), chodze z nim nawet w deszcz, jednak mgla mnie nie
            przekonuje. Co do sasiadki no to istotnie "twarda sztuka", musi byc z niej
            niezly piechur wink)
            • kalina01 Re: mgła, a spacery 29.11.06, 18:19
              Laryngolog mi doradzil spacery przy duzej wilgotnosci, a malemu /5 m-cy/ nic
              sie od mgly nie dzieje a nawilzy sobie drogi oddechowe. Obok sa lasy wiec smog
              nam nie straszny. 2,5 godz. to nasza norma.
              • paulina1979 Re: mgła, a spacery 29.11.06, 18:23
                NO to chyba ja jestem jednym z takich piechurów. Codziennie wychodzę na dwa
                spacery, każdy po ok. 2 - 2,5 godziny. Pogoda mi nie straszna, jak na razie nie
                opuściłam żadnego dnia. Kubełek ma 5,5 mies i jest okazem zdrowia. Pozdr.
    • babie_lato1 Re: mgła, a spacery 29.11.06, 18:43
      My wychodzimy, jes super smile
    • jks76 Re: mgła, a spacery 29.11.06, 18:54
      nasza corcia wychodzi na spacer codziennie, po okolo 2.5 - 3 h, odpukac nic jej
      nie jest, mysle ze to forma hartowania bobaska smile
    • brunette23 Re: mgła, a spacery 29.11.06, 19:16
      my tez wyszłysmy ale tylko na jakies 40 minut bo moje 8,5 miesieczne dziecko ma
      spacerach nie spi a nic ciekawego oprócz mgły nie udało się zobaczyć i Jej się
      nudziło... wink pozdrawiamy! smile
    • jakw Re: mgła, a spacery 29.11.06, 19:19
      W mgły to samoloty nie latają; ale dzieciom to aż tak bardzo chyba nie
      przeszkadza wink
      • anulaaa wychodzę 29.11.06, 21:08
        w sumie nie wychodzę tylko wtedy jak poradnie leje
        małą w grudniu urodziłam i chodziłam na spacery w wielkie mrozy wiec mgła nam
        nie groźnasmile
        poza tym w mieszkaniu powietrze suche a na dworze przy mgle wilgotne wiec
        pprzynajmniej jej się nosek przeczyściwink
    • gosia336 Re: mgła, a spacery 29.11.06, 21:15
      pierwszego dnia nie wyszlam ale nastepnego juz tak no bo nie wychodzic z
      dzieckiem do konca tygodnia?Wbrew pozorom wcale nie jest zimno ,jest za to
      bezwietrznie i calkiem milo
    • gosia336 Re: mgła, a spacery 29.11.06, 21:16
      kurde moje "niemowle "jutro konczy 14 mcy
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka