grzegorz2 16.06.04, 11:00 Co to za test, o czym mówi? Wie ktoś? Agnieszka Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
aniolek187 Re: Test Manninga 16.06.04, 13:57 Nie jestem pewna, ale wydaje mi się ze określa on stan płodu: nerki, płuca, OUN, serce i cos jeszcze. Ostatnio leżałam w szpitalu i własnie na USG lekarz dawał punkty po 2, i razem było 10 pkt. Mam to nawet w karcie szpitalnej. (Drogą dedukcji wymyśłiłam,ze skrót OUN dotyczy ośrodkowego układu nerwowego, ale może się mylę...). Jeśli się mylę, niech ktos mnie poprawi. POzdrawiam! Odpowiedz Link Zgłoś
ala58 Re: Test Manninga 16.06.04, 14:00 A ja w 20 tyg miałam robione usg i na karcie mam teżtest Manninga i 8 punktów.Co to oznacza?Czy z maluchem jest wszystko w porządku? Odpowiedz Link Zgłoś
monikaj1 Re: Test Manninga 16.06.04, 14:15 na przykład: www.libramed.com.pl/wpg/NumeryArchiwalne/12-13/03.html Odpowiedz Link Zgłoś
turkusek Re: Test Manninga 16.06.04, 18:01 To jest inaczej profil biofizyczny. Podczas USG sprawdza się m.in. napiecie mięśni, ruchy dziecka (juz nie pamiętam) w każdym razie jest to odpowiednik Apgar po porodzie (stwierdza jak się czuje dziecko). Według teo co się dowiedziałam test ten może być oceniany na 8 punktów (4 czynniki po 2 punkty) albo na 10. W tym drugim przypadku dochodzi jeszcze tzw. test niestresowy, który mierzy zmiany tętna płodu w czasie ruchów. Ale do tego potrzebne jest KTG. Czyli jak ktoś miał tylko USG to maks to 8 punktów. Odpowiedz Link Zgłoś
ala58 Re: Test Manninga 17.06.04, 09:00 Ja mialam robione tylko usg.Czyli 8 punktów to dobry wynik. Odpowiedz Link Zgłoś
anna508 Re: Test Manninga 17.06.04, 09:10 w tescie ocenia sie nastepujace rzeczy: ruchy plodu, tzw. duze ruchy oddechowe ilosc polynu owodniowego akcje serca plodu napiecie miesniowe plodu za kazda rzecz mozna otrzymac 2 punkty, akcje serca ocenia sie wlasnie przy pomocy ktg. czyli 8-10 pktow to wynik bardzo dobry Odpowiedz Link Zgłoś
grzegorz2 Re: Test Manninga 17.06.04, 09:15 Serdecznie dziękuję za odpowiedzi. Moja dziewczynka dostała 8 pkt więc rozmumiem, że wszystko ok. KTG nie miałam robionego. Pozdr. Agnieszka Odpowiedz Link Zgłoś