Dodaj do ulubionych

Alergia - pomocy

12.07.17, 19:26
Półtorej roku temu wprowdziłem się do całkowicie nowego mieszkania. Położyliśmy podłogę z drewna, pomalowaliśmy ściany, drewniane łóżko itd.
I się zaczęło ... Początkowo myślałem że to efekt tego ze mieszkanie jest nowe i nos mi się zatyka i że to z czasem przejdzie...
W mieszkaniu mam nos zatkany, suchy kaszel, niekiedy łzawienie oczu. Objawy nasilają się jak idę spać. Żona też kicha chociaż ona twierdzi że tak ma zawsze,
Byłem u alergologa - oczywiście nic nie wyszło. Byłem u laryngologa też nic.
Pomocy - co to może być ? Jak z tym walczyć ?
Na zewnątrz mieszkania żadnych objawów nie mam. W innych mieszkaniach np. u znajomych też jest wszystko ok... Wszystko wskazuje że coś jest w mieszkaniu nie tak - jak to wykryć co to ?
Wilgotność mieszkania monitoruje - jest między 40 a 60 %.
Miałby ktoś pomysł co się dzieje ?
Obserwuj wątek
  • pagaa Re: Alergia - pomocy 13.07.17, 10:17
   lakier, farba? pościel z pierza?
   • shadowmannn Re: Alergia - pomocy 13.07.17, 11:59
    czy jest możliwość żeby jakoś sprawdzić co może być przyczyną przed interwencją ? O ile pościel można łatwo zmienić o tyle nie chciałbym przemalować całego mieszkania, a okaże się że to lakier ...
   • shadowmannn Re: Alergia - pomocy 13.07.17, 12:02
    Czy jest możliwość żeby jednoznacznie ustalić przyczynę alergii przed interwencją ? Nie chciałbym przemalować całego mieszkania a okaże się że to lakier jest winny.
  • ekasia27 Re: Alergia - pomocy 18.07.17, 22:17
   Lakier, farba po wyschnięciu i wywietrzeniu nie powinna uczulać.
   Zlikwiduj na początek całą chemię w domu i wszelkie zapachy, jeśli jakieś macie: płyn do mycia podłóg, pasty, do czyszczenia mebli, spreje zapachowe, to coś wkładane do gniazdek na komary, zapachowe świece, kadzidełka itd. itp. spakuj to wszystko do worka foliowego i zawiąż, aby żaden zapach się nie ulatniał. Do mycia i czyszczenia przez miesiąc tylko czysta woda.
   Jeśli jest gorzej w czasie spania, to może to coś jest w sypialni?
   Materac z czego dokładnie, kołdra, poduszka? Płyn do płukania pościeli?
   Uczulać może lateks, gryka, kokos, aloes, naturalny filc, wełna, pierze, włosie końskie, trawa morska(dwa ostatnie to w starych meblach raczej - antykach). Futra/skóry jakieś macie w domu, może wełniane dywany/kilimy?
   Obwąchaj wszystko dokładnie, z bliska, wwąchaj się porządnie przykładając do różnych rzeczy nos. Może zaczniesz kichać, kaszleć, rozboli cię głowa, zrobi ci się duszno, gorąco, może będzie ci niedobrze. Wąchaj tylko jedną rzecz na raz.
   Rośliny jakie macie w domu? A zwierzęta?
   Jak często sprzątacie? Maniacy sprzątania z dużą ilością chemii, czy wręcz przeciwnie, dziadoły-fafoły pod łóżkiem hodujecie?
   Może to roztocza? Ale wtedy w innych miejscach też byś tak raczej miał, chyba że u was wyjątkowo sprzyjający klimat dla roztoczy: ciepło i wilgotno.
   Obniż temperaturę do minimum, wietrz robiąc przeciąg i wysusz mieszkanie najbardziej, jak się da, żadnych nawilżaczy. Klimatyzację macie? - wyłączyć.
   Co macie po sąsiedzku? Może jakaś knajpa, gdzie gotują żarcie, albo jakaś wytwórnia czegoś i zapachy do was docierają?
  • adelakowalska123 Re: Alergia - pomocy 28.07.17, 18:25
   Koniecznie zbadaj to u alergologa! To nie są żarty! Nie wiem skąd jesteś, ale gdyby z lubelskiego, to koniecznie zajrzyj do pani dr Teresy Stelmasiak - świetny fachowiec,na pewno od razu Ci pomoże. Powodzenia!
  • kiddy Re: Alergia - pomocy 31.07.17, 10:49
   Wprowadziliście się do tego mieszkania ze starymi meblami czy macie coś nowego? Zobacz, czy gdzieś na ścianach albo przy podłodze (a może pod?) nie ma grzyba? Może tynki były zalane, potem ciapneli to gładzią i nie widać.
  • pzuzanna Re: Alergia - pomocy 02.08.17, 09:55
   Moim zdaniem też najlepiej będzie jak po prostu skontaktujesz sie z alergologiem - na stronie Odetchnij Spokojnie jest fajny spis, nie bedziesz musial marnowac czasu na szukanie. Pozdrawiam.
  • lo_ho Re: Alergia - pomocy 08.08.17, 13:10
   Podejrzenie musi paść na wszystko, co nowe w otoczeniu. Meble, materac, pościel ze starego mieszkania poza podejrzeniem. Podejrzane są w pierwszym rzędzie wszystkie farby, impregnaty, woski zastosowane na drewnianą podłogę i ściany. Jeśli to nowe mieszkanie, to pleśni raczej nie ma, ale kto wie? Może coś jest źle zaprojektowane lub wykonane i wilgoć się gdzieś gromadzi pod płytkami, tynkami, itp? Kolejna kategoria to niestety składniki materiałów budowlanych i wykończeniowych- cement, wykładziny nowe, płyta osb (np. lateks, żywice, chlorek winylu itp). Można poprosić wykonawcę o nazwy i specyfikacje użytych materiałów i spróbować wytypować winnego. Ostatnia kategoria to alergeny, które dostają się z zewnątrz- mogą to być pyłki roślin, których nie było w poprzednim miejscu zamieszkania. Mogą to też być alergeny cywilizacyjne, np związane z ruchem drogowym. Można wytypować podejrzanych w taki sposób: przez kilka nocy spać w innym pomieszczeniu, odcinając przepływ powietrza z innych części mieszkania. W ten sposób sprawdzi się, czy objawy dotyczą jednego pomieszczenia, czy całego mieszkania. Jeśli okaże się, że tylko sypialni, to wynieść łóżko, parę nocy przespać na karimacie itp, w ten sposób można się zorientować, czy chodzi o ramę łóżka, czy pomieszczenie jako takie. I tak dalej, krok po kroku. Niestety, osoba chora jest tu najlepszym i jedynym narzędziem testowym.
   dom.wp.pl/szkodliwe-materialy-budowlane-w-twoim-domu-6098121892377217a
  • fraaumiaau Re: Alergia - pomocy 17.08.17, 16:32
   Może poprzedni mieszkańcy mieli jakieś zwierzę
  • mkubiak62 Re: Alergia - pomocy 26.09.17, 18:31
   a może to roztocza? .
   a może jesteś uczulony na to drewno?
   Zrób testy alergiczne . A może masz grzyb którego nie widać? .
  • daria2miliony Re: Alergia - pomocy 04.10.17, 16:23
   Ja miałam podobnie bo po wprowadzeniu się do nowego mieszkania dostałam zalegającego kataru. Ale była to podpucha bo sprawdzałam właśnie farbę kurz, meble itd a na spokojnie jak się zastanowiłam to wyszło że największy problem mam wieczorem w łóżku i okazało się że był to nowy proszek do prania. A ponieważ dużo prałam po przeprowadzce to to musiało się unosić w mieszkaniu i mylnie interpretowałam to jako uczulenie na nowe mieszkanie a okazał się proszek , po zmianie proszku i wypraniu wszystkich rzeczy w innym wszystko wróciło do normy. Ale to tylko mój przypadek u Ciebie może być coś innego. Kombinuj i sprawdzaj pojedyńczo wszystkie rzeczy bo tylko Ty sobie możesz w tym pomóc testy alergiczne raczej tego nie wykryją.
  • matkakatka17 Re: Alergia - pomocy 13.10.17, 12:15
   Wykonujemy bezinwazyjne testy na alergie i różnorodne obciążenia organizmu (wirusami, bakteriami, pasożytami, metalami ciężkimi).
   Celem terapii jest neutralizowanie patologicznych drgań u pacjenta oraz aktywowanie sił odpornościowych.
   Wygaszanie alergii, eliminacja szkodliwych pasożytów, wirusów i bakterii powodujących infekcje i choroby sprawia, że organizm wraca do zdrowia i równowagismile.
   Serdecznie zapraszamy
   Biorezo
   Przeźmierowo
   Ul. Rynkowa 73/B
   Tel. 798-175-425

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka