Dodaj do ulubionych

Rowerek dla dwulatki

15.03.07, 20:10
Chce kupic Pauli (2 latka i 3 miesiace, 96 cm wzrostu) jakis rowerek. Do tej
pory miala samochodzik do odpychania sie nozkami i, szczerze mowiac, nie
bardzo chcialo jej sie odpychac. Moze juz czas na rowerek? Jaki: na trzech
kolkach, czy moze jakis nizszy od razu na 4? Moze mi cos doradzicie? Od kiedy
wasze maluchy mialy cierpliwosc i zdolnosc do pedalowania? smile Jakie rowerki
wybraliscie na poczatek? Jak sie sprawdzily?
pozdr.
Karolina
Obserwuj wątek
    • andziulindzia Re: Rowerek dla dwulatki 15.03.07, 21:17
      Starsza córcia miała kupiony rowerek trójkołowy gdy miała niecałe 2 latka.
      Nauczyła się samodzielnie pedałować i manewrowac gdy miała dwa lata i 2-3
      miesiące. I szło jej naprawdę dobrze. Z łatwością też wsiadła na mały rowerek
      czterokołowy koleżanki i pojechała.
      Myślę, że jednak na początek warto kupić rowerek trójkołowy, ale dobrej firmy,
      może nawet nieco droższy (wtedy dla zaoszczędzenia możesz kupić używany w
      dobrym stanie). Te plastikowe, śliczniutkie się zwyczajnie rozpadają po
      miesiącu. Urywa się wszystko co możliwe. M<iałam okazję popatrzeć w zeszłe
      wakacje na podwórku. My mamy rowerek z pedałami przy przednim kole. Jednak
      słyszałam, że lepiej jest gdy pedały są na łańcuchu. Chodzi mi o coś takiego:
      www.allegro.pl/item172150445_rowerek_trojkolowy_naped_lancuchowy_w_wa_.html
      • stypkaa Re: Rowerek dla dwulatki 25.03.07, 12:21
        My właśnie taki mamy - Lak Magic. I uważam, że jest super. Mały nauczyl się na
        nim jeździć błyskawicznie - przez ok. tydzień był popychany, teraz jeździ już
        sam, nawet na dworze sobie już radzi. Pierwsze próby były w domu, żeby się nie
        zraził.
        Ma teraz dokładnie 2 lata i 1 m-c. Ale swoje pierwsze kroki z pedałowaniem
        stawiał już w zeszłe lato. Dostał wtedy używany rowerek po starszym kuzynie,
        ale właśnie taki z kołami w przednim kole. Ale wolał być na nim pchany, choć
        kręcił pedałami, ale sam nie umiał, za ciężko widac było.
    • mbkow Re: Rowerek dla dwulatki 16.03.07, 10:54
      kupilismy 12calowy rowerek gianta na 2 urodziny. jest super, od poczatku sie
      sprawdzil. mlody szybko opanowal samodzielna jazde. sam rower jest ciezki, ale
      pedaluje sie latwo. mysle, ze jak Twoja coreczka jest taka duza, to nie ma
      troche sensu zaczac od 3kolowego.
    • monika_oli Re: Rowerek dla dwulatki 26.03.07, 08:57
      My mamy taki rowerek:
      www.allegro.pl/item179203616_rowerek_wspanialy_prezent_tanie_i_dobra_jakosc_.html
      Oliwia dostała go na pierwsze urodziny, jednak tak naprawdę, na spacerach
      sprawdził sie on nam dopiero rok później - wtedy też nauczyła sie sama
      pedałować. Rok temu (miała 3 lata) dostała dopiero większy rower.
      Natalka w zeszłym roku też nie za specjalnie interesowała się rowerkiem, a teraz
      jeszcze jest on na strychu, więc jeszcze nie mogę powiedzieć jak on się nam
      sprawdzi.
      A'propos czterokołowca - znajomi kupili swojemu dziecku taki, bo stwierdzili że
      na trójkołowcu ciężko jest pedałować, a na takim to będzie mu lepiej - niestety
      wbrew ich nadziejom mały i tak preferował piesze spacery.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka