Dodaj do ulubionych

body wkladane przez glowe

31.01.10, 17:34
kto uzywa i jest zadowolony- noworodki?
nakupilam slicznych w mothercare smile i teraz zastanawiam sie nad
funkcjonalnoscia...
Obserwuj wątek
    • marta-zs Re: body wkladane przez glowe 31.01.10, 17:45
      Na poczatek uzywalam kopertowych, wygodne w zakladaniu i corka sie
      nie darla, ze "zgaslo jej swiatøo".
      Wkladane przez glowe-lubie, zwlaszcza te z zatrzaskami kolo szyji,
      te bez brzydko sie ukladaly.
    • camel_3d Re: body wkladane przez glowe 31.01.10, 17:45
      no ja mialem tylko takie...
    • baellu Re: body wkladane przez glowe 31.01.10, 17:46
      Też przed porodem kupiłam body wkładane przez głowę, nawet parę pajacyków takich
      miałam. Kilka osób powiedziało, że zrobię dziecku krzywdę ubierając je w to
      ustrojstwo.
      Okazało się, że radzę sobie całkiem dobrze. Córka żyje i ma się dobrze. Nie
      płakała i nie płacze przy ubieraniu (tylko jak ubieramy się na spacer marudzi
      przy czapce i kombinezonie).
      Jest jednak minus takich ubranek. Jak kupa ucieknie górą z pieluchy to można
      bobasa nieźle wybrudzić zdejmując body.
    • czaarodziejka Re: body wkladane przez glowe 31.01.10, 17:50
      Przed porodem kupowałam kopertowe,sądząc,że będzie lepiej i szybciej.w praktyce
      jak noworodek już był,to zgłupiałam przy tym kopertowym wiązaniu.chwalę sobie te
      przez głowęsmile
    • justynacieslakpadzinska Re: body wkladane przez glowe 31.01.10, 17:50
      Body jest wygodne ponieważ nie podwija sie jak kaftanik czy bluzeczka.Zakładam
      córeczce od pierwszego tygodnia.
    • miska_malcova Re: body wkladane przez glowe 31.01.10, 17:54
      mam, używam...
    • anettchen2306 Re: body wkladane przez glowe 31.01.10, 17:58
      Znam tylko te zakladane przez glowe i zatrzaskami z boku szyji.
      Kopertowe widzialam tylko raz w szpitalu, bardzo nieporeczne wg
      mnie. Przez glowe zaklada sie znacznie szybciej, sprawniej sie tez
      dziecko z niego rozbiera, tylko takie mielismy zakupione.
    • kejciurek Re: body wkladane przez glowe 31.01.10, 17:59
      cokolwiek zakladac przez głowe odwazylam sie dopiero po chyba 2 miesiacach
      a body wogóle nie używałam (tylko kaftaniki), dopóki pępowina nie odpadła, bo się bałam że mu zachaczy i naderwie
      dla mnie wygodniejsze były te kopertowe
      • lamia78 Re: body wkladane przez glowe 31.01.10, 18:09
        dziekuje za odpowiedzi smile a w co ubieralyscie malenstwa w szpitalu?
        mialyscie te kaftaniki, bluzeczki czy tez body lub pajacyk?
        • mikaaan Re: body wkladane przez glowe 31.01.10, 18:23
          Ja też nakupiłam w Mothercare smile. One nie są zapinane na szyjce,
          tylko mają takie jakby zaszewki. Stosuję patent położnej i zakładam
          body od dołu - te z Mothercare spokojnie można tak ubrać.
          • lamia78 Mothercare 31.01.10, 20:33
            a jakie kupowalaś? 0-3 czy newborn? ja kupiłam 0-3, bo wydawały mi
            się praktyczniejsze, ale nie wiem jak to będzie wyglądało w
            rzeczywistosci bo rozmiar noworodka (0) a 3- miesieczniaka hmmm
            rozni sie. Zastanawiam sie czy dokupic jeszcze akie newborn ( do
            4,5kg) czy poczekac na koncowe usg i wtedy zadecydowa...?
            • 18_lipcowa1 Re: Mothercare 31.01.10, 21:07
              moim zdaniem maja duza rozmiarowke
              moja corka ma 4 mies i nosi NEWBORN
          • 18_lipcowa1 Re: body wkladane przez glowe 31.01.10, 21:07
            . Stosuję patent położnej i zakładam
            > body od dołu - te z Mothercare spokojnie można tak ubrać.


            jezu to jeszcze wiecej certolenia sie
        • anta1981 Re: body wkladane przez glowe 31.01.10, 18:24
          Ja byłam w szpitalu w którym do dnia wypisu dzieci były ubierane w szpitalne
          ubranka Pajacyk i śpioszki. Po powrocie do domu też na początku był ten zestaw
          ale później dostałam od siostry właśnie body wkładane przez głowę i do tej pory
          ich używam( oczywiście wraz z wiekiem lub wielkością dziecka body też "rosły")
          jestem bardzo zadowolona. Używam z długim i z krótkim rękawem.
