Witam! z tego co sie orientuje kobieta w ciazy ma prawo byc na L4
182 dni, po tym czasie musi skladac wniosek o zasilek
rehabilitacyjny w ZUS-sie, a moj lekarz ginekolog informuje mnie ,ze
moze wypisac mi L4 tylko do 38 tyg, ciazy! (dodam ,ze mieszcze sie w
tych 182 dniach-w dniu wyznaczonego terminu porodu bedzie 176 dzien
mojego pobytu na L4)i lekarz twierdzi ,ze po 38 tyg, powinnam zlozyc
juz wniosek o urlop macierzynski?? wiec teoretycznie 2 tyg,
macierzynskiego bede miala zabrane na poczet siedzenia w domu i
czekania na porod

. czy lekarz ma racje?? prosze pilnie o rade

)
pozdrawiam