Dodaj do ulubionych

L4 a wlasny interes

13.11.08, 11:12
Mam jeszcze jedno pytankosmile Czy można być na l4 z powodu ciąży (szkodliwe
warunki w pracy) i jednocześnie zakladać wlasna firme? Może glupie pytanie,
ale lepiej zapytać niż potem mieć z zusem i skarbówką problemysmile
Obserwuj wątek
    • filipianka Re: L4 a wlasny interes 13.11.08, 11:44
      > Czy można być na l4 z powodu ciąży (szkodliwe
      > warunki w pracy)

      nie
      jeśli jesteś zdolna do pracy (nie chora) a w pracy jaką wykonujesz masz szkodliwe warunki to pracodawca musi dać inne stanowisko a jeśli takiego nie ma musi płacić normalne wynagrodzenie

      więc musisz zdecydować czy jesteś chora czy zdrowa

      jeśli jednak chora to chora na całego i do żadnej pracy się nie nadajesz więc do prowadzenia działalności gospodarczej też

      ale jeśli jednak jesteś zdrowa to możesz założyć działalność tylko nie możesz być w tym czasie na zwolnieniu u pracodawcy
      • issy25 Re: L4 a wlasny interes 13.11.08, 11:58
        Tak też myślalam. U mnie niestety pracodawca nie zapewni mi innego stanowiska.
        Więc widze że nie mam wyboru. Dzięki za odpowiedź.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka