Dodaj do ulubionych

badania gin w ciąży

19.04.09, 12:48
Mam pytanie: Jak często miałyście robione badanie gin - tzw. palpacyjne i
wziernikowe??? Mój lekarz robi to bardzo boleśnie i nie wiem czy czeka mnie
tak co wizytę???
Obserwuj wątek
    • aleksandra1977 Re: badania gin w ciąży 19.04.09, 12:56
      na kazdej wizycie, co miesiac.
      • kasiak37 Re: badania gin w ciąży 19.04.09, 13:16
        palpacyjnie na kazdej wizycie,wziernikiem kiedy trzeba bylo pobrac wymazy.
      • zabaaa1984 Re: badania gin w ciąży 19.04.09, 13:17
        Ja również co miesiąc. Pozdrawiam
      • jotka_k Re: badania gin w ciąży 19.04.09, 13:17
        do tej pory- 19 tc, dwa razy, moja gin szyjkę woli USG sprawdzać
        • gosiaczek265 Re: badania gin w ciąży 19.04.09, 14:19
          Jestem w 22 tyg ciąży i moja gin badała mnie dwa razy. Co miesiąc pyta tylko czy
          nic się nie dzieje i mnie nie bada. Bo w sumie i po co...
          • zoofka Re: badania gin w ciąży 19.04.09, 19:25
            jak to po co?
            sprawdzić stan szyjki, czy jest twarda i zamknięta na przykład...
            • gosiaczek265 Re: badania gin w ciąży 19.04.09, 23:39
              jeżeli nie ma plamienia to nie bardzo rozumiem sens takiego badania. Zresztą mam
              ciąże zagrożona i tym się tłumaczyła lekarka. Takie badanie moge zrozumieć w
              przypadku kiedy coś się dzieje lub zbliża się termin porodu. Pierwsze dziecko
              rodziłam w 1994 roku i wtedy to było normalne, że nie robiło się takiego badania
              na każdej wizycie.
              • geos Re: badania gin w ciąży 20.04.09, 17:06

                lub zbliża się termin porodu

                Hmmm.. a mnie właśnie teraz przed porodem przestała lekarka sprawdzać bo już ma
                prawo się skracać i dochodzić do rozwarcia.
                Wcześniej badała mnie co miesiąc
      • gabi683 Re: badania gin w ciąży 20.04.09, 07:51
        Na kazdej wizycie co miesiąc.
    • carmita80 Re: badania gin w ciąży 19.04.09, 14:26
      W pierwszej i drugiej ciazy ani razu.
    • wakacyjna_iguana Re: badania gin w ciąży 19.04.09, 19:57
      Co miesiąc mam padanie palcami, bez wziernika, ale mnie nic to badanie nie boli,
      mój gin jest naprawdę bardzo delikatny - szukałam takiego własnie lekarza
      sugerując się opiniami pacjentek i super trafiłam!!!!
      Kiedys w szpitalu badał mnie taki jeden rzeźnik, dlatego lekarza wybieram rozważnie!
    • mw144 Re: badania gin w ciąży 19.04.09, 20:51
      Pierwszy raz ok 20 tc, potem co wizytę.
    • mruwa9 Re: badania gin w ciąży 20.04.09, 00:03
      nigdy ( mam trojke dzieci). Nawet w trakcie 2 porodow mnie ominelo
      (planowe cc). Rekord swiata wink
    • balsamina-niecierpek Re: badania gin w ciąży 20.04.09, 00:06
      Wziernikiem to nie pamiętam kiedy, może gdzieś na początku ciąży.
      Palpacyjne - do teraz, a rodzę najprawdopodobniej w przyszłym
      tygodniu. Nie wydaje mi się, żeby długość szyjki macicy albo
      wielkość rozwarcia można było ocenić zaglądając pacjentce głęboko w
      oczy - a pod koniec ciąży te sprawy są bardzo istotne. Mnie np.
      wczoraj wyszło, że mam już rozwarcie na pół centymetra - to jest
      rzecz dość ważna i dobrze, że i lekarz i ja o tym wiemy.
      A jeżeli badanie boli, zmieniłabym lekarza. Jak się facet nie umie
      delikatnie obchodzić z pacjentką, niech leczy masochistki smile
      • aga_mama_zosi Re: badania gin w ciąży 20.04.09, 08:48
        W drugiej ciąży ani razu nie byłam badana. Miałam tylko robione USG a pod koniec
        ciąży USG sprawdzające stan łożyska, przepływy i ilość wód oraz stan szyjki na
        każdej wizycie (co tydzień w ostatnim miesiącu).
      • kille-r1983 Re: badania gin w ciąży 20.04.09, 08:52
        Z ta zmianą lekarza to nie za bardzo...z tego względu że jest to najlepszy
        fachowiec w tej dziedzinie w naszym mieście (i w dodatku przyjeżdża z innego
        miasta). Będę musiała chyba poprosić by robił to delikatniej....bo raczej go nie
        zmienię-już jednego miałam to wystraszył mnie na I wizycie-niby ciążą
        pozamaciczną (fakt - badania bezbolesne ale najgorsza opinia w naszym mieście co
        do fachowości), dlatego też zmieniłam go na tego.
    • aga.79 Re: badania gin w ciąży 20.04.09, 08:59
      ja mam badanie gin. na każdej wizycie zarówno w tej ciąży jak i w poprzedniej u
      innego lekarza ale nie przy użyciu wziernika

      Mnie osobiście dziwi że lekarze całą ciążę nie badają. Owszem długość szyjki
      można na USG sprawdzić, ale czy jest miękka np? to już nie bardzo chyba. Lekarz
      też nie może ocenić czy nie zaczyna się stan zapalny. Sama czasami mam
      wątpliwość czy jest stan zapalny czy wydzielina taka a nie inna jest normalna w
      ciąży
      • gosiaczek265 Re: badania gin w ciąży 20.04.09, 09:51
        Wybacz ale ciężarna chyba sama wie kiedy się zaczyna u niej stan zapalny. Mnie
        wcale nie dziwi że lekarz nie bada. Takie badanie też może wywolać poronienie. I
        to nie tylko w przypadku ciąż zagrożonych.
        • aleksandra1977 Re: badania gin w ciąży 20.04.09, 09:55
          gosiaczek265 napisała:

          > Wybacz ale ciężarna chyba sama wie kiedy się zaczyna u niej stan
          zapalny.
          Taaaa i nadrzerke tez sama sobie wywrozy...
          • gosiaczek265 Re: badania gin w ciąży 20.04.09, 10:05
            Słuchaj. Na pierwszej wizycie masz robioną cytologie. I lekarz wie, czy masz
            nadżerke czy nie masz bo wtedy Cię przy okazji bada. Ja nie mówie że wogóle ma
            nie badać. Ale jeżeli ciąża przebiega bez komplikacji to nie widze potrzeby
            grzebania tam za każdym razem.
            • aleksandra1977 Re: badania gin w ciąży 20.04.09, 10:13
              gosiaczek265 napisała:

              > Słuchaj. Na pierwszej wizycie masz robioną cytologie. I lekarz
              wie, czy masz
              > nadżerke czy nie masz bo wtedy Cię przy okazji bada.

              Jestem drugi raz w ciazy i wiem kiedy robi sie cytologie, ale
              dziekuje za uswiadomienie.
          • ezri Re: badania gin w ciąży 20.04.09, 10:12
            Jestem w 20 tc, do tej pory raz wziernik widziałam przy cytologii.
            Stan szyjki, łozyska no i nie zapomnijmy dziecka winkbadany przy
            pomocy USG.

            Dziwią mnie strasznie niektóre wypowiedzi.
            Śmieszy mnie np. twierdzenie, że lekarz poprzez badanie wziernikiem
            dostrzeże infekcję.
            Generalnie chyba kobieta wie kiedy ma infekcje, a jeżeli jest to
            jakaś infekcja bezobjawowa to można ją stwierdzić tylko przez
            zrobienie wymazu, a generalnie jeśli nie ma dolegliwości
            wskazujących na infekcję to wymaz pobiera się pod koniec ciąży.
            Z drugiej strony nie przesadzajmy z tymi poronieniami po badaniu w
            ciążach przebiegających prawidłowo. To co w takim razie po stosunku?
            • aleksandra1977 Re: badania gin w ciąży 20.04.09, 10:18
              ezri napisała:
              > Dziwią mnie strasznie niektóre wypowiedzi.
              > Śmieszy mnie np. twierdzenie, że lekarz poprzez badanie
              wziernikiem
              > dostrzeże infekcję.

              Za pomoca wziernika moze sprawdzic np. jaki charater maja uplawy,
              ktore sa dosc czesta dolegliwoscia zglaszana przez ciezarna. Na USG
              tego nie oceni.
              Badanie palplacyjne daje mozliwosc oceny dna macicy i jej polozenia
              czy kondycji szyjki macicy w stosunku do wieku ciazy. USG tego nie
              stwierdzi.
              • ezri Re: badania gin w ciąży 20.04.09, 10:27
                aleksandra1977 napisała:

                > ezri napisała:
                > > Dziwią mnie strasznie niektóre wypowiedzi.
                > > Śmieszy mnie np. twierdzenie, że lekarz poprzez badanie
                > wziernikiem
                > > dostrzeże infekcję.
                >
                > Za pomoca wziernika moze sprawdzic np. jaki charater maja uplawy,
                > ktore sa dosc czesta dolegliwoscia zglaszana przez ciezarna. Na
                USG
                >

                Żle mnie zrozumiałaś.
                Oczywiście, jeżeli ciężarna zgłasza dolegliwości- należy
                wykonać badanie, ale jeżeli nie ma upławów ani swędzenia, to po co?
                Co lekarz ciekawego dostrzeże (bez wykonania wymazu i badania pod
                mikroskopem)w mojej wydzielinie czego ja nie widzę?
              • gabi683 aleksandra1977 20.04.09, 11:02

                > Badanie palplacyjne daje mozliwosc oceny dna macicy i jej
                polozenia
                > czy kondycji szyjki macicy w stosunku do wieku ciazy. USG tego nie
                > stwierdzi.
                Sluchaj badnie USG daje lepsze i dokładniejsze pomiary szyjki niz
                palce lekarza.
                Kiedys pytałm moja gin dla czego jak Ona mnie badała w poprze cizy
                rozwarcie wychodzilo na 2,5 a w szpitalu 1,5 przez innego gina .Więc
                sie okazło ze to od palcow zalerzy jeden ma mniejsze palce drugi ma
                większe i stąd ta róznioca.A USG moze to stwierdzic ze stanem
                faktycznym jak jest naprawde i w jakiej kondycji jest szyjka.
                • aleksandra1977 Re: aleksandra1977 20.04.09, 11:14
                  jesli chodzi o dlugosc szyjki to masz racje. Palplacyjnie oceni
                  strukture szyjki macicy.
            • gosiaczek265 Re: badania gin w ciąży 20.04.09, 10:21
              Mnie właśnie to spotkało. W Warszawie w szpitalu na Kasprzaka, w święta Bożego
              Narodzenia, w szóstym tyg ciąży, po bardzo "delikatnym" badaniu dostałam
              krwotoku i straciłam dziecko. Fakt, że później okazało się, że personel był nie
              do końca trzeźwy...
              • ezri Re: badania gin w ciąży 20.04.09, 10:29
                gosiaczek265 napisała:

                > Mnie właśnie to spotkało. W Warszawie w szpitalu na Kasprzaka, w
                święta Bożego
                > Narodzenia, w szóstym tyg ciąży, po bardzo "delikatnym" badaniu
                dostałam
                > krwotoku i straciłam dziecko. Fakt, że później okazało się, że
                personel był nie
                > do końca trzeźwy...
                Współczuję, a jednocześnie mam nadzieję, że zgłosiłaś sprawę do
                prokuratury, żeby rzeźnik więcej nie knocił.
                • aleksandra1977 Re: badania gin w ciąży 20.04.09, 10:47
                  skoro badanie ginekologiczne nie na kazdej wizycie i, z tego co
                  wiele dziewczyn pisze, ze USG tez tylko 2-3 razy w ciagu calej
                  ciazy, to jak wyglada taka wizyta u ginekologa? W jaki sposob
                  monitoruje rozwoj ciazy? Wywiad z ciezarna jest wystarczajacy?
                  • gabi683 Re: badania gin w ciąży 20.04.09, 10:50
                    U mnie na wizycie wyniki ,cisnienia ,miara ,waga ,sluchanie
                    maluszka ,mira cetymetrem brzuszka i rozmowa z moja gin ,sprawdznie
                    czytsosci pochwy .To mam na kazdej wizycie i oczywiscie badanie
                    ginekologiczne choc ja jestem badana tylko przez USG dopochwowo i
                    moja gin juz mnie nie bada wziernikiemi oczywiscie rozmoaw .Tak
                    wyglada u mniesmile
                  • ezri Re: badania gin w ciąży 20.04.09, 10:59
                    Przypuszczam, że jak nie ma USG to wtedy musi być badanie
                    wziernikiem i sprawdzenie szyjki w tradycyjny sposób. To nie jest
                    coś co można sobie odpuścić... chyba
                    U mnie po prostu "załatwia" to USG na każdej wizycie. Gdy rozmawiam
                    ze znajomymi, to u nich jest zwykle podobnie (wyjątkiem są państwowe
                    przychodnie).
                    • gabi683 Re: badania gin w ciąży 20.04.09, 11:04
                      Moja gin mnie nie bada bo mam zgrozna ciąze i przynosze jej tylko
                      opis USG dopochwowo.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka