lamia78 31.01.10, 17:34 kto uzywa i jest zadowolony- noworodki? nakupilam slicznych w mothercare i teraz zastanawiam sie nad funkcjonalnoscia... Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
marta-zs Re: body wkladane przez glowe 31.01.10, 17:45 Na poczatek uzywalam kopertowych, wygodne w zakladaniu i corka sie nie darla, ze "zgaslo jej swiatøo". Wkladane przez glowe-lubie, zwlaszcza te z zatrzaskami kolo szyji, te bez brzydko sie ukladaly. Odpowiedz Link Zgłoś
camel_3d Re: body wkladane przez glowe 31.01.10, 17:45 no ja mialem tylko takie... Odpowiedz Link Zgłoś
baellu Re: body wkladane przez glowe 31.01.10, 17:46 Też przed porodem kupiłam body wkładane przez głowę, nawet parę pajacyków takich miałam. Kilka osób powiedziało, że zrobię dziecku krzywdę ubierając je w to ustrojstwo. Okazało się, że radzę sobie całkiem dobrze. Córka żyje i ma się dobrze. Nie płakała i nie płacze przy ubieraniu (tylko jak ubieramy się na spacer marudzi przy czapce i kombinezonie). Jest jednak minus takich ubranek. Jak kupa ucieknie górą z pieluchy to można bobasa nieźle wybrudzić zdejmując body. Odpowiedz Link Zgłoś
czaarodziejka Re: body wkladane przez glowe 31.01.10, 17:50 Przed porodem kupowałam kopertowe,sądząc,że będzie lepiej i szybciej.w praktyce jak noworodek już był,to zgłupiałam przy tym kopertowym wiązaniu.chwalę sobie te przez głowę Odpowiedz Link Zgłoś
justynacieslakpadzinska Re: body wkladane przez glowe 31.01.10, 17:50 Body jest wygodne ponieważ nie podwija sie jak kaftanik czy bluzeczka.Zakładam córeczce od pierwszego tygodnia. Odpowiedz Link Zgłoś
anettchen2306 Re: body wkladane przez glowe 31.01.10, 17:58 Znam tylko te zakladane przez glowe i zatrzaskami z boku szyji. Kopertowe widzialam tylko raz w szpitalu, bardzo nieporeczne wg mnie. Przez glowe zaklada sie znacznie szybciej, sprawniej sie tez dziecko z niego rozbiera, tylko takie mielismy zakupione. Odpowiedz Link Zgłoś
kejciurek Re: body wkladane przez glowe 31.01.10, 17:59 cokolwiek zakladac przez głowe odwazylam sie dopiero po chyba 2 miesiacach a body wogóle nie używałam (tylko kaftaniki), dopóki pępowina nie odpadła, bo się bałam że mu zachaczy i naderwie dla mnie wygodniejsze były te kopertowe Odpowiedz Link Zgłoś
lamia78 Re: body wkladane przez glowe 31.01.10, 18:09 dziekuje za odpowiedzi a w co ubieralyscie malenstwa w szpitalu? mialyscie te kaftaniki, bluzeczki czy tez body lub pajacyk? Odpowiedz Link Zgłoś
mikaaan Re: body wkladane przez glowe 31.01.10, 18:23 Ja też nakupiłam w Mothercare . One nie są zapinane na szyjce, tylko mają takie jakby zaszewki. Stosuję patent położnej i zakładam body od dołu - te z Mothercare spokojnie można tak ubrać. Odpowiedz Link Zgłoś
lamia78 Mothercare 31.01.10, 20:33 a jakie kupowalaś? 0-3 czy newborn? ja kupiłam 0-3, bo wydawały mi się praktyczniejsze, ale nie wiem jak to będzie wyglądało w rzeczywistosci bo rozmiar noworodka (0) a 3- miesieczniaka hmmm rozni sie. Zastanawiam sie czy dokupic jeszcze akie newborn ( do 4,5kg) czy poczekac na koncowe usg i wtedy zadecydowa...? Odpowiedz Link Zgłoś
18_lipcowa1 Re: Mothercare 31.01.10, 21:07 moim zdaniem maja duza rozmiarowke moja corka ma 4 mies i nosi NEWBORN Odpowiedz Link Zgłoś
18_lipcowa1 Re: body wkladane przez glowe 31.01.10, 21:07 . Stosuję patent położnej i zakładam > body od dołu - te z Mothercare spokojnie można tak ubrać. jezu to jeszcze wiecej certolenia sie Odpowiedz Link Zgłoś
anta1981 Re: body wkladane przez glowe 31.01.10, 18:24 Ja byłam w szpitalu w którym do dnia wypisu dzieci były ubierane w szpitalne ubranka Pajacyk i śpioszki. Po powrocie do domu też na początku był ten zestaw ale później dostałam od siostry właśnie body wkładane przez głowę i do tej pory ich używam( oczywiście wraz z wiekiem lub wielkością dziecka body też "rosły") jestem bardzo zadowolona. Używam z długim i z krótkim rękawem. Odpowiedz Link Zgłoś
anta1981 Re: body wkladane przez glowe 31.01.10, 18:27 Sorki miało być kaftanik i śpioszki oczywiście. Odpowiedz Link Zgłoś
juma85 Re: body wkladane przez glowe 31.01.10, 18:24 w szpitalu najlepszy był kaftanik i pajac ponieważ dziecku najszybciej było rozpiąć pajacyka do badania czy do przemycia pępuszka Odpowiedz Link Zgłoś
minerwamcg Re: body wkladane przez glowe 31.01.10, 18:23 Takich przez głowę starałam się nie mieć, tylko rozpinane. Nie kopertowe, tylko zwyczajne, z zapięciem z góry na dół. Takie były wygodniejsze, i dla mnie, i dla męża, którego zdolności manualnych wolalam nie testować Odpowiedz Link Zgłoś
18_lipcowa1 Re: body wkladane przez glowe 31.01.10, 18:23 normalnie funkcjonują nie widze problemu Odpowiedz Link Zgłoś
sueellen Re: body wkladane przez glowe 31.01.10, 18:29 Mam tylko przez glowę, nie wiem co to kopertowe. Jestem zadowolona. Odpowiedz Link Zgłoś
sueellen Re: body wkladane przez glowe 31.01.10, 18:31 Acha, a z tymi ślicznymi dla noworodka to jeśli Ci się trafi dziecko sporo ulewające, będziesz je przeklinć (body, nie dziecko). Najpraktyczniejsze jedokolorowe łatwopiorace. Odpowiedz Link Zgłoś
kj-78 Re: body wkladane przez glowe 31.01.10, 19:48 Uzywalam od urodzenia, zadnych problemow, mala nigdy nie plakala. Jedyne, czego nie radze kupowac, to ubranka zapinane z przodu lub z tylu. Dziecko caly czas lezy, ja nie chcialabym lezec przez wiele godzin na rzedzie guzikow ani zatrzask i dlatego tez nigdy nie zakladam corce takich. Odpowiedz Link Zgłoś
my_valenciana Re: body wkladane przez glowe 31.01.10, 19:55 Nie miałam ani jednej sztuki body przez głowę, wyłącznie kopertowe. I całe szczęście, moje dziecko miało refluks, gdybym musiała nim wywijać przy zakładaniu i zdejmowaniu przez głowę kilku warstw ubrania - to biedaczkowi chyba nic by w żołądku nie zostało. W szpitalu ubierałam w pajace. Odpowiedz Link Zgłoś
doolina Re: body wkladane przez glowe 01.02.10, 09:20 No tak, bo przy zakładaniu kopertowego dzieckiem się nie wywija... Moja też refluksowa i nie mam żadnych problemów z zakładaniem body przez główkę Odpowiedz Link Zgłoś
my_valenciana Re: body wkladane przez glowe 01.02.10, 19:17 Nie wiem jak ty wywijasz dzieckiem przy zakładaniu body kopertowego, ja nie wywijałam. No chyba, że wywijaniem nazywasz włożenie kończyn w otwory. Odpowiedz Link Zgłoś
doolina Re: body wkladane przez glowe 01.02.10, 19:32 Body kopertowe ma też "plecy" i jakoś trzeba pod dzieckiem to przełożyć, a wtedy należy dziecko podnieść lub na bok obrócić. Chyba, że się mylę... Przy zwykłym body podobnie. No więc jakie wywijanie? Odpowiedz Link Zgłoś
my_valenciana Re: body wkladane przez glowe 01.02.10, 20:11 Chyba podnoszenie to coś innego niż wywijanie - albo ja jakoś z tym dzieckiem za delikatnie się obchodziłam. Poza tym, aby dziecko ubrać trzeba je skądś dokądś przenieść,więc i tak jest już na rękach, a zatem żadnych dodatkowych ruchów nie wykonywałam. Dziwna ta dyskusja - chcesz udowodnić, że body przez głowę łatwiej założyć noworodkowi niż body kopertowe? Ja tego nie ogarniam i prawdę mówiąc nie chce mi się o czymś takim rozmawiać.pozdrawiam. Odpowiedz Link Zgłoś
doolina Re: body wkladane przez glowe 01.02.10, 20:44 Niczego nie mam zamiaru udowadniać. Próbuję tylko zrozumieć jak wg Ciebie wywija się dzieckiem przy ubieraniu zwykłego body... Podejrzewam, że po raz kolejny będziesz starała mi się wmówić, że jestem jednak głupią matką, więc dajmy sobie spokój. Pozdrawiam również Odpowiedz Link Zgłoś
misia_matysia Re: body wkladane przez glowe 31.01.10, 20:52 Używamy od samego początku. Mała nie wrzeszczy podczas przewijania. Mamy też body z Mothercare i są bardzo fajne chociaż nie przyszłoby mi do głowy wkładać body od dołu Ja polecam jednak kupić 2-3 body na rozmiar newborn. Odpowiedz Link Zgłoś
katklos Re: body wkladane przez glowe 31.01.10, 21:29 Obaj moi synowie mieli od narodzin tylko wkładane przez głowę - nie widzę żadnego problemu. Odpowiedz Link Zgłoś
sabrina_30 Re: body wkladane przez glowe 31.01.10, 21:45 ja zaczełam używać jak dzieciaczkom wygoiły się pępuszki i używałam dość długo. Moim zdaniem nie ma nic wygodniejszego ) nic ci nie wychodzi nie ściąga nie podnosi ). Odpowiedz Link Zgłoś
loganmylove Re: body wkladane przez glowe 31.01.10, 21:58 Mam i takie i takie-używam tych które wpadną w ręce jak sięgam do szuflady Odpowiedz Link Zgłoś
walasia1 Re: body wkladane przez glowe 31.01.10, 23:38 Tylko przez głowę ... ostatnio kupiłam w TESCO kilka zapinanych z przodu na napy ... zobaczymy podobały mi się Moja się wydziera raj rączki są wkładane do rękawków .. nie ważne czy body, czy pajac .. jak jej wizja znika to ma zdziwiona minę Odpowiedz Link Zgłoś
masafiu Re: body wkladane przez glowe 01.02.10, 07:13 ja mialam mnostwo takich. Troche cwiczen przy ubieraniu malemu nie zaszkodzi Wizja znika tylko na chwile ale jakos mu to nie przeszkadzalo Odpowiedz Link Zgłoś
prismi Re: body wkladane przez glowe 01.02.10, 07:55 Lamia, mam dokladnie takie same z mothercare i uwazam ze są super bo bardzo rozciągliwe jak sie zakłada na główkę. Mi pomógł instruktaż Pawła Zawitkowskiego z ksiazki i płyty "Co nieco o rozwoju dziecka" - tam on super pokazał jak to robić zeby dziecie sie nie denerwowało. Zaczelam tak robic i było po kłopocie Odpowiedz Link Zgłoś
mama-ola Re: body wkladane przez glowe 01.02.10, 20:51 Używałam przy dwójce dzieci i OK. Za to body zapinane na boki są koszmarne dla mnie i nie do przejścia dla mego męża. Odpowiedz Link Zgłoś
dagaba Re: body wkladane przez glowe 02.02.10, 00:21 Super wynalazek takie body Mąż wymyślił super patent na zakładanie bodziaków przez główkę : 1 - na poduszce kładziesz przygotowane body tak żeby otwór był rozciągnięty a całość jakby zwinięta jak pończocha do nałożenia 2 - kładziesz główkę dziecka na tak przygotowane body - wiadomo główka w miejsce na nią 3 - jak główka jest na otworze na główkę to w obie ręce chwytasz końcówki dekoltu bodziaka i rozciągając je w górę przekładasz na głowę i robisz akuku Polecam potem zwinąć rękawki i włożyć swoją dłoń (kupujcie takie ciuszki, gdzie rękawki dają się naciągać ) i złapać dłoń dzieciaczka i przeciągnąć Nie wiem jak dawniej radzili sobie z tymi kaftanikami. Kaftanika użyłam może 3 razy - bez sensu zwija sie jak dasz na niego śpioszki, no chyba że najpierw śpiochy a potem kaftanik na wierzch. Odpowiedz Link Zgłoś
jasia-mama Re: body wkladane przez glowe 02.02.10, 13:51 Body przez głowę jest najwygodniejsze, nie trzeba się gimnastykować z tymi zatrzaskami jak w kopertowych a metoda zakładania opisana powyżej jest bezstresowa dla dziecka i dla ubieracza. I polecam książkę Zawitkowskiego "co nieco o rozwoju dziecka" - świetna (noszenie, odkładanie, ubieranie, kąpanie) i ma dołączoną płytę instruktażową Co do rozmiaru to warto mieć kilka newborn lub 56. Polecam też bodziaki z h&m, są takie bardziej przy ciele niż te z mothercare, ale bawełna jest bardzo rozciągliwa i świetnie się nadają pod bluzy czy pajace. Ja na początku młodemu zakładałam pod pajac taką mini podkoszulkę ( z zestawu startowego mothercare), łatwo było się dostać do pieluchy, wygodne w nocy jak się jednym okiem operuje A poza tym to maluchy nie są ze szkła, i migiem wywijanki na przewijaku stają się ulubioną zabawą Odpowiedz Link Zgłoś
kasia.46 Re: body wkladane przez glowe 02.02.10, 13:58 przez głowe tak, ale odpinane na zatrzaski przy szyjce, użyamy jesteśmy zdowoleni Odpowiedz Link Zgłoś
mruwa9 Re: body wkladane przez glowe 02.02.10, 14:24 Nigdy innych nie mielismy, tylko takie zakladane przez glowe i nie widze zadnego problemu. Trojka moich dzieci moze zaswiadczyc Odpowiedz Link Zgłoś