Dodaj do ulubionych

problem z pierwszym posiłkiem

17.05.08, 15:42
Witam! Dzisiaj dałam małej pierwszy raz marchewkę na obiad i nie chciała za bardzo jej jeśc. Czy najpierw musi się przyzwyczaić do jej smaku ( ile czasu trwało to u Pań)czy może wymieszać ją z czymś innym np. z jabłuszkiem. Dodam że mała ma skazę białkową. A 22 maja skończy 5 miesięcy. A może dać jej zupkę jarzynową tylko boję się żeby nie dostała po niej wysypki.Z góry dziękuję za odpowiedź.
Obserwuj wątek
    • zaba772 Re: problem z pierwszym posiłkiem 17.05.08, 21:53
      Jesli Mala skonczy dopiero 5 miesiecy, to moze po prostu jest
      jeszcze za wczesnie na nowosci? No chyba ze jest karmiona sztucznym
      mlekiem? Najlepiej zaczynac od jednego skladnika, ze wzgledu na to
      ze latwiej potem znalezc winowajce ewentualnej alergii. Moze Pani
      zaczac od marchewki, jabluszka albo ziemniaczka. Tak bywa, ze
      dziecko nie od razu zechce jesc nowosci. Potrzeba czasu. Niech sie
      Pni nie zniechecasmile Kazda nowosc podaje przez 4-5 dni i dopiero
      wprowadza kolejne. Jesli natomiast mala bedzie w ogole odmawiac tej
      pierwszej marchewki, to niech Pani troszke zaczeka i po pewnym
      czasie znow sprobuje, moze faktycznie nie jest jeszcze na to gotowa?
    • ruda73 Re: problem z pierwszym posiłkiem 18.05.08, 21:56
      Ja bym z niczym nie mieszała tylko dała Małej czas i próbowała przez parę dni.
      Na zupkę jarzynową troszkę za wcześnie - składniki najlepiej wprowadzać
      pojedynczo. Co do marchewki, to polecam popróbowanie różnych firm - dzieci maja
      niesamowite wyczucie smaku. Pozdrawiam
    • mika_p Re: problem z pierwszym posiłkiem 20.05.08, 00:32
      Tak, niemowlę musi najpierw przyzwyczaić się do nowego smaku i do nowej techniki
      jedzenia.
      Nie, lepiej nie mieszać ani nie podawać dań wieloskładnikowych na pcozątku, tym
      bardziej jak dziecko jest alergikiem.

      To samo zresztą napisał ekspert z Karmienia butelką, prawda?
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=632&w=79594240&v=2&s=0

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka