Dodaj do ulubionych

PEPOWINA!!!!!!!!!!!!!!!!!

12.12.04, 18:12
Dziewczyny czy lekarz na USG moze zobaczyc czy dziecko jest owiniete
pepowina???????????????Czy dopiero przy porodzie moze rozpoznac??????
Obserwuj wątek
    • inez76 Re: PEPOWINA!!!!!!!!!!!!!!!!! 12.12.04, 18:41
      Mój lekarz twierdzi (ale on jest typowo specjalistą od USG), że widać.
    • livja Re: PEPOWINA!!!!!!!!!!!!!!!!! 12.12.04, 18:48
      Jak ostatnio byłam na USG poprosiłam lekarza żeby sprawdził czy dziecko nie
      jest przypadkiem owinięte pępowiną i powiedział, że "nie ma pępowiny na szyji".
    • opieniek1 Re: PEPOWINA!!!!!!!!!!!!!!!!! 13.12.04, 09:03
      lekarz może stwierdzić, czy dziecko ma pępowinę przy szyi, ale nie powie ci,
      czy jest nią owinięte, czy ta pępowina sobie po prostu leży. Moje dziecko ma 2
      pętle przy szyi a ja cały czas drżę, jak się słabiej rusza.
      • mviks Re: PEPOWINA!!!!!!!!!!!!!!!!! 13.12.04, 09:16
        U mnie tez lekarz stwierdzil ze nie ma pepowiny wokol szyi ale nie moze w 100%
        powiedziec ze gdzies indziej sie nie owinela. Powiedzial mi rowniez ze 25%
        dzieci rodzi sie owiniete pepowina, dlatego w czasie porodu monitoruje sie
        prace serduszka dziecka i wszystko idzie dobrze.
    • joisana Re: PEPOWINA!!!!!!!!!!!!!!!!! 13.12.04, 11:46
      Cześć, moja córcia była owinięta pępowiną 3,5 raza(2xprzez klatkę piersiową,
      1,5xszyjkę)ponieważ i tak miałam planowaną cesarkę (miednicowe poł.)lekarz nie
      powiedział mi o tym, moje nerwy niczego by nie zmieniły sad. Na zwykłym usg
      dobry spec. powinien to zauważyć, ale bezkonkurencyjne w tej kwestii jest usg
      doplerowskie,dzięki któremu można równocześnie stwierdzić czy mimo tego
      oplątania do dziecka dociera prawidłowo krew.
    • frawik Re: PEPOWINA!!!!!!!!!!!!!!!!! 13.12.04, 11:46
      podobno zależy to też od aparatu, którym wykonuje się USG. Miałam robione
      badanie USG w 36 tyg, ciąży a lekarz nie zauważył, bądź nie chciał zauważyć, że
      synek ma 3krotnie owiniętą wokół szyi pępowinę. Całe szczęście wszystko
      skończyło się dobrze, ale do tej pory drżę jak tylko pomyślę, że tylko szybka
      decyzja lekarza o cc sprawiła, że synuś jest zdrowy i że w ogóle jest.
      pozdrawiam
      Daga
    • anulina na usg widać 13.12.04, 12:50
      ja tez mam pępowinowe schizy sad
      • sylwialew Re: na usg widać 13.12.04, 19:18
        Ja tez okropnie sie tego boje jak pojde na USG w piatek to powiem mojej pani
        doktor czy moze to sprawdzic bo inaczej to chyba zwarjuje.Pozdrawiam
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka