Dodaj do ulubionych

Jędrzejczak prezydentem (nieoficjalnie)

28.10.02, 12:27
Nieoficjalnie: Tadeusz Jędrzejczak zostanie prezydentem Gorzowa

28.10.Gorzów Wlkp.(PAP) - Według nieoficjalnych wyników, 50 proc. głosów w
wyborach prezydenta Gorzowa nieznacznie przekroczył Tadeusz Jędrzejczak (SLD-
UP) - poinformowała PAP przewodnicząca Miejskiej Komisji Wyborczej w Gorzowie
Ewa Wieczór.

Według niej, Jędrzejczak uzyskał ok. 50,23-50,24 proc. głosów. "Do momentu
zliczenia ostatnich głosów ważyła się sprawa drugiej tury wyborów na
prezydenta Gorzowa. O tym, że jej nie będzie i Tadeusz Jędrzejczak uzyskał
wymaganą większość zadecydował kilkadziesiąt głosów z ostatniej ze zliczanych
komisji obwodowych, jest to wynik nieoficjalny" - powiedziała Wieczór.

Drugie miejsce zajęła Elzbieta Rafalska - kandydatka Komitetu Wyborczego
Wyborców "Razem dla Gorzowa" związanego m.in. z PO i PiS.


Komisja nie podała jednak jeszcze wyniku jaki uzyskała - nie zliczono
jeszcze wszystkich głosów pozostałych kandydatów. (PAP)

mmd/ rad/ raf/

11:39 02/10/28
Obserwuj wątek
    • bart.q Re: Jędrzejczak prezydentem (nieoficjalnie) 28.10.02, 15:24
      pontifexmaximus napisał:

      > O tym, że jej nie będzie i Tadeusz Jędrzejczak uzyskał
      > wymaganą większość zadecydował kilkadziesiąt głosów z ostatniej ze zliczanych
      > komisji obwodowych

      Kilkadziesiąt głosów. Jedna klatka schodowa w wieżowcu. Super... Ludzie są
      niereformowalni.
      "Chwila kiedy przestajemy wierzyć w demokrację jest chwilą kiedy demokracja
      przestaje funkcjonować."
      • aborys Re: Jędrzejczak prezydentem (nieoficjalnie) 28.10.02, 15:33
        Wygrała Niska Frekwencja.
        • pontifexmaximus inne newsy 28.10.02, 15:42
          Wyniki nieoficjalne - w Łodzi druga tura wyborów

          28.10.Łódź (PAP) - Krzysztof Jagiełło (SLD-UP) oraz lider ZChN Jerzy
          Kropiwnicki (Łódzkie Porozumienie Obywatelskie) spotkają się w drugiej turze
          wyborów - wynika z nieoficjalnych jeszcze wyników, jakie PAP uzyskała w
          Miejskiej Komisji Wyborczej.

          "Wyniki te oparte są na informacjach z 99 proc. obwodów wyborczych w
          mieście" - powiedział PAP wiceprzewodniczący MKW Eugeniusz Hajdan.

          Dodał, że do analizy pozostały jednostkowe dokumenty, które jego
          zdaniem "nie powinny w żaden znaczący sposób zmienić wyników". Zaznaczył
          jednak, że dopiero po otrzymaniu i sprawdzeniu wszystkich protokołów będzie
          można rozpocząć procedurę dokładnego liczenia, a oficjalne wyniki powinny być
          znane we wtorek.

          Według Hajdana najwięcej głosów otrzymał dotychczasowy prezydent, kandydat
          SLD-UP Krzysztof Jagiełło (35-36 proc.). Na drugim miejscu znalazł się kandydat
          prawicy Jerzy Kropiwnicki (ŁPO), na którego zagłosowało 24-25 proc.
          wyborców. "Ta dwójka będzie rywalizować w II turze wyborów" - powiedział Hajdan.

          Dodał, że na dalszych miejscach znaleźli się: wspólny kandydat Platformy
          Obywatelskiej i Prawa i Sprawiedliwości Włodzimierz Fisiak ("Sprawiedliwość dla
          Obywateli") - 13-13,5 proc., kandydatka niezależna Bożenna Banasik (9-9,5
          proc.), Marek Madej z Samoobrony (ok. 8 proc.), Zbigniew Klajnert (Liga
          Polskich Rodzin) - ok. 6,5 proc., lider Unii Wolności Witold Rosset ("Łódź na
          fali") - ok. 2,8-3 proc.

          "Pozostali kandydaci nie dostali 1 proc. poparcia" - dodał Hajdan.

          Jak informuje, ale nadal nieoficjalnie, w wyborach do 40- osobowej rady
          miasta Łodzi najwięcej głosów zdobyła koalicja SLD- UP (33-34 proc.), w dalszej
          kolejności są: LPR (17-17,7 proc.), ŁPO i Samoobrona po 13
          proc., "Sprawiedliwość dla Obywateli" (7,5 proc.), Komitet Wyborczy Banasik
          oraz "Łódź na fali" po 5 proc. (PAP)

          jaw/ rad/ raf/
          • pontifexmaximus Re: inne newsy 28.10.02, 15:42
            WYBORY-SAMORZĄD-PREZYDENT-TORUŃ-WYNIKI-PROGNOZA
            Wyniki nieoficjalne: w Toruniu będzie druga tura

            28.10.Toruń (PAP) - W wyborach na prezydenta Torunia dojdzie do drugiej tury
            głosowania, w której konkurować będą Michał Zaleski (Czas na Gospodarza) i Jan
            Wrowiński (Obywatele Torunia). W pierwszej turze uzyskali oni odpowiednio 12
            669 i 11 938 głosów.

            Są to nieoficjalne informacje z Miejskiej Komisji Wyborczej po podliczeniu
            głosów z obwodowych komisji i wprowadzeniu danych do systemu komputerowego. Na
            razie nieznana jest łączna liczba oddanych głosów.

            Zaleski jest prezesem jednej z największych toruńskich spółdzielni
            mieszkaniowych; w przeszłości, jako radny klubu SLD, był dwukrotnie kandydatem
            tego ugrupowania na prezydenta miasta. Nigdy jednak formalnie nie należał do
            Sojuszu, a jego złożony jeszcze sporo przed wyborami wniosek o przyjęcie w
            szeregi tej partii został odrzucony.

            W drugiej turze Zaleski zmierzy się z byłym posłem UW Janem Wyrowińskim, który
            startował z poparciem prawicowego komitetu "Obywatele Torunia". Przewagą 782
            głosów Wyrowińskiemu udało się pokonać kandydata SLD-UP Krzysztofa Makowskiego.

            Stawkę zamyka dwóch kandydatów prawicowych komitetów: Adam Banaszak (7657
            głosów) i Grzegorz Górski (5540). (PAP)

            rau/ olz/ lop/ hes/

            13:19 02/10/28
            • pontifexmaximus Poznań i Śląsk 28.10.02, 15:44
              Wyniki nieoficjalne: SLD wygrało wybory do Rady Poznania

              28.10.Poznań (PAP) - Komitet wyborczy koalicji SLD-UP wygrał wybory do Rady
              Miejskiej Poznania - dowiedziała się nieoficjalnie w poniedziałek PAP od osoby
              odpowiedzialnej za organizację wyborów w tym mieście.

              Zgodnie z tymi informacjami największe poparcie w wyborach do Rady Miasta
              Poznania otrzymał komitet wyborczy SLD-UP, na który głosowało 22,3 proc.
              biorących udział w wyborach. Da to koalicji SLD-UP 11 mandatów w 37-osobowej
              radzie.

              Do Rady wejdą jeszcze przedstawiciele Platformy Obywatelskiej - 9 mandatów
              (20,4 proc.), Prawa i Sprawiedliwości - 9 mandatów (20,4 proc.), Komitetu
              Wyborców Wojciecha Szczęsnego Kaczmarka - 5 mandatów (12,4 proc.), Ligi
              Polskich Rodzin - jeden mandat (8,4 proc.) oraz Komitetu Wyborców Aldony Kameli-
              Sowińskiej - 2 mandaty (7,9 proc.)

              Frekwencja wyborcza wyniosła ok. 31,3 proc. Oficjalne wyniki mają zostać
              podane w poniedziełek po godzinie 20.00 (PAP).

              kpr/ rad/ bug/

              14:50 02/10/28
              Prognoza: w większości dużych miast Śląskiego będzie II tura

              28.10.Katowice (PAP) - W większości dużych miast woj. śląskiego dotychczasowi
              prezydenci będą walczyć o reelekcję w drugiej turze wyborów - wynika z
              nieoficjalnych informacji, zebranych przez PAP w komisjach i komitetach
              wyborczych.

              W dużych miastach regionu jedynie dotychczasowy prezydent Katowic Piotr Uszok
              i prezydent Rybnika Adam Fudali zdobyli ponad 50 proc. głosów. Na Uszoka
              (prawicowe Forum Samorządowe) - według szacunków - głosowało ok. 54 proc.
              wyborców, a Fudalego (Blok Samorządowy Rybnik) poparło 57 proc.

              W Sosnowcu o fotel prezydenta w drugiej turze będzie walczyć dotychczasowy
              wiceprezydent miasta Kazimierz Górski (SLD-UP), który zmierzy się ze wspólnym
              kandydatem prawicy Karolem Winiarskim, wysuniętym przez PO, PiS, UW i UPR.
              Według informacji ze sztabu wyborczego Winiarskiego, Górskiemu do zwycięstwa w
              pierwszej turze zabrakło 120 głosów. Dotychczasowy prezydent Sosnowca nie
              ubiegał się o reelekcję.

              Bliscy zwycięstwa w pierwszej turze byli również dotychczasowi prezydenci
              Chorzowa i Gliwic, którym do zwycięstwa zabrakło po kilka procent głosów.

              W Chorzowie Marek Kopel (centroprawicowy Wspólny Chorzów), który rządzi
              miastem od trzech kadencji, uzyskał ponad 47 proc. głosów i zmierzy się w
              drugiej turze z wicemarszałkiem woj. śląskiego Grzegorzem Szpyrką z Platformy
              Obywatelskiej, na którego głosowało ok. 17 proc. wyborców.

              W Gliwicach w drugiej turze dotychczasowy prezydent Zygmunt Frankiewicz,
              reprezentujący Platformę Obywatelską, a wystawiony przez Koalicję dla Gliwic,
              zrzeszającą również kilka komitetów lokalnych, uzyskał 45-procentowe poparcie.
              Jego kontrkandydat Stanisław Ogryzek z SLD-UP otrzymał ponad 24 proc. głosów.

              W Tychach do drugiej tury przeszedł dotychczasowy prezydent miasta, związany z
              Unią Wolności Andrzej Dziuba (ok. 32,5 proc.), a jego kontrkandydatem będzie
              Jacek Łakota z SLD-UP (ok. 23,5 proc.).

              W Bytomiu w drugiej turze zmierzą się dotychczasowy prezydent Krzysztof Wójcik
              (SLD-UP), którego poparło ok. 35 proc. wyborców, oraz były szef Głównego Urzędu
              Ceł, prezydent Bytomia w pierwszej kadencji samorządu Janusz Paczocha, z
              poparciem ponad 28 proc. głosujących.

              W Zabrzu - według szacunkowych danych - do drugiej tury wszedł dotychczasowy
              prawicowy prezydent Roman Urbańczyk, którego poparło 34 proc. wyborców oraz
              kandydat SLD-UP Jerzy Gołubowicz, na którego głosowało ok. 32 proc. wyborców.

              W Rudzie Śląskiej w drugiej turze znajdą się dotychczasowy prezydent Andrzej
              Stania (PO) i jego kontrkandydat z UW Zbigniew Domżalski. Na obecnego
              prezydenta - według przedstawicieli jego komitetu wyborczego - głosowało ok. 23-
              25 proc. wyborców.

              O następną kadencję w drugiej turze będzie też walczył obecny prezydent
              Dąbrowy Górniczej Marek Lipczyk (SLD-UP). Według danych z miejskiej komisji
              wyborczej zdobył on 38 proc. głosów. Drugi był Jerzy Talkowski (KKW Jerzego
              Talkowskiego) z 16-procentowym poparciem, który nieznacznie pokonał kandydata
              Platformy Obywatelskiej Henryka Zagułę (15 proc. głosów).

              Według wstępnych obliczeń, w drugiej turze wyborów nie znajdzie się
              dotychczasowy prezydent Jastrzębia Zdroju Janusz Ogiegło. W miejskiej komisji
              wyborczej poinformowano PAP, że według niepełnych jeszcze danych, do drugiej
              tury wejdą Marian Jarosz z SLD-UP oraz obecny wiceprezydent Marian Janecki
              (Wspólnota Samorządowa Jastrzębia Zdroju).

              Również w Bielsku-Białej dotychczasowy prezydent Bogdan Traczyk nie wszedł do
              drugiej tury, plasując się na czwartym miejscu. W drugiej turze zmierzą się
              kandydat SLD-UP Antoni Kobielusz i Jacek Krywult, popierany przez Platformę
              Obywatelską i środowiska biznesu.

              Także w Siemianowicach Śląskich obecny prezydent nie wszedł do drugiej tury
              wyborów. Henryk Mrozek, zgłoszony przez komitet Konfederacja Ruch Obrony
              Bezrobotnych, przegrał wybory, a w drugiej turze znaleźli się kandydat
              Platformy Obywatelskiej Krzysztof Szyga z komitetu Echo Siemianowic oraz
              Zbigniew Szandar ze Wspólnoty.

              W Częstochowie dotychczasowy prezydent nie ubiegał się o ponowny wybór,
              ponieważ startował w wyborach do Sejmiku. W drugiej turze zmierzą się kandydat
              Wspólnoty Samorządowej Tadeusz Wrona, który prowadzi w dotychczasowych
              obliczeniach z kandydatem SLD-UP Zdzisławem Wolskim.

              W Raciborzu w drugiej turze znaleźli się: dotychczasowy wiceprezydent Mirosław
              Lenk z Ruchu Samorządowego Racibórz 2000 oraz Jan Osuchowski z SLD-UP. Obecny
              prezydent Adam Hajduk nie startował w wyborach prezydenckich. (PAP)

              kon/ lun/ szf/ mpr/ mab/ rad/ woj/

              15:09 02/10/28
              • pontifexmaximus Re: Poznań (prezydent) 28.10.02, 15:45
                Nieoficjalnie Grobelny zdobył najwięcej głosów w Poznaniu (aktl.)

                28.10.Poznań (PAP) - Ryszard Grobelny zdobył najwięcej głosów w wyborach
                prezydenckich w Poznaniu - dowiedziała się PAP nieoficjalnie od organizatorów
                wyborów w Poznaniu.

                Grobelny, dotychczasowy prezydent Poznania, popierany przez Platformę
                Obywatelską, zdobył ok. 37,9 proc. głosów. W drugiej turze zmierzy się z
                niezależnym kandydatem, prezydentem Poznania w latach 1990-1998 Wojciechem
                Szczęsnym Kaczmarkiem, który zdobył 20,1 proc. poparcia.

                Powyżej pięć proc. zdobyło jeszcze czterech kandydatów: Aldona Kamela Sowińska
                (b. minister skarbu w rządzie Jerzego Buzka) - ok. 12,6 proc., popierany przez
                SLD-UP Sławomir Pietras - 11,4 proc. Poseł PiS Marcin Libicki - 8,4 proc. i
                prof. Zbigniew Jacyna Onyszkiewicz popierany przez Ligę Polskich Rodzin - 5,8
                proc.

                Pozostałych sześciu kandydatów nie zdobyło więcej niż 2 proc. Frekwencja
                wyniosła ok. 33,7 proc.(PAP)

                kpr/ rad/ woj/



                15:32 02/10/28
                • pontifexmaximus Szczecin i Zamość :) 28.10.02, 15:49
                  Szczecin: nieoficjalnie najwięcej miejsc w radzie miasta dla SLD

                  28.10.Szczecin (PAP) - Według nieoficjalnych informacji uzyskanych w komitecie
                  wyborczym SLD-UP, najwięcej miejsc w 31-osobowej radzie miasta uzyskał SLD,
                  zdobywając około 25 procent poparcia.

                  Sekretarz zachodniopomorskiego SLD Krzysztof Derbiszewski powiedział w
                  poniedziałek PAP, że według nieoficjalnych szacunków, do Rady Miejskiej
                  Szczecina powinni też wejść przedstawiciele LPR, Samoobrony i POPiS-u.
                  Derbiszewski nie potrafił jednak podać szacunkowych danych na ten temat.

                  Według nieoficjalnych informacji uzyskanych w poniedziałek przez PAP w
                  komitetach wyborczych kilku kandydatów na prezydenta Szczecina, dojdzie do
                  drugiej tury wyborów prezydenckich, w których uczestniczyć będzie Marian
                  Jurczyk (kandydat niezależny) oraz startujący z ramienia SLD-UP Edmund
                  Runowicz, bądź kandydatka niezależna Teresa Lubińska.

                  W 60-osobowej radzie miasta poprzedniej kadencji, SLD miał 37 procent miejsc.
                  (PAP)

                  mgm/klim/ lop/ woj/




                  Prognoza: Marcin Zamoyski zdobył 34,3 proc w Zamościu

                  28.10. Zamość (PAP) - Wg. nieoficjalnych danych potomek założycieli miasta
                  Marcin Zamoyski z Komitetu Wyborczego Marcina Zamoyskiego zdobył 34,37 proc.
                  głosów w niedzielnych wyborach na prezydenta Zamościa.

                  Do drugiej tury wszedł również Witold Tkaczyk z koalicji SLD-UP, którego
                  poparło 26,28 proc. wyborców - dowiedziała się nieoficjalnie PAP od
                  pełnomocników komitetów wyborczych.

                  Na trzecim miejscu uplasowała się Maria Gmyz z Ligi Polskich Rodzin, która
                  zyskała przeszło 18 proc. poparcie mieszkańców Zamościa.

                  Poparcie dla obecnego prezydenta Zamościa Marka Grzelaczyka z "Prawa i
                  Sprawiedliwości" nie przekroczyło 10 proc.

                  Są to wyniki nieoficjalne. W Zamościu o fotel prezydenta miasta ubiegało się
                  sześciu kandydatów. Oficjalne wyniki mają być ogłoszone w poniedziałkowe
                  popołudnie. (PAP)

                  wcz/ psk/

                  09:49 02/10/28





                  • aborys Re: Szczecin i Zamość :) 28.10.02, 15:52
                    pontifexmaximus napisał:

                    > 28.10. Zamość (PAP) - Wg. nieoficjalnych danych potomek założycieli miasta
                    > Marcin Zamoyski z Komitetu Wyborczego Marcina Zamoyskiego zdobył 34,37 proc.
                    > głosów w niedzielnych wyborach na prezydenta Zamościa.
                    Zamoyski powinien dostać nie jakieś procenty, tylko po prostu Zamość w ramach
                    restytucji mienia.
    • Gość: Maciej_Z Gratulacje dla Tadzia! IP: proxy / *.teleton.pl 28.10.02, 16:15
      Myślę, że dobrze się stało.
      • kuba_wr Re: Gratulacje dla Tadzia! 29.10.02, 17:34
        Jasne. Wygrało to, co w tym kraju rządzi: prywata. Przyjrzyjcie się osobie
        Jędrzejczaka. Jak ktoś, kto publicznie kłamie, może być prezydentem. JAk ktoś,
        kto przed podpisaniem się pod czymkolwiek kalkuluje, czy mu się to PRYWATNIE
        opłaci, może być prezydentem?

        Ogłaszam dzień żałoby. Wygrała ludzka głupota, propaganda i populizm

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka