Dodaj do ulubionych

rozwod koscielny

07.11.06, 23:00
czy wie ktos jak napisac rozwod koscielny prosze o informacje
Obserwuj wątek
        • ircias Re: rozwod koscielny 08.11.06, 10:00
          Jest unieważnienie małżeństwa. Mój szwagier dostał coś takiego po prawie roku i
          wydał sporo pieniędzy. może sie coś dowiem to dam znać. Z tego co wiem to pisze
          się jakieś pisma do biskupa, są jakieś sprawy, przesłuchania swiadków...
          No i jest ciężko - trzeba mieć jakiś mocny argument. U niego było to ze jego
          była nie chciała mieć dzieci.
          • annajustyna Re: rozwod koscielny 16.05.14, 13:30
            Nie, jesli masz na mysli KK, tylko stwierdzenie niewaznosci. To wbrew pozorom ogromna roznica. odsylam do prawnikow-kanonistwo, napisanie dobrego uzasadnienia, to polowa sukcesu.
        • mynia0 Re: rozwod koscielny 08.11.06, 11:03
          dokładnie tak. rozwodu nie ma, jest stwierdzenie nieważności zawarcia związku.
          przyczynami do złozenia pozwu w sądzie biskupim mogą być np. zatajone choroby,
          niemożność i niedojrzałość do wypełniania obowiązków ojca i meża, ślub zawarty
          pod pod przymusem , bez zgody własnej. to tyle, co wiem. są jeszcz einne
          przyczyny, ale najlepiej dowiedzieć się u jakiegoś znajomego ksiedza.

sam proces jest bardzo trudny i bardzo nieprzyjemny dla stron. czasem ciągnie
          się latami, bo trzeba udowodnić, że się nie wiedziało o tym, czy o tamtym.
          bywa, że robione sa specjalne badania psychologiczne.

sądy biskupie są w każdej diecezji, najczęsciej przy kurii. jest gdzieś w necie
          fajna stronka dotyczaca tego problemu, ale nie pamiętam, gdzie. wrzuć tutaj ,
          na forum ogólnym hasło w wyszukiwarkę - ktoś podawał adres tej strony.
    • gabriela.peter Re: rozwod koscielny 15.05.20, 15:43
      Zacytuj odpowiednie cytaty z Pisma Św. Np powiedz, że podebrałaś komuś faceta a chcesz się naprawić bo jest "Po to, co ktoś sobie upatrzył nie wyciągają ręki" i masz wyrzuty sumienia
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka