Dodaj do ulubionych

pomozcie mi prosze, zalamuje rece:(

15.05.09, 22:25
jestem z Wrocławia i szukam dobrego alergologa... jestesmy pod
opieka jednej Pani ale niestety nie potrafi nam pomócsad
Moja córka ma w tej chwili 9 mies.
uczula nas bebilon pepti (uczulenie na laktoze) ale proby
wprowadzenia nutramigenu to fiasek bo dostala max. biegunek i
odparzala sobie pupke.
uczula ja:
marchew
pietruszka
seler
por
kukurydza
brokul
jablko
gruszka
morela
sliwka.....

moje dziecie toleruje napewno:
ziemniaka
dynie
ryz
szpinak
...kaszki ryzowe i kleik ryzowy
kurczak, indyk, krolik
i to tyle sad
czy ja moge ciagle ja karmic ziemniakiem i dynia??

wynalazlam hippa: indyka z dynia, ziemniaka z dynia
bobovity ziemniaczki ze szpinakiem i ryzem
dokladam jej miesko ze sloiczkow gerbera.

i co dalej?? ja zalamuje rece moje dziecie prawie nic nie moze jesc
dieta na pewno nie nalezy do zdrowych i posilki sa strasznie banalne!
Prosze podpowiedzcie cos!
Obserwuj wątek
    • ela_1976 Re: pomozcie mi prosze, zalamuje rece:( 15.05.09, 23:38
      Jest mi bardzo przykro z powodu maleństwa, gdyż sama mam 9 mies
      córkę i jestem alergikiem. Na szczęście moja Kruszynka nie
      odziedziczyła po mnie alergii, ale wiem, jak bardzo jej objawy są
      przykre dla dziecka i dla mamy.

      Jeśli chodzi o leczenie - myslę, że powinnaś zgłosić się do
      szpitala, żeby być pod jakąś opeieką ambulatoryjną. We Wrocławiu
      jest:

      I Katedra i Klinika Pediatrii,
      Alergologii i Kardiologii
      Akademii Medycznej we Wrocławiu

      ul. J.M. Hoene-Wrońskiego 13c, 53-376 Wrocław
      Tel. (071) 320-06-36, sekretariat tel./fax (071) 328-12-06
      kardio@pedalergol.am.wroc.pl


      jest też klinika na Kasprowicza. Przyjmuje tam prof. Jankowski, jest
      on immunologiem, dobrym specjalistą w swej dziedzinie.
      Ja osobiście byłam pod opieką pani Ewy Jagiełło (tel 783-78-67, ul
      Sezamkowa 19, a przyjmyje na Reja), ale ona leczy chyba
      tylko "dorosłych".
      Życzę powodzenia i zdrowia dla maleństwa !
    • asabia Re: pomozcie mi prosze, zalamuje rece:( 16.05.09, 11:34
      Badałaś kupę pod kontem robaków??
      Moja córka nagle przestałą być "alergiczką" po odrobaczeniu a wmawiano mi skaze
      białkową i inne cuda.. Od kilku dni podaję jej nawet jogurcik i na razie nic się
      nie dzieje..
    • mamamaria3 Re: pomozcie mi prosze, zalamuje rece:( 16.05.09, 11:43
      Aneczko - nie załamuj się. Mój Jasinek do roku pił nutramigen,
      sinlac i jadł dynię z ziemniakiem. Teraz ma wpradziw nadal b. ścisłą
      dietę, ale ogólnie jest dobrze - dieta nie ma złego wpływu na
      zdrowie, wręcz przeciwnie. (nie je np. jak to Kruffa
      pisze "rakotworków")
      Nikodem też je kilka produktów na krzyż a ja razem z nim. Gotuję
      sama - ze słoiczków toleryje tylko dynię z ziemniakiem. Próbowałaś
      banan? Które mleczko pije Twoja córeczka?
    • puellapulchra Re: pomozcie mi prosze, zalamuje rece:( 16.05.09, 11:45
      > wynalazlam hippa: indyka z dynia, ziemniaka z dynia
      > bobovity ziemniaczki ze szpinakiem i ryzem
      > dokladam jej miesko ze sloiczkow gerbera.
      >

      Sama gotuj. Możesz komponować dowolnie i urozmaicać. Ja tak robiłam,
      gdy próbowaliśmy dojść, na co jest uczulona nasza córka. Nie
      doszliśmy do niczego konkretnego, co prawda, alergolog podejrzewa
      uczulenie na Nutramigen!!! Więc od kilku dni jedziemy na sojowym i
      jest lepiej. Może to i prawda.

      A posiewu pod kątem robali nie zaszkodzi zrobić.
      Pozdrawiam
    • kruffa Re: pomozcie mi prosze, zalamuje rece:( 16.05.09, 13:16
      Na laktozę nie można mieć uczlenia, a jedynie nietolerancję.
      Jak na 9-miesięcznego silnego alergika to twoje dziecko i tak ma bogatą dietę.
      Poza tym jest naprawdę małe. Rozumiem, gdyby 3-latek miał taką dietę, ale
      niemowlak?
      Spróbuj podać: kaszę jaglaną, amarantus (bardzo wartościowy). Teraz zaczyna się
      sezon. Możesz podać szparagi, kalarepkę, cukinię, buraka itd. Poszukaj eko.
      Owoców na razie w ogóle nie próbuj
      Dla pocieszenia - moja córka do 9 m-ca była tylko na mleku, bo nic nie udało się
      wprowadzić. Jak kończyła rok jadła chyba mniej niż twoje dziecko teraz. Dziś ma
      6 lat i jej ulubionym składnikiem diety jest biały ser i jogurt.
      I zacznij gotować sama. Jak uda ci się zdobyć coś "niesypanego" od razu kupuj
      więcej i mroź w kawałkach.

      Kruffa
    • mnaimmnia Re: pomozcie mi prosze, zalamuje rece:( 16.05.09, 16:34
      aneczka nie jest tak źle jak na to wygląda z dietą. Tylko co z tym bebilonem,
      skąd wiesz że chodzi o laktozę? W jakim stanie jest skóra małej? jak objawia się
      alergia i po jakim czasie?

      ja mam roczniaka (za tydzień kończysmile) i je właśnie dynię z ziemniakiem hippa,
      marchew, kaszę gryczaną (plus inne rzeczy z gryki), wieprzowinę, cukinię,
      jabłko, olej, chleb żytni od 2,5 tyg w małych ilościach. i tyle. 9 rzeczy.
      Obiady wyglądają codziennie tak samo (kasza, olej, mięso, cukinia, dynia lub
      marchew), wymieniam jedynie dynię na marchew i odwrotnie. Śniadania i obiady to
      kaszka z jabłkiem (płatki gryczane w roli kaszki) i tak mamy 3 stałe posiłki.
      Reszta to 4 porcje pepti 2. Przegryza chlebem (max pół kromki dziennie, czasem
      wcale go nie je). Ostatnie 2 dni dawałam trochę kalafiora ale dziś już nie
      dałam, poczekam co się będzie dalej działo. Marzę, żeby mógł jeść kalafior!
      Też nie mógł pić nutry. Ma atopowe zap.skóry. Zmiany skórne są po alergizującym
      jedzeniu, przy chorobie, ząbkowaniu, tyle wypatrzyłam.
      Ostatnio jest nieźle jak na niego.

      Powiem Ci że jak ziemniaka i ryż może mała to super! Wobec tego z ryżu można
      kupić wafle i już jakaś odmiana.wiele dzieci tego nie może.3 rodzaje mięsa wow!
      Dynię możesz traktować jako owoc do kaszki.
      Polecam Ci kaszę gryczaną, jest bezglutenowa i naprawdę zdrowa, a z warzyw
      cukinię. U nas się sprawdziły.
      Uważaj też na dynię z indykiem hippa bo tam jest chyba olej kukurydziany (ale
      może po nim akurat będzie ok).
      • mnaimmnia Re: pomozcie mi prosze, zalamuje rece:( 16.05.09, 16:36
        aha, zrób te badania kupy w dobrym labie, ja robiłam w polecanym feliksie, choć
        to było dla mnie dużo zachodu.
    • mamaady Re: pomozcie mi prosze, zalamuje rece:( 16.05.09, 18:07
      Moja rada jest taka: odstaw gotowe słoiki, jeżeli możesz, gotuj
      codziennie, jeżeli nie - to mroź i wekuj obiadki na 5 dni. Gotuj to
      co dziecko toleruje, masz całkiem sporo składników do wyboru, wbrew
      pozorom to co dziecko może to calkiem spora lista smile
    • opium74 Re: pomozcie mi prosze, zalamuje rece:( 16.05.09, 21:35
      Dobre opinie ma dr Marciniak - przyjmuje na ul. Uczniowskiej.
      Podobno też dr Czyżyk jest OK - poradnia na Sienkiewicza
      • aneczka293 Re: pomozcie mi prosze, zalamuje rece:( 16.05.09, 22:32
        jej no troszke mnie "pocieszylyscie".... ale bidulka strasznie sie
        meczy i drapiesad
        Jestesmy pacjetkami dr. Marciniak ale nam nie pomogla..
        Dynia hippa ma jedynie ziemniaka 12% i dynie 88%- nie ma oleju
        kukurydzianego.

        jutro zrobie fotki Lence i wkleje a jej stan skorki wiele pozostawia
        do zyczenia a ja to naprawde potwornie swedzi..sad

        Aha pani Doktor nie polecala produktow z bazarkow i sklepow, jesli
        mam kupowac z niewiadomego zrodla to polecala sloiczki z oznaczeniem
        dla alergikow
        a ja sie tym zasugerowalam chociaz poczatkowo sama probowalam cos
        tworzyc.
        Oczywiscie badania zrobie pod katem robakow.. tego do tej pory nikt
        mi tego nie podpowiedzial.
        Lena robi bardzo brzydkie i smierdzace kupki ale Pani doktor nie
        zareagowala.. stwierdzila, ze wystarczy podac jakis priobiotyk i
        bedzie dobrze.

        Wiec smi widzicie jak to u nas wygladasad
        • mnaimmnia Re: pomozcie mi prosze, zalamuje rece:( 16.05.09, 22:45
          > Dynia hippa ma jedynie ziemniaka 12% i dynie 88%- nie ma oleju
          > kukurydzianego.

          pisałam że dynia z indykiem ma olej kukurydziany.
          • aneczka293 mnaimmnia 16.05.09, 23:26
            sorki ze pytam ale produkujesz ta dynie hippa???

            mam przed soba sloiczek i jego sklad!
            i Jest tam tylko dynia i ziemniak...w proporcjach jakie opisalam.
            • mnaimmnia Re: mnaimmnia 17.05.09, 08:41
              nie produkuje dyni z hippa, ale dobrze wiem co jest w tych słoikach bo mój mały
              jedzie na tym już pół roku.

              są 2 słoiczki hippa z dynią
              1. dynia ziemniak tu nie ma oleju
              2. dynia indyk tu jest ten olej kukurydziany

              pisałaś że wynalazłaś indyka z dynią tak więc piszę że w tym słoiku jest olej
              kukurydziany.
        • dziamulla Re: pomozcie mi prosze, zalamuje rece:( 18.05.09, 15:22
          Aniu
          na pewno warto sprawdzić robale, itp.
          Chociaż faktycznie jesli chodzi o diete, to nie jest taka ubogasmile
          Mnie bardziej to mleko zainteresowało.
          Czy robiłaś testy z krwi na IGE swoiste?
          Jak nie, to na pewno warto, może nie da jednoznacznych odpowiedzi,
          ale podsunie jakiś trop.
          Skierowanie na to badanie (pobierane z krwi) da Ci bezpłatnie
          alergolog (z NFZtu) podstawowy panel ma chyba ok. 15 alergenów
          pokarmowych, tyle samo wziewek łącznie z sierścią, grzybami.
          Jesli dziecko jest silnie uczulone na białka mleka krowiego, to
          trzeba wiedzieć, że i bebilon pepti nie pomoże, bo mimo, że mocno
          robity, to jednak oparty na hydrolizacie białka serwantkowego (o ile
          nie przekreciłam pisowni) A jeśli dziecko w skali np 5 klasy (na 6
          mozliwych) jest uczulone na serwantkę, no to masz winne mleko.
          Podobnie jest z nutramigenem, z ta różnicą, że nutramogen jest
          hydrolizatem kazeiny - także białka mleka kroweigo, kazeinę testy
          także badają. Jeśli wyjdzie np. że i serwantka (oznaczona w testach
          chyba jako "mleko pasteryzowane" ) i kazeina wyjdzie w wysokiej
          klasie, to może warto rozważyć elcare (na import docelowy, lekarz Ci
          wszystko wyjaśni) albo spróbować np. z mlekiem sojowym, bo na kozie
          jest jeszcze chyba za malutka.
          Ja mam alegika, który na obie te frakcie mleka krowiego jest
          uczulony w 6 klasie. Jak miała 1,5 roku w ogóle zrezygnowałam z
          mleka na rzecz sinlaca, zup mięsno - warzywnych, itp. Jak do tej
          pory rozwija sie prawidłowo, a badania wskazuja, że nie ma żanych
          niedoborów, choć dietę ma bardzo ograniczoną. Musisz pogadać z
          alergologiem.
          Pozdr.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka