katarynka001 26.02.05, 09:54 Witam, ostatnio od kogoś ułyszałam że osobie zarejestrowanej jako bezrobotna (nawet bez prawa do zasiłku) przysługuje prawo do zasiłku macierzyńskiego. Czy coś o tym wiecie? pozdrawiam i czekam na informacje. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
rechotka Re: bezrobotna a zasiłek macierzyński 26.02.05, 20:05 witam chyba niestety nie bo zasilek macierzynksi jest konsekwencja oplacania skladki chorobowej, a tej Urzad pracy za ciebie nie placi. Urzad pracy placi zdrowotna, ale najlepiej bedzie jak zadzwonisz do zusu lub Urzedu pracy Natomiasta mozesz ubiegac sie w urzedie miasta o: -zasilek rodzinny, co miesiac okolo 40 zł (moze berobotna osoba ma wiecej) -jednorazowy zasilek na urodzenie dziecka 500 zł - jesli jestes samotna matka to o zsdilek dla samotnej matki, dla osob bezronotnych tez jest wiekszy. Normalny wynosi 170 zł. UWAGA!!!!!!!!!!!! jest jeden warunek Twoj dochod za 2002 na osobe nie mogl przekraczac 504 zł (ty, maz, dziecko- kazdemu na reke 504zł) Odpowiedniich informacji urzieli Ci twoj urzad miasta, gminy. pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś