ekaczmarczyk Re: KTG... 08.06.06, 14:41 za szybko mi sie kliknęło. Mam pytanie, w którym tygodniu lekarz usłyszy bicie serca przez badanie ktg, kiedy moge go poprosić o to na wizycie? Ewa Odpowiedz Link Zgłoś
phantomka Re: KTG... 08.06.06, 14:47 ktg to na samym koncu ciazy, a wczesniej przez jakis inny przyrzad, ale nazwy nie pamietam - tym najwczesniej mialam po 20 tc. chociaz polozna twierdzila, ze na pewno nic nie wylapie, to jednak wylapala. Odpowiedz Link Zgłoś
bastet7 Re: KTG... 08.06.06, 14:50 U mnie było słychać w 15 chyba w dopplerze (ale nie dam głowy jeśli chodzi o nazwę: taka słuchawka przykładana do brzucha;_)) ). Później - tak w 30-tym tc. to chyba można i przez stetoskop Odpowiedz Link Zgłoś
gonia28b Re: KTG... 09.06.06, 00:09 Ewo, serduszko maleństwa można usłyszeć już w 7-8 tc. Ja na pierwszym USG byłam w 8 tc. i słyszałam, a moje maleństwo mierzyło wtedy... 1,5 cm )) Urządzenie do słuchania bicia serca dzidziusia to doppler - specjalna słuchawka którą lekarz przykłada do brzucha, lub też za pomocą dobrego, nowoczesnego USG Odpowiedz Link Zgłoś