Dodaj do ulubionych

Spalarnia w Chrósciku.

IP: *.gorzow.sdi.tpnet.pl 22.03.02, 15:03
Dzisiaj o godz.20,00 w telekurierze program o niechcianej przez nikogo w całej
Polsce spalarni ,która leży na Śląsku i skończyła się na nią gwarancja.
Mojim zdaniem to bzdura aby spalarnie stawiać na zachodnim krancu miasta.
To już nie tylko zagrożenie dla Chrościka ,ale również dla całego miasta.
Ostatnio byłem w miejscowości w której stoi cementownia ,fajnie jest filtry na
kominach w dzień nie widać emisji dymu ale jak przychodzi noc filtry są
wyłączane i ty ponoć jest normalne ,gdyż jak twierdzą nie stać firmy na prace
filtrów przez całą dobe.Właściciel wysypiska w Chrósciku twierdzi że nie ma
zagrożenia ,owszem dla niego bo mieszka w dużej odległości od Chróścika ,a kasa
będzie płynąć.Powtarzam to nie tylko sprawa Chróścika ale całego Gorzowa i
okolic.Nikt w Polsce nie chce tego stwora za darmo tylko ,nasza władza dogadała
sie z biznesmenem od śmieci ,cos w tym musi być.
Obserwuj wątek
    • Gość: xgwiak Re: Spalarnia w Chrósciku. IP: *.cvx19-bradley.dialup.earthlink.net 22.03.02, 17:47
      Chyba lepiej by pobudowac Zg?
      Beda mieli czym sie chwalic.....
      Pzdr!!!!!!
      • kobyla Re: Spalarnia w Chrósciku. 23.03.02, 11:35
        A nasi radni w sprawie tak kontrowersyjnej inwestycji MILCZĄ. Mamy byc zielonym
        miastem z basenami, a tu bez dostatecznie przekonujacych ekspertyz fundujemy
        sobie takie cos w granicach miasta. Patrz: ostatni numer „Polityki”
        Ale pocieszające jest to że główny inspektor ochrony środowiska Krzysztof Zaręba
        (byly wojewoda gorzowski) z Unii Pracy jest przeciw tej lokalizacji.

        PS. Kiedyś Lubuska pisała, albo Wyborcza, że Zeręba domagal sie przeniesienia
        kurii biskupiej z Zielonej do Gorzowa. Ciekawe czy to pdtrzymuje?

        • marek_p Re: Spalarnia w Chrósciku. 23.03.02, 21:51
          kobyla napisał(a):

          > Mamy byc zielonym miastem z basenami, a tu bez dostatecznie przekonujacych
          > ekspertyz fundujemy sobie takie cos w granicach miasta.
          > Ale pocieszające jest to że główny inspektor ochrony środowiska Krzysztof Zaręb
          > a (byly wojewoda gorzowski) z Unii Pracy jest przeciw tej lokalizacji.

          No właśnie...
          Zwykle w takich sprawach mam wyrobione zdanie, w tej konkretnej przyznam się,
          że nie.
          Z jednej strony, gdzieś trzeba się śmieci pozbyć, jakaś fabryka to jest, wiadomo
          miejsca pracy, budowa, inwestycja... Trzeba nam tego jak diabli !

          Z drugiej zaś strony, ktoś kiedyś (w Policach zresztą) opowiadał mi, że jednym
          z warunków lokalizacji fabryki względem miasta jest przeważający kierunek wiatrów.

          Ten człowieczek podawał przykład gorzowskiego Stilonu (przewaga wiatrów
          z zachodu... tak więc, fabryka na wschód od miasta).

          Kiedyś myślało się o takich czynnikach, dziś wiatry już nie te ?????
          (Chróścik jest na zachód od miasta)

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka