Dodaj do ulubionych

Co mozna jeszcze zrobić z cukini/wel kabaczek??

10.08.06, 12:07
szukam forum kuchnia i jakiejś zaćmy dostałam..poprosze o przeniesienie
wątku!!
zrobiłam placki (starłam i jajko i mąka)..wyszło tak sobie
smazyłam tak normalnie obtaczane wiadomo.., juz mi sie pomysły kończą, a
dostałam tego cholerstwa za duzo..!!
Co tu jeszcze mozna z tego zrobić??? może zupę? tylko kto to będzie jadł??
mamuśki co jeszcze mozna wymysleć?/, szkoda wyrzucić
p.s to wyglada jak ogromny ogórek tylko, że żółto-zielone i twarde jak dynia
Obserwuj wątek
    • chicarica Re: Co mozna jeszcze zrobić z cukini/wel kabaczek 10.08.06, 12:09
      Przeciąć na pół, wydrążyć środek, wypchać mielonym mięsem z ryżem i pieczarkami,
      posypać serem żółtym, zapiec.
      • mamalesia Re: Co mozna jeszcze zrobić z cukini/wel kabaczek 10.08.06, 12:14
        Ewentualnie pokroic na kawałki, dodać podsmażoną cebule, dodac pokrojona
        paprykę, pomidory, przyparwy. Dusić z 20 min. I masz wegeteriańskie leczo mniam
        mniam
    • martaglowacka Re: Co mozna jeszcze zrobić z cukini/wel kabaczek 10.08.06, 12:11
      Leczo np. z parówkami - do tego cebula, papryka, pomidor no i ten kabaczek.
      Wszystko w kosteczkę i na odrobinie oleju. Podaję z ryżem, można samo.

      Kroję cukinię (kabaczek) w plastry, zalewam oliwą z oliwek pomieszaną z solą i
      czosnkiem. Tak trzymam noc w lodówce. Potem pycha z grilla lub w żaroodpornym w
      piekarniku (tu można posypać serem zółtym). Podaję jako dodatek do mięs
      (kotletów).

    • ala67 Re: Co mozna jeszcze zrobić z cukini/wel kabaczek 10.08.06, 12:11
      Udusić z warzywkami, czyli cebulką, pomidorami, papryką. Doprawić czym się
      lubi, można wkroić jakąś wędlinę.
      Dzisiaj taki bigosik będę robić z cukinii, ale z kabaczka też tak można.
    • ada_zie Re: Co mozna jeszcze zrobić z cukini/wel kabaczek 10.08.06, 12:11
      ja robię tak:
      - pokrojona cukinia w kostkę + kilka pieczarek + cebula podsmażam na maśle
      dodaję:
      - marchew drobniutko posiekaną + natkę pietruszki
      na drugiej patelni podsmażam pierś z kurczaka albo zmielona poledwice wołową
      mięso dodaję do warzyw i wrzucam 2-3 pomidory obrane ze skórki

      Dusze ok. 10minut

      podaję to z makaronem pene i na wierzch tarty żółty ser - pycha - chyba w
      weekend zrobię smile))
      • mamaivcia Re: Co mozna jeszcze zrobić z cukini/wel kabaczek 10.08.06, 12:17
        -talarki trochę posolić pomoczyć w miodzie i na grilla smile
        -talarki na patelni lub na grilku lub w kombiwarze posypane ziołami
        prowansalskimi (na to wg uznania różne sery pomidorki i w ogóle pycha ...)
        - a zupa krem też jest dobra i mój maluch się nią zajada: gotujesz wywar z
        warzywek, cukinię w kostkach bez skórki podsmażasz na oliwie z oliwek potem do
        gara do wywaru i jak się zrobi rozklapciała to miksujesz i podajesz albo z
        makaronem albo z groszkiem ptysiowym - a dla dorosłych można trochę śmietanką
        zakwasić tę zupkę smile))
        - no i leczo z frankfurterkami, albo pierś podsmażoną dodaję albo mielone mięso
        różnie ... do ryżu, makaronu, ziemniaków ...
    • oxygen100 Re: Co mozna jeszcze zrobić z cukini/wel kabaczek 10.08.06, 12:13
      robilas kiedys risotto z cukinia i parmezanem??
      lub mozna udusic na masle z sola pieprzem i jakims zielskiem np. oregano.
      Substancje smakowe zawarte w cukinii sa rozpuszczalne w wodzie dlatego aby je
      zachowac nalezy obrabiac je w tluszczu wowczas zachowaja swoj smak i
      aromat.Mozna ja dodac do podduszonej wczesnie marchewki.
    • lola211 Re: Co mozna jeszcze zrobić z cukini/wel kabaczek 10.08.06, 12:17
      Zupa: do wywaru wrzucamy podsmazona na masle cebulke i cukinie (w kosteczke),
      to sie gotuje, nastepnie wrzucamy 2 serki topione, sol, bialy pieprz, wylaczamy,
      wsypujemy posiekany peczek koperku.Podajemy z groszkiem ptysiowym lub grankami.
      Swietna, lekka zupa.
    • babka71 Re: Co mozna jeszcze zrobić z cukini/wel kabaczek 10.08.06, 12:20
      dzieki !!!
      zrobie bigos dzisiaj
      A w słoiki mozna to jakoś popakować na zapas???
      tylko czy w occie czy w oleju...??
      albo zamrozić mozna zamrażać??
    • iwles mozna zamrozić albo w słoiki 10.08.06, 12:22
      Pokrój w kosteczkę, zblanszuj - i to torebek foliowych i do zamrażalnika.

      Albo leczo do słoiczków - i zawekować (same warzywa bez kiełbasy)


      W zimę - hmmmmmmmmmm.........
      zbaczysz, jak zatęsknisz smile


      Ja do leczo dodaję kiełbasę w kostkę. Czyli: cebula, papryka, cukinia,
      kabaczek, pomidory, kiełbasa, dużo przypraw, ew. trochę kuczupu żeby było
      ostrzejsze.

      A do placków - dodaję jeszcze czosnek i miętę suszoną - są lepsze.
      • babka71 Re: mozna zamrozić albo w słoiki 10.08.06, 12:27
        o to to tak zrobie dzieki iwles zamroże i będę miała spokój ...obym nie dostała
        następnej partii he he ...
        • iwles blanszować króciutko - 2-3 min. max. n/t. 10.08.06, 12:29

      • iwles Re: mozna zamrozić albo w słoiki 10.08.06, 12:27
        Ewentualnie - takie mini-leczo czyli - cebulka, cukinia, papryka, może być 1
        niewielki pomidorek (bez skórki) i łagodne przyprawy - jak się podduszą dodać
        jajka i zrobić taką warzywną jajecznicę.
    • fiacra Re: Co mozna jeszcze zrobić z cukini/wel kabaczek 10.08.06, 12:28
      polecam tarte z mlodej cukinii z kozim serem, pod skorupka startego sera
      zoltego.pieczenie - 40 minut w piekarniku na 210 stopni.
    • polaola Hit z cukini 10.08.06, 12:39
      1. Cukinie pokroic w paski wielkosci frytek
      2. Cukiniowe frytki smazyc na patelni az sie ladnie zarumiena
      4. Przygotowac sos: ser feta rozbablac z niewielka iloscia smietany i do tej
      masy wcisnac czosnek (ile sie lubi)
      5. Gdy cukinia juz usmazona mieszamy ja na patelni z sosem (podgrzewamy ale nie
      gotujemy)
      6. Tak przyzadzona cukinie z sosem podajemy z makaronem (spiralki, albo
      kokardki, albo wszystko jedno jakim)
      Jest to tanie danie ktore robi sie szybko, ladnie wyglada i jeszcze lepiej
      smakuje. POLECAM na kazda okazje.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka