Dodaj do ulubionych

co z potowkami?

25.10.05, 02:17
moja Emma ma potowki na szyi. ma tam tyle skory, ze pewnie pomiescilaby ze
cztery szyje, no i dzieki temu pomiedzy tymi faldami ma pelno malych potowek.
Jak i czym je "traktowac?"
Mia
Obserwuj wątek
    • majka.majka Re: co z potowkami? 25.10.05, 10:23
      Ja wcieram mąkę ziemniaczaną raz dziennie i zlikwidowałam problem.
      Pozdrawiamy (mamy 2 miesiące)
    • jjulita Re: co z potowkami? 25.10.05, 15:54
      Ja malo oryginalnie- potowki wyleczylam sudocremem. Teraz dwa razy dziennie smaruje linomagiem w plynie i nic sie nie pojawia. Poza tym odlozylam kocyk polarkowy ktorym opatulalam mala i kupilam bawelniany.Od tego czasu nie pojawiaj sie nowe potowki.
      • miodzio_k Re: co z potowkami? 25.10.05, 17:05
        Naszej Julii pomogła kąpiel z dodatkiem naparu z rumianku. Po jednej kąpieli
        wszystkie zniknęły. Mama zachęcała mnie abym potraktowała je spirytusem (ona tak
        robiła mi i mojej siostrze). Jeszcze tego nie spraktykowałam bo rumianek pomógł;.
        • mala67 Re: co z potowkami? 25.10.05, 18:11
          dobrze jest przetrzec ale raz i delikatnie gazikiem leko-schodza..ewa
          • mijaczek Re: co z potowkami? 25.10.05, 18:31
            ale czym przetrzec? alkoholem?
            • mala67 Re: co z potowkami? 25.10.05, 19:20
              no gazik leko jest nasaczony spirytusem izopropylowym
              ewa smile
    • wiercipietka Re: co z potowkami? 25.10.05, 19:51
      Jezeli potowki nie wyskoczyly na calym cialku, to wystarczy przecierac je spirytusem (tym od pepka). Jezeli jest ich duzo to najlepiej wykapac malucha w krochmalu lub w roztworze nadmanganianu potasu (roztwor ma miec lekko rozowy kolor).
      Ja wole nadmanganian, nie znam sie na gotowaniu i nie umiwm robic krochmalu smile
      w.
      • miodzio_k Jak zrobiłam krochmal 25.10.05, 21:39
        Julia miała uczulenie na proszek wykąpaliśmy ją w krochamlu: W garnuszku z zimną
        woda rozmieszałam 4 stołowe łyżki mąki ziemniaczanej i wlałam to do wody
        gotującej się w garnku. Robi się jak kisiel! potem wlałam to do wody do wanienki
        i już uczulenie zeszło po dwóch kąpielach.
        • aniapatryk Re: Jak zrobiłam krochmal 26.10.05, 12:19
          Tez mi sie wydaje ze krochmal jest najodpowiedniejszy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka