aneksis85
01.07.11, 14:18
witam
przebywam obecnie na urlopie wychowawczym (platnym) - urlop konczy się 28 sierpnia 2011r.... jestem w koncówce drugiej ciąży, termin porodu przypada na 24 lipca (tzn. ze drugie dziecko urodzę na urlopie wychow.)... w związku z tym mam kika pytań:
1. czy czekają mnie takie same formalności jak poprzednim razem (tj. podanie o urlop macierzynski, akt ur dziecka, itd. zalatwiane tuz po porodzie) czy muszę wczesniej cos składac (nie wiem jakies podania, prosby)?;
2. jaki wymiar urlopu macierzynskiego mi sie nalezyb tym razem?
3. czy nalezy mi się urlop wypoczynkowy (uprzednio nalezny urlop wykorzystalam) po obecnym macierzynskim?;
4. czy nalezy mi się takze drugi urlop wychowawczy na drugie dziecko?
nie wiem czy to istotne ale odzial w ktorym pracowalam zostal zlikwidowany w zeszlym roku, natomiast firma nadal istnieje, wiec nie ma juz mojego stanowiska pracy