Dodaj do ulubionych

przedszkole Mikiland

14.05.07, 15:33
Czy któreś z Państwa skorzysta z ofert wakacyjnej w tym przedszkolu? My
jesteśmy raczej zainteresowani ale zastanawiamy się jeszcze nad innym
przedszkolem na sierpień (w lipcu synek wyjedża nad morze)
Obserwuj wątek
    • mamaprzedszkolaka1 Re: przedszkole Mikiland 26.06.07, 12:43
      Zapisałam mojego 5-cio latka na część wakacji do Mikilandu. Generalnie
      przedszkole uważam że jest rewelacyjne. Nam się bardzo podobało zarówno warunki
      lokalowe, kadra i podejście zarówno do dzieci jak i rodziców.Mój synek
      zachwycony jeszcze bardziej...
      Chętnie poznam rodziców którzy również wysyłają swoje dzieciaczki do tego
      przedszkola.
    • scholastyka2 Re: przedszkole Mikiland 01.07.07, 22:18
      Witam,

Nie mogę znależć tej ulicy Topazowej na mapie.
      W jakiej to jest dzielnicy?
      Macie już jakieś wrażenia z wizyty w tym przedszkolu?

Ja myślę o zapisaniu dziecka na kilka dni sierpnia - nasze przedszkole jest
      zamknięte..
      • mamaprzedszkolaka1 Re: przedszkole Mikiland 02.07.07, 09:46
        Przedszkole znajduje się na ul. Topazowej niedaleko McDonalda na Zaciszu,
        przystanek autobusowy Młodzieńcza.
        Co do kadry mieliśmy okazje spotkać się paniami(oczywiście nie ze wszystkimi) w
        drugi dzień Dni Otwartych a później w sobote jak podpisywaliśmy umowe.
        Jednak czuje się troszke zawiedzona bo w przedszkolu jest teraz jakaś awaria i
        jest niestety zamknięte więc mój mąż jest teraz na "zwolnieniu" bo nie miał kto
        siedzieć z moim skarbem....
    • nika17 Re: przedszkole Mikiland 20.07.07, 15:25
      przedszkole ruszyło (choć z opóźnieniem) od 9 lipca, będę wdzięczna za opinie,
      refleksje, plusy minusy dotyczące działalności przedszkola, kadry i zadowolenia
      maluszków bądź też niezadowolenia.
      z góry dziękuję
      • mika7772 Re: przedszkole Mikiland 22.07.07, 23:59
        Powiem Wam tak ... jak zapewne widac nie zbyt częst się udzielam - zwłaszcza
        jak nie mam nic ciekawego do napisania smile
        Ale pamietam iz kilka osób pytało o wrażenia więc piszę...
        Moja córeczka chodzi już od 9 lipca. na początku było lekkie zamiszanie ale nie
        chodzi o brak organizacji tylko o to że wszyscy byli nowi - dzieci, nauczcielki
        i same włascicielki ale fajny miały pomysł z psychologiem. Miła i sympatyczna
        młoda kobieta widziałam jak pomoła kilku osobom przezwycięzyc stres
        pozostawienia maluchów.

całos oceniam bardzo dobrze - sale naprawde ładne ; duże kolorowe ale nie
        pstrokate.
        ten pomysł z łaziekami przy każdej sali jest genialny , nasłuchałam się wielu
        opowieścijak to dzieci w innych przedszkolach biegaja na korytarze. a tu jest ok

Nauczycielki i asystentki też ciekawe i widac że mają wiele pomsłów

Plac zabaw bardzo ładny - podobno zamówione są jeszcze dodatkowe zabawki

najlepiej jak zobaczycie na www.mikilad.pl - jest juz troche zdjęc.

No cóż resumując ja bardzo polecam uważami iz jest to naprawdę bardzo ciekawe
        miejsce, gdzie warto zaprowadzić malucha.
        pozdrawiam
        • vika2005 Re: przedszkole Mikiland 11.09.07, 14:58
          Cześć Mika7772 mam pytanko .
          Co mozesz mi napisać na temat przedszkola mikiland???
          Czy twoja pociecha jest zadowolona ???
          Zastanawiam się nad posłaniem mojej córeczki i chciałabym zaczerpnąć
          inf. z dobrego źródła.
          eżeli możesz to napisz pozytyw i negatyw.
          Będziemy bardzo wdzięczni za odp.
      • mamusia2704 Re: przedszkole Mikiland 24.07.07, 11:33
        Moje dziecko uczęszcza do Mikilandu drugi tydzień.Pierwsze dni siedziałam z
        córką, ale było to bardziej dla mnie niż dla niej, ponieważ córka była
        zadowolona cały dzień coś się działo codziennie język angielski, zajęcia
        plastyczno-ceraqmiczne, zajęcia z logopedą. Naprawdę nie miała czasu się
        nudzic. Jak na nowe przedszkole to super wyposażone. Naprawdę polecam!!
        • mamaprzedszkolaka1 Re: przedszkole Mikiland 25.07.07, 15:50
          Witam,
          mój synek uczęszcza do Mikilandu dopiero trzeci dzień ale jesteśmy ZACHWYCENI!!!
          Przedszkole jest rewelacyjne. Ciocie naprawde wspaniałe a warunki lokalowe
          rewelacyjne. Szkoda że kosztuje drugie tyle do państwowe bo chociaż został
          małemu ostatni rok to chętnie bym go zapisała do Mikilandu...
          Naprawde polecam i pozdrawiam
            • mama4latka Re: przedszkole Mikiland 04.08.07, 00:45
              a czy te salki niezamale na tyle dzieci ,a holl wielki po co?a co z placem
              zabaw nasloneczniony bez drzew?
              ciekawa jestem jak rozwiazal psycholog sprawe stresu pozostawienia placzacych
              maluchow???kazal odwrocic sie pomachac dziecku i wyjsc jak w innych
              przedszkolach????
              • jagoda173 Re: przedszkole Mikiland 05.08.07, 17:07
                Stanowczo przesadzasz sama jestem klientką najmłodszej grupy i uważam zresztą
                nie tylko ja, ale i reszta rodziców dwulatków, że atmosfera sposób opieki jest
                rewelacyjny. Moje dziecko płakała na poczę tku głównie pierszy dzień. Natomiast
                teraz jak wychodzę z przedszkola i pytam się czy chce wrócić kiwa głową a jak
                rano zobaczy budynek przedszkola to odrazu pojawia się uśmiech na twarzy. A co
                do sal to uważam że sale 35 m2 dla 8 dzieci a jak spojrzysz na plan na stronie
                jest to najmniejsz sala bo inne są po 40 i 50 m2 dla 15 dzieci, to proszę
                pokaż mi prywatne przedszkola gdzie są większe sale wszystko to domy prywatne
                gdzie największa sala ma 20m2 dla gr. 15 osobowej. Ja razem z dzieckiem Gorąco
                Polecam!!!

NAJPIERW SPRAWDŹ A PÓŹNIEJ OCENIAJ!
                • mama4latka Re: przedszkole Mikiland 05.08.07, 23:56
                  KOBIETO JA TYLKO PYTALAM BO NIE WIEM JAK TAM JEST?BYLAM FAKT I JAK DLA MNIE TO
                  SALKI BYLY MALE ,A KORYTARZ BARDZO DUZY.CIESZE SIE BARDZO ,ZE JESTES KOBIETO
                  ZACHWYCONA BO PRZECIEZ O TO CHODZI ABY DZIECI I RODZICE BYLI ZADOWOLENI Z
                  PRZEDSZKOLA.Z NASZYM MALUCHEM TEZ TAK BYLO NA POCZATKU ,A TERAZ ZA ZADNE SKARBY
                  NIE CHCE CHODZIC DO PRZEDSZKOLA WIEC DLATEGO "DMUCHAMY NA ZIMNE"I SZUKAMY
                  CZEGOS INNEGO I BEDZIEMY BARDZO SPRAWDZAC ZANIM ZAPISZEMY!!!POZDRAWIAM
                      • elialb Re: przedszkole Mikiland 07.08.07, 12:04
                        Popieram Panią jagodę173. Super przedszkole.Na dodatek cenowo
                        konkurencyjne w stosnku do innych tego typu placówek n terenie
                        Warszawy. Nasza Julcia jest w przedszkolu od 1 sierpnia.I też w
                        najmłodszej grupiesmile. J narazie same pozytywy. Z dnia na dzień
                        więcej mówi, zaczyna mówić całymi zdaniami. Powtarza nawet
                        angielskie słówka.Najbardziej z mężem martwiliśmy sie o jej apetyt,
                        ale jak sie okazuje nie było o co. Je chętniej niż w domu, a przede
                        wszystkim-więcej. Poza tym robi postepy w myciu ząbków- już coraz
                        rzadziej połyka pastę. Jest bardzo pogodna i pełna energii. Gdy
                        pytamy czy pójdzie jutro do przedszkola, do dzieci, do cioci
                        odpowiada ochoczo "TAK" i pyta"idziemy?" smile.
                        PRzedszkolanki i właścicielka mówią, że jest swtorzona do
                        przedszkola,jakby sie w nim urodziła. Podoba mi się ich podejście
                        nie tylko do dzieci, ale i do rodzicow. Nie denerwują się, gdy
                        dzwonię albo zalewam je gradem pytań, gdy odbieram Małą z
                        przedszkola. Co do sal to mama 4 latka nie ma racji. Nie dość, że
                        nie są małe to na dodatek maja swój klimat. Kiedy dziecko wchodzi do
                        swojej salki od razu zachowuje się tak, jakby bło u siebie. I widze
                        to nie tylko po mojej córczce, ale też po innych dzieciach tam
                        przebywających.
                        Przedszkole ma jeszcze jednego plusa. Można przeciez "podglądać"
                        swoje dziecko (i przedszkolanki) przez lustra weneckie. O każdej
                        porze dnia, bez ograniczenia czasowego. Rewelacja. Także polecam
                        mamie4latka. Może warto zabrać ze sobą malca od razu na rozmowe w
                        sprawie jego przyjecia do przedszkola. Zawsze wtedy można sprawdzic
                        jego reakcję, a właścicielki nie maja nic przeciwko temu. Pozdrawiam

P.S. Gdybym była dzieckiem sama chciałabym chodzic do takiego
                        przedszkola.
                            • jagoda173 Re: przedszkole Mikiland 09.08.07, 12:12
                              Napewno przyjmują od dwóch lat, poniewaz moje dziecko jest w takim
                              wieku, a co do zapisów w ciągu roku to chyba będzie zależe od
                              wolnych miejsc (bo z tym słyszałam, że jest krucho), Ale
                              właścicielka mówiła, że otworzy jeszcze jedną salę dla maluchów.
                              Warto spytac. Pozdr.
                              • ewelina23.0 Re: przedszkole Mikiland 26.08.07, 22:41
                                Cieszę się, że ktoś ma tak jak Pani elialb pozytywne zdanie o tym
                                przedszkolu.
                                Zwiedzam wszstkie okliczne placówki w poszukiwaniu w moim mniemaniu
                                najlepszej i byłam tam w piątek.
                                Samo przedszkole zrobiło na nie pozytywne wrażenie ( że o samej
                                kuchni juz nie wspomne - w żanym innym nie widziałam tak
                                profesjonalie wyposażej).

Ogolnie bardzo poytywnie ale zawsze niepokoi mnie temat kadry -
                                prosze o opinie jak to wygląda w rzeczywistości - są jeszcze inne
                                osoby poza Panią elialb kóre maja w tym temacie już troche
                                doświadczenia. Jakie są te Ciocie?? i jak zajmują sie dziećmi??

800 zł żł to nie drogo za jakość która oferują.
                                czekam na odpoiedzi
                                dziekuje i pozdrawiam wszystkich
                                • aniask2 Re: przedszkole Mikiland 27.08.07, 23:07
                                  A kto Pani pozwolił wejść do kuchni w przedszkolu? W kuchni powinna
                                  przebywać tylko kucharka.
                                  Przedszkole faktycznie fajne. Przestronne sale, łazienki przy każdej
                                  sali. W grupach mało dzieci i nie ma żadnego łączenia dzieci z
                                  różnych roczników. Ciocie jak na razie w porządku, mam nadzieję, że
                                  tak już zostanie, nie lubię zmian i rotacji personelu.
                                  • elialb Re: przedszkole Mikiland 28.08.07, 14:43
                                    Z tego, co się orientuję to każdy rodzic ma prawo dokładnie zapoznać
                                    się z miejscem, do którego na cały dzień posyła dziecko. W
                                    Mikilandzie jest to praktykowane. Ja też widziałam kuchnię. Miejsce,
                                    w którym przygotowuje się posiłki dla dzieci , zwłaszcza jego
                                    wyposażenie i porządek w nim panujący jest bardzo ważne.
                                    Przedszkole musi spełniać "pewne" warunki. A jak mówi
                                    przysłowie "Nasz klient, nasz pan". To my-rodzice- płacimy i my
                                    wymagamy. Dlatego Pani zdziwienie wydaje mi się przsadzone.

Co do opieki nad dziećmi. Dobrym sposobem na przekonanie się o jej
                                    jakości jest obserwacja maluchów i cioć przez lustra weneckie.
                                    Pozdrawiam. Eliza
                                    • aniask2 Re: przedszkole Mikiland 28.08.07, 21:49
                                      Dziwię się, ponieważ w pomieszczeniu, w którym przygotowuje się
                                      posiłki mogą przebywać tylko osoby, które są do tego uprawnione i
                                      posiadają odpowiednie badania.

Masz takie badania? Miałaś na sobie fartuch, czepek i zmienione
                                      obuwie? A skąd ja mogę wiedzieć, czy po drodze nie kichnęło ci się w
                                      tej kuchni. Nie wyobrażam sobie, żeby każdy kto chce mógł oglądać
                                      kuchnię w przedszkolu.

Rozumiesz o co mi chodzi. Takie są przepisy. Kuchnia jak jest w
                                      przedszkolu, to wiadomo, że spełnia wszystkie standardy, bo inaczej
                                      przedszkole nie dostałoby pozwolenia na jej prowadzenie.

• jagoda173 Re: przedszkole Mikiland 29.08.07, 19:55
                                        Chyba się trochę mylisz z tymi badaniami, fartuchami itd. Sama
                                        zwiedzałam, jeszcze przed otwarciem kuchnie w tym przedszkolu i
                                        oprowadza sie tylko po korytarzu i myślę, że nikt nie pozwoli nikomu
                                        na zaglądanie do części przygotowania posiłków, ponieważ kuchnia tam
                                        to nie tylko jedno pomieszczenie ale cały kompleks pomieszczeń i
                                        sama po pierwszej wizycie byłam w szoku, ze jest tak profesjonalnie
                                        a nie jak w domu kuchnia jedno pokojowa przecież to nie dom tylko
                                        przedszkole.

Ja obiema rękami podpisuje się pod hasłem
                                        Mikiland Super Przedszkole!!!!

I myślę, że nie jestem osamotniona (sądząc po rozmowach z innymi
                                        rodzicami).Pozdr.
                                          • elialb Re: przedszkole Mikiland 30.08.07, 07:22
                                            Anasik2, wracając do zwiedzania kuchni. Widziałam ją przed otwarciem
                                            przedszkola, tak jak jagoda173. Nie uważam tego czynu za łamanie
                                            przepisów BHP, bo też byłam na korytarzu prowadzącym do kuchni, a z
                                            którego bardzo dobrze ją widać. Poza tym uważam, że przesadzasz z
                                            tym kichaniem. Ostrożność jest dobra, ale popadajmy w skrajności.
                                            Co do krytykowania czy chwalenia. Nie dziw się,że w/w jagoda173,tak
                                            samo jak Ty czy ktoś inny ma prawo do wyrażania swoich opinii.
                                            Zarówno negatywnych, jak i pozytywnych. Nie wiem więc skąd u Ciebie
                                            to zdziwienie, że tak bardzo zachwala to przedszkole. Ja nie tylko
                                            jako rodzic, ale też jako pedagog uważam Mikiland za świetne
                                            przedszkole.

Pamiętaj jednak, że jeśli już szukasz wad, albo coś krytykujesz, to
                                            lepiej, żeby to była krytyka konstruktywna, oparta na
                                            doświadczeniach z tym przedszkolem, poparta argumentami i do czegoś
                                            się przydająca. Jak narazie robisz sporo szumu, z którego nic nie
                                            wynika. A zdaje się, że Twoje dziecko do tego przedszkola nie
                                            uczęszcza. I biorąc pod uwage Twoje nastawienie do omawianego
                                            przedmiotu, pewnie nie będzie. Popraw mnie jeśli się mylę.

Poza tym przedszkole to nie tylko kuchnia. To cos znacznie więcejsmile.
                                            Pozdrawiam
                                            • aniask2 Re: przedszkole Mikiland 30.08.07, 08:21
                                              Ale w którym momencie krytykowałam przedszkole?
                                              Wyraziłam swoją opinię na temat zwiedzania kuchni a jak napisała
                                              ewelina123 24 sierpnia zwiedziła sobie kuchnię, więc zdaje się już
                                              ona działała.
                                              Poza tym napisałam, że jagoda ma kilka postów i wszystkie dotyczą
                                              chwalenia jednego przedszkola.
                                              Nie krytykuję przedszkola, bo nie mam ku temu powodów.

• elialb Re: przedszkole Mikiland 30.08.07, 22:42
                                                Nie dziw się, że chwali to przedszkole skoro:
                                                1) Poruszany w tym poscie temat to Mikiland
                                                2) Najwyraźniej tylko to przedszkole jej odpowiada
                                                3) To zapewne wynika z faktu, ze jej dziecko tam uczęszcza
                                                Dlaczego wiec mialaby chwalic inne przedszkole (piszesz, że chwali JEDNO
                                                przedszkole), skoro nie jest fizycznie mozliwe, zeby dziecko na raz chodziło do
                                                kilku przedszkoli. Poza tym ma prawo do wyrażania swoich opinii i do obrony
                                                własnego zdania. Skoro jej się podoba to super. Mnie też tam sie podoba. Nawet
                                                bardzo. Nie wszyscy jednak muszą mieć takie samo zdanie, więc po co czepiać się
                                                takich drobiazgów smile. W końcu kuchnia to tak naprawdę drobiazg w porównaniu z
                                                opieką nad dzieckiem przez około 8 godzin (czasem nawet dłużej). Najistotniejsze
                                                w przedszkolu jest bezpieczeństwo, rozwój intelektualny, itd. Dlatego ważne jest
                                                z kim zostawiamy dzieci i co te osoby mogą im i nam jako rodzicom zaoferować.
                                                Wychowawczynie się nie obijają. Dzieci mają zajęcie przez cały dzień. Moja
                                                Julcia ma 21 miesięcy, a widziałam już jej prace plastyczne. Zrobione zapewne z
                                                duużą pomocą cioć, ale jak to niesamowicie cieszy, gdy widzisz obrazek swojego
                                                dziecka na tablicy w przedszkolu smile.
                                                Wrócę jeszcze troszkę do tej naszej nieszczęsnej kuchni smile. Menu jest wywieszone
                                                na korytarzu, także rodzice wiedzą, co dziecko będzie jadło. Dietę ustala
                                                dietetyk, a chyba umiejętności kulinarne kucharki chyba bez zarzutu. Dlaczego?
                                                Julka zjada dwudaniowe obiady, no i zupę mleczną na sniadanie. To mnie
                                                uszczęśliwia, bo zanim poszła do predszkola w domu mieliśmy problem, co by jej
                                                ugotować. Na pewno nie bez znaczenia jest tutaj siła ogółu-skoro inne dzieci
                                                jedzą to i ja zjemsmile. Pozdrowionka. Eli
                                                • ewelina23.0 Re: przedszkole Mikiland 04.09.07, 23:52
                                                  O kurcze ale narobiłam ... smile z tą kuchnią.
                                                  Na obronę przedszkola powiem iż to ja się uparłam żeby ją zobaczyć -
                                                  pani Dyrektor nie chętnie mnie do mniej wpóściłą. No cóż taka
                                                  jestem... sprawdzam a przynajmnej staram się sprawdzać miejsce gdzie
                                                  czas spędzać ma moje Maleństwo (tak tak wiem w kuchni nie sidzi- ale
                                                  tam robią dla niego jedznie) dajcie już spokój temu wątkowi.

Najfajniejsze jest to iż zadałam ptanie o merytoryczne wartośći tej
                                                  placówki a Wy rozwinełyście wątek poboczny.

Ale teraz juz nie musze pytać - byłam, zobaczyłam i od 2 tyg moje
                                                  dziecko tam chodzi. W sumie jest ok, naprawdę mój syn jest
                                                  zadowolony z miejsca - uwielbia te postacie disneya na ścianie smile
                                                  mi się też podobają.

A mnie tez się wydaje iż jest dobrze - wczoraj dowiedziałam sie iż
                                                  właścicielki kupują jakieś nowe zabawki do dużej sali - i słusznie
                                                  bo aktycznie się przydadzą.od wczoaj jest też korektywa i rytmika -
                                                  obydwie Panie potrafią zainteresować dzieciaki i chyba się podoba.

maja być jakieś pokazy zajęć dodoatkowych ale to w następnym
                                                  tygodniu.

Jak narazie pozdrawiam i polecam to miejsce.
                                                  • anna_maja77 Re: przedszkole Mikiland 28.11.07, 18:02
                                                    czesc mamy przedszkolakow z mikilnadu, poszukuje informacji o
                                                    przedszkolu - nieze strony www, ale jestem ciekawa jak wy i wasze
                                                    dzieci teraz po kilku miesiacach je oceniaja? poszukuj przedszkola
                                                    dla synka w okolicach zacisza, na razie nie mam mozliwosci osobiscie
                                                    zobaczyc, dlatego bylabym wdzieczna za wasze uwagi. jak panie,
                                                    zajecia, czy podglad internetowy sie sprawdza. na podstawie www
                                                    wydawlao mi sie, ze plac jest niezbyt duzy i odsloniety? - jak to
                                                    jest w praktyce? pozdrawiam
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka