Dodaj do ulubionych

Marzenia o Wielkich Katowicach. Na początek dwa...

15.05.13, 08:30
PRZEMYSŁAWIE JEDLECKI pseudo dziennikarzyno,

Piszesz, że super miasto ma mieć wspólne podatki, więc dlaczego sugerujesz, że Katowice TYLKO ZA SWOJE mają wybudować węzeł dla Sosnowca kosztem najważniejszej drogi w Katowicach? Powinno się to odbyć wspólnie ze wspólnych pieniędzy, czemu nie Czy Katowice są instytucją charytatywną?

Więc Ty może masz schizofrenie Jedlecki?
Obserwuj wątek
    • ps-x Jedlecki komu służysz? Bo na pewno nie Katowicom.. 15.05.13, 08:33
      ps-x napisał(a):

      > PRZEMYSŁAWIE JEDLECKI pseudo dziennikarzyno,
      >
      > Piszesz, że super miasto ma mieć wspólne podatki, więc dlaczego sugerujesz, że
      > Katowice TYLKO ZA SWOJE mają wybudować węzeł dla Sosnowca kosztem najważniejsze
      > j drogi w Katowicach? Powinno się to odbyć wspólnie ze wspólnych pieniędzy, cz
      > emu nie Czy Katowice są instytucją charytatywną?
      >
      > Więc Ty może masz schizofrenie Jedlecki?

      Pieniędzy nie ma na wszystko gdyby było na wszystko to OK.

      Mamy zrezygnować z podstawowej dla nas drogi południe-centrum i przez zahamować rozwój miasta i to za nasze pieniądze? To jest jakaś kpina.
      • Gość: gość px - pulok w kieszeni Oszuka IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.05.13, 13:48
        wstyd jak nisko trzeba upasc ...
      • Gość: Historyk Coś mi to przypomina....wodza IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.05.13, 15:22
        Wąsik już ma...pomysły na Wielkie... też... Chory człowiek. Tylko nie on...
        Będzie jak dworcem PKP i rynkiem. To byłaby klęska, same supermarkety dookoła i galerie. Wszystko zaprojektowane przez nadwornego ...
        Wizja naprawdę niebanalna.
        Już mi się podoba, jak katowicki rynek w obecnej formie.
      • Gość: Aksamitek Jeszcze jeden wyjazd do Cannes... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.05.13, 15:49
        Jeszcze jeden wyjazd do Cannes i zechce być wodzem całej Europy...
        Woda sodowa...
        Zejdź człowieku na ziemię. Czy można wiedzieć jakie to dokonania ma na swoim koncie ten
        darczyńca okolic, kiedy stał na czele Związku Metropolitalnego ?
        Kostuchna i dożynki na niej, to nie aglomeracja.
        Chyba, że liczyć można na kolejne spotkanie z Paris Hilton...Może dla odmiany w zakompleksiałej (i słusznie) Galerii Katowickiej na jej otwarcie...
      • Gość: Żul Pioter wyluzuj... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.05.13, 16:03
        Nasz wizjoner chyba uwierzył w swoje ponadprzeciętne i ponadczasowe dokonania.
        Wielkie Katowice to brzmi dumnie. Tylko jak to się ma do "wielkiego dworca PKP" w tym mieście, czy aneksu autobusowego pod nim ?
        Rynek też coraz piękniejszy w asfalcie.
        Jedynie nowy Urząd Miejski reprezentuje bizancjum na miarę metropolii. Ilość zatrudnionych
        w nim także (licząc z planowanym zatrudnieniem windykatorów długów).
        Może należałoby przemyśleć pewne sprawy jeszcze raz i ...dać sobie spokój, albo abdykować dla dobra sprawy...
      • Gość: JP Chce zostać Metropolitą Katowickim ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.05.13, 16:11
        Prymasem w szkole nie byłem, ale czy ten Prez. nie chce przypadkiem stołka Metropolity Katowickiego. Stąd to już tylko na ołtarze chyba...
      • Gość: Katowiczanin Czyzby Piotr odchodził ? IP: *.dynamic.chello.pl 16.05.13, 03:37
        Półmisek na Rondzie, ul.Mariacka, Pałac Ślubów przy Pl.Wolności, asfaltowy Rynek, a w końcu
        galeria w centrum ,aneksy; kolejowy i autobusowy oraz supermarkety dookoła - to wpaniałosci jakimi uraczył to miasto. Może już wystarczy tych chorych wizji...
        Najlepiej wszystko zabudować galeriami i blaszakami. Wyciąć drzewa, zabudować parki
        i wszystkie place... Jak można było tak spieprzyć to miasto. Moje miasto.
    • wiciu7 Marzenia o Wielkich Katowicach. Na początek dwa... 15.05.13, 08:48
      Prezydent Uszok miał kilka okazji, żeby zacząć budować super-miasto. Zawsze kończyło się podobnie: 1. Przy okazji EURO Chorzów sam składał aplikację do UEFA. 2. Nie potrafił zachęcić prezydentów innych miast do realnego udziału w staraniach o tytuł ESK. 3. Może zapomniał, ale jeszcze niedawno chciał, żeby Metropolia nazywała się Katowice, czym zraził do siebie wielu lokalnych polityków i mieszkańców miast od Gliwic do Dąbrowy Górniczej.

      Niestety, prezydentowi Uszokowi miłość własna przeszkadza w tworzeniu partnerstwa z innymi miastami. Jak pokazuje przykład Ruhrgebiet, żeby je zbudować potrzeba: 1) wspólnych projektów i idei atrakcyjnych dla różnych miast, konsekwencji w działaniu, żeby przekonać elity polityczne tych miast do współpracy, talentów dyplomatycznych. Na razie prezydentowi Katowic tego nie dostrzega. To co proponuje na Kongresie Gospodarczym może podobać się gościom z zewnątrz, ale mieszkańcy regionu już dobrze poznali Pana Prezydenta...


      • ps-x Re: Marzenia o Wielkich Katowicach. Na początek d 15.05.13, 08:52
        wiciu7 napisał(a):
        ale mieszka
        > ńcy regionu już dobrze poznali Pana Prezydenta...
        >

        Jako katowiczanin, jestem zadowolony i nie chce zmieniać prezydenta. powiem tak lepszego nie było i jak na razie nie ma, chociaż świeża krew by się przydała, ale MUSI to być KATOWICZANIN, a nie tak jak pan Godlewski który kilka miesięcy przed wyborami przeprowadza się do Katowic, hipokryzja?

        Mówię z perspektywy katowiczanina i jak dla mnie Piotr Uszok zrobił wiele dobrego i dużo. Zresztą widać ile się buduje.
        • wiciu7 Re: Marzenia o Wielkich Katowicach. Na początek d 15.05.13, 09:31
          Chodziło mi o słabą współpracę Katowic z innymi miastami metropolii, a nie o same Katowice i to co się w nich dzieje.
        • Gość: gość Marzenia o Wielkich Katowicach miał czas zrealizow IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.05.13, 14:03
          ac - nie zrealizował - oprócz bagna które mamy
        • Gość: dejavu31 Katowice w Google Street View IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.05.13, 14:04
          Proponuję wejść na Google Street View i zobaczyć co powstało w Katowicach przez ostatnie 23 lata. I porównać z tym co powstało w latach 1921-1939.
          Dodaję że na Google Street View nie widać pustostanów i ubytku liczby ludności Katowic.
          Jeżeli ten dorobek to przepustka do zarządzania regionem to biada wam którzy tam mieszkają ..
          • Gość: gość Oszukowice - mimowolna masa tocząca sie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.05.13, 14:11
            tyle- kto kto nie widział dobrze zarzadzanego miast moze sie podniecac ze ma np SCC
      • Gość: Koncern Węglowy Marzenia o Wielkich Katowicach IP: *.dynamic.chello.pl 15.05.13, 12:34
        "Jak pokazuje przykład Ruhrgebiet"

        Współpraca miast Zagłębia Ruhry - to istotnie dobry przykład do naśladowania. Ale przecież, jak dotąd - o ile się orientuję - nie stworzyły one jednej jednostki administracyjnej; nie są jednym miastem.
        • wiciu7 Re: Marzenia o Wielkich Katowicach 15.05.13, 15:29
          Z wikipedii:

          "Oficjalnie do Zagłębia Ruhry zalicza się gminy wchodzące w skład Komunalnego Związku Zagłębia Ruhry (niem. Kommunalverband Ruhrgebiet), od dnia 1 października 2004 przemianowanego na Regionalny Związek Zagłębia Ruhry (niem. Regionalverband Ruhr)."

          Pomysł i talenty dyplomatyczne samorządowców niemieckich doprowadziły do tego, że Essen i całe Zagłębie Ruhry dostały tytuł Europejskiej Stolicy Kultury w 2010 roku. Strukturę do tego przedsięwzięcia zrobili póżniej. Najpierw było przekonywanie, przekonywanie i przekonywanie. Niestety prezydent Uszok robi sobie po raz kolejny PR.
        • ali32 Re: Marzenia o Wielkich Katowicach 16.05.13, 07:53
          Gość portalu: Koncern Węglowy napisał(a):

          > "Jak pokazuje przykład Ruhrgebiet"
          >
          > Współpraca miast Zagłębia Ruhry - to istotnie dobry przykład do naśladowania. A
          > le przecież, jak dotąd - o ile się orientuję - nie stworzyły one jednej jednost
          > ki administracyjnej; nie są jednym miastem.


          a po co? czyw tym kraju nie nikogo kto mialby pomysl inny niz spaprany sprzed 10 lat z tzw. Zachodu?
          czy musimy powielac wszystkie a zwlaszcza najwieksze bledy innych? czy nikt nie zauwazyl ze DECENTRALIZACJA to jest szansa na rozwoj??? moze Uszok przyjmie jeszcze tytul I Sekretarza???
          • wiciu7 Re: Marzenia o Wielkich Katowicach 16.05.13, 09:37
            W przypadku tytułu ESK dla Essen i Ruhrgebiet nie zrobiono supermiasta tylko wspólny duży projekt, na którym skorzystali wszyscy. Najważniejsze było to, że politycy z różnych niemieckich miast, którzy też mają swoje ambicje, jak śląscy i zagłębiowscy, porozumieli się w jednej dużej sprawie. Wymagało to ogromnego wysiłku na rzecz komunikacji, znalezienia wspólnych celów i rozwiania obaw mniejszych miast, że tylko Essen skonsumuje ewentualny sukces.

            Jak prezydent Uszok będzie potrafił dogadać się z Zagłębiem w sprawie DTŚ, to można myśleć o kolejnych projektach, a za 30 lat o supermieście.

            Tylko najpierw niech Wielki Uszok się wyluzuje...może blancik?
            • Gość: vip Re: Marzenia o Wielkich Katowicach IP: *.centertel.pl 16.05.13, 11:29
              he he - luz, poczucie humoru, dystans do siebie, ogólna kultura i ogłada osobista, skończenie z poczuciem misji o autonomii, abstrakcyjne myślenie i poczucie wspólnoty z resztą kraju nie są w Katowicach na pierwszym miejscu w hierarchii wartości, jeżeli dodać że Katowice nie są piękne i wiele im w tym względzie brakuje.... otrzymujemy co widać, słychać i czuć.
    • montenero Marzenia o Wielkich Katowicach. Na początek dwa... 15.05.13, 09:19
      Wspolny budzet? Ja rozumiem ze Katowice sie zadluzyly na nowe inwestycje ale taki projekt to jawny skok na kase pozostalych miast. Juz to widze jak ze wspolnego budzetu dofinansowywuje sie instytucje kulturalne w Zaglebiu lub remontuje 40 letnia infrastrukture. Zyjemy w tym wojewodztwie od 1999 roku i mamy swoje doswiadczenie. Sosnowiec jest biedny bo po zlikwidowaniu 40 duzych zakladow w tym kopaln milony przeznaczone na lagodzenie skutkow restrukturyzacji gornictwa trafily wylacznie na Slask. Jeszcze sie Buzek ma czelnosc pokazywac w Sosnowcu. W ramach tzw "Nowych Katowic" Sosnowiec po utracie kontroli nad swoim nawet skromnym budzetem wpadl by w marazm z ktorego nie ma juz wyjscia. Za to Dabrowa bylaby dla Uszoka napewno lakomym kaskiem. Generalnie na szczescie dla Zaglebia takie plany to tylko political-fiction. Gdyby kiedys mialo dojsc do integracji to tylko w ramach Zaglebia. Prawie pol milonowe miasto tez sobie poradzi- I najlepiej w wojewodztwie malopolskim.

      PS. Jak sie wychodzi na "integracji" z Katowicami to widac w Szopienicach.
    • montenero Re: Marzenia o Wielkich Katowicach. Na początek d 15.05.13, 09:26
      ps-x napisał(a):

      > PRZEMYSŁAWIE JEDLECKI pseudo dziennikarzyno,
      >
      > Piszesz, że super miasto ma mieć wspólne podatki, więc dlaczego sugerujesz, że
      > Katowice TYLKO ZA SWOJE mają wybudować węzeł dla Sosnowca kosztem najważniejsze
      > j drogi w Katowicach? Powinno się to odbyć wspólnie ze wspólnych pieniędzy, cz
      > emu nie Czy Katowice są instytucją charytatywną?
      >
      > Więc Ty może masz schizofrenie Jedlecki?


      Wezel jest zlokalizowany na terenie Katowic. To kto ma go wybudowac? Zawiercie? Nie wiem czy wiesz ale Dabrowa Gornicza zaciagnela wielomilionowy kredyt na remont drogi krajowej DK94 najlepszej darmowej alternatywy do A4. Przejedz sie nia kiedys do Krakowa i zobacz ile samochodow na katowickich rejestracjach z niej korzysta. Myslisz ze dolozyliscie do tego interesu chociaz zlotowke? Po drugie na budowe takiego wezla o ktorym piszesz Katowice bez mrugniecia dostana od slaskiego marszalka 80% unijnego dofinansowania. To luksus o ktorym Sosnowiec lub Dabrowa moga tylko pomarzyc.
      • ps-x Re: Marzenia o Wielkich Katowicach. Na początek d 15.05.13, 09:31
        montenero napisał:

        > ps-x napisał(a):
        >
        > > PRZEMYSŁAWIE JEDLECKI pseudo dziennikarzyno,
        > >
        > > Piszesz, że super miasto ma mieć wspólne podatki, więc dlaczego sugerujes
        > z, że
        > > Katowice TYLKO ZA SWOJE mają wybudować węzeł dla Sosnowca kosztem najważn
        > iejsze
        > > j drogi w Katowicach? Powinno się to odbyć wspólnie ze wspólnych pienięd
        > zy, cz
        > > emu nie Czy Katowice są instytucją charytatywną?
        > >
        > > Więc Ty może masz schizofrenie Jedlecki?
        >
        >
        > Wezel jest zlokalizowany na terenie Katowic. To kto ma go wybudowac? Zawiercie?

        Może i Katowice, ale tylko wtedy jeśli będą pieniądze i nie będzie to hamowało rozwoju miasta a szczególnie prężnie rozwijających się południowych dzielnic. W tym przypadku tak będzie niestety.


        > na budowe takiego wezla o ktorym piszesz Katowice bez mrugniecia dostana od sl
        > askiego marszalka 80% unijnego dofinansowania. To luksus o ktorym Sosnowiec lub
        > Dabrowa moga tylko pomarzyc.

        Niestety nie ma szans na dofinansowanie tej inwestycji, ponieważ w chwili obecnej kładziony jest nacisk na projekty krajowe, a nie lokalne, niestety.
        • montenero Re: Marzenia o Wielkich Katowicach. Na początek d 15.05.13, 09:40
          ps-x napisał(a):
          > Niestety nie ma szans na dofinansowanie tej inwestycji, ponieważ w chwili obecn
          > ej kładziony jest nacisk na projekty krajowe, a nie lokalne, niestety.

          Tak. To widac najlepiej po rozdziale srodkow z RPO 2014-2020. Wyjatkowo "regionalna" zeby nie napisac "krajowa" trasa N-S w Rudzie Slaskiej bez problemu dostala kilkaset baniek.
          • Gość: xyz Re: Marzenia o Wielkich Katowicach. Na początek d IP: *.c193.msk.pl 15.05.13, 10:26
            N-Ś w Rudzie była źle przygotowana od strony dokumentacji, potem była zamknięta pół roku.
      • Gość: tomek Re: Montenero pieprzy jak potrzaskany IP: *.dynamic.chello.pl 16.05.13, 07:59
        montenero napisał:

        > Wezel jest zlokalizowany na terenie Katowic. To kto ma go wybudowac? Zawiercie?<

        Po pierwsze wg projektu nie jest zlokalizowany w Katowicach.
        katowice.gazeta.pl/katowice/1,72739,12737092,DTS_rusza_na_wschod__Jest_juz_projekt.html
        Na mapce jest naniesiony ten węzeł w kształcie trąbki i granica miasta cienką czarna linią. Widać wyraźnie ,że większość "węzła" jest po stronie Mysłowic.
        Zresztą w Polsce do póki coś jest niezrealizowane to trudno mówić o ostatecznej lokalizacji. Na razie jest silna kontrowersja czy Katowice ten węzeł potrzebują. Mają gotowych mnóstwo węzłów autostradowych i drogowych, a być może potrzebują jeszcze paru innych. Nie dalej jak pół kilometra od projetowanego, mają gotowy węzeł Lwowska-Bagienna z gotowym wylotem w kierunku Mysłowic. Natomiast nie ma w Katowicach ludzi (może z wyjątkiem jakiegoś upośledzonego harcmistrza czy innego bartoszcza), którzy widzą potrzebę poszerzania i przebudowy Bagiennej do parametrów DTŚ czy A4.

        >Nie wiem czy wiesz ale Dabrowa Gornicza zaciagnela wielomilionowy kredyt na re
        > mont drogi krajowej DK94 najlepszej darmowej alternatywy do A4. Przejedz sie ni
        > a kiedys do Krakowa i zobacz ile samochodow na katowickich rejestracjach z niej
        > korzysta. Myslisz ze dolozyliscie do tego interesu chociaz zlotowke?<

        Jak jeżdżą z Katowic DK94 przez Dąbrowę to stoją grzecznie na światłach i wloką się pod czujnym okiem fotoradarów albo bulą mandaty. Tą samą, ale bezkolizyjną drogą w Katowicach
        kierowcy z Dąbrowy śmigają 150km/h . Tak samo aleją Murckowską czy Górnoślaską.
        Czy dołożyli choć pół złamanego grosza do zbudowania tych autostrad przez centrum Katowic? > .
        • Gość: Zagłębiak Re: Montenero pieprzy jak potrzaskany IP: *.telpol.net.pl 16.05.13, 13:18
          A wiela Katowice dołożyły do autostrady (pomijam, że wielu uważa wspomniana autostradę puszczoną przez centrum miasta za strasznie głupi pomysł)?
          • Gość: tomek Re: Montenero pieprzy jak potrzaskany IP: *.dynamic.chello.pl 16.05.13, 19:49
            Gość portalu: Zagłębiak napisał(a):

            > A wiela Katowice dołożyły do autostrady <
            Katowice mają przez centrum wiele dróg o parametrach i szerokości autostrady a nawet znacznie szerszych. Nie tylko A4 przez aleję Górnośląską i Kochłowicką. Np Murckowska czy DTŚka (14 pasów przy skrzyżowaniu z Dudy Gracza; 12 pasów przy skrzyżowaniu z Sokolską
            I do każdej dołożyły miliardy. W ten czy inny sposób, a mianowicie:
            1. Do wszystkich tych autostrad dołożyły za darmo, gotowe, szerokie miejskie aleje, które mogły służyć potrzebom miasta i mieszkańców. Potrzebom mieszkalnym a nie tylko komunikacyjnym. Dołzyły fragmenty swoich parków i wartościowej zabudowy.
            2. Za autostrady budowane z budżetu państwa (w ktorego tworzeniu Katowice mają ogromny udział), Katowice zapłaciły utratą innych inwestycji dużo bardziej potrzebnych mieszkańcom.
            3. Zapłaciły wywłaszczeniani, zatruciem środowiska, utratą atrakcyjnosci zamieszkania i inwestowania, kolosalnym spadkiem rynkowej wartości dziesiątków tysięcy mieszkań, wyprowadzką ponad 20% mieszkańców.
            4. Za budowę DTŚki z tunelem, poszerzenie Murckowskiej , zastępowanie połączeń przeciętych przez A4 i DTŚ innymi ulicami, Katowice płaciły realnie z własnego budżetu.
            5. Katowice płacą realnie za ruch na tych autostradach zdrowiem dziesiątków tysięcy mieszkańców, z których PITów powstaje budżet Katowic.

            >(pomijam, że wielu uważa wspomniana aut
            ostradę puszczoną przez centrum miasta za strasznie głupi pomysł)?<
            Nie pomijaj. Pomysł rzeczywiście debilny, choć debili którzy go poparli, jest trochę na tym forum i nawet w Katowicach. Tylko, że to nie był pomysł ani tymbardziej decyzja Katowiczan. Jak to mówią, inni szatani byli tam czynni. Te pomysły rodziły się głównie w głowach decydentów z Zagłębia. Skonkretyzowały się w projektach wykonanych przez biuro z Krakowa. To samo biuro , dla Krakowa zaprojektowało autostradę całkiem odwrotnie ze skrętem dla ominięcia miasta. No i ostateczna realizacja zatwierdzona przez wieśniaków z Kostuchny. Ale kierunek wyznaczyli decydenci z Zagłębia. Nie przypadkiem pomysł poszerzenia Bagiennej do kolejnej autostrady do centrum Katowic też jest forsowany z Zagłębia

        • montenero Re: Montenero pieprzy jak potrzaskany 16.05.13, 17:11
          Gość portalu: tomek napisał(a):
          Natomiast nie
          > ma w Katowicach ludzi (może z wyjątkiem jakiegoś upośledzonego harcmistrza czy
          > innego bartoszcza), którzy widzą potrzebę poszerzania i przebudowy Bagiennej do
          > parametrów DTŚ czy A4.

          Ty oczywiscie znasz opinie wszystkich Katowiczan.

          > Jak jeżdżą z Katowic DK94 przez Dąbrowę to stoją grzecznie na światłach i wloką
          > się pod czujnym okiem fotoradarów albo bulą mandaty. Tą samą, ale bezkolizyjną
          > drogą w Katowicach
          > kierowcy z Dąbrowy śmigają 150km/h . Tak samo aleją Murckowską czy Górnoślaską
          > .
          > Czy dołożyli choć pół złamanego grosza do zbudowania tych autostrad przez centr
          > um Katowic? > .

          Autostrady i DTS Katowice dostaly za darmo od Panstwa. Mam nadzieje ze DTS Zaglebie rowniez dostanie od Panstwa. Niestety jednak wszystkowe wskazuje na to ze tego typu projekty beda wymagaly wspolfinansowania unijnego i wkladu wlasnego. Nie chce mi sie po raz kolejny walkowac tego samego tematu ale o ile Unia moze przyznac finansowanie ma kontynuacje jakiegos projektu (np wydluzenie DTS od Katowic na Wschod) to napewno nie dofinanuje oderwango odcinka Dabrowa-Sosnowiec ktory bedzie afunkcjonalna wyspa
          w ukladzie komunikacyjnym. Mozesz udawac ze tego nie rozumiesz jesli chcesz. To trasa regionalna i wszytkie samorzady przez ktore przebiega deklarowaly ze doloza staran zeby powstala. Inaczej ten projekt nie ma szans. Katowice sie wlasnie rozmyslily.
          • Gość: tomek Re: Montenero pieprzy jak potrzaskany IP: *.dynamic.chello.pl 16.05.13, 20:19
            montenero napisał:

            > Ty oczywiscie znasz opinie wszystkich Katowiczan<
            Nie znam. Co nie przeszkadza mi uważać za upośledzonych wszystkich tych Katowiczan, którzy chcą zmienić ul Bagienną w drogę o parametrach DTŚ. W dodatku na koszt Katowic.
            Nie wykluczam , że wśród mieszkańców Katowic sa też po prostu wrogowie Katowic. Poza Katowicami jest ich z pewnością bardzo dużo.
            Twój wpis, że projektowany węzeł jest zlokalizowany w Katowicach, to było celowe kłamstwo czy pomyłka?

            >Autostrady i DTS Katowice dostaly za darmo od Panstwa.<
            Katowice nic od tego państwa za darmo nie dostały, a jego budżet tworzą
            Dostały za karę, decyzją decydentów z Zagłębia. I poniosły tego ogromne koszty.
            Dały za darmo gotowe piękne aleje. Poniosły koszty finansowe, urbanistyczne , zdrowotne , demograficzne i inne.
            Do samej DTŚ i do wielu inwestycji drogowych i infrastrukturalnych związanych z pochlastaniem miasta autostradami, organizacja objazów, wyburzeń Katowice dołozyły z własnego budżetu.
            >Mam nadzieje ze DTS Zaglebie rowniez dostanie od Panstwa.<

            Ma wszelkie dane. To wasze państwo. Kongresówka rządzi jego budżetem.

            > Niestety jednak wszystkowe wskazuje na to ze tego typu projekty beda wymagaly wspolfinansowania unijnego i wkladu wlasnego. Nie chce mi sie po raz kolejny walkowac tego samego tematu ale o ile Unia moze przyznac finansowanie ma kontynuacje jakiegos projektu np wydluzenie DTS od Katowic na Wschod) to napewno nie dofinanuje oderwango odcinka Dabrowa-Sosnowiec ktory bedzie afunkcjonalna wyspa w ukladzie komunikacyjnym.<

            To nazwijcie to wydłużeniem DTŚ z Katowic na wschód i budujcie. W Dąbrowie, Sosnowcu i Mysłowicach. Nie potrzeba do tego ani rozwalać gotowej ul Bagiennej z jej gotowymi bezkolizyjnymi węzłami, ani prawdziwej DTŚ na wschód czyli 10 pasowej Roździeńskiego ani żadnej innej gotowej drogi w Katowicach. Jak już ustalicie przebieg i wybudujecie ten ostatni węzeł ( w Mysłowicach kłamczuszku) , to Katowice na pewno pozwola się podłaczyć do Bagiennej. Albo nawet znacznie wcześniej, bo przed wami masa roboty. Dowiecie się jaki to miód.
            • montenero Re: Montenero pieprzy jak potrzaskany 22.05.13, 10:54
              Gość portalu: tomek napisał(a):
              > Nie wykluczam , że wśród mieszkańców Katowic sa też po prostu wrogowie Katowic.
              > Poza Katowicami jest ich z pewnością bardzo dużo.
              > Twój wpis, że projektowany węzeł jest zlokalizowany w Katowicach, to było celow
              > e kłamstwo czy pomyłka?

              Nie ogladaj tyle Maciarewicza w telewizji. Najwyrazniej Ci sie udziela.

              > Katowice nic od tego państwa za darmo nie dostały, a jego budżet tworzą
              > Dostały za karę, decyzją decydentów z Zagłębia. I poniosły tego ogromne koszty.
              > Dały za darmo gotowe piękne aleje. Poniosły koszty finansowe, urbanistyczne , z
              > drowotne , demograficzne i inne.

              Zaglebie daje ponad 1,5% PKB (9% PKB daje lacznie cala Katowicka konurbacja). I przestan z tymi mitycznymi zaglebiowskimi decydentami. Gdybysmy takich mieli to juz dawno DTS bylaby w Zaglebiu.

              > Ma wszelkie dane. To wasze państwo. Kongresówka rządzi jego budżetem.

              Spokojnie. Jak na razie to premier jest z Pomorza a minister finansow z Londynu. Jak byl premier ze Slaska to nam zlikwidowano gornictwo praktycznie do zera (w ramach restrukturyzacji gornictwa na Slasku). Jak bedziemy miec naszego kongresowego premiera to napewno sie do niego zglosimy.
              • Gość: tomek Re: Montenero pieprzy jak potrzaskany IP: *.dynamic.chello.pl 22.05.13, 19:25
                montenero napisał:

                >Nie ogladaj tyle Maciarewicza w telewizji. Najwyrazniej Ci sie udziela.<

                Jakiego Maciarewicza, co ty chłopie chrzanisz? Sam zapodałeś po prostu nieprawdę (niczym ten Maciarewicz), że kolejny węzeł łączący ul Bagienną z Obrzeżną Zachodnią jest w Katowicach i Katowice mają go finansować.
                Jeszcze raz załączam mapkę dla niepełnosprytnych.
                katowice.gazeta.pl/katowice/1,72739,12737092,DTS_rusza_na_wschod__Jest_juz_projekt.html
                i wyjaśniam:
                -Po lewej stronie wzdłuż ul Bagiennej jest węzeł Wilhelmina , w całości w Katowicach i w całości gotowy. Jeden z jego wylotów jest skierowany w stronę Obrzeżnej Zachodniej i jest ślepy.

                -W prawą stronnę jest projektowane przedłużenie tego ślepego wylotu i węzeł łączoący Bagienną z Obrzeżną Zachodnią w Mysłowicach i z odgałęzieniem do Reala w Mysłowicach. Co najmniej 3/4 powierzchni tego węzła jest w Mysłowicach. Granica między Katowicami a Mysłowicami jest zaznaczona cienką czarną linią.
                No więc:
                1. Pan Montenero kłamie. Węzeł nie jest w Katowicach , Katowiczanie go nie potrzebują i nie ma powodu, zeby za niego płacili albo starali się o jego finansowanie z UE. Jednak on Katowicom nie przeszkadza. Jak go zbudują ci co go potrzebują, to Katowice napewno zgodza się połączyć z nim ul Bagienną (przedłużyć jej ślepy wylot).
                2. Katowice nie widzą celu przebudowywania bezkolizyjnej ul Bagiennej na drogę o parametrach np alei Rozdzieńskiego (DTŚ) . Nawet tak wielcy budowniczowie autostrad przez centrum Katowic jak Uszok , uważają to za zbędne. A mieszkańcy w sąsiedztwie Bagiennej uważają to za szkodliwe.

                > Zaglebie daje ponad 1,5% PKB (9% PKB daje lacznie cala Katowicka konurbacja). I
                > przestan z tymi mitycznymi zaglebiowskimi decydentami. Gdybysmy takich mieli t
                > o juz dawno DTS bylaby w Zaglebiu.
                >
                > > Ma wszelkie dane. To wasze państwo. Kongresówka rządzi jego budżetem.
                >
                > Spokojnie. Jak na razie to premier jest z Pomorza a minister finansow z Londynu
                > . Jak byl premier ze Slaska to nam zlikwidowano gornictwo praktycznie do zera (
                > w ramach restrukturyzacji gornictwa na Slasku). <
                Jak daje duże PKB to niech się upomina tam gdzie dzielą PKB (to nie w Katowicach) o pieniądze na swoje potrzeby. I niech nie wciska Katowicom inwestycji zbędnych i szkodliwych.
                Średnicówkę przez centrum Katowic budowano w latach 2002-2006. Rządzili wtedy premierzy rodem Kongresówki (Miller, Pawlak, Kaczyński) i ministrowie finansów z Kongresówki ( Belka, Trenkner). Były warunki ,żeby się starać o finansowanie, burzyć miasto jak w Katowicach i budować DTŚ w Sosnowcu i Dąbrowie.
                Premier ze Śląska zakonczył swoje rządy 12 lat temu. Ministrów finansów miał wyłącznie z Kongresówki ( Balcerowcz i Bauc). Prezydenta od wetowania również (Kwaśniewski). Pozamykali trochę kopalni ( na Śląsku i w Zagłebiu) bo do wydobywanie kamienia lepsze sa kamieniołomy. Jeżeli decyzja byłaby błedna ,to kopalnie o opłacalnym wydobyciu znalazłyby inwestora jak kopalnia w Czechowicach.

                >Jak bedziemy miec naszego kongr
                > esowego premiera to napewno sie do niego zglosimy.<
                Nie wątpię, że to prędko nastąpi. Stamtąd było co najmniej 3/4 polskich premierów , przydentów, ministrów finansów , pierwszych sekretarzy i innych wodzów. Tylko prosze zabiegać tam o swoje sprawy i swój rozwój , a nie żeby sąsiadowi krowa zdechła.

                • montenero Re: Montenero pieprzy jak potrzaskany 23.05.13, 12:26
                  > -Po lewej stronie wzdłuż ul Bagiennej jest węzeł Wilhelmina , w całości w Katow
                  > icach i w całości gotowy. Jeden z jego wylotów jest skierowany w stronę Obrzeżn
                  > ej Zachodniej i jest ślepy.
                  >
                  > -W prawą stronnę jest projektowane przedłużenie tego ślepego wylotu i węzeł łąc
                  > zoący Bagienną z Obrzeżną Zachodnią w Mysłowicach i z odgałęzieniem do Reala w
                  > Mysłowicach. Co najmniej 3/4 powierzchni tego węzła jest w Mysłowicach. Granic
                  > a między Katowicami a Mysłowicami jest zaznaczona cienką czarną linią.

                  Co sie tak czlowieku zafiksowales na tych 3/4 czy 1/2 wezla? Projekt dotyczy przebudowy Bagiennej na calej dlugosci od wezla Rozdzienskiego wlacznie z wezlem ktory jest w 20%,35% czy 48% w Katowicach. Ten etap to calosc i chcesz tego czy nie knajduje sie w wiekszosci w obszarze Katowic. Nie jest wazne czy Bagienna ma teraz 2 pasy i czy powinna miec 4. Ta droga powstala dawno temu i jej nawierzchnia podbudowa drenaz musza zostac zmienione. Jak nie wiesz jak sie to robi to zapraszam do Dabrowy Gorniczej ktora za wlasne pieniadze + dofinasowanie modernizuje DK94 od granicy ze Slawkowem. Twoja wizja ze do nowo wybudowanej DTS od strony Dabrowy Katowice laskawie pozwola przylaczyc Bagienna jest po prostu absurdalna.

                  > 2. Katowice nie widzą celu przebudowywania bezkolizyjnej ul Bagiennej na drogę
                  > o parametrach np alei Rozdzieńskiego (DTŚ) . Nawet tak wielcy budowniczowie a
                  > utostrad przez centrum Katowic jak Uszok , uważają to za zbędne. A mieszkańcy w
                  > sąsiedztwie Bagiennej uważają to za szkodliwe.

                  Katowice nie widza celu kontynuacji DTS bo swoje drogi juz pobudowaly (lub im zbudowano). A kiedy potrzeba bylo aby inne miasta wspieraly dofinansowanie projektow muzeow, centrow konferencyjnych, filharmonii ochoczo opowiadaly o wspolpracy w aglomeracji, wspolnych projektach, wspolnym planowaniu przestrzennym. Takie projekty sa wyznacznikiem rozwoju takiego obszaru jak konurbacja slasko-zaglebiowska. Nie wspominajac juz o tym ze Katowice aspiruja do roli lidera tej metropolii.
                  • Gość: tomek Re: Montenero pieprzy jak potrzaskany IP: *.dynamic.chello.pl 23.05.13, 16:21
                    montenero napisał:

                    > Co sie tak czlowieku zafiksowales na tych 3/4 czy 1/2 wezla? Projekt dotyczy pr
                    > zebudowy Bagiennej na calej dlugosci od wezla Rozdzienskiego wlacznie z wezlem
                    > ktory jest w 20%,35% czy 48% w Katowicach. Ten etap to calosc i chcesz tego czy
                    > nie knajduje sie w wiekszosci w obszarze Katowic.<

                    Nie dość ,ze slepy to jeszcze analfabeta. Projekt nie dotyczy przebudowy ul Bagiennej tylko jej połączenia z ul Obrzeżną Zachodnią w Mysłowicach . Polega na budowie węzła ( skrzyżowania ) ul Obrzeżnej Zachodniej w Mysłowicach z ulicą Jasińskiego w Mysłowicach, oraz na przedłużeniu do tego węzła ( o ok 400-500m ) ulicy Bagiennej w Katowicach od istniejącego węzła z ul Lwowską.
                    Ta inwestycja to połączenie DTŚ z A4, podobne jak ulica Bocheńskiego w Katowicach . A nawet lepsze, bo bezkolizyne ( bez świateł). Może to też być połączenie obecnej DTŚ z DTŚ- wschód, jeśli DTŚ wschód w ogóle zbuduja na kierunku Pd-Pn od Mysłowic do Dąbrowy.
                    I Katowice mogą te swoje 400m przedłużenia zbudować na swoim terenie, jak będzie do czego to przedłużać.
                    O przebudowie ( poszerzaniu drogi, wiaduktów, wymianie konstrukcji itp) całej ulicy Bagiennej, aż do węzła z Roździenskiego (węzła Bogucickiego) nie moze być mowy. Taka inwestycja byłaby szkodliwa dla Katowic. I nawet Uszok , największy szkodnik w historii miasta ,uznał ją za zbędną.

                    >Nie jest wazne czy Bagienna ma teraz 2 pasy i czy powinna miec 4.<
                    Jak to nie jest dla ciebie ważne to się o tą katowicką ulicę nie martw. Ona ma już co najmniej 4 pasy na całej długości ( po 2 w kazdą stronę ,a przy każdym z wezłów ( w Bogucicach, Zawodziu , Nikiszowcu i Wilhelminie ma dodatkowe pasy po obu stronach dla bezkolizyjnego zjazdu i wjazdu.

                    >zapraszam do Dabrowy Gorniczej ktora za wlasne pieniadze + dofinasowanie mode
                    > rnizuje DK94 od granicy ze Slawkowem<.
                    Nie rozśmieszaj mnie. Jechałem ostanio tą drogą na Kraków. Przez cały Sosnowiec, Będzin,Dabrowę, Sławków i Olkusz to droga duzo gorsza i wolniejsza niż ul Bagienna w Katowicach, kolizyjna, z miejscowymi ograniczeniami do 40km/h ze światłami co kilometr mimo że na zadupiach, z fotoradarami, bez poboczy i pełna dziur. To ja ciebie zapraszam na przedłużenie tej drogi w Katowicach, całkowicie bezkolizyjne mimo że przez centrum do DTŚ i A4 10 pasowe o parametrach autostrady.
                    >Twoja wizja ze do nowo wybudowanej DTS od
                    > strony Dabrowy Katowice laskawie pozwola przylaczyc Bagienna jest po prostu ab
                    > surdalna<
                    Do jakiej nowo wybudowanej? Kiedy? Ul Bagienna taka jaka jest, była przeznaczona docelowo do połączenia przez Mysłowice z A4. Wy zbudujcie najpierw coś lepszego niz ta droga na Olkusz, to się wtedy przekonamy, czy to coś wogóle zasługuje do połączenia
                    z taką ul Bagienną jaka obecnie jest. Bardzo w to wątpię.

                    > Katowice nie widza celu kontynuacji DTS bo swoje drogi juz pobudowaly (lub im z
                    > budowano).<
                    No zgadza się. Pobudowały i pobudowano im (często wbrew woli mieszkańców) już za dużo bezkolizyjnych dróg i autostrad przez centrum. Zwłaszcza wkierunku w-z. Tylko kretyn widzi cel w dokładaniu tego czego już jest za dużo . Medrzec mówi "bierz tyle ile zdołasz unieść".

                    "ochoczo opowiadaly o wspolpracy w aglomeracji, wspolnych projektach, wspolnym planowaniu przestrzennym."
                    Projektowanie przestrzenne, wspólne czy oddzielne, podlega ocenie zainteresowanych mieszkańców we wszystkich miastach. A zwłaszcza w tych mieszkańców, którzy maja za to płacić w budżecie swojego miasta i doświadczać uciążliwości , wywłaszczeń , wyburzeń, budowy i użytkowania. Wspólne projektowanie przestrzenne polega na tym , ze infrastruktura drogowa jest zrównoważona. Katowice mają juz na wschód A4, DTŚ przez Roździeńskiego i tą bezkolizyjną Bagienną 400m od granicy miasta. Teraz, na życzenie innych miast nie mogą przebudowywać Bagiennej. Kto zaręczy, że następnym życzeniem nie będzie przebudowa ulic od SCC i WPKiW przez Katowicą i Le Ronda aż do granicy z Milowicami, z wyburzeniem koscioła i klasztoru w Bogucicach?
                    Wy wybudujcie 4 autostrady do granicy swojego miasta i jeszcze w Mysłowicach, a my u nas już się jakoś do nich dokulamy po gumnie, byle przez Katowice śmigać 150km/h i zacząć o 8.00 urzędowanie. Za takie wspólne planowanie przestrzenne to my dziękujemy.
    • Gość: ff Małymi krokami-Sposób na aglomerację IP: *.dynamic.chello.pl 15.05.13, 10:12
      połączenie wszystkich miast jest nierealne, ale trzeba by włączyć do K-c Siemianowice i Mysłowice (może też Chorzów) bo to są i tak naturalne dzielniece K-c (bez centrów i gdzie mieszkańcy dążą do K-c, do pracy, zakupy, restauracje itp.). Wtedy inne większe miasta bardziej by zaczęły dążyć do K-c, bo wtedy K-ce byłyby już miastem pół milionowym , podczas gdy inne mają dziś po 150--180 tyś.
      Dziś z Podlesia do centrum jest ok 14 km z Siemianowic ok. 5 km - po co sztuczne twory by opłacać urzędników?
      • Gość: Koncern Węglowy Małymi krokami IP: *.dynamic.chello.pl 15.05.13, 12:29
        "włączyć do K-c Siemianowice i Mysłowice (może też Chorzów)"

        To ja proponuję połączyć administracyjnie wszystkie te miasta aglomeracji, które już przed 1939 rokiem znajdowały się w granicach ówczesnego Województwa Śląskiego. Niekiedy używano już wtedy określenia Wielkie Katowice (może to nowa nazwa dla proponowanego większego miasta?).
        Jeśli chodzi o trzy duże miasta, które przed 1939 leżały w pruskiej części Śląska (Bytom, Gliwice, Zabrze), to Niemcy dalekowzrocznie planowali ich połączenie gdzieś tak w połowie lat 50-tych. Z wiadomych przyczyn nie dokończyli dzieła.
        Wschodnia część aglomeracji - ta, która do II Wojny należała do Województwa Kieleckiego - niechaj utworzy jedno wspólne miasto Zagłębie (z połączenia Sosnowca, Dąbrowy Górniczej, Będzina, może też Czeladzi. Były gadki o takich planach kiedy Wielki Ed był Pierwszym.

        Ludność "Wielkich Katowic" mogłaby wynieść ok. 1.050.000 mieszkańców, zaś obszar - ok. 600 km kwadr.
        Ludność "Bytomia-Gliwic-Zabrza" to prawdopodobnie ok. 570.000 mieszkańców, zaś obszar - ok. 300 km kwadr.
        Ludność "Zagłębia" to prawdopodobnie ok. 450.000 mieszkańców, zaś obszar - ok. 300 km kwadr.
        Jaworzno - jako dawna Galicja/Województwo Krakowskie - niech zostanie osobne. 95.000 mieszk., 150 km kwadr.
        podobnie jak Knurów - niby przed wojną Polska, ale bez łączności terytorialnej z "Wielkimi Katowicami": 39.000 mieszk. + >30 km kw.
        • Gość: Zagłębiak Re: Małymi krokami IP: *.telpol.net.pl 15.05.13, 13:03
          Wszystko fajnie ale pozostaje jedno, sławne inżynierskie pytanie: można wszystko tylko po co?
          • Gość: Koncern Węglowy Po co? IP: *.dynamic.chello.pl 15.05.13, 16:14
            Głównie po to, aby stworzyć mniej-więcej jednolity system zarządzania dla obszaru większego, niż dzisiejsze granice administracyjne określonego miasta a faktycznie będącego obszarem zasługującym na jednolite, tj. nie rozdrobnione traktowanie.

            Naturalnie, nie ma żadnej stuprocentowej gwarancji, iż administracyjne scalenie automatycznie poprawi jakość zarządzania. Ba, praktyka zna też liczne przykłady aglomeracji dość luźnych a mimo to administrowanych w miarę sprawnie.
    • Gość: xyz Re: Marzenia o Wielkich Katowicach. Na początek d IP: *.c193.msk.pl 15.05.13, 10:24
      Jak tam tramwaje w 200 tys. Gliwicach? :D
      Wiele można zarzucić Uszokowi, ale w K-cach inwestuje się w nowe torowiska.

      Szkoda, że przebudowa DK81 73 Pułku Piechoty, wraz z węzłami na Giszowcu i Ochojcu nie będzie jedną, dużą inwestycją :/ Istotne żeby to w końcu zaczęli.
      • ps-x dlaczego Jedlecki to człowiek aNTYkatowicki? 15.05.13, 10:49
        Gość portalu: xyz napisał(a):

        > Jak tam tramwaje w 200 tys. Gliwicach? :D
        > Wiele można zarzucić Uszokowi, ale w K-cach inwestuje się w nowe torowiska.
        >
        > Szkoda, że przebudowa DK81 73 Pułku Piechoty, wraz z węzłami na Giszowcu i Ocho
        > jcu nie będzie jedną, dużą inwestycją :/ Istotne żeby to w końcu zaczęli.


        Aby ją w ogóle zaczęli i skończyli nie może być nawet mowy o przedłużaniu na koszt Katowic średnicówki do Sosnowca. Jaki mieszkaniec miasta Katowice proszę, aby bezmyślni dziennikarze nie lobbowali pomysłów które zatrzymają rozwój Katowic na rzecz innych miast.
    • Gość: xyz Re: Marzenia o Wielkich Katowicach. Na początek d IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.05.13, 10:54
      Panie Jedlecki pan uważa żeby zamiast supermiasta nie wyszedł wam superslums.
      • Gość: czytelnik Re: Marzenia o Wielkich Katowicach. Na początek d IP: 94.23.154.* 15.05.13, 11:46
        W tej chwili tylko Katowice potrzebują takiego połączenia gmin w jeden super organizm. Takie plany są konsekwencją nadętych katowickich inwestycji w Centrum Kongresowe, Sale Koncertową, Muzeum i Centrum Handlowe przy dworcu. Prezydent Uszok chce aby mu się kręcił interes w skali całego regionu bo wie już ile będą go kosztować budowane właśnie obiekty i wie też, że tylko na poziomie aglomeracji mają sens. Niestety, jest jeszcze za wcześnie na powstanie takiego miejskiego molocha, może za 8-10 lat, jak poszczególne gminy dotrą do kresu własnych inwestycyjnych pomysłów. Tymczasem mamy do czynienia z sytuacją odwrotną czyli z odwracaniem i uniezależnianiem miast od Katowic. Zbyt długo Katowice były najważniejsze, głównie z powodów politycznych, szkoda że dopiero teraz zauważyły, że całe swoje centralne położenie i istnienie zawdzięczają pozostałym miastom i gminom aglomeracji. Osłabienie Katowic jest wyrównaniem szans w rozwoju innych miast naszego regionu.
        • ps-x Re: Marzenia o Wielkich Katowicach. Na początek d 15.05.13, 12:04
          Gość portalu: czytelnik napisał(a):

          > Osłabienie Katowic jest wyrównaniem szans w rozwoju innych mia
          > st naszego regionu.

          Kompleks Katowicki to ciężka choroba. Zazdrość jest destrukcyjna, zawsze. Czy mogę spytać z ciekawości, czytelnik to zazdrosny zakompleksiony gliwiczanin czy zazdrosny zakompleksiony zagłębiak?
          • Gość: liczydło Re: Marzenia o Wielkich Katowicach. Na początek d IP: *.eimperium.pl 15.05.13, 20:11

            To nie Zagłębie czy Gliwice mają kompleks Katowic, a Katowice 290tyś.miasto ma kompleks
            Wrocławia,Krakowa czy np;Gdańska.
            Jakie korzyści będzie miał mieszkaniec jaworznickich Borów albo gliwickich Czechowic że będzie mieszkał w jakichś tam Katowicach?.
            Katowice dążą za wszelką cenę do szybkiego utworzenia takiego organizmu--w myśl zasady aby tylko powstało a później to my już wam wytłumaczymy że trzeba budować i inwestować tylko u nas dla waszego dobra.
    • holtze wielkie katowice... 15.05.13, 11:33
      mamy za soba 20 lat nieudanego doswiadczenia w postaci indywidualnej polityki i pozornej niezaleznosci slaskich miast. dzis chyba kazdy widzi iz jest to droga donikad. na poczatek wystarczylaby ustawa aglomeracyjna z zachowaniem administracyjnej odrebnosci miast podobnie jak gminy w warszawie... skoro jednak ta droga spotyka sie z wielkim nie ze strony politykow w warszawie chyba nie ma wyjscie innego niz stopniowe laczenie miast. na poczatek katowice powinny wchlonac myslowice, rude slaska, swietochlowice i siemianowice. upadek i kompromitacja wladz w ww miastach w ostatnich latach powinny pomoc uszokowi przeprowadzeniu tej operacji...

      byc moze podobnie powinny postapic gliwice, bytom i sosnowiec wchlaniajac mniejsze gminy...
      • ps-x Re: wielkie katowice... 15.05.13, 12:05
        holtze napisał:

        > mamy za soba 20 lat nieudanego doswiadczenia w postaci indywidualnej polityki i
        > pozornej niezaleznosci slaskich miast. dzis chyba kazdy widzi iz jest to droga
        > donikad. na poczatek wystarczylaby ustawa aglomeracyjna z zachowaniem administ
        > racyjnej odrebnosci miast podobnie jak gminy w warszawie... skoro jednak ta dro
        > ga spotyka sie z wielkim nie ze strony politykow w warszawie chyba nie ma wyjsc
        > ie innego niz stopniowe laczenie miast. na poczatek katowice powinny wchlonac m
        > yslowice, rude slaska, swietochlowice i siemianowice. upadek i kompromitacja wl
        > adz w ww miastach w ostatnich latach powinny pomoc uszokowi przeprowadzeniu tej
        > operacji...
        >
        > byc moze podobnie powinny postapic gliwice, bytom i sosnowiec wchlaniajac mniej
        > sze gminy...


        Odważna wizja, ale tak naprawdę jedyna rozsądna na chwilę obecną.
    • ali_blabla Marzenia o Wielkich Katowicach. Na początek dwa... 15.05.13, 11:58
      Przeczytałem tytuł i już myślałem że Uszok postanowił podać się do dymisji a tu wręcz przeciwnie kombinuje jak tu sobie nowy wyższy stołek załatwić.
      • ps-x Re: Marzenia o Wielkich Katowicach. Na początek d 15.05.13, 12:08
        ali_blabla napisał:

        > Przeczytałem tytuł i już myślałem że Uszok postanowił podać się do dymisji a tu
        > wręcz przeciwnie kombinuje jak tu sobie nowy wyższy stołek załatwić.


        Jeśli nie jesteś mieszkanką Katowic to proszę Cię nie osądzaj jak nie wiesz jak jest do końca, a jeśli mieszkasz w to powinnaś widzieć ile się tutaj dzieje i są to zmiany na lepsze. Parki biurowe i nowe ogromne osiedla kiedyś przełożą się na wzrost mieszkańców, a tym samym wzrost poziomu życia w Katowicach, nie ma innej możliwości.
        • bazbaz73 Re: Marzenia o Wielkich Katowicach. Na początek d 15.05.13, 12:51
          Jakie zmiany na lepsze? O czym ty bredzisz? Rozkopany Rynek, który rozwalono ale nie wiadomo jak ma wyglądać bo setna edycja konkursu właśnie została unieważniona, niedawny remont Warszawskiej, który trwał latami i zabił lokalny handel, bo ludzie nie mieli się jak dostać. Trwająca wieki przebudowa Gliwickiej, która dobiła Załęże, supermarket zamiast dworca autobusowego i konieczność biegania po całym mieście, żeby się przesiąść. Zrobienie przystanków na Placu Wolności co skutecznie zablokowało kolejny węzeł. Bzdurne rozwiązania komunikacyjne na styku Sądowej/Matejki/Mikołowskiej/Słowackiego, przez które tworzą się korki (aż boję się pomyśleć co będzie jak otworzą tego potworka architektonicznego zwanego Wagina Center), wycięcie drzewostanu w okolicach Korfantego niby pod przebudowę Rynku, co jak już pisałem nie wiadomo jak będzie wyglądało bo przetarg unieważniono. Pałac ślubów w miejscu, gdzie nie można zaparkować i szanowna Ciocia Krysia, żeby być na ślubie chrześnicy popinkala w szpilkach przez pół miasta, absurdalny pomysł (mam nadzieję, że go porzucono) przeniesienia wydziału komunikacji do dawnego Domu Prasy (już widzę setki petentów próbujących przebić się przez centrum i zaparkować na Rynku!). Nic, dosłownie nic co robi ten człowiek nie służy mieszkańcom! Najlepiej to widać po tym, że Katowice się wyludniają i służą co najwyżej jako miejsce pracy a przypominam, że to podatki PIT są w znacznej mierze dochodem miasta i od ilości mieszkańców a nie pracujących zależy zamożność miasta. Ta nędzna namiastka prezydenta potrafi się lansować przy w miarę udanych inwestycjach centralnych typu Średnicówka czy tunel pod Rondem, ale do tego nie przyłożył ręki.I pisze to Katowiczanin od urodzenia czyli od niespełna 40 lat.
          A przepraszam - udają mu się coroczne Dożynki (filmiki do znalezienia w sieci np www.youtube.com/watch?v=iVhcdZs88ms (okolice 2:30 - piękne, wielkomiejskie, w sam raz na stolicę aglomeracji).
          • bazbaz73 Re: Marzenia o Wielkich Katowicach. Na początek d 15.05.13, 15:25
            No proszę. Minęłą chwila i już mamy dwa przykłady świetnego zarządzania miastem przez jakże kochanego i uwielbianego pana Uszoka:
            katowice.gazeta.pl/katowice/1,35063,13914202,Taksowkarze_czekaja_na_klientow_i_placa_mandaty.html
            (tu też jest poruszany min. problem Pałacu Ślubów o którym pisałem)

            katowice.gazeta.pl/katowice/1,72739,13911358,Kierowcy_autobusow_lamia_prawo_i_blokuja_wazne_skrzyzowanie.html
            (a tu mamy bezpośrednie sąsiedztwo skrzyżowania o którym pisałem)
            • bazbaz73 Re: Marzenia o Wielkich Katowicach. Na początek d 15.05.13, 15:29
              I jeszcze jeden udany konkurs:
              katowice.gazeta.pl/katowice/1,35063,13912685,Nikt_juz_nie_chce_katowickiego_Spodka__MCK_tez_nie.html
              Super miasto, super władze. Hip hip, hurra!
              Ale cóż. Spodek nie jest dla władz niczym ważnym. Zniknął niedawno z logo, które nawet dla nie Katowiczanina było jednoznacznie kojarzone z tym miastem a zastąpiono je czymś, co może kojarzyć się z każdym miejscem na ziemi - serduszkiem z neonów... Zresztą ilość neonów z serduszkami zrobiła z Katowic istne Las Vegas...
    • republique Słysząc OSZUK mówię dziękuję i wychodzę, 15.05.13, 12:04
      pajęczyna i korupcja - tyfus nie miasto
      • ps-x PO tylko bezpodstawnie narzeka.. 15.05.13, 12:11
        republique napisał:

        > pajęczyna i korupcja - tyfus nie miasto

        Dlaczego powtarzacie tę rymowankę bezpodstawnie i w kólko? Przecież Piotr Uszok nie popełnił ŻADNEGO przestępstwa, ani NIGDY nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości, więc o co chodzi?

        ---
        a tu ciekawy wątek nt. tego jak się dzieje w platformie obywatelskiej, przeczytajcie wszystkie podane tam materiały na forum i sami oceńcie: katowice.naszemiasto.pl/galeria/opis/1842807,park-slaski-aplikacja-na-tablety-i-smartfony-nie-jest-taka,galeria,id,t,tm.html#skomentuj

        • republique klakierze zejdź na ziemie ! mieszkasz w Krakowie? 15.05.13, 12:23
          gościu - albo mieszkasz w innym mieście i im gorzej dla nas Katowiczan to tym lepiej dla Ciebie i was - albo nie masz pojęcia co się dzieje w tym zatęchłym skorumpowanym betonie -
          Do któego najwidoczniej należysz "pręęęężąąąc" się tu wiecznie na wszystkich ludzi.
          Przyjdzie czas i na Ciebie kupna świnko.

          Póki co NIE ZNAM ŻADNEGO KATOWICZANINA któy nie ma mdłości na widok OSZUKA !basta
          • ps-x Re: klakierze zejdź na ziemie ! mieszkasz w Krako 15.05.13, 12:52
            republique napisał:

            > Póki co NIE ZNAM ŻADNEGO KATOWICZANINA któy nie ma mdłości na widok OSZUKA !bas
            > ta

            opowiadasz głupoty bo widocznie mało rozmawiasz z ludźmi i masz niewielu znajomych, albo jesteś spoza Katowic...

            W Katowicach dużo się dzieje, dużo się buduje, nie jest źle tak jak w innych miastach na śląsku.
            Nie ma co z tym dyskutować, bo każdy mieszkaniec widzi jak jest.
            • Gość: gość co z Ciebie za oszołom cieciu ?! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.05.13, 13:40
              Co się buduje , gdzie ? Co sie dzieje co polepszono?
              Stadion ? Muzeum Śląskie ? ( to nei jego bajzel)
              NA Piotrowicach ? Czy na Brynowie ? dla polepszenia jego świcie ?
              kto to buduje, komu za czyje, kto projektuje kto wydaje pozwolenia ( sprawdz po nitce do kłębka) jak wygląda nasze miasto jak GÓÓÓÓÓÓÓÓFNO!
              Jedz do urzedu jakiegokolwiek i zobacz co tam gnije , załatw cokolwiek !

              to co przybywa to deweloperkie łapówkarksie machloje i maszkarony tandetne w najbardziej zaludnionych (Tauzen - kto daje na to pozwolenia) lub 3 Stawy - jakim prawemm ?

              Człowieku mam znajomych na bardzo wysokich stanowiskach i takich smrodów jak ty to na pstrykniecie kasują - każdy ( K A Ż D Y ) zwiewa z tego miasta - KAZDY kto ma troche oleju w głowie i troche kasy.
              Patrz na statystyki naszego ukochanego miasta pod wzgledem urodzen i zaludnienia to moze coś dojedzie do łepetynki klakierka pajaca
              • Gość: sławkowiczanin Re: co z Ciebie za oszołom cieciu ?! IP: *.centertel.pl 16.05.13, 00:56
                Ja też zwiałem z Katowic do ukochanego Sławkowa. A reszta moich znajomych na stanowiskach uciekła do Siewierza! W Katowicach ino syf i malaria. Nie to co Sławków!
                • Gość: gość Re: co z Ciebie za oszołom cieciu ?! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.05.13, 15:47
                  bez jaj człwieku - tam to nawet drzewa nie chcą rosnąć :( toż to cały syf z huty i koksowni tam i na olkusz leci - tragedia man
        • giuseppe53 Bezsensowne konkursy na Rynek - to gorzej 16.05.13, 00:07
          niż przestepstwo, to głupota albo niegospodarność.
          A jak to z Doliną Trzech Stawów i centrum było?
          A niezagospodarowany od 7 lat budynek na Kossutha 7 to co, nie dla prokuratora?
          A zablokowanie Brynowskiej i idiotyczna lokalizacja OBI na Brynowie?
          Brak komunikacji publicznej i parkingów przy powstającym Centrum Kultury to tylko Konior zawalił?

    • Gość: HANYS Re: Marzenia o Wielkich Katowicach. Na początek d IP: *.1000lecie.pl 15.05.13, 12:04
      Nie lubię go PK. Przyłożył skutecznie rękę do psucia Katowic i obniżenia jego pozycji w kraju. Robi to sukcesywnie i skutecznie. Ma swoją nieco chora wizję i słucha nie wiadomo kogo, ale jak się przyjrzeć to różnych przydupasów i miernot ale słodzących mu. takoż urzędników podobierał na swój wzór i podobieństwo. Nie chcę aby dalej niszczył miasto.
      Ostatnio lansuje stary pomysł o wielkim śląskim mieście i ma się ono nazywać Katowice. Nie potrafił stanąć mocno na gruncie tworząc metropolię więc nie wierzę, że zrealizuje wizję innych jeszcze z lat 60-tych wielkiego miasta. Idea skądinąd słuszna ale jak ją realizować wśród tylu lokalnych książąt udzielnych. Nie chcę nazywać ich kacykami a należało by, bo jak na razie to są specjaliści od robienia kasy. Nie ma forum śląskiego gdzie mogły by się ścierać obiektywne poglądy na ten temat. Marszałek (nowy - stary) znany z innych popisów też nic nie zrobi bo nie ma interesu. Chyba powinni się za te sprawy wziąć obywatele tworząc niezależne organizacje, nawiązując kontakty merytoryczne pomiędzy sobą i stworzyć to forum. Jest źle - potrafimy stworzyć forum ekonomiczne i dyskutować o europie a nie potrafimy zajać się swoimi sprawami.
      • ps-x Re: Marzenia o Wielkich Katowicach. Na początek d 15.05.13, 12:16
        Gość portalu: HANYS napisał(a):

        > Nie lubię go PK. Przyłożył skutecznie rękę do psucia Katowic i obniżenia jego p
        > ozycji w kraju. Robi to sukcesywnie i skutecznie.

        Tak? To dlaczego Katowice są w czołówce miast przyjaznym inwestorom wg wszystkich niezależnych rankingów biznesowych. Min. ostatnia nagroda dla najlepszego "Miasta Wschodzącego" przypadkowo co?

        Ma swoją nieco chora wizję i
        > słucha nie wiadomo kogo, ale jak się przyjrzeć to różnych przydupasów i miernot
        > ale słodzących mu. takoż urzędników podobierał na swój wzór i podobieństwo. Ni
        > e chcę aby dalej niszczył miasto.

        Tylko w tym mieście się dzieje dużo, inwestycje kiedyś zaprocentują.



        > Ostatnio lansuje stary pomysł o wielkim śląskim mieście i ma się ono nazywać Ka
        > towice. Nie potrafił stanąć mocno na gruncie tworząc metropolię więc nie wierzę
        > , że zrealizuje wizję innych jeszcze z lat 60-tych wielkiego miasta.

        A może prezydenci zazdrosnych miast ościennych nie chcieli co? Dlaczego nie bierzesz tego pod uwagę?


        > Jest źle - potrafimy stworzyć forum ekonomiczne i dyskutować o eu
        > ropie a nie potrafimy zajać się swoimi sprawami.

        Rzeczywiście jest źle, Katowice to najbiedniejsze miasto na śląsku, nic się nie buduje, nic się nie dzieje. Że tak zapytam.. Pan ślepy czy...?
    • Gość: rozbawiony nś Nowy Śląsk IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.05.13, 12:27
      Nowe Katowice i Wielkie Katowice nazwy z dupy wzięte. "Miasto" miałoby 2 miliony a nazwa od 290 tysięcznych Katowic...Lepsza nazwa Nowy Śląsk! Obejmuje całość i ma podbudowę historyczną. Bo co to są Katowice? Pogranicze Śląska, w średniowieczu ta ziemia podlegała pod Kraków w 12 wieku przeszła pod Śląsk i była jego kresami nic nie znaczącymi. Rozwój nastąpił w XIX wieku, Katowice prawa miejskie 1865 - wiadomo węgiel. A więc Nowy Śląsk. Po dąbrowskiej stronie Brynicy też był jakiś Nowy Śląsk a województwo i aglomeracja to też Nowy Śląsk bo jakże ten twór od Częstochowy po Bielsko inaczej określić. Nowy Śląsk panowie i panie. Nowoślązacy z Katowic, Sosnowca, Gliwic, Jaworzna, Bytomia łączmy się. W kupie raźniej.
      • Gość: Zagłębiak Re: Nowy Śląsk IP: *.telpol.net.pl 15.05.13, 13:01
        Kupa... Tak, to dobre słowo...
    • Gość: m966 Re: Marzenia o Wielkich Katowicach. Na początek d IP: *.leon.com.pl 15.05.13, 12:33
      Mieliśmy już w niedalekiej przeszłości Wielkie Tychy czy Wielki Wodzisław. Co po nich zostało? Nic, bo takie sztuczne twory nie potrafią się długo utrzymać. Radzionków też się niedawno odłączył od Bytomia, do którego został siłą inkorporowany. Czy historia naprawdę niczego nie potrafi polityków nauczyć?
      • Gość: Koncern Węglowy Marzenia o Wielkich Katowicach IP: *.dynamic.chello.pl 15.05.13, 12:40
        "Mieliśmy już w niedalekiej przeszłości Wielkie Tychy czy Wielki Wodzisław. Co po nich zostało? Nic, bo takie sztuczne twory nie potrafią się długo utrzymać. Radzionków też się niedawno odłączył od Bytomia"

        Warunek wstępny - warunek minimum: zgoda władz wszystkich jednoczących się miast, najlepiej potwierdzona przez lokalne REFERENDUM. Istotnie, z dwojga złego, lepiej niech zostanie tak, jak jest, niż gdyby miano tworzyć takie nowe byty, których racja bytu byłaby od początku kwestionowana przez wielu.
    • nospr-ultras-commando do ps-x 15.05.13, 12:51
      co Ty ćpiesz? że tak chwalisz Oszuka? nie przeszkadza Ci wyrzucanie kasy w błoto czyt. na GKS? na patologie, kibolstwo, pensje dla "zawodowych sportowców" itp itd skoro tak zalezy Ci na katowicach to powinnieneś jebaaać za to Oszuka i to równo :)
      • ps-x Re: do ps-x 15.05.13, 13:00
        nospr-ultras-commando napisała:

        > co Ty ćpiesz? że tak chwalisz Oszuka? nie przeszkadza Ci wyrzucanie kasy w błot
        > o czyt. na GKS? na patologie, kibolstwo, pensje dla "zawodowych sportowców" itp
        > itd skoro tak zalezy Ci na katowicach to powinnieneś jebaaać za to Oszuka i to
        > równo :)

        Nie zamykam oczu na nieprawidłowości, gdyby był jakiś KATOWICZANIN powtarzam KATOWICZANIN mieszkający w tym mieście od urodzenia, a przynajmniej od 20 lat, miał by konstruktywny pomysł na Katowice to oczywiście dał bym mu szanse, ale jak na razie alternatywą był Godlewski i ogromnym przerażeniem na to patrze, jak Gazeta Wyborcza i Dziennik Zachodni próbują tego człowieczka wypromować na wielkiego gospodarza, jak PO i godlewski doszedł by do władzy to by dopiero było. Jedno wielkie kolesiostwo i ruina Katowic.

        Oceń sam co się dzieje w parku:
        Polecam posty użytkownika "NASZ PARK", zobacz co pisze i jakie informacje podaje tam, a gazety co? jak to co MILCZĄ jak zawsze bo to ktoś "od nas".


        katowice.naszemiasto.pl/galeria/opis/1842807,park-slaski-aplikacja-na-tablety-i-smartfony-nie-jest-taka,galeria,id,t,tm.html#skomentuj
      • Gość: sławkowiczanin Re: do ps-x IP: *.centertel.pl 16.05.13, 00:58
        A u nas w Sławkowie nikt nie wyrzuca pieniędzy na GKS! Zapraszam do Sławkowa! A błoto... mamy po każdej ulewie.
    • acid.jazz Marzenia o Wielkich Katowicach. Na początek dwa... 15.05.13, 13:04
      To, że jedno supermiasto, to najlepsza opcja jest chyba oczywiste dla każdego, średnio rozgarniętego osobnika. Niestety to się nie uda, bo w tym kraju i skłóconym narodzie niczego nie da się zrobić wspólnie, ciasny partykularyzm zawsze zwycięży.
      • Gość: Zagłębiak Re: Marzenia o Wielkich Katowicach. Na początek d IP: *.telpol.net.pl 16.05.13, 13:16
        Dlatego podłączenie tego przedmieścia Krakowa do Krakowa byłoby najlepszym rozwiązaniem. To dopiero byłaby oszczędność na stołkach (bo przecież do wyciachania byłoby władztwo i cześć wydziałów np. naszych przodujących szkół wyższych). ;-)
        Ale niestety ten nasz ciasny partykularyzm...
    • pucerka Marzenia o Wielkich Katowicach. Na początek dwa... 15.05.13, 13:53
      "Czy miasta naszego regionu powinny się połączyć w jedno wielkie supermiasto?"
      Nie, nie powinny. One już jednym, wielkim (a nawet bardzo wielkim) MIASTEM. Nie żadnym supermiastem, ale zwykłym, ogromnym miastem.

      Problem w tym, że obecna sytuacja przypomina jazdę bez trzymanki.
    • Gość: gość pomnikiem Oszuka jest NASZ RYNEK ! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.05.13, 13:56
      RYNEK Naszych Możliwości ! korupcja kipi
      • Gość: czytelnik Re: pomnikiem Oszuka jest NASZ RYNEK ! IP: 94.23.154.* 15.05.13, 14:52
        Nie dajcie się nabrać! Wszystko o czym plecie Uszok jest tylko AUTOPROMOCJĄ niczym więcej. Prezydent Katowic potrafi tylko tyle, w zarządzaniu miastem okazał się wyjątkowo mierny. Uszok umie tylko dyscyplinować i podporządkowywać sobie ludzi za pomocą środków płatniczych. Większość inwestycji do których się przyznaje nie są jego, najczęściej były to inwestycje prywatne albo płacone z budżetu centralnego. On nie potrafił nawet uporządkować śródmieścia, umie tylko grzebać w ziemi jak kret, teraz zadłużył miasto pożyczając pieniądze od UE na budowę sali koncertowej, do której wszyscy będziemy musieli dopłacać bo przecież ktoś tę fanaberię Uszoka będzie musiał utrzymywać. Druga jego inwestycja - Centrum Kongresowe - napotyka na same problemy i nie wiadomo kiedy zostanie ukończona, wiadomo tylko że będzie kosztować więcej o kilkadziesiąt milionów. To samo z miejskim rynkiem, który chyba już nigdy nie powstanie, w jego miejsce mamy betonową pustynię, w którym ważniejsze od ludzi są samochody i galerie handlowe. Jak człowiek, który pogrzebał Katowice może mówić coś rozsądnego o metropolitarnym mieście powstałym z połączenia gmin, przecież to czysty nonsens i bzdury.
        • Gość: gość Re: pomnikiem Oszuka jest NASZ RYNEK ! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.05.13, 15:16
          jakim cudem taki mizery pionek tak tkwi i gnoi nasze miasto :(
          • Gość: urna Re: pomnikiem Oszuka jest NASZ RYNEK ! IP: *.toya.net.pl 15.05.13, 22:27
            Od 20 lat głosami mieszkańców Katowic,,,,,,takm cudem.
    • Gość: pennyy pier.xx.li jak powalony IP: *.semix.3s.pl 15.05.13, 14:11
      jedynym celem takiego połączenia byłoby jedynie finansowanie jego fanaberii z budżetów innych miast, które mają się lepiej niż katowice
      • Gość: monk Re: pier.xx.li jak powalony IP: *.itline.com.pl 15.05.13, 14:49
        czyli które? konkretnie.

        Z tego co wiem nie ma takich.
    • Gość: Reden Wizja Sołtysa IP: *.ip.netia.com.pl 15.05.13, 14:12
      A wieś swoją widzę ogromną!
    • Gość: aszakazi Re: Marzenia o Wielkich Katowicach. Na początek d IP: *.tpnet.pl 15.05.13, 14:17
      To ja mam pytanie: jak pan redaktor sobie wyobraza takie polaczenie ale konkret krok po kroku. Na teraz to brzmi jak gawedzenie dziennikarza III ligowego z Warszawy ktory mowi Polska mala, slaba, polaczmy sie ze Slowacja, Czechami, Wegrami stworzmy jedno wielkie panstwo z Grupy Wyszehradzkiej. A jeszcze zaprosmy Rumunie, Bulgarie, Ukraine i 120 milionow nas bedzie. No dobrze ale jak konkretnie to zrobic? Panu redaktorowi podpowiem: potzebna jest zgoda ludzi. Pan redaktor niech zazada od szefa funduszy na male badanie opinii, bedziemy wiedzieli jaki jest punkt wyjscia. Badanie opinii spolecznej prawde powie.
      • Gość: aszakazi Re: Marzenia o Wielkich Katowicach. Na początek d IP: *.tpnet.pl 15.05.13, 14:21
        Chorzow: poparcie 20%
        Myslowice: poparcie 11%
        Ruda Slaska: poparcie 40%
        Dabrowa Gornicza: poparcie 90%
        Gliwice: poparcie 99%
        o takie cus mi chodzi
        • Gość: Koncern Węglowy Marzenia o Wielkich Katowicach. Na początek IP: *.dynamic.chello.pl 15.05.13, 20:36
          "Dabrowa Gornicza: poparcie 90% Gliwice: poparcie 99%"
          Czyli Ty sobie wyobrażasz jedno miasto złożone z dwóch enklaw, rozdzielonych przez tereny należące do innych miast, niechętnych łączeniu. Dwóch enklaw oddalonych od siebie o ponad 30 kilometrów? To by było pierwsze tego typu miasto w Polsce. A nawet w całej Unii Europejskiej. A nawet w...

          Żartuję oczywiście. Domyślam się, że nie o to Ci chodziło.
    • Gość: gosc Tu nie chodzi o super miasto, ale o nowy stołek.. IP: *.dynamic.chello.pl 15.05.13, 15:03
      "Jeśli prezydent Uszok zda ten test, będę pierwszym, który ogłosi, że naprawdę poważnie myśli o pożegnaniu się ze starymi dobrymi Katowicami. I że jest najlepszym kandydatem na prezydenta nowego śląsko-zagłębiowskiego supermiasta."

      Po pierwsze wszystkie możliwe testy Uszok przez te naście lat oblał, wiec nie ma co liczyc na cud, bo z niczego bystrzaka się nie zrobi, po drugie, gostkowi się marzy wyższy stołek, i będzie propagował, każdy pomysł, nawet najgłupszy, żeby dupsko usadzić. Zagraci nam Katowice samochodami dokumentnie, bo kolesie musieli mieć market, nie kupił w imieniu miasta terenów na Ceglanej, bo nie zarobiłby 100 mln radny Raj i katowickie urzędasy, itp., itd.
      Że też w ogóle jeszcze ktoś słucha bełkotu tego chorego na władzę faceta. Przez te wszytki lata udowodnił aż nadto wiele razy, że jest pozbawiony talentów, za to ma niepohamowane parcie na władzę, mimo, ze kompletnie się do tego nie nadaje. Ale w tej nowej Polsce, im mniej kompetencji, tym wyższe stołki, i tak się kolesie popierają i wymieniają.
    • tadeusz542 Uszok spieprzył Katowice to jeszcze chce okoliczne 15.05.13, 16:18
      Ludzie litości .Wielkie Katowice owszem ale nie pod kierownictwem Uszoka .
      Uszok spie...ł obecne Małe Katowice a co dopiero gdyby dać mu do wykończenia okoliczne miasta.
      Teraz za jego działania beknie 200 tysięcy ludzi z okładem a potem byłoby to ze dwa miliony .
      To zbyt wielka liczba ludzi żeby ją oddać pod kierownictwo idioty.
    • queserasera Mnie tam same śląskie miasta wystarczą, ale jak 15.05.13, 16:21
      trzeba to można i z Sosnowcem.
    • tadeusz542 Dało przykład nam Opolskie 15.05.13, 16:24
      Pamiętacie pewnie jak Opolskie broniło się przed fuzją z Katowicami z determinacją jak przed najazdem hundwejbinów . Wystarczyła perspektywa ,że Uszok zostanie władcą powiatowym żeby rejtanem kładli się profesorowie doktorowie .
      Oddać obszar większy niż Kostuchna Uszokowi pod władanie to już jest zbrodnia przeciw ludzkości a co dopiero obszar równy województwu. Efekty działania tego pierdoły byłyby równe efektom rewitalizacji Rynku czyli korupcja gigantyczna
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka