Dodaj do ulubionych

witamina K - gdzie można dostać ?

12.10.07, 11:03
Gdzie moge dostac witamine K dla niemowlat w Warszawie ?
Czy ktos moze kupowal w ostatnich dniach ?
Obserwuj wątek
    • maretina Re: witamina K - gdzie można dostać ? 12.10.07, 11:10
      zakladam, ze nie mozesz dostac w aptekach, ale moze popros,to sprowadza z
      hurtowni specjalnie dla Ciebie. kilka razy tak zdobywalam leki w swoim miescie.
      • 24lena Re: witamina K 12.10.07, 12:06
        ale co,sama chcesz ja dziecku podawac ???
        Ja musialam po porodzie podpisac pisemna zgode na podanie dziecku
        witaminy K.Szczerze powiem,ze niewiem czy jest ona ogolnie dostepna.
        • maretina Re: witamina K 12.10.07, 12:09
          dlaczego zakladasz ciemnote autorki watku? zapewne ma recepte od lekarza....
          • 24lena nikomu nic niezakladam,cos Ci sie pomylilo 12.10.07, 23:21
            pytalam z ciekawosci i opisalam jak to u mnie
            wygladalo.Niewiedzialam ze jest ogolnie dostepna,bo jak wspomnialam
            ja musialam podpisywac zgode na jej podanie.
            Wiec zdziwilam sie ze mozna dostac na nia recepte.
            • 24lena no prosze... 12.10.07, 23:23
              teraz doczytalam ze nawet na nia recepty nie potrzeba smile
    • mfaab Re: witamina K - gdzie można dostać ? 12.10.07, 13:13
      Witamina K nie jest na receptę. Od kilku m-cy wyniki badań wskazują
      na to, że znacznie poprawia krzepliwość krwi u niemowląt - zwłaszcza
      karmionych tylko piersią. Witaminę K można kupić np. w aptece w
      Carrefourze na Bemowie. Adres to Powstańców Śląskich 109.
      • szamalka Re: witamina K - gdzie można dostać ? 12.10.07, 18:38
        Witamina K w płynnej postaci jako preparat VitaKa jest zalecana do
        podawania doustnego od 8mej doby do 3go miesiąca niemowlętom (2 razy
        po 0,5ml/dzień) i niejest na recepte. Jest jeden producent-nie
        polski a ten specyfik niema polskiego odpowiednika więc apteki i
        hurtownie niewyrabiają, przynajmniej tak jest w Warszawie. Pozostaje
        ksiązka tel. w ręku i dzwonienie do aptek i jak już upolujesz to
        zarezerwuj bo mogą wykupić (nieżartuje, ja znalazłam w 20tej aptece
        i to 2 ostatnie).
    • aniutek-75 Re: witamina K - gdzie można dostać ? 12.10.07, 22:41
      Dziewczyny dystrybutorem tej szczepionki jest hurtownia PGF. Była w
      aptece na Jana Pawla tj. przy rondzie ONZ.Niesety w małych ilościach
      bo jest na brakach. Wystarczy w apt. spytać czy współpracują z PGF.
      Mnie nie chcieli sprzedać bez recepty. Wszystko zależy od
      farmaceutki.
      • edzia.79 Re: witamina K - gdzie można dostać ? 13.10.07, 08:56
        ja witaminy K nie popdaje moim zdaniem to wymysl i kolejny koncern nabijajacy sobie kase.to moje drugie dziecko i nie dam wcisnac sobie zadnych "koniecznie"potrzebnych bajerow.
        zreszta zdania sa bardzo podzielone i skrajne od tych ze bez wit.K nie mozna zyc az po te ze nie ingeruje sie w krzepliwosc u niemowlat.
        Pediatra w szpitalu sama nie byla zbyt pewna i przekonywujaca,a w przychodni lekarce wyraznie powiedzialam ze nie daje i nie mam zamiaru.
        • donkaczka Re: witamina K - gdzie można dostać ? 13.10.07, 09:33
          w niemczech standardowo podaje sie niemowletom witamine K do pyszczka w 1 i 2-3
          dobie zycia
          i wbite to jest do ksiazeczki

          wiec moze jednak nie taki wymysl
          • edzia.79 Re:donkaczka 13.10.07, 18:50
            w 1,2 i 3 dobie zycia to sie zgadzam ale nie przez 4 mies.
            taki sam wymysl jak kapanie zdrowego noworodka w oilatum i w innych specyfikach
            • saraanna Re:donkaczka 13.10.07, 21:23
              Zaden wymysl,w Holandii tez sie podaje standardowo.W pierwszej dobie
              zycia dawke uderzeniowa ,a pozniej codziennie przez pare miesiecy.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka