sylwialew 12.12.04, 18:12 Dziewczyny czy lekarz na USG moze zobaczyc czy dziecko jest owiniete pepowina???????????????Czy dopiero przy porodzie moze rozpoznac?????? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
inez76 Re: PEPOWINA!!!!!!!!!!!!!!!!! 12.12.04, 18:41 Mój lekarz twierdzi (ale on jest typowo specjalistą od USG), że widać. Odpowiedz Link Zgłoś
livja Re: PEPOWINA!!!!!!!!!!!!!!!!! 12.12.04, 18:48 Jak ostatnio byłam na USG poprosiłam lekarza żeby sprawdził czy dziecko nie jest przypadkiem owinięte pępowiną i powiedział, że "nie ma pępowiny na szyji". Odpowiedz Link Zgłoś
opieniek1 Re: PEPOWINA!!!!!!!!!!!!!!!!! 13.12.04, 09:03 lekarz może stwierdzić, czy dziecko ma pępowinę przy szyi, ale nie powie ci, czy jest nią owinięte, czy ta pępowina sobie po prostu leży. Moje dziecko ma 2 pętle przy szyi a ja cały czas drżę, jak się słabiej rusza. Odpowiedz Link Zgłoś
mviks Re: PEPOWINA!!!!!!!!!!!!!!!!! 13.12.04, 09:16 U mnie tez lekarz stwierdzil ze nie ma pepowiny wokol szyi ale nie moze w 100% powiedziec ze gdzies indziej sie nie owinela. Powiedzial mi rowniez ze 25% dzieci rodzi sie owiniete pepowina, dlatego w czasie porodu monitoruje sie prace serduszka dziecka i wszystko idzie dobrze. Odpowiedz Link Zgłoś
joisana Re: PEPOWINA!!!!!!!!!!!!!!!!! 13.12.04, 11:46 Cześć, moja córcia była owinięta pępowiną 3,5 raza(2xprzez klatkę piersiową, 1,5xszyjkę)ponieważ i tak miałam planowaną cesarkę (miednicowe poł.)lekarz nie powiedział mi o tym, moje nerwy niczego by nie zmieniły . Na zwykłym usg dobry spec. powinien to zauważyć, ale bezkonkurencyjne w tej kwestii jest usg doplerowskie,dzięki któremu można równocześnie stwierdzić czy mimo tego oplątania do dziecka dociera prawidłowo krew. Odpowiedz Link Zgłoś
frawik Re: PEPOWINA!!!!!!!!!!!!!!!!! 13.12.04, 11:46 podobno zależy to też od aparatu, którym wykonuje się USG. Miałam robione badanie USG w 36 tyg, ciąży a lekarz nie zauważył, bądź nie chciał zauważyć, że synek ma 3krotnie owiniętą wokół szyi pępowinę. Całe szczęście wszystko skończyło się dobrze, ale do tej pory drżę jak tylko pomyślę, że tylko szybka decyzja lekarza o cc sprawiła, że synuś jest zdrowy i że w ogóle jest. pozdrawiam Daga Odpowiedz Link Zgłoś
sylwialew Re: na usg widać 13.12.04, 19:18 Ja tez okropnie sie tego boje jak pojde na USG w piatek to powiem mojej pani doktor czy moze to sprawdzic bo inaczej to chyba zwarjuje.Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś