Dodaj do ulubionych

no i sie przeziebli..kurna mol...

19.11.08, 07:49
dopadlo mnie przeziebienie...niestety..mi juz przeszlo ale maly (16 dni)
wlasnie ma katar... sad(((( spi caly czas..ale nosie mu cos bulgocze i blugocze..
kupilem gruszke do nosa..ale to jakies g..wno (przepraszam za
wyrazenie)..guzik wyciaga... (jakby cos to odradzam NUK).

boje si ezeby malemu sie jeszcz enie pogorszylo...sad( czy cos mozna zaradzic?
Obserwuj wątek
    • mamastefanka Re: no i sie przeziebli..kurna mol... 19.11.08, 07:54
      Zapomnij o gruszce. Kup sobie Fridę (na pewno jest w aptekach),
      kosztuje ok 30 zł. U nas sprawdziła sie idealnie. Nadal z niej
      korzystamy. sciągaj dokładnie wydzielinę z nosa, aby maluda nie
      nabawiła się zapalenia ucha.
      Życzę zdrowia!
      • camel_3d Re: no i sie przeziebli..kurna mol... 19.11.08, 08:05
        co to jest ta Frida??
        • nulka83 Re: no i sie przeziebli..kurna mol... 19.11.08, 08:16
          Frida to aspirator do nosa do odciągania kataru, radze ci kup szybko i odciągaj
          katar, moja miała 6 tygodni jak dostała kataru a ja nie miałam fridy i nie
          ściągałam i skończyło się na zapaleniu płuc i szpitalu, polecam to naprawdę
          pomaga, pozdrawiam i zyczę zdrowia
          • asienka28035 Re: no i sie przeziebli..kurna mol... 19.11.08, 08:25
            ja mam SOPELEK to też jest aspirator wydzieliny! nasz pielęgniarka
            środowiskowa nam poleciła jak Oliwcia była malusieńka i powiem
            szczerze ze teraz ma 8m-cy i dalej jej ściągamy Sopelkiemsmile
            polecam!
    • meeg-gii Re: FRIDA najlepsza 19.11.08, 08:37
      jw, tez polecam
      • camel_3d Re: FRIDA najlepsza 19.11.08, 09:00
        no to biegne do apteki...

        jezu chyba malemu przez 10 minut w domu nic si enie stanie..spismile
        • buszynska Re: FRIDA najlepsza 19.11.08, 09:59
          jezu chyba malemu przez 10 minut w domu nic si enie stanie..spismile


          Przepraszam pytanie ale....zostanie sam?
          powodzenia z leczeniem katarku
      • mmmmm Re: FRIDA najlepsza 19.11.08, 09:07
        oczywiście Frida tak ale nie zaczęsto ponieważ nawet takie delikatne ściąganie
        może ingerować w śluzówke takiego maluszka , przy katarze najwazniejsze jest (z
        mojego doświadczenia 4 katarów u 6 miesięcznego niemowlaka, tylko jeden zamienił
        się w kaszel i po miesiącu skończyło się na antybiotyku który pomógł zresztą
        natychmiast): układanie dziecka pod kątem 30 st podkładanie pod przednie nogi
        łóżeczka książek ,drzemki w ciagu dnia w foteliku , no u nas niezawodne są
        inhalacje z soli fizjologicznej 2 ml soli i 2 ml wody 3 x dziennie powodują ze
        katar sie rozrzedza i spływa z noska , byłam pod wrazeniem jak to pomaga
        rewelacyjnie , podaję za pomoca inhalatora .
        No i jak maluszek zaczyna kasłać to osłuchiwać u lekarza, tak jak mówiłam 3
        spore katary przeszły po samej soli po 3 - 7 dniach , jeden ciagnął się miesiąc
    • sylwi_a_15 Re: no i sie przeziebli..kurna mol... 19.11.08, 10:34
      byłam u lekarza wczoraj z moim maluszkiem 4 tyg. i pytałam co jeśli będzie katar
      to lekarz powiedział żeby przyjść po prostu na wizytę bo szybko się rozwija
      infekcja u takich maluszków
    • smerfetka8801 Re: no i sie przeziebli..kurna mol... 19.11.08, 10:37
      katar to jeszcze nie przeziębienie ale trzeba na niego uważać.
      fridy i gruszki są do niczego.
      ja mam odciągacz kataru "katarek" w aptece za ok 50 zł moze to brzmi
      brutalnie-dziala z odkurzaczem,ale jest świetny 10 sekund przy każdej
      dziurce i glutków nie ma!!!
      pod materac podłóżcie książki tak zeby dziecię spało na pochyłym
      lepiej się oddycha nosić maleństwow pozycji pionowej bo lepiej się
      oddycha klaść na brzuszku bo katar spływa no i woda morska do noska
      przed odciaganiem.
      katar może się długo utrzymywać ale poki glutki są białe a nie
      zielone nie ma powodu do paniki jak będą zielone to do lekarza
    • pychu Re: no i sie przeziebli..kurna mol... 19.11.08, 10:44
      Spokojnie, moja córka mając też 16 dni miała katar, stan podgorączkowy, zaczęło
      jej to wszystko włazić na oskrzela. Niestety skończyło się na antybiotykach, a
      przy samym katarze, dobrze odciąganym nic nie będzie. Kup fridę, albo inny
      aspirator do noska i maść majerankową. Bardzo pomaga. Życzę cierpliwości w
      leczeniu kataru u maluszka bo to trwa dość długo
    • rena-ta5 Re: no i sie przeziebli..kurna mol... 19.11.08, 12:24
      Witam.Też polecam katarek jest bardzo skuteczny, stosowałam go gdy
      mała miała katar i po paru dniach miała po katarku.Oprucz niego
      stosowałam maść majerankową
    • lee_a Re: no i sie przeziebli..kurna mol... 19.11.08, 12:42
      woda morska w sprayu (Marimer, Sterimar itp) + Frida do wyciągania glutków.
      A dziecka nie zostawiaj samego w domu, broń cię panie Boże...
    • sylwusia87.0 Re: no i sie przeziebli..kurna mol... 19.11.08, 18:40
      Odciaganie babokow frida,kladzednie czesto na brzuszek zeby baboki na dol
      opadly,a nie w zatoki wyeszly.Oklady chlodzace na plecki i oklepywanie.To
      powinno wystarczyc.Pozdrawiam i zdrówka!
    • jiku Re: no i sie przeziebli..kurna mol... 19.11.08, 20:28
      I co zostawiłaś go samego i wyszłaś do apteki???

      Skąd ludzie biorą takie pomysły to ja nie wiem..
    • blueberry_beauty Re: no i sie przeziebli..kurna mol... 19.11.08, 21:50
      Idź do lekarza. Nasza córeczka miała 7 dni jak zaczął jej się katar.
      Lekarz zalecił początkowo: sól morską, euphorbium- lek
      homeopatyczny, odciąganie, oklepywanie i kładzenie na brzuszku. Po
      kilku dniach furczało w nosie jeszcze bardziej. Dostaliśmy
      antybiotyk biodacynę i to pomogło. Do tego stosowaliśmy nebulizację
      solą fizjologiczną, powyzszy lek homeopatyczny i odciaganie glutków.
      katar trwał ok 2 tyg. W tym czasie bylismy 3razy u lekarza by
      sprawdzic czy nie przenosi się to na oskrzela i płucka.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka