optymistk-a 29.11.06, 13:24 Wychodzicie z małymi niemowlętami w taką paskudną pogodę? brrr... Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
pmierzow Re: mgła, a spacery 29.11.06, 14:32 Maly ma 3 mce i ja sie nie zdecydowalam. Jest zimno, duza wilgoc a na dodatek wszystkie zanieczyszczenia uwiezione w tej mgle razem z nia sa wdychane przez dziecko... Pewnie wiele mam uzna, ze przesadzam, ale moim zdaniem spacer w taka pogode moze przyniesc wiuecej szkody niz pozytku. Odpowiedz Link Zgłoś
ewa_mewa Re: mgła, a spacery 29.11.06, 14:35 Zimno? Nie wiem skąd jestes ale w W-wie jest 8 stopni więc jak na przełom listopada i grudnia jest bardzo ciepło. Rozumiem że zostajesz w domu do marca? A teoria u zanieczyszczeniach we mgle naprawde niezła, poprawiłaś mi humor Odpowiedz Link Zgłoś
mooh Re: mgła, a spacery 29.11.06, 14:56 ewa_mewa napisała: > A teoria u zanieczyszczeniach we mgle naprawde niezła, poprawiłaś mi humor Nie słyszałaś o smogu? pl.wikipedia.org/wiki/Smog Odpowiedz Link Zgłoś
pmierzow Re: mgła, a spacery 29.11.06, 17:12 Mooh, Bardzo dziekuje. Ewa_mewa, Uwielbiam to na forum: ja wyrazam swoja opinie a Ty ruszasz na wojne. Jesli wychodzisz z dzieckiem, to prosze, ja Cie nie krytykuje, rownoczesnie prosze, zebys nie krytykowala moich wyborow, bo nie masz do tego prawa (tym bardziej, ze jak Ci udowodnila Mooh teoria na temat mgly jest akurat sluszna). Nie zamierzam z dzieckiem zostac w domu do marca, poniewaz mam nadzieje, ze pogoda zmieni sie duzo wczesniej. Odpowiedz Link Zgłoś
angiea Re: mgła, a spacery 29.11.06, 19:01 smog wystepuje w wielkich miastach a nie w takiej Warszawce, gdzie samochodow 10x mniej jak w Londynie. Poza tym od zanieczyszczen nie uciekniesz, czy w deszcz czy w upal. Dziecko i tak kiedys bedzie musialo sie z nimi zetknac. Oczywiscie dziecku bardziej szkodza wszelkie zanieczyszczenia, ale w Warszawie teraz nie ma smogu! Moze byl 2 razy w ostatnim stuleciu, ale w lato. W Mexico City, w Londynie czy Los Angeles i owszem - bywa smog - przewaznie w upalne dni. Odpowiedz Link Zgłoś
s.poline Re: mgła, a spacery 29.11.06, 20:34 i tu nie masz racji- smog jak najbardziej występuje w Warszawie. Fuj, w dodatku taki okropny. Nie występuje jedynie na Śląsku, bo tu (uwaga) jest zbyt zanieczyszczone powietrze! REAL Jeśli chodzi o spacery to moja córcia była mega zdiwiona jak wyszłyśmy wieczorem na spacer) Nie mam pojecia czy sie powinno wychodzic czy nie;/ Odpowiedz Link Zgłoś
kasia_sp Re: mgła, a spacery 29.11.06, 19:12 własnie dziś ze szpitala został wypisany syn szwagierki (5,5 mies) i co?? i właśnie to, że lekarze powiedzieli że taka pogoda jak teraz nie jest wskazana do spacerów z maluszkami a to właśnie dlatego że w takiej wilgoci wszystkie wirusy i inne syfy się lepiej rozprzestrzeniają no i atakują .... bth syn szwagierki załapał zapalenie płuc (w Wawie podobno to plaga w tym momencie) i dla niego jak i DLA ZDROWYCH dzieci najlepszy mróz i słońce a nie taka niby ciepła wilgotna pogoda Odpowiedz Link Zgłoś
jakw Re: mgła, a spacery 29.11.06, 19:25 kasia_sp napisała: > do spacerów z maluszkami a to właśnie dlatego że w takiej wilgoci wszystkie > wirusy i inne syfy się lepiej rozprzestrzeniają no i atakują .... pod osłoną mgły, rzecz jasna Wiadomo, że fajniej jest jak jest słoneczko. Ale ja np. lubię jesienne mgły. A dziecko to w końcu nie samolot - sama mgła jako taka nie zaszkodzi (zimno, wilgoć - jeśli dziecię źle ubrane - owszem) Odpowiedz Link Zgłoś
julcia061 Re: mgła, a spacery 29.11.06, 15:43 czesc, moja mala ma 2,5 miesiaca i codziennie z nia wychodze. od poniedzialku w poznaniu straszna mgla, ale i tak wychodze przynajmniej na godzinke, a po powrocie mala jeszcze spi przy otwartym oknie (oczywiscie ubrana tj. na spacerze). Sadze, ze w ten sposob ja uodpornie... pozdrawiam! Odpowiedz Link Zgłoś
aghatta1 Re: mgła, a spacery 29.11.06, 15:48 ja wychodzę prawie codziennie, myślę, że wilgotne powietrze może nawet dobrze wpływać na wysuszony nosek przez ogrzewanie w mieszkaniach. Odpowiedz Link Zgłoś
iwonna8 Re: mgła, a spacery 29.11.06, 15:50 moja mała ma 4 i pół m-ca i nie była na spacerze tylko parę razy - lało wtedy strasznie. Uważam że spacer jest konieczny - dziecko się hartuje - oczywiście odpowiednio długo i odpowiednio ubrane i podobnie jak julcia061 w domu jeszcze dosypia ubrana przy otwartym oknie. Odpowiedz Link Zgłoś
kosmitka06 Re: mgła, a spacery 29.11.06, 16:25 My równiez wychodzimy co dziennie. Jak jest lepsza pogoda to spacerujemy po 1- 2h a jak taka jak dzis to po ok. 40 min! Mała ma 6,5 mies. Jak wracamy do domu a mała jeszcze spi to rowniez otwieram okno albo zostawiam ją przy uchylonych drzwiach. pmierzow ja mam taką sąsiadkę co spaceruje z dzieckiem (praktycznie od urodzenia) całe dnie. Jak tylko mały się obudzi 2 raz ok. 9-10 to ona juz wyrusza! Wpadają do domu tylko na karmienie- nawet picie mu daje na dworze. Wracjają jak mały ma byc kąpany ok 18-ej. Więc sobie wyobraz. Gdy z nia ost. rozmawiałam to stwierdziła, że ja "dusze" swoje dziecko trzymajac je ciągle w domu! Ona robi po 20km dziennie! Pomyśl sobie jak to dziecko musi byc uodpornione... Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
pmierzow Re: mgła, a spacery 29.11.06, 17:18 Ja tez jestem ze swoim Malym sporo na zewnatrz, od 4go dnia po urodzeniu (zazwyczaj ok 3 godz.), chodze z nim nawet w deszcz, jednak mgla mnie nie przekonuje. Co do sasiadki no to istotnie "twarda sztuka", musi byc z niej niezly piechur ) Odpowiedz Link Zgłoś
kalina01 Re: mgła, a spacery 29.11.06, 18:19 Laryngolog mi doradzil spacery przy duzej wilgotnosci, a malemu /5 m-cy/ nic sie od mgly nie dzieje a nawilzy sobie drogi oddechowe. Obok sa lasy wiec smog nam nie straszny. 2,5 godz. to nasza norma. Odpowiedz Link Zgłoś
paulina1979 Re: mgła, a spacery 29.11.06, 18:23 NO to chyba ja jestem jednym z takich piechurów. Codziennie wychodzę na dwa spacery, każdy po ok. 2 - 2,5 godziny. Pogoda mi nie straszna, jak na razie nie opuściłam żadnego dnia. Kubełek ma 5,5 mies i jest okazem zdrowia. Pozdr. Odpowiedz Link Zgłoś
jks76 Re: mgła, a spacery 29.11.06, 18:54 nasza corcia wychodzi na spacer codziennie, po okolo 2.5 - 3 h, odpukac nic jej nie jest, mysle ze to forma hartowania bobaska Odpowiedz Link Zgłoś
brunette23 Re: mgła, a spacery 29.11.06, 19:16 my tez wyszłysmy ale tylko na jakies 40 minut bo moje 8,5 miesieczne dziecko ma spacerach nie spi a nic ciekawego oprócz mgły nie udało się zobaczyć i Jej się nudziło... pozdrawiamy! Odpowiedz Link Zgłoś
jakw Re: mgła, a spacery 29.11.06, 19:19 W mgły to samoloty nie latają; ale dzieciom to aż tak bardzo chyba nie przeszkadza Odpowiedz Link Zgłoś
anulaaa wychodzę 29.11.06, 21:08 w sumie nie wychodzę tylko wtedy jak poradnie leje małą w grudniu urodziłam i chodziłam na spacery w wielkie mrozy wiec mgła nam nie groźna poza tym w mieszkaniu powietrze suche a na dworze przy mgle wilgotne wiec pprzynajmniej jej się nosek przeczyści Odpowiedz Link Zgłoś
gosia336 Re: mgła, a spacery 29.11.06, 21:15 pierwszego dnia nie wyszlam ale nastepnego juz tak no bo nie wychodzic z dzieckiem do konca tygodnia?Wbrew pozorom wcale nie jest zimno ,jest za to bezwietrznie i calkiem milo Odpowiedz Link Zgłoś
gosia336 Re: mgła, a spacery 29.11.06, 21:16 kurde moje "niemowle "jutro konczy 14 mcy Odpowiedz Link Zgłoś