          • anta1981 Re: body wkladane przez glowe 31.01.10, 18:27
            Sorki miało być kaftanik i śpioszki oczywiście.
        • juma85 Re: body wkladane przez glowe 31.01.10, 18:24
          w szpitalu najlepszy był kaftanik i pajac ponieważ dziecku najszybciej było
          rozpiąć pajacyka do badania czy do przemycia pępuszka
    • minerwamcg Re: body wkladane przez glowe 31.01.10, 18:23
      Takich przez głowę starałam się nie mieć, tylko rozpinane. Nie
      kopertowe, tylko zwyczajne, z zapięciem z góry na dół. Takie były
      wygodniejsze, i dla mnie, i dla męża, którego zdolności manualnych
      wolalam nie testować smile
    • 18_lipcowa1 Re: body wkladane przez glowe 31.01.10, 18:23
      normalnie funkcjonują
      nie widze problemu
    • sueellen Re: body wkladane przez glowe 31.01.10, 18:29
      Mam tylko przez glowę, nie wiem co to kopertowe. Jestem zadowolona.
    • sueellen Re: body wkladane przez glowe 31.01.10, 18:31
      Acha, a z tymi ślicznymi dla noworodka to jeśli Ci się trafi dziecko sporo
      ulewające, będziesz je przeklinć (body, nie dziecko). Najpraktyczniejsze
      jedokolorowe łatwopiorace.
    • kj-78 Re: body wkladane przez glowe 31.01.10, 19:48
      Uzywalam od urodzenia, zadnych problemow, mala nigdy nie plakala.
      Jedyne, czego nie radze kupowac, to ubranka zapinane z przodu lub z
      tylu. Dziecko caly czas lezy, ja nie chcialabym lezec przez wiele
      godzin na rzedzie guzikow ani zatrzask i dlatego tez nigdy nie
      zakladam corce takich.
      • my_valenciana Re: body wkladane przez glowe 31.01.10, 19:55
        Nie miałam ani jednej sztuki body przez głowę, wyłącznie kopertowe. I
        całe szczęście, moje dziecko miało refluks, gdybym musiała nim wywijać
        przy zakładaniu i zdejmowaniu przez głowę kilku warstw ubrania - to
        biedaczkowi chyba nic by w żołądku nie zostało.
        W szpitalu ubierałam w pajace.
        • doolina Re: body wkladane przez glowe 01.02.10, 09:20
          No tak, bo przy zakładaniu kopertowego dzieckiem się nie wywija... Moja też
          refluksowa i nie mam żadnych problemów z zakładaniem body przez główkę
          • my_valenciana Re: body wkladane przez glowe 01.02.10, 19:17
            Nie wiem jak ty wywijasz dzieckiem przy zakładaniu body kopertowego,
            ja nie wywijałam. No chyba, że wywijaniem nazywasz włożenie kończyn w
            otwory.
            • doolina Re: body wkladane przez glowe 01.02.10, 19:32
              Body kopertowe ma też "plecy" i jakoś trzeba pod dzieckiem to przełożyć, a wtedy
              należy dziecko podnieść lub na bok obrócić. Chyba, że się mylę... Przy zwykłym
              body podobnie. No więc jakie wywijanie?smile
              • my_valenciana Re: body wkladane przez glowe 01.02.10, 20:11
                Chyba podnoszenie to coś innego niż wywijanie - albo ja jakoś z tym
                dzieckiem za delikatnie się obchodziłam. Poza tym, aby dziecko ubrać
                trzeba je skądś dokądś przenieść,więc i tak jest już na rękach, a
                zatem żadnych dodatkowych ruchów nie wykonywałam.
                Dziwna ta dyskusja - chcesz udowodnić, że body przez głowę łatwiej
                założyć noworodkowi niż body kopertowe? Ja tego nie ogarniam i prawdę
                mówiąc nie chce mi się o czymś takim rozmawiać.pozdrawiam.
                • doolina Re: body wkladane przez glowe 01.02.10, 20:44
                  Niczego nie mam zamiaru udowadniać. Próbuję tylko zrozumieć jak wg Ciebie wywija
                  się dzieckiem przy ubieraniu zwykłego body...
                  Podejrzewam, że po raz kolejny będziesz starała mi się wmówić, że jestem jednak
                  głupią matką, więc dajmy sobie spokój.
                  Pozdrawiam również
    • misia_matysia Re: body wkladane przez glowe 31.01.10, 20:52
      Używamy od samego początku. Mała nie wrzeszczy podczas przewijania. Mamy też body z Mothercare i są bardzo fajne chociaż nie przyszłoby mi do głowy wkładać body od dołu smile Ja polecam jednak kupić 2-3 body na rozmiar newborn.
    • katklos Re: body wkladane przez glowe 31.01.10, 21:29
      Obaj moi synowie mieli od narodzin tylko wkładane przez głowę - nie widzę
      żadnego problemu.
      • sabrina_30 Re: body wkladane przez glowe 31.01.10, 21:45
        ja zaczełam używać jak dzieciaczkom wygoiły się pępuszki i używałam dość długo.
        Moim zdaniem nie ma nic wygodniejszego smile) nic ci nie wychodzi nie ściąga nie
        podnosi smile).
        • loganmylove Re: body wkladane przez glowe 31.01.10, 21:58
          Mam i takie i takie-używam tych które wpadną w ręce jak sięgam do szufladysmile
    • walasia1 Re: body wkladane przez glowe 31.01.10, 23:38
      Tylko przez głowę ... ostatnio kupiłam w TESCO kilka zapinanych z przodu na napy
      ... zobaczymy podobały mi się tongue_out
      Moja się wydziera raj rączki są wkładane do rękawków .. nie ważne czy body, czy
      pajac .. jak jej wizja znika to ma zdziwiona minę smile
      • masafiu Re: body wkladane przez glowe 01.02.10, 07:13
        ja mialam mnostwo takich. Troche cwiczen przy ubieraniu malemu nie
        zaszkodzi smile
        Wizja znika tylko na chwile ale jakos mu to nie przeszkadzalo smile
        • prismi Re: body wkladane przez glowe 01.02.10, 07:55
          Lamia, mam dokladnie takie same z mothercare i uwazam ze są super bo
          bardzo rozciągliwe jak sie zakłada na główkę. Mi pomógł instruktaż
          Pawła Zawitkowskiego z ksiazki i płyty "Co nieco o rozwoju dziecka" -
          tam on super pokazał jak to robić zeby dziecie sie nie denerwowało.
          Zaczelam tak robic i było po kłopocie
    • mama-ola Re: body wkladane przez glowe 01.02.10, 20:51
      Używałam przy dwójce dzieci i OK.
      Za to body zapinane na boki są koszmarne dla mnie i nie do przejścia
      dla mego męża.
    • dagaba Re: body wkladane przez glowe 02.02.10, 00:21
      Super wynalazek takie body smile Mąż wymyślił super patent na zakładanie bodziaków
      przez główkę :
      1 - na poduszce kładziesz przygotowane body tak żeby otwór był rozciągnięty a
      całość jakby zwinięta jak pończocha do nałożenia
      2 - kładziesz główkę dziecka na tak przygotowane body - wiadomo główka w miejsce
      na nią
      3 - jak główka jest na otworze na główkę to w obie ręce chwytasz końcówki
      dekoltu bodziaka i rozciągając je w górę przekładasz na głowę i robisz akuku smile
      Polecam potem zwinąć rękawki i włożyć swoją dłoń (kupujcie takie ciuszki, gdzie
      rękawki dają się naciągać ) i złapać dłoń dzieciaczka i przeciągnąć
      Nie wiem jak dawniej radzili sobie z tymi kaftanikami. Kaftanika użyłam może 3
      razy - bez sensu zwija sie jak dasz na niego śpioszki, no chyba że najpierw
      śpiochy a potem kaftanik na wierzch.
      • jasia-mama Re: body wkladane przez glowe 02.02.10, 13:51
        Body przez głowę jest najwygodniejsze, nie trzeba się gimnastykować z tymi
        zatrzaskami jak w kopertowych a metoda zakładania opisana powyżej jest
        bezstresowa dla dziecka i dla ubieracza. I polecam książkę Zawitkowskiego "co
        nieco o rozwoju dziecka" - świetna (noszenie, odkładanie, ubieranie, kąpanie) i
        ma dołączoną płytę instruktażowąsmile
        Co do rozmiaru to warto mieć kilka newborn lub 56. Polecam też bodziaki z h&m,
        są takie bardziej przy ciele niż te z mothercare, ale bawełna jest bardzo
        rozciągliwa i świetnie się nadają pod bluzy czy pajace. Ja na początku młodemu
        zakładałam pod pajac taką mini podkoszulkę ( z zestawu startowego mothercare),
        łatwo było się dostać do pieluchy, wygodne w nocy jak się jednym okiem operujesmile
        A poza tym to maluchy nie są ze szkła, i migiem wywijanki na przewijaku stają
        się ulubioną zabawąsmile
    • kasia.46 Re: body wkladane przez glowe 02.02.10, 13:58
      przez głowe tak, ale odpinane na zatrzaski przy szyjce, użyamy
      jesteśmy zdowoleniwink
    • mruwa9 Re: body wkladane przez glowe 02.02.10, 14:24
      Nigdy innych nie mielismy, tylko takie zakladane przez glowe i nie
      widze zadnego problemu. Trojka moich dzieci moze zaswiadczyc wink
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka