ania11134 19.08.04, 21:19 Jestem ciekawa ile miesięcy a może lat staraliście się regularnie o dziecko. Czy staraliście się z testami owulacyjnymi czy bez. Proszę piszcie, sama teraz staram się o drugie bobo i już drugi miesiąć czekam. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
ania800 Re: Po jakim czasie starań zaciążyłyście? 19.08.04, 21:22 Ja sie staralam 7 miesiecy i w koncu sie udalo.Pozdrawiam i zycze powodzenia Odpowiedz Link Zgłoś
sugar_mama_danielcia Re: Po jakim czasie starań zaciążyłyście? 19.08.04, 21:37 Prawie rok. Uzywalam testow, mierzylam temperature, robilam cyrki z poduszkami pod tylkiem zaraz 'po'...jak machnelam reka to tak jaby samo sie zaciazylo Sugar Odpowiedz Link Zgłoś
nataliia Re: Po jakim czasie starań zaciążyłyście? 25.08.04, 17:37 my staralismy sie ponad 1,5 roku od czasu kiedy poronilam pierwsze dziecko ale teraz maluszek rosnie zdrowo i wszytsko z nim w porzadku pozdrawiam papa Odpowiedz Link Zgłoś
indiaaa Re: Po jakim czasie starań zaciążyłyście? 19.08.04, 21:35 udało się za pierwszym razem i to bez szczególnych starań, pełny luz, żadnych pomiarów badań itd. Odpowiedz Link Zgłoś
mimik5 Re: Po jakim czasie starań zaciążyłyście? 20.08.04, 00:49 CALE, DŁUGIE 9 MIESIECY I UDALO SIE , BEZ TESTOW I ZADNYCH INNYCH SPOSOBOW, POZDRAWIAM I ZYCZE CIERPLIWOSCI preg.fertilityfriend.com/pregticker/4b023/images/obrazek.gif Odpowiedz Link Zgłoś
sandraw Re: Po jakim czasie starań zaciążyłyście? 20.08.04, 07:02 w 3 cyklu takim świadomym, tzn z obserwacją i stwierdzeniem owulacji. Wcześniej pół roku bez zabezpieczenia. A pierwsza córcia po pół roku "nieuważania" hihihi Odpowiedz Link Zgłoś
agga1976 Re: Po jakim czasie starań zaciążyłyście? 20.08.04, 08:00 U nas udalo sie po prawie 2 latach ..., powodem byla niedroznosc jajowodow, spowodowana najprawdopodobniej zakazeniem chlamydiami. pozdrawiam Agga + 33tyg Malenstwo Odpowiedz Link Zgłoś
margin1 Re: Po jakim czasie starań zaciążyłyście? 20.08.04, 08:26 nie planowałam wcale ciąży, 13 lat współżycia, regularne cykle, z roku na rok czułam większe bezpieczeństwo, aż tu nagle jedno jedyne współżycie 1 czerwca i od razu ciążą!!!!Szok, płacz, zdziwienie dlaczego tak szybko! Moja koleżanka próbowała cały rok, a mi wystarczył ten jeden raz. Śmiałam się z dziewczyn, które mówiły "wpadłam", ja zawsze sądziłam, że nie można wpaść! A jednak można! To druga moja ciąża, jeszcze nie mogę w to uwierzyć, płakałam całe trzy miesiące, spoglądam na mój brzuszek i pomimo tego, że lokator w nim jest, ja sądze że tak nie jest, że to jakaś pomyłka! Za szybko to się stało, za szybko!!! Odpowiedz Link Zgłoś
jowa20 Re: Po jakim czasie starań zaciążyłyście? 20.08.04, 10:07 pierwszt cykl staran i odrazu sie udalo,wiem ze nie kazdy ma takie szczescie!!!!!!!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
niunia071 Re: do aggi1976 20.08.04, 13:54 Hej, miałam podobny problem do Twojego (niedrożność, prawdopodobnie wodniak). Czy jak juz zaszłaś w ciążę to wodniak się wchłonął, czy masz go cały czas? Mi też w końcu udało się zajść w ciążę : ), ale wodniak został i trochę mnie to martwi... : ( Odpowiedz Link Zgłoś
agga1976 Re: do aggi1976 20.08.04, 14:04 Witaj, u mnie nie bylo wodniaka, po prostu niedroznosc obu jajowodow, ktora udalo sie usunac juz dzieki HSG pozdrawiam Agga + 33tyg Malenstwo Odpowiedz Link Zgłoś
ania11134 Dzięki 20.08.04, 14:23 Dziękuję wszystkim za wpisy, teraz już wiem, że trzeba więcej cierpliwości Odpowiedz Link Zgłoś
niunia071 Re: do aggi1976 20.08.04, 15:48 A... to coś innego, ale lekarz też coś mówił o chlamydii. Ja mam niedrożność tylko jednego jajowodu, więc obyło się bez zabiegu : ) Drugi jajniczek zrobił swoje : ) Odpowiedz Link Zgłoś
merry1 Re: Po jakim czasie starań zaciążyłyście? 20.08.04, 09:04 Z mężem postanowiliśmy się starać o dzidzię około listopada. Z opowiadań koleżanek nastawiałam się na fakt że nie będzie tak łatwo i szybko.Pod koniec roku zrobiłam test ciążowy na którym wyrażnie było widać 2 krechy.Obecnie jestem w 35 tc. Jeśli masz uregulowany okres, to myślę, że nie będzie problemów z zajściem w ciąże. Odpowiedz Link Zgłoś
2.aga.paw Re: Po jakim czasie starań zaciążyłyście? 20.08.04, 09:32 Po rocznym leczeniu zespołu PCO udało się w II cyklu. Bez żadnych testów, bez niczego. Wystarczył tygodniowy urlop i ... prosze jest fasolka 7 tydzień. Oby wszystko się dobrze skończyło. Pozdrawiam starające się i przyszłe mamusie. Aga Odpowiedz Link Zgłoś
isia_50 Re: Po jakim czasie starań zaciążyłyście? 20.08.04, 09:43 Córa poczęta w drugim cyklu starań, kolejna dzidzia - właśnie pracujemy, więc miesiąc pierwszy, za 16-17 dni pewnie będą wyniki. Bez testów owulacyjnych, cykle mam raczej regularne, więc zgodnie z wyliczanką dni płodnych. Odpowiedz Link Zgłoś
ellaella Re: Po jakim czasie starań zaciążyłyście? 20.08.04, 09:48 Ja zaszłam w pierwszym cyklu świadomych starań. Ale podeszłam do tego od razu "naukowo", ponieważ chciałam mieć chłopca. Czyli zakupiłam test owulacyjny i według tego testu zachodziłam. Cóż, i zaszłam. Niech żyją zdobycze nauki! Ale wiem, ze to bardzo różnie bywa i taki przypadkek, jak mój nie jest przesadnie częsty. Część moich koleżanek czekała kilka miesięcy. Jest to zupełnie naturalne. Ella Odpowiedz Link Zgłoś
isma Re: Po jakim czasie starań zaciążyłyście? 20.08.04, 09:51 5 minut )). Znaczy, wczesniej, z roznych wzgledow, wiedzielismy, ze mozemy miec trudnosci, nie z zajsciem w ciaze, tylko z urodzeniem dziecka, wiec sprawa nie byla przedmiotem naszych zabiegow. Az ktoregos ranka - wiedzac, ze ryzykujemy, stwierdzilismy, ze warto to ryzyko podjac. No i ryzyko sie oplacilo, co widac na zalaczonych obrazkach )). Odpowiedz Link Zgłoś
przyszla_mama3 Re: Po jakim czasie starań zaciążyłyście? 20.08.04, 09:56 ja sie staram juz drugi cykl i chyba znowu nic z tego...ale mam nadzieje ze w koncu sie uda... nadzieja jest bardzo waznym elementem starano Bobo... buziaczki & pozytywne fluidy Odpowiedz Link Zgłoś
black_currant Re: Po jakim czasie starań zaciążyłyście? 20.08.04, 10:00 U nas pierwsze dziecię było wpadkowe i to przy tabletkach... Więc nie staraliśmy się wcale, a raczej wprost przeciwnie A kolejne w pierwszym cyklu - właściwie myślałam, że brak okresu, to kwestia zmian klimatycznych (pojechaliśmy w góry na narty). A tu teścik i kolejne bobo ))) Ania Odpowiedz Link Zgłoś
edytafg1 Re: Po jakim czasie starań zaciążyłyście? 20.08.04, 10:04 Hej, ja za pierwszym, swiadomym razem.Kilka mies wczesniej obserwowalam sie, badalam sluz etc, potem objawy plodnosci szlag trafil bo mialam zapalenie zatok i 39st goraczki- mimo tego probowalismy troche na oslep (bez oznak plodnosci) i udal osie od arzu... Sama nie wiem jak t osie mogl ostac -twarda szyjka, zero sluzu,,,,,ale ciesze sie bardzo Edyta+ cos w 12tc Odpowiedz Link Zgłoś
anax2 Re: Po jakim czasie starań zaciążyłyście? 20.08.04, 10:39 Ja przy pierwszym cyklu się nie starałam samo się padło )) Po czterech latach uważania bez zabezpieczeń przyszedł czas na zaplanowane dziecię.I teraz rozpoczol się 4 cykl starań. dodam że cykle mam rózne i może latego nam nie wychodzi. Możecie mi powiedzieć ile kosztuję testy owulacyjne i ile ich jest w komplecie? Może taki sposób mi pomoże. Odpowiedz Link Zgłoś
anax2 Re: Po jakim czasie starań zaciążyłyście? 20.08.04, 10:41 anax2 napisała: > Ja przy pierwszym cyklu się nie starałam samo się padło )) > Po czterech latach uważania bez zabezpieczeń przyszedł czas na zaplanowane > dziecię.I teraz rozpoczol się 4 cykl starań. > dodam że cykle mam rózne i może latego nam nie wychodzi. > Możecie mi powiedzieć ile kosztuję testy owulacyjne i ile ich jest w komplecie? > Może taki sposób mi pomoże. coś to pierwsze zdanie mi nie wyszło.Miało być tak Przy pierwszym dziecku się nie staralam samo się zrobiło )) Odpowiedz Link Zgłoś
fluffybuns Re: Po jakim czasie starań zaciążyłyście? 20.08.04, 11:53 Widzialam reklame LH TEST.W pudelku sa trzy testy.Kosztuje ok.53zl. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
ellaella Re: Po jakim czasie starań zaciążyłyście? 20.08.04, 12:54 MOje testy kosztowały 80-90 PLN - nie pamiętam dokładnie. Weszłam do apteki i spytałam o testy. Mieli tylko jeden rodzaj i te kupiłam. W środku jest 5 szt. Generalnie powinno się zacząć sprawdzać (technika, jak przy teście ciążowym) parę dni przez owulacją, żeby na (powiedzmy) 3 teście zobaczyć, że to już. Już oznacza, że masz sie zabrać do rzeczy po 24 godz. Ale ja jak kupiłam, to było już trochę późno i się okazało, ze na pierwszym teście mi wyszło to "już". Sprawdziłam jeszcze dnia następnego. W ten sposób zostały mi 3 testy - które podaruje koleżance na pienieńskie Ella Odpowiedz Link Zgłoś
ania11134 DO anax2 20.08.04, 13:09 Testy owulacyjne można kupić w aptece, czasami pod zamówienie, ale mogą być drogie. Zajrzyj na stronę www.hfsaga.com.pl są tam testy owulacyjne Clear Plan oraz testy ciążowe, można zamówić z tej strony, cena 1 opakowania, w którym jest 5 sztuk testów to 75zł na testy czeka się dwa dni. Sama ostatnio zamawiałam. Mogę również podać maila do ewy.analityk, która sprzedaje testy owulacyjne i ciążowe. Cena testów od Ewy to 32 zł - za tą cenę jest 5 testów owulacyjnych i jeden ciążowy gratis. Oto mail do Ewy: ewa.analityk1@gazeta.pl , napisz do niej a na pewno ci odpisze. Na testy od Ewy czekałam dwa dni. Odpowiedz Link Zgłoś
elisia1 Re: Po jakim czasie starań zaciążyłyście? 20.08.04, 10:43 przed nami teraz 9 cykl starań...ale teraz juz z testami owulacyjnymi, wiesiołkiem i innymi cudami, moze wreszcie sie uda, a jesli nie to zaczniemy szukac przyczyn. Pozdrawiam i zycze II kreseczek) Odpowiedz Link Zgłoś
zonka9 Re: Po jakim czasie starań zaciążyłyście? 20.08.04, 12:23 Aniu, my staralismy sie prawie 13 m-cy po dwoch porazkach...leczeniu szpitalnym, monitoringu, testach, udalo sie, teraz to 6 tydzien i trzymamy z mezem kciuki, zeby wszystko w koncu sie udalo.Powodzenia, papapa! Odpowiedz Link Zgłoś
sula_i_komary Re: Po jakim czasie starań zaciążyłyście? 20.08.04, 12:41 My w pierwszym "staranym" cyklu...myśląc przy tym : DŁUGA DROGA PRZED NAMI .Myśleliśmy, że zajmie nam to kilka ładnych miesięcy.Nie używaliśmy testów.Kochaliśmy się wtedy, kiedy chcieliśmy .No i będą bliźniaki.Pozdrawiamy Odpowiedz Link Zgłoś
roxi_hart Re: Po jakim czasie starań zaciążyłyście? 20.08.04, 13:21 W grudniu pozwolilismy sobie na szalenstwo bez zabezpieczenia - na poczatku roku okazalo sie ze jestem w ciazy - niestety radosc nie trwala dlugo bo nastapilo samoistne poronienie. Pozniej udalo sie w marcu - teraz jest 23 tc. Tak sobie czasem mysle ze jakby sie pierwszy raz udalo to teraz bylaby juz koncowka........ Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
ekaczmarczyk Re: Po jakim czasie starań zaciążyłyście? 20.08.04, 13:26 Hej! Ja starałam się długoo dzidziusia,miałam niereglarne miesiączki,lekarze sami nie wiedzieli co mi jest aż w końcu zrobiłam badanie i wyszło mi że mam zespół PCOS. Zrobiono mi laparoskopie, przeczyszczono jajowody. To było 30 stycznia 2004r. Na początku kwietnia czyli ponad 2 miesiące po zabiegu zaszłam w ciążę. Pozdrawiam . Ewa. Odpowiedz Link Zgłoś
ankaanka Re: Po jakim czasie starań zaciążyłyście? 20.08.04, 13:56 hm... u nas to bylo za pierwszym razem ) pozdrawiam ania i 36 tg zuzi Odpowiedz Link Zgłoś
moll77 Re: Po jakim czasie starań zaciążyłyście? 20.08.04, 14:45 my mielismy zaczac starac sie po slubie, a poki co stosowalismy prezerwatywe - skutek taki, ze na miesiac przed slubem jestem juz w 8tc ))))))) Odpowiedz Link Zgłoś
szpiczak Re: Po jakim czasie starań zaciążyłyście? 20.08.04, 14:59 Za pierwszym razem.Nawet nie wiedzialam czy mam dni plodne czy nie. )) Odpowiedz Link Zgłoś
aqua_77 Re: Po jakim czasie starań zaciążyłyście? 20.08.04, 15:36 W noc poslubna, za pierwszym razem, tyle, ze po slubie cywilnym a zamierzalismy zaczac sie starac dopiero po koscielnym, planowanym na pol roku pozniej... No i musielismy sie sprezac )) Odpowiedz Link Zgłoś
anax2 Re: Po jakim czasie starań zaciążyłyście? 20.08.04, 16:17 aniu 11134 bardzo dziekuję za odpowiedz.Narazie jednak wstrzymam się z tymi testami.W końcu to dopiero 4 miesiac starań.Jestwem młoda to jak poczekam jeszcze z rok to też bedzie.Na dzień disiejszy postanowiłam się tak bardzo tą ciążą nie przejmować może w tedy się uda Odpowiedz Link Zgłoś
anasus Re: Po jakim czasie starań zaciążyłyście? 20.08.04, 16:23 Po dwóch latach małżeństwa, poszliśmy po raz pierwszy z mężem "na całość" no i udało się. Właśnie kończy się 5 tydzień. Odpowiedz Link Zgłoś
megala Re: Po jakim czasie starań zaciążyłyście? 20.08.04, 16:43 Dwie ciaze i kazda w pierwszym miesiacu staran. Pierwsza w wieku 28 a druga w wieku 30 lat Odpowiedz Link Zgłoś
blaneczka007 Re: Po jakim czasie starań zaciążyłyście? 20.08.04, 20:38 Ja czekałam łącznie 4 lata, po pierwszym synklu. Kiedy pierwsze dziecko skończyło 3,5 roku zaszłam w ciażę od razu, ale po kilku tyg poroniłam, pół roku później ponownie zaszłam bez żadnych problemów, ale niestety znów poroniłam.Póź niej już nie mogłam zajść przez 1,5 roku. Zrobiłam potrzebne badania, zaczęłam łykać Maternę i folik i rozłuźniłam się a potem... zaszłam. Dzisiaj mój synek ma już 11 miesięcy. Pozdrawiam. Blanka. Odpowiedz Link Zgłoś
ala58 Re: Po jakim czasie starań zaciążyłyście? 20.08.04, 21:15 U nas to był jeden,jedyny złoty strzał.Bez żadnych obserwacji,mierzenia temp i testów owulacyjnych. Odpowiedz Link Zgłoś
kropisia Re: Po jakim czasie starań zaciążyłyście? 21.08.04, 09:29 Mielismy zaczac starania w styczniu 2004, a tymczasem w grudniu zaszlam w ciaze i to w 22 dniu cyklu. Czyli za zerowym razem. Niezle, co. Obecnie jestem na wylocie- 40 tydzien ciazy. Nie moge sie doczekac by zobaczyc naszego dzidziusia. Odpowiedz Link Zgłoś
lukka Re: Po jakim czasie starań zaciążyłyście? 21.08.04, 09:45 11 m-cy, robiłam wcześniej przez 3 m-ce testy owu, ale udało się dopiero w tym cyklu, kiedy poszłam do lekarza i miałam monitoring owu. Nie wiem, czy to była kwestia przypadku, czy faktycznie dzięki USG udało się nam "wstrzelić" dokładnie w ten moment lukka Odpowiedz Link Zgłoś
irazone Re: Po jakim czasie starań zaciążyłyście? 21.08.04, 10:32 mąż wrócił z morza w grudniu 2dni po owulacji,więc się nie udało.w styczniu- następny cykl-już się nie skończyło @.ekspresowo wyszło,chociaż ginekolog mnie straszył,że jestem bezpłodna Odpowiedz Link Zgłoś
ania.silenter_exunruzanka Re: Po jakim czasie starań zaciążyłyście? 25.08.04, 17:39 w 4 cyklu starań. pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
gupik Re: Po jakim czasie starań zaciążyłyście? 25.08.04, 18:34 5 miesięcy - zaczęliśmy w marcu, ale wiadomo jak to jest z tym weekendowym seksem trudno trafić, a w tygodniu jesteśmy zestresowani i zapracowani. Aż wreszcie nadszedł ten lipcowy weekend, który sie zbiegł z owu. ))) Dzidziuś się począł 23 albo 25 lipca ) A już zaczęłam zbierać info, jakie badania trzeba zrobić w celu zdiagnozowania niepłodności Odpowiedz Link Zgłoś