kille-r1983 19.04.09, 12:48 Mam pytanie: Jak często miałyście robione badanie gin - tzw. palpacyjne i wziernikowe??? Mój lekarz robi to bardzo boleśnie i nie wiem czy czeka mnie tak co wizytę??? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
aleksandra1977 Re: badania gin w ciąży 19.04.09, 12:56 na kazdej wizycie, co miesiac. Odpowiedz Link Zgłoś
kasiak37 Re: badania gin w ciąży 19.04.09, 13:16 palpacyjnie na kazdej wizycie,wziernikiem kiedy trzeba bylo pobrac wymazy. Odpowiedz Link Zgłoś
zabaaa1984 Re: badania gin w ciąży 19.04.09, 13:17 Ja również co miesiąc. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
jotka_k Re: badania gin w ciąży 19.04.09, 13:17 do tej pory- 19 tc, dwa razy, moja gin szyjkę woli USG sprawdzać Odpowiedz Link Zgłoś
gosiaczek265 Re: badania gin w ciąży 19.04.09, 14:19 Jestem w 22 tyg ciąży i moja gin badała mnie dwa razy. Co miesiąc pyta tylko czy nic się nie dzieje i mnie nie bada. Bo w sumie i po co... Odpowiedz Link Zgłoś
zoofka Re: badania gin w ciąży 19.04.09, 19:25 jak to po co? sprawdzić stan szyjki, czy jest twarda i zamknięta na przykład... Odpowiedz Link Zgłoś
gosiaczek265 Re: badania gin w ciąży 19.04.09, 23:39 jeżeli nie ma plamienia to nie bardzo rozumiem sens takiego badania. Zresztą mam ciąże zagrożona i tym się tłumaczyła lekarka. Takie badanie moge zrozumieć w przypadku kiedy coś się dzieje lub zbliża się termin porodu. Pierwsze dziecko rodziłam w 1994 roku i wtedy to było normalne, że nie robiło się takiego badania na każdej wizycie. Odpowiedz Link Zgłoś
geos Re: badania gin w ciąży 20.04.09, 17:06 lub zbliża się termin porodu Hmmm.. a mnie właśnie teraz przed porodem przestała lekarka sprawdzać bo już ma prawo się skracać i dochodzić do rozwarcia. Wcześniej badała mnie co miesiąc Odpowiedz Link Zgłoś
carmita80 Re: badania gin w ciąży 19.04.09, 14:26 W pierwszej i drugiej ciazy ani razu. Odpowiedz Link Zgłoś
wakacyjna_iguana Re: badania gin w ciąży 19.04.09, 19:57 Co miesiąc mam padanie palcami, bez wziernika, ale mnie nic to badanie nie boli, mój gin jest naprawdę bardzo delikatny - szukałam takiego własnie lekarza sugerując się opiniami pacjentek i super trafiłam!!!! Kiedys w szpitalu badał mnie taki jeden rzeźnik, dlatego lekarza wybieram rozważnie! Odpowiedz Link Zgłoś
mw144 Re: badania gin w ciąży 19.04.09, 20:51 Pierwszy raz ok 20 tc, potem co wizytę. Odpowiedz Link Zgłoś
mruwa9 Re: badania gin w ciąży 20.04.09, 00:03 nigdy ( mam trojke dzieci). Nawet w trakcie 2 porodow mnie ominelo (planowe cc). Rekord swiata Odpowiedz Link Zgłoś
balsamina-niecierpek Re: badania gin w ciąży 20.04.09, 00:06 Wziernikiem to nie pamiętam kiedy, może gdzieś na początku ciąży. Palpacyjne - do teraz, a rodzę najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu. Nie wydaje mi się, żeby długość szyjki macicy albo wielkość rozwarcia można było ocenić zaglądając pacjentce głęboko w oczy - a pod koniec ciąży te sprawy są bardzo istotne. Mnie np. wczoraj wyszło, że mam już rozwarcie na pół centymetra - to jest rzecz dość ważna i dobrze, że i lekarz i ja o tym wiemy. A jeżeli badanie boli, zmieniłabym lekarza. Jak się facet nie umie delikatnie obchodzić z pacjentką, niech leczy masochistki Odpowiedz Link Zgłoś
aga_mama_zosi Re: badania gin w ciąży 20.04.09, 08:48 W drugiej ciąży ani razu nie byłam badana. Miałam tylko robione USG a pod koniec ciąży USG sprawdzające stan łożyska, przepływy i ilość wód oraz stan szyjki na każdej wizycie (co tydzień w ostatnim miesiącu). Odpowiedz Link Zgłoś
kille-r1983 Re: badania gin w ciąży 20.04.09, 08:52 Z ta zmianą lekarza to nie za bardzo...z tego względu że jest to najlepszy fachowiec w tej dziedzinie w naszym mieście (i w dodatku przyjeżdża z innego miasta). Będę musiała chyba poprosić by robił to delikatniej....bo raczej go nie zmienię-już jednego miałam to wystraszył mnie na I wizycie-niby ciążą pozamaciczną (fakt - badania bezbolesne ale najgorsza opinia w naszym mieście co do fachowości), dlatego też zmieniłam go na tego. Odpowiedz Link Zgłoś
aga.79 Re: badania gin w ciąży 20.04.09, 08:59 ja mam badanie gin. na każdej wizycie zarówno w tej ciąży jak i w poprzedniej u innego lekarza ale nie przy użyciu wziernika Mnie osobiście dziwi że lekarze całą ciążę nie badają. Owszem długość szyjki można na USG sprawdzić, ale czy jest miękka np? to już nie bardzo chyba. Lekarz też nie może ocenić czy nie zaczyna się stan zapalny. Sama czasami mam wątpliwość czy jest stan zapalny czy wydzielina taka a nie inna jest normalna w ciąży Odpowiedz Link Zgłoś
gosiaczek265 Re: badania gin w ciąży 20.04.09, 09:51 Wybacz ale ciężarna chyba sama wie kiedy się zaczyna u niej stan zapalny. Mnie wcale nie dziwi że lekarz nie bada. Takie badanie też może wywolać poronienie. I to nie tylko w przypadku ciąż zagrożonych. Odpowiedz Link Zgłoś
aleksandra1977 Re: badania gin w ciąży 20.04.09, 09:55 gosiaczek265 napisała: > Wybacz ale ciężarna chyba sama wie kiedy się zaczyna u niej stan zapalny. Taaaa i nadrzerke tez sama sobie wywrozy... Odpowiedz Link Zgłoś
gosiaczek265 Re: badania gin w ciąży 20.04.09, 10:05 Słuchaj. Na pierwszej wizycie masz robioną cytologie. I lekarz wie, czy masz nadżerke czy nie masz bo wtedy Cię przy okazji bada. Ja nie mówie że wogóle ma nie badać. Ale jeżeli ciąża przebiega bez komplikacji to nie widze potrzeby grzebania tam za każdym razem. Odpowiedz Link Zgłoś
aleksandra1977 Re: badania gin w ciąży 20.04.09, 10:13 gosiaczek265 napisała: > Słuchaj. Na pierwszej wizycie masz robioną cytologie. I lekarz wie, czy masz > nadżerke czy nie masz bo wtedy Cię przy okazji bada. Jestem drugi raz w ciazy i wiem kiedy robi sie cytologie, ale dziekuje za uswiadomienie. Odpowiedz Link Zgłoś
ezri Re: badania gin w ciąży 20.04.09, 10:12 Jestem w 20 tc, do tej pory raz wziernik widziałam przy cytologii. Stan szyjki, łozyska no i nie zapomnijmy dziecka badany przy pomocy USG. Dziwią mnie strasznie niektóre wypowiedzi. Śmieszy mnie np. twierdzenie, że lekarz poprzez badanie wziernikiem dostrzeże infekcję. Generalnie chyba kobieta wie kiedy ma infekcje, a jeżeli jest to jakaś infekcja bezobjawowa to można ją stwierdzić tylko przez zrobienie wymazu, a generalnie jeśli nie ma dolegliwości wskazujących na infekcję to wymaz pobiera się pod koniec ciąży. Z drugiej strony nie przesadzajmy z tymi poronieniami po badaniu w ciążach przebiegających prawidłowo. To co w takim razie po stosunku? Odpowiedz Link Zgłoś
aleksandra1977 Re: badania gin w ciąży 20.04.09, 10:18 ezri napisała: > Dziwią mnie strasznie niektóre wypowiedzi. > Śmieszy mnie np. twierdzenie, że lekarz poprzez badanie wziernikiem > dostrzeże infekcję. Za pomoca wziernika moze sprawdzic np. jaki charater maja uplawy, ktore sa dosc czesta dolegliwoscia zglaszana przez ciezarna. Na USG tego nie oceni. Badanie palplacyjne daje mozliwosc oceny dna macicy i jej polozenia czy kondycji szyjki macicy w stosunku do wieku ciazy. USG tego nie stwierdzi. Odpowiedz Link Zgłoś
ezri Re: badania gin w ciąży 20.04.09, 10:27 aleksandra1977 napisała: > ezri napisała: > > Dziwią mnie strasznie niektóre wypowiedzi. > > Śmieszy mnie np. twierdzenie, że lekarz poprzez badanie > wziernikiem > > dostrzeże infekcję. > > Za pomoca wziernika moze sprawdzic np. jaki charater maja uplawy, > ktore sa dosc czesta dolegliwoscia zglaszana przez ciezarna. Na USG > Żle mnie zrozumiałaś. Oczywiście, jeżeli ciężarna zgłasza dolegliwości- należy wykonać badanie, ale jeżeli nie ma upławów ani swędzenia, to po co? Co lekarz ciekawego dostrzeże (bez wykonania wymazu i badania pod mikroskopem)w mojej wydzielinie czego ja nie widzę? Odpowiedz Link Zgłoś
gabi683 aleksandra1977 20.04.09, 11:02 > Badanie palplacyjne daje mozliwosc oceny dna macicy i jej polozenia > czy kondycji szyjki macicy w stosunku do wieku ciazy. USG tego nie > stwierdzi. Sluchaj badnie USG daje lepsze i dokładniejsze pomiary szyjki niz palce lekarza. Kiedys pytałm moja gin dla czego jak Ona mnie badała w poprze cizy rozwarcie wychodzilo na 2,5 a w szpitalu 1,5 przez innego gina .Więc sie okazło ze to od palcow zalerzy jeden ma mniejsze palce drugi ma większe i stąd ta róznioca.A USG moze to stwierdzic ze stanem faktycznym jak jest naprawde i w jakiej kondycji jest szyjka. Odpowiedz Link Zgłoś
aleksandra1977 Re: aleksandra1977 20.04.09, 11:14 jesli chodzi o dlugosc szyjki to masz racje. Palplacyjnie oceni strukture szyjki macicy. Odpowiedz Link Zgłoś
gosiaczek265 Re: badania gin w ciąży 20.04.09, 10:21 Mnie właśnie to spotkało. W Warszawie w szpitalu na Kasprzaka, w święta Bożego Narodzenia, w szóstym tyg ciąży, po bardzo "delikatnym" badaniu dostałam krwotoku i straciłam dziecko. Fakt, że później okazało się, że personel był nie do końca trzeźwy... Odpowiedz Link Zgłoś
ezri Re: badania gin w ciąży 20.04.09, 10:29 gosiaczek265 napisała: > Mnie właśnie to spotkało. W Warszawie w szpitalu na Kasprzaka, w święta Bożego > Narodzenia, w szóstym tyg ciąży, po bardzo "delikatnym" badaniu dostałam > krwotoku i straciłam dziecko. Fakt, że później okazało się, że personel był nie > do końca trzeźwy... Współczuję, a jednocześnie mam nadzieję, że zgłosiłaś sprawę do prokuratury, żeby rzeźnik więcej nie knocił. Odpowiedz Link Zgłoś
aleksandra1977 Re: badania gin w ciąży 20.04.09, 10:47 skoro badanie ginekologiczne nie na kazdej wizycie i, z tego co wiele dziewczyn pisze, ze USG tez tylko 2-3 razy w ciagu calej ciazy, to jak wyglada taka wizyta u ginekologa? W jaki sposob monitoruje rozwoj ciazy? Wywiad z ciezarna jest wystarczajacy? Odpowiedz Link Zgłoś
gabi683 Re: badania gin w ciąży 20.04.09, 10:50 U mnie na wizycie wyniki ,cisnienia ,miara ,waga ,sluchanie maluszka ,mira cetymetrem brzuszka i rozmowa z moja gin ,sprawdznie czytsosci pochwy .To mam na kazdej wizycie i oczywiscie badanie ginekologiczne choc ja jestem badana tylko przez USG dopochwowo i moja gin juz mnie nie bada wziernikiemi oczywiscie rozmoaw .Tak wyglada u mnie Odpowiedz Link Zgłoś
ezri Re: badania gin w ciąży 20.04.09, 10:59 Przypuszczam, że jak nie ma USG to wtedy musi być badanie wziernikiem i sprawdzenie szyjki w tradycyjny sposób. To nie jest coś co można sobie odpuścić... chyba U mnie po prostu "załatwia" to USG na każdej wizycie. Gdy rozmawiam ze znajomymi, to u nich jest zwykle podobnie (wyjątkiem są państwowe przychodnie). Odpowiedz Link Zgłoś
gabi683 Re: badania gin w ciąży 20.04.09, 11:04 Moja gin mnie nie bada bo mam zgrozna ciąze i przynosze jej tylko opis USG dopochwowo. Odpowiedz Link Zgłoś