Dodaj do ulubionych

4 miesięczny niemowlak i TV

04.08.09, 09:46

Mój 4,5 miesięczny syn od miesiąca albo i dłużej przeżywa fascynację
telewizją. Wiem, nie jest to pewnie zbyt pedagogiczne, ale tylko to
daje mi chwilę wytchnienia. Małego ostatnio nawet mata edukacyjna po
chwili nudzi, a jak włączę TV to mam chwilę spokoju. Młody leży na
brzuchu i ogląda. Mogę iść do kuchni, zrobić obiad czy choćby
przejrzeć pocztę w necie. Inaczej mały jak nie śpi, wymaga ciągłego
noszenia, zabawiania itp, a śpi w ciągu dnia parę razy po 40 minut.
Jakie jest wasze podejście do telewizji? Pozwalacie niemowlętom na
to?
Obserwuj wątek
    • leneczkaz Re: 4 miesięczny niemowlak i TV 04.08.09, 09:56
      moj jak miał 4,5 m-ca to też gapił się z TV jak zaczarowany więc żadko
      włączałam. ale u nas miało to też właściwośi terapełtyczne bo mały tylko wtedy
      chciał leżeć na brzuchu wink

      teraz ma 9,5 m-ca i wogóle go TV nie interesuje.
      • tusie-czek Re: 4 miesięczny niemowlak i TV 04.08.09, 10:00
        Nie byla nam telewizja potrzebna. Choc wiem ze jak w niedziele maz ma sie mala
        zajmuje to wlacza telewizje. Zdarzylo sie nam (jak miala 6 miesiecy) raz czy dwa
        w niedziele popoludniu obejrzec film. Jej to nigdy nie interesowalo. Teraz ma
        prawie rok i bardzo ja interesuje. Podchodzi i dotyka postacie. Nie wlaczmy
        bardzo czesto.
        • desse_o Re: 4 miesięczny niemowlak i TV 04.08.09, 10:19
          Mój też ciągle do telewizora się odwracał, więc nie włączaliśmy przy dziecku.
          Dalej nie włączamy.
    • aniasa1 Re: 4 miesięczny niemowlak i TV 04.08.09, 10:20
      naukowcy sa jednego zdania: nie wolno! Nie lubie osadzac i pouczac ale moze
      warto zamiast przeczytac poczte zabawiac brzdąca? Moj synek nie spi kilka razy
      po 40 minut a jednak nie sadzam go przed tv. Mysle ze nawet gdyby nic go nie
      interesowalo to i tak nie zostawialabym go przed tv.

      www.rmf.fm/fakty/?id=156714
      • bubcia75 Re: 4 miesięczny niemowlak i TV 04.08.09, 10:30
        No ale nie da się zabawiać dziecka przez cały dzień. Nie mam w domu
        służącej. Poza tym sama lubię obejrzeć sobie wiadomości, czy jakiś
        film, usłyszeć coś o świecie, oprócz gaworzenia, żeby świra nie
        dostać wink Mały tylko na to czeka. Oczy ma jak 5 zł i pełne
        skupienie.
        A co to za naukowcy mówią, że nie wolno? Nie znam takich badań.
        Zapytam pediatry.
        • joshima Re: 4 miesięczny niemowlak i TV 04.08.09, 10:50
          bubcia75 napisała:

          > No ale nie da się zabawiać dziecka przez cały dzień.
          Da się smile Ja też nie mam w domu służącej, ale na szczęście moja małą jest w
          stanie chwilę się sobą zająć, czy to leżąc pod pałąkiem czy na brzuszku.
          Dziewczyny wielokrotnie opisywały jak zabawiają dzieci podczas wykonywania
          codziennych zajęć smile


          > Poza tym sama lubię obejrzeć sobie wiadomości, czy jakiś
          > film, usłyszeć coś o świecie,
          Ja też, ale jak napisałam staram się, żeby dziecko w tym czasie nie gapiło się w
          ekran smile
        • brunoszulc Re: 4 miesięczny niemowlak i TV 07.08.09, 12:29
          Jestem przekonana że tak małe dziecko nie widzi tego co jest w telewizji tylko widzi sam migający jasny obraz, który chcąc nie chcąc przykuwa jego wzrok. To nie jest zdrowe dla oczu, nawet dorosłego człowieka.
          Kiedy chcę oglądać tv w czasie gdy moja 4 mies. córka jest aktywna sadzam ją na foteliku (relax) tyłem do telewizora i bujam, nie zawsze działa ale polecam.
      • joshima Re: 4 miesięczny niemowlak i TV 04.08.09, 10:48
        Naukowcy odnieśli się już do TV nowej generacji> Czy ten pogląd dotyczy
        wyłącznie kineskopowych odbiorników? Pytam z ciekawości. Bo różnica jest zasadnicza.
    • joshima Re: 4 miesięczny niemowlak i TV 04.08.09, 10:46
      Nie jestem w stanie tego uniknąć, szczególnie kiedy zajmuję się małą a chcę coś
      w TV obejrzeć (i tak sobie ograniczam), bo mała odwraca wzrok. Próbuje więc ja
      odwrócić jej uwagę zabawką. Nie zostawiałabym dziecka celowo przed TV.
      • aniasa1 Re: 4 miesięczny niemowlak i TV 04.08.09, 10:52
        hm, raczej nie chodzi o generacje tv tylko o rozwoj malucha. Podpinam link.
        Jeste tego duzo i na ten temat, ale wszyscy sa jednoglosni:

        www.rmf.fm/fakty/?id=156714
        • joshima Re: 4 miesięczny niemowlak i TV 04.08.09, 11:05
          aniasa1 napisała:

          > hm, raczej nie chodzi o generacje tv tylko o rozwoj malucha.
          Zaraz się wczytam. Mi chodziło o to, że np w kineskopowych jest inaczej
          generowany obraz, więc to słynne migotanie obrazu jest inne, więc może wpływ na
          malucha też jest inny. Teoretyzuję smile
        • joshima PS 04.08.09, 11:12
          Jestem rozczarowana. Trzy akapity i to w faktach. A ja liczyłam na poważną
          publikację.

          Samo pozwalanie maluchowi by zerkał na TV nie oznacza, że się do niego mało
          mówi. Nikt tu nie pisze o patologii.
          • aniasa1 Re: PS 04.08.09, 11:46
            joshima, tego jest naprawde duzo. To byl pierwszy z brzegu. Niestety nie
            zapisalalm sobie strony z mega artykulem na ten temat. Byly tam poruszone chyba
            wszystkie aspekty za i przeciw.
            Oczywiscie zgadzam si z Toba i innymi ze dopoki nie jest to duuuuuzo to jest ok.
            Choc sama jeszcze nie pozwalam. Ale Wy robcie jak uwazacie. Poza tym kazde
            dziecko jest inne. pozdrawaim
        • bubcia75 Re: 4 miesięczny niemowlak i TV 04.08.09, 11:13
          Przeczytałam. Tam piszą, że dzieci, które spędzają DUŻO czasu przed
          TV rozwijają się wolniej. Na szczęście nas to nie dotyczy. Ja
          włączam TV zwykle z samego rana na godzinkę i wieczorem na trochę.
          • bubcia75 Re: 4 miesięczny niemowlak i TV 04.08.09, 11:15
            aha, no i w sytuacjach awaryjnych, jak mały rozpacza, a ja jestem w
            trakcie smażenia kotletów smile
            Mały też przez cały czas się nie wgapia, czasem wróci do zabawy
            zabawką, a co jakiś czas zerka w ekran. To zależy od jego nastroju.
          • w_miare_normalna Re: 4 miesięczny niemowlak i TV 04.08.09, 11:24
            Moja roczna córka ogląda dobranockę na mini-mini i w dzień między
            zabawami jakieś reklamy.
            Jak była mała nie włączyłam w ogóle, ale teraz nie da się tego
            uniknąć, ile można siedzieć przy grzechotkach, książkach i powtarzać
            mama, baba i tata smile
            Myślę, że "oglądanie" tv przez szkraba z głową nie wpłynie źle.
            Wręcz przeciwnie słyszałam ostatnio, że dzieci które oglądają tv uczą
            się szybciej mówić i mają większą wyobraźnie.Także się nie
            przejmuj.Ps: jak mała ma 5-6 miesięcy to odkładałam ją do fotelika i
            niedaleko tv żebym ja mogła w tym czasie ugotować obiad, mała jest
            NORMALNA i o dziwo rozwija się szybciej niż nie jeden dzieciaczek smile
          • smerfetka8801 Re: 4 miesięczny niemowlak i TV 04.08.09, 12:46
            tak tak...bo godzinka plus sytuacje awaryjne to faktycznie nie dużo-zwłaszcza
            dla 4 miesięcznego dziecka.
            nie można zabawiać dziecka cały dzień non stop ale kiedy ja gotuję córka tłucze
            się garami i drewnianą łyżką-rozrywki dopasowuje się do wieku dziecka.i jeszcze
            coś-nigdy nie nosiłam dziecka w chuście ale jak już tak sobie nie radzisz to
            można np odkurzać z maluchem w chuście.jest milion innych sposobów niż tv
            trzeba tylko ruszyć głową-a sprawdzenie poczty nie jest chyba aż tak ważne...
      • bubcia75 Re: 4 miesięczny niemowlak i TV 04.08.09, 11:09
        Ja też nie zostawiam go tylko z telewizją. Rozkładam mu matę,
        zabawki, a jak zaczyna popłakiwać ze znudzenia, a ja jestem np. w
        trakcie smażenia kotletów, to włączam mu TV i mam jeszcze jakiś czas
        spokój.
    • katia.seitz Re: 4 miesięczny niemowlak i TV 04.08.09, 10:51
      My telewizji nie oglądamy, ale za to mały uwielbia się gapić w ekran laptopa.
      Zdarzyło nam się całą rodziną oglądać na laptopie filmy anime wink Myślę, że w
      pewnym stopniu jest to nieuniknione, ale warto to utrzymywać w rozsądnych granicach.
    • semi-dolce Re: 4 miesięczny niemowlak i TV 04.08.09, 10:52
      Pozwalamy.
    • ciociacesia zabraniam 04.08.09, 11:10
      ale ona mnie nie słucha i patrzy jak sroka w gnat.
      a tak celowo to jak swirowała ostatnio przy wychodzacych dwójkach
      puszczałam jej na you tube szczekajacego pieska. była wniebowzieta,
      ale ja potem miałam straszne wyrzuty ze jej sie styki w mózgu
      poprzepalają
    • camel_3d Re: 4 miesięczny niemowlak i TV 04.08.09, 11:23
      noby pozwalam, ale go tv kompletnie nie interesuje. chcialem raz czy dwa cos
      zrobic, wlaczylem tv..i zero reakcji.. 1 minuta patrzenie i koniec
      zainteresowania. Od tamtego czasu (czyli jakies 4 miesiace temu=) juz nie
      wiadzial wlaczonego TV.

      coz..sprzet jak kazdy inny, dopoki dziecko nei wariuje zeby mu tv wlaczyc to
      jest ok..jezeli zaczyna sie placz w chcieli wylaczenia TV to juz si epowinna
      kontrolna lampka zapalic.
    • moonikac Re: 4 miesięczny niemowlak i TV 04.08.09, 12:06
      nie pozwalam, chociaz zauwazyłam że małego tv baaardzo interesuje.jak leży na
      macie to zastawiam gazetnikiem, albo po prostu wyłączam.
      jeszcze jak przychodziła do mnie położna to mówiła, żeby nie pozwalać bo były
      jakieś badania które wykazały, ze dobrze to na dziecko nie wplywa, a szczególnie
      to miganie.szczegolów nie pamietam w każdym razie w głowie zostało, żebu nie
      pozwalać.
      a jak smaże kotlety to biore go w wóżku do kuchni i zagaduje, albo po prostu
      przygląda się co robie smile
      • skarbeczekmoj Re: 4 miesięczny niemowlak i TV 04.08.09, 12:27
        Jak czytam wypowiedzi mam że zabawiają swoje dzieci cały dzień to chętnie bym to zobaczyła na własne oczy!Nie chodzi o sadzanie dziecka przed tv ale nie wydaje mi się czyms strasznie złym oglądanie przy nim telewizji. Jezeli dziecko nie nauczy się bawić choć w pewnym stopniu samo to mając już dwoje dzieci można tylko zgłupieć i chyba trzeba się rozdwoić. Mój 9 miesięczny Maluch przyzwyczajony jest że mama oglada czasem tv i jakoś nie gapi się w tv bo nie jest to dla niego atrakcyjne tylko normalne a przy tym bawi się sam, ja oczywiście mu towarzyszę ale generalnie dla dziecka ważne jest to żeby z nim być a czasem na serio nie warto mu przeszkadzać gdy samo poznaje świat - napewno da znać gdy mu pomoc będzie potrzebnasmile

        tak więc mamy które ogladają tv przy Maluchach niech wyrzutów sumienia nie mają bo pewnie większość tak robi ale w takich czasach żyjemy że się nie "wolno" przyznawać że się "krzywdę" dziecku robi.

        Mój Malutki rozwija się nadwyraz prawidłowo - chodzi, manualnie ok i z gadaniem też nie ma co się czepiaćsmile
    • smerfetka8801 Re: 4 miesięczny niemowlak i TV 04.08.09, 12:36
      osłabiają mnie takie matki-biedna ma 4miesięczne dziecko i już je MUSI posadzić
      przed Tv bo sobie nie radzi.a ja mam roczniaka który samodzielnie chodzi i jest
      wszędzie śpi raz dziennie i wymaga uwagi non stop a jakoś tv nie ogląda!i do 3
      r.ż nie obejrzy.
      to skrajna głupota i nieodpowiedzialność,ale spoko takich rodziców jest masa i
      takich dzieci jest masa.znajdziesz wiec kółko wzajemnej adoracji
      usprawiedliwicie się i dojdziecie do wniosku,ze to rozwija wasze dzieci-każdą
      głupotę można usprawiedliwić jak się bardzo chce.
      a ja będę robić jak ja uważam i obie z córką będziemy zdrowe szczęśliwe i
      zadowolone.każdy będzie miał to co lubi-ja dziecko z książką w ręku ty malucha
      przed TV ślepo wpatrzonego w coś co lasuje mu mózg i psuje wzrok.no ale masz
      jeszcze chwilę spokoju...
      więc
      pozdrawiam
      • bubcia75 Re: 4 miesięczny niemowlak i TV 04.08.09, 16:24
        Smerfetko, nie ekscytuj się tak. Ja oraz większość moich znajomych
        od małego oglądaliśmy telewizję i jesteśmy zdrowe, szczęśliwe i
        zadowolone. Popadasz w skrajności. Wyobraź sobie, że ja również
        czytam książki, jedno drugiemu nie przeczy. Co jest złego w tym, że
        jestem ciekawa, co się dzieje na świecie? Na codzienną prasę nie mam
        czasu i pieniędzy, a w telewizji jest wiele interesujących
        programów. Pewnie się bardzo dowartościowałaś tym postem.

        Założyłam ten wątek, bo byłam ciekawa opinni innych rodziców 4-
        miesięczniaków i je zobaczyłam. Wszystkim pięknie dziękuję za
        wypowiedzi.

        A co do odkurzania z dzieckiem w chuście (ktoś wyżej to poradził),
        to odpada, bo ja nie mam chusty.
        • bubcia75 Re: 4 miesięczny niemowlak i TV 04.08.09, 16:54
          bubcia75 napisała:

          > > Założyłam ten wątek, bo byłam ciekawa opinni innych
          rodziców 4-
          > miesięczniaków i je zobaczyłam. Wszystkim pięknie dziękuję za

          Miało być opinii smile
          • a.bc Re: 4 miesięczny niemowlak i TV 04.08.09, 17:48

            Mój mały skończył dzisiaj 3 miesiące i miał pierwszy seans
            telewizyjny tj bajka bob budowniczy trwala całe 10 minsmile
            Maluch był bardzo zainteresowanysmileNie bede go sadzac non stop przed
            ekranem ale zamierzam mu pokazac wszystko smile
      • leneczkaz Re: Gargamelu 04.08.09, 18:44
        Po raz drugi powiem- shut up!
        • joshima Re: Gargamelu 04.08.09, 19:28
          Proszę nie epatuj tak swoim brakiem kultury.
          • leneczkaz Re: Gargamelu 06.08.09, 14:09
            joshima jakie bogate słownictwo. usłyszała Ty w TV co? hahaah :d
            • joshima Re: Gargamelu 06.08.09, 16:59
              Nie ja wyczytać takie trudne słowo w literatura popularna.
        • smerfetka8801 laneczkaz 05.08.09, 09:49
          o oglądaniu Tv przez niemowlęta będę pisać jak długo będę chcieć i tak
          kategorycznie jak będzie mi się podobać tak samo jak ty możesz sobie pisać swoje
          herezje a mnie to wisi-napisz nawet,ze TV jest niezbędna do prawidłowego
          rozwoju-kicham na to.Nie życzę sobie jednak personalnych wycieczek do mojej
          osoby.ja tu przedstawiam swoje zdanie ogółowi a nie dyskutuję z Tobą-bo nie mam
          o czym dyskutować z kimś takim jak ty.Miej trochę klasy kobieto.
          • malamalinkaa no ilez mozna????... 06.08.09, 13:43
            byle temat jest dobrym pretekstem do kłótni...Czasem mysle, ze na
            forum wchodza tylko kłotliwe, zgryźliwe baby, które w realu nie mają
            odwagi sie wyladowac. naprawde...rozmawiamy o zupkach- kłotnia, o
            kupkach- klotnia, o telewizji...kłotnia. Żałosne. Dziewczyny-
            rozmawiajmy tu jak dorosli ludzie...W kazdym watku sa jakies
            przepychanki- to jest forum, a nie ring.
          • leneczkaz Re: laneczkaz 06.08.09, 14:10
            Klasę zachowuję dla ludzi inteligentnych smile

            Z chołotą to jw.
    • lidek0 Re: 4 miesięczny niemowlak i TV 04.08.09, 20:34
      Mam dużo więcej doświadczenia niż mamy 4 czy 5 miesięczniaków. Moje
      dziecko ma ponad 8 lat i powiem Wam, że od kilku minut dziennie się
      zaczyna, uśprawiedliwiacie się uważając to za nieszkodliwe ale
      kompletnie zapominacie, że dziecko szybko rośnie i szybko uzależnia
      się od wielu rzeczy /niekoniecznie zdrowych/ . Tylko patrzeć jak
      maluch będzie nie do zniesienia bez telewizora - wierzcie mi nastąpi
      to szybciej niż myślicie, potem nie będzie chciał jeść bez bajki.
      Nie zawsze tak być musi ale może więc warto tego unikać. Ja też nie
      miałam służacej w domu, dziecko spało róznie, ale przyzwyczjałam go
      do zabawek, nie leciałam na każde kwięknięcie. Każdą drzemmkę
      wykorzystywałam na to co musiałam zrobić, wierzcie mi, w 40 minut
      przy dobrej organizacji można zrobić dużo. Potem niestety dziadkowie
      przyzwyczaili go do telewizora. A mamie nic się nie stanie jak nie
      obejrzy wiadomości, świat się od tego nie zawali /można obejrzeć jak
      dziecko pójdzie spać wieczorem/, od czego jest radio.
      • sjostra Re: 4 miesięczny niemowlak i TV 05.08.09, 01:11
        jedni mają telewizor w każdym pokoju i inne wypasione sprzęty, drudzy wolą gotować na piecu węglowym i hodowac kozy, a tv to dla nich kino 1 x tydzień (prawdziwe rodziny) i ci i ci mają dzieci. Bo tacy sa ludzie...różni, a dzieci wychowujemy na swój obraz i podobieństwo. Nie wiem dlaczego widze tu sugestie, że oglądanie tv uzaleznia i za chwile dziecko nie pozwoli go wyłączyc. Jest czas na tv , czas na zabawe, na jedzenie, na spanie. W końcu w domu rzadzą rodzice i nie wyobrażam sobie wyhodowania małego terrorysty. Ja akurat o uzaleznienie takich małych dzieci bym sie nie bała, ale gdyby to był kilkunastoletni syn spedzający iles tam godzin przed kompem, to tak.
        Moja córa ma dopiero 10 tygodni a juz lubi sobie popatrzeć w tv. Co zrobię, że krążę po 43,5m2 i ona siłą rzeczy rzuca okiem na spory ekran, który gra dla mnie. Oczywiscie to sa jakies sekundy..., ale zdarza mi sie, że siedze na kanapie i karmie butlą, a nie zdarze wyłaczyc tv, to ona myk i juz głowe odwraca do ekranu...wyciagam wtedy butelke i czekam na nią w pozycji nietelewizyjnej...wie, że musi odwrócic głowę w moja strone by znów sie przyssac.
        Czasami tv słuzy nam do zabawy lub do usypiania, bo bardzo lubie muzyke: albo tańcze z nia na rekach i wtedy świetnie jej sie zamyka oczy nawet przy wstrzasach i obrotach, albo gdy ona leży macham jej rączkami i nóżkami w rytm muzyki i jest cała uchachana.
        Wiem wiem, przeciwniczki tv zarzucą mi, że nie właczam radia (nie mam, choc lubię!!!)lub muzyki chocby z kompa, ale te pląsy przy muzyce z tv sa całkowicie spontaniczne.
        Wszystko jest dla ludzi i wszystkiego po troche trzeba spróbować, chocby po to by sie oswoiła i nie siedziała z nosem przedy tv jak pójdziemy np do znajomych (a tez znam takie dzieci - w domu nie pozwalają, a jak gdzies pójda to siedza przed tv non stop)
        Nie popadajmy w skrajności...
        Moje doswiadczenie to nie tylko moje maleństwo - byłam o-perką trójki dzieci. pozdrawiam
        • joshima Re: 4 miesięczny niemowlak i TV 06.08.09, 00:18
          sjostra napisała:

          > Nie wiem dlaczego widze tu sugestie, że oglą
          > danie tv uzaleznia i za chwile dziecko nie pozwoli go wyłączyc.

          Bo jak się stosuje TV, żeby uspokoić dziecko podczas przewijania albo karmienia
          (znam takie sytuacje) to łatwo wyrobić taki nawyk smile

          > Wszystko jest dla ludzi i wszystkiego po troche trzeba spróbować,

          Ooo. Właśnie. Po trochu. Warto więc przypominać, że czasem bardzo szybko z tego
          trochę może się zrobić dużosmile Może, nie musi, ale przegiąć łatwo. Przecież nie
          chodzi o demonizowanie ale o uczulanie smile
    • zazou1980 Re: 4 miesięczny niemowlak i TV 05.08.09, 09:54
      ja pozwalam, są nawet całe programy, które lukamy wspólnie...
      • melixsa Re: 4 miesięczny niemowlak i TV 06.08.09, 21:45
        Pozwalam. Zwykle po 18 na jakieś 30min, aby zjeść kolacje w spokoju. W dzień też
        się czasem zdarza, że oglądamy jakiś program wspólnie między zabawą, dla
        odpoczynku. Czasem nie można całego wolnego czasu poświęcić dzieciowi. Czasem
        się po prostu wybitnie nie chce.

        Autorko wątku-nie przejmuj się szczekaniem tych wściekłych bab. One po prostu
        mają smutne życie. Wiesz, mąż dawno na nie nawet nie spojrzał i lustro pęka na
        ich widok. Pozostaje im tylko wykłócanie się w marketach i toczenie piany z ust
        na forach.

        Pozdrawiam.
        • bubcia75 Re: 4 miesięczny niemowlak i TV 07.08.09, 11:39
          Dzięki Melixsa za zrozumieniesmile Mnie się właśnie czasem wybitnie nie
          chce pobawić z małym, szczególnie, gdy stygnie mi obiad i padam z
          głodu i niewyspania, bo młody się budzi ostatnio kilka razy w nocy.
          Wtedy włączenie TV na paręnaście minut to wybawienie, chociaż
          ostatnio nawet to go specjanie nie ciekawi. Myślę, że to marudzenie
          jest przez ząbkowanie jednak, bo jeszcze niedawno bardzo ładnie sam
          się bawił.
          W przyszłości zamierzam małemu ograniczać TV, ale to jak będzie
          świadomie oglądał programy. Narazie, jak spędza czas ze mną cały
          czas, to czasem będzie TV włączane, ja nie chcę i widzę powodu, żeby
          sobie odmawiać.
        • lidek0 Re: 4 miesięczny niemowlak i TV 07.08.09, 19:05
          Ale teraz sama zaszczekałaś i to jak głośno, aż po necie się
          rozniosło. Pogratulować kultury /a raczej jej braku/ pisania.
    • koniczyna60 Re: 4 miesięczny niemowlak i TV 07.08.09, 12:35
      TV mam na strychu. Zagracał nam niezbyt dużą przestrzeń i zbyt
      przykuwał moją uwagę. Więc został wyeksmitowany.
      W związku z tym dziecko (6miesięcy) nie ogląda tv wogóle. Mam o tyle
      szczęście, ze dosyć często potrafi zając się sama zabawkami.
      Jako, że program tv to dla mnie totalny gniot (oprócz kilku
      pozycji), w najbliższym czasie nie przewiduję ściągnięcia odbiornika
      ze strychu. Rozrywkę rekompensuję sobie internetem i książkami.
      Za jakiś czas ściągniemy go, aby mała mogła oglądać bajki
      (oczywiście wyselekcjonowane przez nas) i żeby w późniejszym czasie
      nie odbiła sobie w dwójnasób braku tej rozrywki. No i oczywiście,
      aby miała temat do rozmów z koleżankami i nie była narażona na
      wykluczenie z grupy w przedszkolu.
      A co do zagrożeń - w najbliższej rodzinie własnie obserwuję u
      sześcioletniego chłopca uzaleznienie od tv i Cartoon network(tak to
      chyba się pisze), wcześniej był komputer i gry. Mały jest
      nadpobudliwy, agresywny i ma tendencje do izolacji. Sądzę, że w
      sporej mierze przyczyną są te tzw. elektroniczne dziecięce pastuchy
      i brak uwagi rodziców.

      Ale to moje zdanie. Pozdrosmile
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka