buka4 17.07.04, 00:08 Mam właśnie takie pytanie - czy seks podczas ciąży jest dla Was przyjemnością? Czy macie na niego ochotę? Co powiedzieli Wam Wasi lekarze ginekolodzy? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
dosiadpl Re: Czy kochacie się podczas ciąży? 17.07.04, 09:32 Oczywiscie ze tak! Ja mialam zawsze bardzo duzy temperament, przed ciaza kocham sie czesto, po zajsciu w ciaz tak do 2 miesiaca troche rzadziej bo ciagle bylam senna i przemeczona, aled potem juz od 3 meisiaca to mialam takie potzreby ze maz mial juz dosc i nie mial sily. To sie utrzymywalo do 7 miesiaca, potem w 8 chwilowy spadek /bylam w szpitalu i po pobycie jakis tydzien nei mialam ochoty/ i potem znow straszna ochota.. az do dzis! Dosia i 40 t Kacperek Odpowiedz Link Zgłoś
roxi_hart Re: Czy kochacie się podczas ciąży? 17.07.04, 09:36 Moj lekarz stanowczo zaznaczyl-zero wspolzycia. Wiem ze mowi to kazdej pacjentce, nie wiem dlaczego, chyba uwaza ze w ciazy nie powinno sie Ja go nie slucham w tej sprawie do konca, ale faktem jest ze ograniczylismy wspolzycie do 1-2 na dwa tyg. Odpowiedz Link Zgłoś
roksana78 Re: Czy kochacie się podczas ciąży? 17.07.04, 09:44 hej ja również mam zakaz od gina, ze względu na poronienie pierwszej ciązy.. no i niestety trzymam się tego, choć czasem jest cholernie ciężko!!! to co zakazane, to jeszcze bardziej pociąga, a już sex to wogóle.. ale wstrzymujemy się dla dzidzi )) Odpowiedz Link Zgłoś
roxana2001 Re: Czy kochacie się podczas ciąży? 17.07.04, 11:30 Mój gin. powiedział, że nie ma żadnych przeciwskazań. (obecnie jestem w 18 tc). Podkreślił jednak, ze gdyby ból po stosunku w dolnej części brzucha utrzymywał się - to należy się do niego zgłosić (mogą to być np. skurcze macicy). Odpowiedz Link Zgłoś
oluncia Re: Czy kochacie się podczas ciąży? 17.07.04, 11:49 Tak tak i jeszcze raz tak - duzo, czesto i radosnie. Zmienily mi sie tylko pory z wieczornej na poranna, uwazam ze sex w ciazy jest fantastyczny - zero zmartwienia jesli chodzi o antykoncepcje i wogole samopoczucie fenomenalne, czuje sie piekna, ponetna i przytulanie tez stalo sie dla mnie czyms tak istotnym jak powietrze Zycze tego samego)! Ola i Jas 28 tc Odpowiedz Link Zgłoś
le_lutki Re: Czy kochacie się podczas ciąży? 17.07.04, 12:23 Ja na codzien nie narzekam na swoje libido, ale w ciazy to mozna bylo pomnozyc kilkakrotnie. Sama frajda! Ginekolog nie tylko nie mial nic przeciwko temu, ale wrecz zalecal jak najdluzsze "normalne" funkcjonowanie. Pod koniec osmego miesiaca kazal nam sie nieco "uspokoic" bo szyjka macicy sie skrocila i tyle (potem byl bardzo zdziwiony, ze go tak skrupulatnie posluchalismy i ze wytrzymalismy ) Jego zasada brzmi: dopoki to sprawia obu stronom przyjemnosc - wolna droga. Oczywiscie poki nie zagraza to ciazy z powodow ubocznych. A dla samego dziecka jest to bardzo mile, kiedy mama ma orgazm, zwlaszcza przy towarzyszacych mu skurczach macicy, ktore go kolysza. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
buka4 Re: Czy kochacie się podczas ciąży? 17.07.04, 23:45 Jak widać zdania są podzielone....Czy to ze względu na zagrożenie dla ciąży niektórzy każą się wstrzymywać? Czy po prostu niektórzy gin. są zbyt pruderyjni? Odpowiedz Link Zgłoś
dolotka Re: Czy kochacie się podczas ciąży? 18.07.04, 02:17 Pierwsze 3 m-ce spadek, 4-5 m-c szał!!! myslałam, ze sie wykonczymy, ale nie moglismy przestac. Orgazmy kosmiczne! teraz jestem juz w 8 m-cu i nie miałam orgazmu juz b. dawno. Chce mi sie seksu, ale jakos nic nam nie wychodzi. Nie wygodnie i nie mam stysfakcji. A jak mój facet narzeka, ze chce seksu bo go jajka bolą to biore sie do recznej roboty, ewentualnie wspomaganej buzią. A moja gin. nic nie mówiła, az do teraz, bo po wymazie z szyjki macicy okazało sie ze mam jakas bakterie...kazała przestac do porodu... Odpowiedz Link Zgłoś
kornelcia75 Re: Czy kochacie się podczas ciąży? 18.07.04, 14:13 A u mnie jest na odwrót,lekarz niczego nie zabraniał,ale ja jakos niemam ochoty.Przed ciaza to wulkan sexu a teraz...raz na mc,hehehehe pozdrawiam ja i Maks Odpowiedz Link Zgłoś
anjadr Re: Czy kochacie się podczas ciąży? 18.07.04, 20:02 buka4 napisała: > Mam właśnie takie pytanie - czy seks podczas ciąży jest dla Was > przyjemnością? Czy macie na niego ochotę? Co powiedzieli Wam Wasi lekarze > ginekolodzy? No pewnie! Lekarze ginekolodzy są pełni dogmatów. Jesli ciąża jest niepoiwkłana kochaj sie ile wleżze! Odpowiedz Link Zgłoś
marzek2 Re: Czy kochacie się podczas ciąży? 18.07.04, 20:55 To może ja się dołączę z dodatkowym pytankiem nt seksu w ciąży, bo mnie ten problem dotyczy, nurtuje i martwi... My mamy na razie zakaz, z powodu parokrotnych plamień, które zresztą od ponad miesiąca ustały. I tu moje pytanko: czy wiecie, czy w tym zakazie seksu w ciąży problemowej chodzi o współżycie (stosunek) czy raczej o ewentualne skurcze macicy podczas orgazmu? I czy macica kurczy się też w momencie podniecenia? Bo ja wariuję już zupełnie i tak się zastanawiam, czy mogłoby mi zaszkodzić małe przytulanko ale bez orgazmu? Poza tym, do orgazmu można doprowadzić różnymi drogami, niekoniecznie tzw "penetracją"... Co myślicie? Odpowiedz Link Zgłoś
tomoe Re: Czy kochacie się podczas ciąży? 19.07.04, 00:56 Moja ginka nie widzaiła przeciwskazań, ale w 8 tyg, zaczęły mi się plamienia i dostałąm szlaban. Ratujemy się na inne sposoby, w końcu są różne metody na seks, niekoniecznie od razu penetracja... A jak już czasem, to mąż stara się być bardzo delikatny. Odpowiedz Link Zgłoś
marzek2 do tomoe 19.07.04, 10:02 Przepraszam, że tak wprost, ale to dla mnie bardzo istotne - to znaczy, że masz orgazm, ale bez penetracji pochwy? I czy wszystko jest ok po tym, nie masz skurczy itp? Odpowiedz Link Zgłoś
agga1976 Re: do tomoe 19.07.04, 13:46 najpierw mielismy tylko zakaz seksu zwiazanego z pelna penatracja czyli zero stosunkow- jesli wczesniej pojawilo sie krwawienie, to lepiej unikac draznienia szyjki macicy, ktora teraz i tak jest bardziej wrazliwa i przekrwiona, pozniej pojawila sie nadzerka, wiec pelny stosunek calkiem odpadal ... no, ale pozostal petting , tylko ze kiedy pojawily sie po 20 tyg lekkie skurcze i twardnienie brzucha, to i orgazm osiagany w ten sposob byl niebezpieczny ... zrezygnowalismy wiec i z tego pewnie, ze milo jest sie poprzytulac, poprosc meza o masaz, ale i tak z niecierpliwoscia czekam, kiedy bedziemy mogli byc razem "tak do konca" na razie najwazniejsza jest dzidzia Odpowiedz Link Zgłoś
agga1976 Re: Czy kochacie się podczas ciąży? 19.07.04, 11:16 na poczatku ciazy mialam bole brzucha i zakaz seksu do 12 tyg ciazy, kiedy w 8 tyg wyladowalam na patologii z krwawieniem wyszlam juz z zakazem seksu do konca ciazy, tym bardziej ze pojawily sie lekkie skurcze staramy sie mezem jakos inaczej "byc blisko", ale przyznaje, ze jest mi juz ciezko, to w koncu tyle miesiecy, smiejemy sie, ze odbijemy sobie po porodzie ;- ) no ale czego sie nie robi dla wyczekanego Malenstwa pozdrawiam Agga + 28 tyg. Malenstwo Odpowiedz Link Zgłoś
agata.23 Re: Czy kochacie się podczas ciąży? 19.07.04, 11:59 Jak miałam ciążę zagrożoną to lekarz zabronił mi wszystkiego co jest związane z cielesnością - nawet masażu!!! Powiedział, że niewinny dotyk piersi moze spowodować skurcze macicy. To była straszna męczarnia, bo o orgazimie musiałam zapomnieć na trzy miesiące a jak już mogłam to mi się odechciało. Odpowiedz Link Zgłoś
marzek2 Do agata23 19.07.04, 12:23 A czy możesz napisać co Ci się konkretnie działo-dlaczego ciąża była zagrożona, i czy zakaz utrzymano do 3 misiąca czy później? Odpowiedz Link Zgłoś
agata.23 Re: Do marzek2 19.07.04, 12:47 Pierwszą ciążę poroniłam ale główną przyczyną abstynęcji były bóle w podbrzuszu w pierwszych tygodniach. Przez 17 tc brałam duphaston 3 razy dziennie. Lekarz stwierdził , że dopuki ciąża się bardziej nie rozwinie to żeby nie ryzykować. Kiedy stwierdził, że ciąża rozwija się prawidłowo i nie ma bóli to pozwolił nam uprzednio łykając no-spę na seks bez akrobacji. Mój lekarz bardzo walczy o każdą ciążę, nie pozwolił mi nawet jeździć środkami transportu miejskiego.Może 17 tc to za długo ale 12tc to chyba można wytrzymać dla własnego sumienia. Odpowiedz Link Zgłoś
aluc Re: Czy kochacie się podczas ciąży? 19.07.04, 14:50 nic mi nie mówi, a ja nie pytam Odpowiedz Link Zgłoś
kocianna Re: Czy kochacie się podczas ciąży? 19.07.04, 16:04 A mój mąż mnie nie chce... Uważa mnie teraz za jakąś świętość i kruchą porcelanową laleczkę i boi się mnie tknąć, i nijak mu się nie wytłumaczy, że jestem napalona, że hej, i że to nic nie zaszkodzi dzidziusiowi (ginka mówi, że wolno wszystko, ale bez przesadyzmu). Przez pierwsze trzy miesiące to nawet niespecjalnie sama miałam ochotę (ciągle mi się chciało spać), ale teraz (15 tc) wszystko się zmieniło Buu... Odpowiedz Link Zgłoś
paulajal Re: Czy kochacie się podczas ciąży? 19.07.04, 21:26 U nas zakaz, no i stosujemy się twardo, choć nie jest mi lekko. Najpierw był zakaz z powodu plamień i porzedniej ciąży obumarłej, potem w 2-gim trymestrze po stosunku dostałam skurczy, więc znów zakaz się pojawił i teraz 3-ci trymestr zalecenie, by zaniechac stosunków, bo biore fenoterol+isoptin na twardnienie brzucha. Ale jeśli ciąża przebiaga prawidłowo, to nie ma przeciwskazań i nie ma po co się powstrzymywać , jeśli lekarz tego nie nakazał! Moja gin zwraca tylko uwagę na ryzyko infekcji, polecała zrobić posiew bakteryjny nasienia, jeśli wyjdzie nieprawidłowy, to przeleczyć partnera i stosowac prezerwatywy. Wiem też, że zakaz dotyczy zwłaszcza przezywania orgazmu, który moze doprowadzić do skurczy. Także teraz to już do końca sobie darujemy. Odpowiedz Link Zgłoś
klubofaza Re: Czy kochacie się podczas ciąży? 21.07.04, 12:38 ja tak, jestem w 9 tygoniu i jest coraz lepiej, ale szczerze mówiąc przyszły tatus jest troche delikatniejszy (cholerka...)bo mu wyobraźnia działa i tyle mi powiedział, a ja mu że to nie ma znaczenia, ale cóż. ale kochamy sie i jest nadal ok. pozdrawiam, agnieszka Odpowiedz Link Zgłoś
joahna Re: Czy kochacie się podczas ciąży? 21.07.04, 14:01 A czy żadna z was nie pomyślała, że to tak jakoś trochę głupio... nie tyle myslę o tym, że nie wypada, ale o tym, że tam jest mały człowiek,żyje, rusza się... Ja nie mam jakoś przekonania do seksu w ciąży... Odpowiedz Link Zgłoś
le_lutki Re: Czy kochacie się podczas ciąży? 21.07.04, 15:04 Slyszalam juz o przypadkach osob, ktore czuly sie tym skrepowane, bo "robily to przy dziecku". Nie wiem, czy o to Ci chodzi. Ale dla mnie to chyba idzie w parze z niechecia do seksu w ciazy zwiazana ze zmianami hormonalnymi. Bo tak naprawde, kiedy libido siega nieznanych dotad szczytow w ciazy, to nie myslisz wcale o tych aspektach, jesli tylko nie masz przeciwwskazan Odpowiedz Link Zgłoś
madic Re: Czy kochacie się podczas ciąży? 21.07.04, 15:00 A ja ze smutkiem dodaję, że straciłam wszelką ochotę na seks (nie mam przeciwwskazań).... Czy ktoś też tak ma? Jestem w 11tc i mam wielką nadzieję, że to się zmieni. Pozdrawiam serdecznie. Odpowiedz Link Zgłoś
le_lutki Re: Czy kochacie się podczas ciąży? 21.07.04, 15:02 Na poczatku zazwyczaj tak bywa (mnie sie chcialo glownie spac), ale potem nadrabia sie to nieraz z nawiazka, naprawde Odpowiedz Link Zgłoś
marzek2 Re: Czy kochacie się podczas ciąży? 21.07.04, 15:19 Dziewczyny, Wklejam Wam post z forum "Trudna ciąża", który jest cytatem z książki "W oczekiwaniu na dziecko". Myślę, że rozwieje parę wątpliwości: "Stosunek oralnogenitalny- jest bezpieczny w ciąży tak długo- dopóki partner będzie uważal, by nie wprowadzic powietrza do pochwy. stosunek oralny ( fellacja) jest zawsze bezpieczny, bo nie naraża narządów płciowych kobiety- a daje pelną satysfakcję(...)Skurcz po orgaźmie- skurcz podczas orgazmu i po nim oraz towarzyszący mu czasami ból w krzyżu jest charakterystyczny i mało szkodliwy w normalnej i obarczonej niskim ryzykiem ciaży. Jego powody są fizykalne- obciazenie naczyń miednicy podczas ciazy i ociązenie narządów płciowych podczas pobudzania i orgazmu, oraz psychiczne: strach zranienia dziecka podczas stosunku. Skurcz nie jest oznaką szkodliwego dzialania seksu. wielu naukowców zgadza sie, ze seksualne rozluźnienie i orgazm w ciaży malego ryzyka jest bezpieczny i nie jest przyczyną poronień (...)" Z dyskusji tam wynika, że jeśli nic się nie dzieje, po prostu można i już ) Jeżeli było krwawienie, ustało, to można, ale bez penetracji (czyli albo petting albo oralnie), wtedy można mieć orgazm; jeśli były wcześniej pojawiające się skurcze, to można się przytulać itp ale bez orgazmu, który powoduje niewielki skurcz, który mógłby być groźny. Serdecznie zapraszam na stronę dla chrześcijanek www.bozakobieta.dlaJezusa.pl Odpowiedz Link Zgłoś
kmianka Re: Czy kochacie się podczas ciąży? 21.07.04, 16:14 Mi nie bylo wolno, a teraz na sama mysl sie telepie . Brrrr Odpowiedz Link Zgłoś
olagruca Re: Czy kochacie się podczas ciąży? 21.07.04, 17:11 ja jakos zupelnie nie mam ochoty...sama nie wiem dlaczego, juz 23tydz, a kiepsko bylo od poczatku. nawet jesli sie kochamy, mam klopoty z orgazmem, a pomyslec ze wczesniej mialam kilka i potrzebowalam na to zaledwie paru min. boje sie ze tak mi zostanie rowniez po ciazy, dlatego nie chce rodzic silami natury...dla mnie ta sfera zycia byla kiedys b. wazna, i cieszylam sie z szybko osiaganej satysfakcji... Odpowiedz Link Zgłoś
toja11 Re: Czy kochacie się podczas ciąży? 23.07.04, 11:00 Ja mam ochotę na seks jestem w 26 tyg.Ostatnio oglądałam jakiś program(chyba na Discawery)o ciąży i tam mówili,że sperma bardzo dobrze robi na szyjkę macicy (tzn.zmiękcza szyjkę)przed porodem i może być mniej boleśnie.Jak będę w stanie to może spróbuję,chyba że bóle złapią i popędzę do szpitala nie myśląc o głupotach. Pozdrawiam wszystkie przyszłe i już będace mamusie Odpowiedz Link Zgłoś
kati1977 Re: Czy kochacie się podczas ciąży? 24.07.04, 11:44 a jakie pozycje preferujecie w ciąży,jestem w 24 tygodniu i właściwie mam coraz mniejszą ochotę na seks, głównie dlatego że boję się o dziecko, mam duże wyrzuty sumienia chociaż ciąża przebiega prawidłowo, bardzo lubie seks, ciężko mi będzie przetrwać te kilka miesięcy, może mi coś poradzicie, pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
marzek2 Re: Czy kochacie się podczas ciąży? 24.07.04, 12:35 Gdzieś w necie trafiłam kiedyś na zestaw pozycji dobrych właśnie na ciążę. Nie masz się co bać o dziecko, jeśli wszytko jest ok, czytałam gdzieś na forum w jednym poście, że orgazm dotlenia malucha, że kiedy mamie jest przyjemnie, to i jemu jest przyjemnie, naprawdę! Co do pozycji, myślę, że najlepsze są takie, które nie obciążają brzucha i nie każą Ci się też zbytnio gimnastykować, może na jeźdźca (kobieta na górze) albo "łyżeczka"? Jeśli Ci będzie zależało, mogę poszukać, gdzie był opis tych ciążowych pozycji. Odpowiedz Link Zgłoś
saba779 Re: Czy kochacie się podczas ciąży? 26.07.04, 17:09 Hej dziewczyny!!!. Jestem w 37t.c kochałam się do tej pory troszkę nieregularnie z obawy przed skurczami ale dzisiaj sobie pofolguję bo mnie hormony wykończą.Dzwoniłam w tej sprawie do mojego lekarza aby się upewnić czy wolno mi uprzwiać sex i uśmiechnął się miło do słuczawki odpowiadająć stanowczo że "oczywiśćie nie ma rzadnych przeciwskazań ".Mój ukochany jest już w drodze do domu i cały czas esemesujemy sobie i opowiadamy jak będziemy figlować!!!!. Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamusie!!! Odpowiedz Link Zgłoś
monia23 Re: Czy kochacie się podczas ciąży? 26.07.04, 19:09 Hym to różnie z tym seksikiem bywa. Mi początkowo sie nie chciało, sennośc zmęczenie i takie tam. Potem troche mi przeszło ale i tak było uczucie typu "obejdzie się" ale jak juz mnie mój Mężusio podrajcował to potem sobie myślałam że ale głupia czasem jestem przeciez to takie fajowe to niby czemu mam się bez tego obchodzić???!!! I potem było juz lepiej. Chociaz prawdę powiedziawszy Mężunio tez jakoś tak ma do tego inne podejście... Ale teraz to jest buu... bo musimy się ograniczyc dla dobra Dzidzi. Komplikacje i muszę mocno uważac. Ale jesli nie ma problemów z donoszeniem Maluszka to hlaj dusza piekła nie ma!! W końcu to cudownie poprawia samopoczucie a w czasie ciaży różnie z nim bywa... Pozdrawiam ! Monia i Maleństwo ;o) Odpowiedz Link Zgłoś
kolmi Re: Czy kochacie się podczas ciąży? 26.07.04, 22:47 Buuuu!! a ja nie mogę - lekarz zabronił aż do końca ciąży (teraz 32 tydzien) bo miałam objawy przedwczesnego porodu ( nawet pieszczoty sa zabronione! a mi sie własnie teraz chce jak nie mogę.... Odpowiedz Link Zgłoś
kati1977 Re: Czy kochacie się podczas ciąży? 27.07.04, 08:15 dziękuję za podpowiedzi, coś trzeba będzie zadziałać, mąż z natury zawsze miał ogromną ochotę na seks a teraz też przystopował i mówi że czuje się nie swojo, jak pomśli że tłucze małego lub małą po głowie i widzi też moje kiepskie nastawienie, jeszcze teraz mamy remont w łazience, więc coraz trudniej o nastrój, w każdym razie dzięki i pozdrawiam, Do: Marzek2 - jeśli trafisz gdzieś na te pozycje to załącz je proszę, myślę że przydadzą się one nie tylko mi ale i innym przyszłym mamą, pa pa Odpowiedz Link Zgłoś
marzek2 Pozycje na czas ciąży 27.07.04, 09:53 Znalazłam - krótki opis pozycji z prostym rysunkiem: mediweb.pl/sex/vad03a.php?poz=pozD Odpowiedz Link Zgłoś
buka4 Re: Pozycje na czas ciąży 28.07.04, 23:29 Wiele róznych opinii....wynika z tego, że wszytsko zależy nie tylko od chęci, ale i od zdrowia, ogólnej kondycji organizmu... Czy jednak nie przeszkadza Wam duży brzuch pod koniec ciąży, czy nie czujecie się dziwnie nago z wielkim brzuszyskiem ? Odpowiedz Link Zgłoś
aluc Re: Pozycje na czas ciąży 28.07.04, 23:37 wielkie brzuszysko co prawda będę miała dopiero za czas jakiś ale z poprzedniej ciąży - nie, zdecydowanie czułam się normalnie, naturalnie i niedziwnie, a przy tym całkiem seksownie Odpowiedz Link Zgłoś
adzia_a Re: Pozycje na czas ciąży 29.07.04, 09:11 aluc napisała: > wielkie brzuszysko co prawda będę miała dopiero za czas jakiś ale z > poprzedniej ciąży - nie, zdecydowanie czułam się normalnie, naturalnie i > niedziwnie, a przy tym całkiem seksownie Heh, ja w pierwszej też, ale w drugiej już nie i zupełnie nie wiem, dlaczego. Druga ciąża była pod tym względem stanowczo nieciekawa i cieszę się, ze mam ją już za sobą )) Odpowiedz Link Zgłoś