Dodaj do ulubionych

Test Manninga

16.06.04, 11:00
Co to za test, o czym mówi? Wie ktoś?
Agnieszka
Obserwuj wątek
    • aniolek187 Re: Test Manninga 16.06.04, 13:57
      Nie jestem pewna, ale wydaje mi się ze określa on stan płodu: nerki, płuca,
      OUN, serce i cos jeszcze. Ostatnio leżałam w szpitalu i własnie na USG lekarz
      dawał punkty po 2, i razem było 10 pkt. Mam to nawet w karcie szpitalnej.
      (Drogą dedukcji wymyśłiłam,ze skrót OUN dotyczy ośrodkowego układu nerwowego,
      ale może się mylę...).
      Jeśli się mylę, niech ktos mnie poprawi.
      POzdrawiam!
      • ala58 Re: Test Manninga 16.06.04, 14:00
        A ja w 20 tyg miałam robione usg i na karcie mam teżtest Manninga i 8
        punktów.Co to oznacza?Czy z maluchem jest wszystko w porządku?
    • monikaj1 Re: Test Manninga 16.06.04, 14:15
      na przykład:

      www.libramed.com.pl/wpg/NumeryArchiwalne/12-13/03.html
    • turkusek Re: Test Manninga 16.06.04, 18:01
      To jest inaczej profil biofizyczny. Podczas USG sprawdza się m.in. napiecie
      mięśni, ruchy dziecka (juz nie pamiętam) w każdym razie jest to odpowiednik
      Apgar po porodzie (stwierdza jak się czuje dziecko). Według teo co się
      dowiedziałam test ten może być oceniany na 8 punktów (4 czynniki po 2 punkty)
      albo na 10. W tym drugim przypadku dochodzi jeszcze tzw. test niestresowy,
      który mierzy zmiany tętna płodu w czasie ruchów. Ale do tego potrzebne jest
      KTG. Czyli jak ktoś miał tylko USG to maks to 8 punktów.
      • ala58 Re: Test Manninga 17.06.04, 09:00
        Ja mialam robione tylko usg.Czyli 8 punktów to dobry wynik. smile
    • anna508 Re: Test Manninga 17.06.04, 09:10
      w tescie ocenia sie nastepujace rzeczy:
      ruchy plodu, tzw. duze
      ruchy oddechowe
      ilosc polynu owodniowego
      akcje serca plodu
      napiecie miesniowe plodu
      za kazda rzecz mozna otrzymac 2 punkty, akcje serca ocenia sie wlasnie przy
      pomocy ktg. czyli 8-10 pktow to wynik bardzo dobry
    • grzegorz2 Re: Test Manninga 17.06.04, 09:15
      Serdecznie dziękuję za odpowiedzi. Moja dziewczynka dostała 8 pkt więc
      rozmumiem, że wszystko ok. KTG nie miałam robionego.
      Pozdr. Agnieszka
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka