Dodaj do ulubionych

brak apetytu u 1,5 roczniaka, pomocy!!!

25.05.08, 14:30
od prawie 3 tygodni mamay ogromny problem z karmieniem 1,5 rocznego Jaśka
zjada chętnie jedynie kulki Nestle, banany i ciastka, których dajemy dziennie
góra 2
Jaś prawie nie je słodyczy, to moja decyzja, czasem dostanie odrobinkę
czekolady, więc braku apetytu nie mogę łączyć z tym ,ze przejada się słodkim
początkowo myślałam, że niechęć do jedzenia jest związana z ząbkowaniem,
wychodzą mu górne i dolne 4, ale ząbki prawie w całości wyszły na swiat a Jaś
nadal nie je
gdybałam już, ze być może fakt, że ma zaparcia zniechęca go do jedzenia, ale
ostatnio kupki szły fajne a jeść nie chce

wyobrażacie sobie ze moje dziecko prawie 3 tyg. nie jadło obiadu
wyjątkiem były 3 dni, w które jadł ukochane spagetti i raz wieczorkiem
poskubał od taty kurczaka

normalnie opadam z sił
już go nie zmuszam do jedzenia...
właśnie, kiedyś by zjadł obiad musieliśmy zapakować mu na siłę łyżeczkę , by
posmakował , a tak to chodził , płakał i nie chciał jeść

pora obiadowa jest dla mnie koszmarem
już mu sama pozwalam by jadł, nie zachęcam, robię kilka razy podchody i nic

Jaś waży 12 kg, więc wagę ma dobrą
ale jego posiłki wyglądają tak
rano butla bebilonu 3-200 ml
do godz. 12 banan i płatki nestle z suszonymi owocami, czasem kilka gryzów
chleba ciemnego ze słonecznikiem
po południu jogurt lub serek- nie potrafię podać ile , bo je sam i pół
kubeczka jest na nim i na podłodze
i na noc butla 200 ml bebilonu z kleikiem kuk. lub ryż.

dziewczyny- jak jedzą Wasze dzieci, co i ile
poradźcie, bo zwariuję
Obserwuj wątek
    • ireland1 Re: brak apetytu u 1,5 roczniaka, pomocy!!! 25.05.08, 18:19
      No to Ci powiem,że mało jada Twój Jasiu.
      Nasz Wituś rano dostaje mleko 210ml bebilonu na drugie śniadanko kaszka albo
      paróweczka albo jajecznica z chlebkiem,potem obiad,potem jakiś owoc,jogurt,na
      kolację też zje kanapkę ale nie zawsze,no i mleko na noc też 210 ml.
      Przekąski też są herbatniki,chrupki,owoce...

      A pytanko co mu dajesz do picia bo jak dużo soków to może nimi się napija i nie
      chce jeść?
      • ammazuko Re: brak apetytu u 1,5 roczniaka, pomocy!!! 25.05.08, 18:58
        Chyba powinnaś zrezygnować z podawania płatków i jak pisze poprzedniczka
        zastanowić się co i ile pije Twoje dziecko.
        U nas nagły brak apetytu był wynikiem candidy, mała przeszłą kurację i teraz
        nadrabia zaległości jedzeniowe.
    • mika_p Re: brak apetytu u 1,5 roczniaka, pomocy!!! 25.05.08, 22:01
      Wszystkie posiłki są słodkie. Plus ciastka i odrobina czekolady czasem.
      Nic dziwnego, że na inne rzeczy nie ma apetytu, to zupełnie inne doznanie smakowe.
    • melory_nox Re: brak apetytu u 1,5 roczniaka, pomocy!!! 25.05.08, 22:15
      Mój 16 mies. też ostatnio strajkował. Chętnie pił tylko mleko z
      kaszką, jadł owoce i trochę szynki. jak widział zupę lub coś
      obiadowego machał ręką, że "nie, nie, nie". Trwało to ok. miesiąca.
      Nie chciał to nie dawałam. I minęło samo. Zaczął wcinać jak dawniej.
    • nataliam2 Re: brak apetytu u 1,5 roczniaka, pomocy!!! 25.05.08, 22:43
      I tak jesteś w lepszej sytuacji. Mój też ma 1,5 roku i miesiąc temu zaczął się koszmar.
      godz 10 Na śniadanie 170 ml. kaszki
      godz 12 pół kawałka chleba bez skórki (czyli tyle co nic)
      godz 13-13.30 150 ml. soku lub herbatki (zasypia tylko przy butelce)
      godz 17 pół słoiczka obiadku (ostatnio domowego nie rusza)
      godz 19 jogurt naturalny
      godz 20.30-21 180 ml soku lub herbatki
      i to na tyle
      Co jakiś czas prosi o coś do picia, ale lubi wodę więc wiem, że to nie od soków które są gęste i sycące takie jak np. bobofruty.
    • ireland1 Re: brak apetytu u 1,5 roczniaka, pomocy!!! 26.05.08, 09:21
      Witek jak było już tak ciepło też miał napady nie jedzenia obiadu,ale to trwało
      dzień lub dwa. A u Was to już trochę długo trwa,może zrób mu wszystkie
      badania:morfologia,mocz... tak na wszelki wypadek.
      I ja poradziłabym się swojego lekarza w takim przypadku,bo bez powodu to on nie
      je,chyba,że jest niejadkiem,ale o tym byś chyba szybciej wiedziała.

      Aaa i jak je to spagetti to mu dawaj nawet codziennie...zawsze to jakiś obiad
      pozdrawiam kinga
    • beata7105 Re: brak apetytu u 1,5 roczniaka, pomocy!!! 26.05.08, 14:39
      Witaj!Moj Kubas rowiesnik Jasia tez nie chce jesc.Jas wypija 200ml
      tego mleka,no i chociaz te banany.Kuba wypija ok 100-150ml kaszy,tez
      podje troche suchych platkow,kilka kesow jakiejs kanapki czasem.O
      prawdziwym obiedzie nie ma mowy.Rozmawialam z lekarzem,powiedzial,ze
      to tymczasowe.Teraz dziecko ustala sobie smaki i w koncu ruszy z
      jedzeniem.Tez sie martwie,bo to ustalanie trwa ponad trzy
      tygodnie,poza tym schudl ponad kilo.Ale nie mozna wpychac jedzenia
      na sile.Mam nadzieje,ze wkrotce nasze dzieci zaczna jesc.Dam znac.
    • hapkaj Re: brak apetytu u 1,5 roczniaka, pomocy!!! 26.05.08, 16:58
      No a ja sie zastanawiam, czy on koniecznie rano musi 200 ml mleka wypic? Bo jak
      juz sie tak opije, to mu sie na pewno jesc juz nie chce. Moze zamiast butli daj
      mu papke na gesto lyzeczka, potem jak zechce cos do popicia? U nas jest tak:
      rano ok. 8 40 ml mleka, 0 9 papka, lub papka i owoce, o 12 obiad na cieplo albo
      kanapka, o 14 owoce, ciasteczko, lub: czasem chleb, kawalek sera zoltego lub
      wedlina, albo pomidor, i o 18 je z nami drugi obiad, po obiedzie jogurt i przed
      spaniem ok. 60 ml mleka.
    • manna_poranna Re: brak apetytu u 1,5 roczniaka, pomocy!!! 26.05.08, 17:18
      na początek powiem Ci, że u nas było podobnie, jak mała miała 16-18 miesięcy,
      praktycznie przestała jeść, piła wodę, czasem kaszkę zjadła. I kiedy myślałam,
      że już padnie z głodu, zaczęła jeść smile)
      A teraz, to, co możesz zrobić smile Tak, jak poprzedniczki myślę, że za dużo
      słodkiego, płatki zbożowe- sam cukier, jogurt też pewnie słodki, ciastka i
      banan- podobnie. Ja bym te płatki zmieniła na jakieś warzywo- moja córka np.
      bardzo sobie ceni kalafiora albo brokuła z masełkiem, nie mówiąc o marchewce smile)
      Próbowałam wszystkiego po kolei, wiem, czego Młoda nie ruszy, ale co jakiś czas
      próbuję znów. Wiem, że uwielbia jajka, ale tylko pod postacią jajecznicy smile) I
      wiem, że kasza jęczmienna jest jej smakołykiem. Myślę, że musisz próbować, po
      łyżeczce, po małym kęsku. mi zdarzało się robić 3-4 obiady dziennie i wyrzucac
      je do kosza ... Ale w końcu odkryłyśmy razem klucz do jedzenia Małej. Życcze
      powodzenia i duuuużo cierpliwości smile
    • ik_ecc normalne dziecko 26.05.08, 17:38
      To normalne ze dziecko wlasnie w tym wieku przestaje jesc.
      Gwaltownie spowalnia sie tempo wzrostu i w porowaniu z tym ile
      dziecko jadlo wczesniej, wydaje sie ze zupelnie nic nie je. Im
      bardziej rodzic cisnie, tym gorzej bedzie sie wydawac ze dziecko je.
      Moja corke wtedy odzywiala sie wtey niemal wylacznie gotowana
      marchewka raz dziennie i raz dzienie zjadala polowe jablka. Tyle jej
      wystarczalo (przez jakies 3 mies).
      Dziecko tak od poltora roku w gore moze bardzo slabo przybierac na
      wadze - wazne zeby roslo. Czesto do 2 roku zycia waga stoi zupelnie
      w miejscu, bo dziecko przestaje byc pulchniutkim bobasem i zaczyna
      sie wyciagac w gore z "tego co ma".

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka