Dodaj do ulubionych

prośba o pomoc

30.08.05, 15:04
moja przyjaciółka ma 13-letnią córkę. ostatnio okazało się, że dziewczynka
pali papierosy, przeklina jak szewc i pije alkohol. wydawało nam się, że jest
nad wyraz dojrzałą osobą, której nie w głowie takie pomysly. gdy prawda
wyszła na jaw moja przyjaciółka ukarała swoją córkę wysyłając ją na całe
wakacje do babci, a jak wiadomo nie są to wakacje marzeń, zwłaszcza dla
dojrzewającej 13-latki. przyjaciółka poprosiła mnie, jako, ze mam 22 lata o
pomoc w rozwiązaniu problemu. przywiozła córkę na jeden weekend do domu.
prowadziłyśmy z nią bardzo długie rozmowy. był płacz i zgrzytanie zębów.
byłyśmy pewne, że zobaczyła jak wielki błąd popełnia, że nadwyrężyła nasze
zaufanie i że bardzo ciężko będzie je odzyskać. zarzekała się, że już nigdy
nie popełni tego błędu i błagała, żeby matka jej wybaczyła. tak też się
stało. po dwóch miesiącach Ola wróciła do domu, zaufanie zostało w jakimś
stopniu przywrócone. w ostatnią sobotę, moja przyjaciółka obudziła się w
nocy. gdy wyszła z pokoju, poczuła zapach papierosów. jak się okazało, jej
córka paliła u siebie w pokoju. co zrobić w tej sytuacji??? bo ja nie widzę
żadnego rozwiązania. bardzo proszę o pomoc...

Obserwuj wątek
    • nangaparbat3 Re: prośba o pomoc 30.08.05, 21:58
      To I klasa gimnazjum? Dość powszechny teraz niestety moment inicjacji.
      Drakę chyba trzeba zrobic, raz a dobrze, ale poza tym, juz po pewnym
      wyciszeniu, to bym tłumaczyła, dlaczego się martwię o nią, że tak wcześnie
      zaczyna, no i starałabym sie wzmocnić więzi, jakoś zbliżyć do corki.
      Dziewczynki w tym wieku (a nawet starsze) są niezwykle spragnione czulosci i
      akceptacji ze strony matki, często to widzę i za każdym razem, moimo że wiem,
      zdumiewa mnie, ze aż tak bardzo. Ale tak jest.
      Nie wiem, czy jasno sie wyraziłam. Dziewczyna musi wiedzieć, że matka nie
      akceptuje palenia i picia, ale jednoczesnie musi mieć absolutna pewność, ze ją,
      jako osobę, akceptuje. A to wcale nie takie proste, młodziutkie dziewczyny sa
      często bardzo zagubione i niepewne siebie.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka