Dodaj do ulubionych

Zaległy urlop

12.11.07, 10:23
Za miesiąc zacznę urlop macierzyński po którym planuję urlop wychowawczy na 6
m-cy. Za 2007r, mam 13 dni zaległego urlopu a za 2008r. będę miala 26 dni.
Kiedy mogę go wykorzystać? Po urlopie macirzyńskim a potem dopiero idzie się
na wychowawczy czy to dopiero po urlopie wychowawczym ?
Obserwuj wątek
    • tobi00000 Re: Zaległy urlop 12.11.07, 13:18
      Po macierzyńskim wykorzystujesz urlop a później dopiero na
      wychowawczy. Przynajmniej ja tak mam a jestem nauczycielką.
    • 2lila Re: Zaległy urlop 12.11.07, 17:00
      Za 2008r będzie Ci przysługiwał urlop proporcjonalny za czas w którym
      przebywałaś na urlopie macierzyńskim, tak na pierwszy rzut oka to za 2008r
      będzie Ci przysługiwało jedynie 9 dni urlopu wypoczynkowego, wykorzystujesz go
      po urlopie macierzyńskim.
      • skarolina Re: Zaległy urlop 12.11.07, 20:14
        A coś się zmieniło ostatnio?
        Bo wg mojej wiedzy po macierzyńskim można wykorzystać cały urlop przysługujący
        za rok bieżący.
        • aniask_mama Re: Zaległy urlop 15.11.07, 12:21
          Nic się nie zmieniło. Jeśli napierw wykorzystasz cały pełny urlop, a
          potem pójdziesz na wychowawczy to nic Ci nie przepadnie. Jeśli zaś
          weźmiesz tylko część bieżącego urlopu to wychowawczy resztę
          proporcjonalnie Ci skróci. (proporcjonalnie do przysługującego
          urlopu w roku)
    • mona255 Re: Zaległy urlop 15.11.07, 15:09
      no to ja już sama nie wiem jak to jest z urlopem wypoczynkowy za rok
      2008.czy można go wykorzystać w całości bedac w takiej sytuacji jak
      dorisch1, czy jest ktoś kto wie dokładnie?
      • 2lila Re: Zaległy urlop 16.11.07, 11:53
        Można spróbować złożyć wniosek o urlop wypoczynkowy w pełnym wymiarze za 2008r.,
        ale według mnie i mojej znajomości KP pracodawca może odmówić przyznania całego
        urlopu i udzielić go w części proporcjonalnej za czas przebywania na urlopie
        macierzyńskim i wypoczynkowym.
        • skarolina Re: Zaległy urlop 16.11.07, 19:34
          2lila napisała:

          > Można spróbować złożyć wniosek o urlop wypoczynkowy w pełnym wymiarze za 2008r.
          > ,
          > ale według mnie i mojej znajomości KP pracodawca może odmówić przyznania całego
          > urlopu i udzielić go w części proporcjonalnej za czas przebywania na urlopie
          > macierzyńskim i wypoczynkowym.

          Mam nadzieję, że nie jesteś kadrową.

          wiadomosci.nf.pl/News/674/Jak-udzielac-urlopu-wypoczynkowego-po-urlopie-macierzynskim/

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka