Dodaj do ulubionych

Metropolio, dajemy Ci imię Silesia!

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.03.09, 22:27
Nazwa fajna, ale logo paskudne!
Obserwuj wątek
    • Gość: Łukasz Super!!! IP: *.chello.pl 17.03.09, 22:30
      Teraz nowe logo wybierzcie, ale takie zaprojektowane przez Światowej sławy
      pracownie artystyczną!!!
      • michaelus Logo wymaga poważniejszej zmiany! 17.03.09, 22:48
        Należy w nim zawrzeć pełną nazwę metropolii, a nie tylko nazwę Silesia!!!
        Inaczej to ta zmiana nazwy to pic na wodę fotomontaż!
        • mageillusionist Ach te buraki z Sosnowca :/ 18.03.09, 09:45
          Skrócona nazwa powinna być pełną nazwą. Ale w imię kłócenia się, kompleksów i
          problemów jakiś zagłębiaków musieli to popsuć. Po co się więc pchali do Silesii,
          skoro nie czują się jej częścią? Lepiej by było gdyby się nie zgodzili na nazwę
          i zostali poza Silesią, taką czarną dziurą jak są teraz.
          • Gość: d czeronego buraka Re: Ach te buraki z Sosnowca :/ napisał burak IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.03.09, 10:54
            zakompleksiony, czerwony, wielki burak

            któremu się w głowie nie mieście że w Zagłębiu Dąbrowskim ludzie są
            przywiązani do własnych nazw i mają szacune do własnej historii (za
            wyjątkiem osób pokroju Górskiego i Podrazy)
            • Gość: zTąD CeNzUrA w Gazecie W.?? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.03.09, 10:59
              Proszę... wybiórcza - wybiórczo publikuje wypowiedzi na forum,
              szczególnie jak dotykają ich do żywego. Jeszcze raz powtórzę - Pan
              P.J. ma wieeeeeeelki wpływ na prezydentów miast, taki że jego
              ukochana sralezja się wybiła.
              Panie P.J. pora do warszafki rządzących przekonywać do swoich
              JEDYNIE SŁUSZNYCH pomysłów!!!
              • Gość: z przenieśli moje odp dot ustawy języka polskiego IP: 77.252.71.* 18.03.09, 11:10
                przenieśli moje odp dot ustawy języka polskiego
                tak w dwie trzecvie wszystkich wątków
                ciekawe czemu? :D
              • gazeta_katowice Re: CeNzUrA w Gazecie W.?? 18.03.09, 11:28
                Cenzura? Nie, zwykła niezgoda na chamstwo. Można się nie zgadzać z autorem , ale
                to nie powód by zachowywać się jak menel spod budki i obrzucać autora
                inwektywami. I tyle.

                Gość portalu: zTąD napisał(a):

                > Proszę... wybiórcza - wybiórczo publikuje wypowiedzi na forum,
                > szczególnie jak dotykają ich do żywego. Jeszcze raz powtórzę - Pan
                > P.J. ma wieeeeeeelki wpływ na prezydentów miast, taki że jego
                > ukochana sralezja się wybiła.
                > Panie P.J. pora do warszafki rządzących przekonywać do swoich
                > JEDYNIE SŁUSZNYCH pomysłów!!!
                • kotulina Re: CeNzUrA w Gazecie W.?? 18.03.09, 11:46
                  To skoro tacy wrazliwi jestescie, to czemu pozwalacie na publikacje
                  wpisow pedro, arnolda itd? Oczki zezowate? Ich wpisy nikną gdzieś w
                  ślepej plamce?
                • Gość: prawniczo Re: CeNzUrA w Gazecie W.?? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.03.09, 13:03
                  Niestety droga gazet_katowice, skoro instnieje konstytucyjnie
                  zagwarantowana wolność słowa a przytaczane wypowiedzi nie noszą
                  znamion przestępstwa z art. 212 i 216 KK, oraz nie naruszają dóbr
                  osobistych osób trzecie w rozumieniu art. 24 KC, każde usunięcie
                  wpisu lub jego korekta, przesunięcie etc. stanowią działania
                  ograniczające swobodę wypowiedzi w rozumieniu Konstytucji RP "Art.
                  54.
                  1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz
                  pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
                  2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz
                  koncesjonowanie prasy są zakazane. Ustawa może wprowadzić obowiązek
                  uprzedniego uzyskania koncesji na prowadzenie stacji radiowej lub
                  telewizyjnej."

                  I co gazeta_katowice na to
                  • Gość: Orchidust Re: CeNzUrA w Gazecie W.?? IP: *.domainunused.net 18.03.09, 13:13
                    próbowałeś kiedyś napisać coś na Waltera/TVN na onecie? Gazeta przy nich jest
                    jak zestawienie Adam Smitha z Karolem Marksem.
                  • g.suss Re: CeNzUrA w Gazecie W.?? 18.03.09, 14:32
                    Prawnik z ciebie jak z koziej pity rajzentasza. Może weź napisz list do
                    "Times'a" - jak nie opublikują, to ich pozwiesz na grube miliony, że tłamszą
                    twoje prawo do wypowiedzi :-D

                    Wolność słowa, matołku, gwarantuje ci, że możesz se założyć własną gazetę,
                    portal czy telewizję, a nie, że już istniejące mają obowiązek publikować twoje
                    wypociny. W przeciwnym wypadku już dawno miałbym o 20:00 program w TVP, a
                    wieczorami przesiadywał w Twoim domu poddając w wątpliwość prowadzenie twojej
                    żony. Przecież nie mógłbyś naruszyć mojej "wolności słowa" i mnie wykopać, nie?
        • Gość: List otwarty List otwart przeciw Silesi !!! IP: 83.142.219.* 19.03.09, 08:59
          List otwarty

          Przyłączając się do inicjatywy Grupy Zobacz Śląsk, my, niżej podpisani, wyrażamy
          głębokie zaniepokojenie z uwagi na promowaną w lokalnych mediach nazwę "Silesia"
          dla powstającej aglomeracji katowickiej. Chcielibyśmy zwrócić uwagę, że
          nieporozumieniem jest rezerwowanie historycznej nazwy całego regionu dla
          administracyjnego wyodrębnienia jedynie jego fragmentu. Jest to tym bardziej
          niezrozumiałe, że proponowane określenie ma służyć w tym wypadku do wyróżnienia
          grupy miast, w skład której wchodzą również miasta pozostające poza
          historycznymi granicami Śląska.

          We wszystkich encyklopediach świata termin Silesia - Śląsk funkcjonuje jako
          nazwa krainy historyczno-geograficznej ze stolicą we Wrocławiu. Przez wieki
          mianem Śląska określano cały region, wewnętrznie podzielony na Dolny Śląsk i
          Górny Śląsk. Bardzo często jednak utożsamiano Śląsk z częścią stołeczną -
          dolnośląską. Sytuacja uległa zmianie w okresie Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej,
          kiedy z powodu lęków antyniemieckich Śląskiem zaczęto nazywać jedynie
          przemysłowy okręg, znajdujący się już przed II wojną światową w granicach
          Polski. Dla osób spoza kraju te wewnętrzne motywy są niezrozumiałe. W
          opracowaniach naukowych i przewodnikach termin Silesia - Śląsk odnosi się w
          głównej mierze do obszaru Dolnego Śląska, przemysłowy okręg natomiast kojarzony
          jest z Katowicami.

          Wierzymy, że aglomeracja katowicka, jako silny zespół miast, ma wszelkie szanse
          na sukces gospodarczy. Apelujemy do jej twórców i entuzjastów, by obrali nazwę
          najbardziej odpowiednią dla jej promocji, pozostającą w zgodzie z historią i
          obowiązującym nazewnictwem geograficznym.

          Śląskość naszego regionu jest naszym wspólnym dziedzictwem. Nie rozmieniajmy go
          na drobne!

          Dr Bogusław Czechowicz
          Muzeum Narodowe we Wrocławiu
          Dr Jacek Dębicki
          Uniwersytet Wrocł., Inst. Historyczny
          Mgr Arkadiusz Dobrzyniecki
          Zakład Narodowy im. Ossolińskich
          Prof. dr hab. Jan Harasimowicz
          Uniw. Wrocł., Instytut Historii Sztuki
          Dr Maciej Łagiewski
          Dyr. Muzeum Miejskiego Wrocławia
          Prof. dr hab. Jan Kęsik
          Uniwersytet Wrocł., Inst. Historyczny
          Prof. dr hab. Teresa Kulak
          Uniwersytet Wrocł., Inst. Historyczny
          Prof. dr hab. K. R. Mazurski
          Politechnika Wrocł., W. Architektury
          Prof. dr hab. Jan Miodek
          Uniw. Wrocł., Instytut Filologii Polskiej
          Dr Joanna Nowosielska-Sobel
          Uniwersytet Wrocł., Inst. Historyczny
          Prof. dr hab. Marek Czapliński
          Uniwersytet Wrocł., Inst. Historyczny
          Dr Halina Okólska
          Muzeum Miejskie Wrocławia
          Dr Piotr Oszczanowski
          Uniw. Wrocł., Instytut Historii Sztuki
          Dr Tomasz Przerwa
          Uniwersytet Wrocł., Inst. Historyczny
          Dr Dariusz Przybytek
          Biblioteka Uniwersytecka, Wrocław
          Dr Grzegorz Sobel
          Biblioteka Uniwersytecka, Wrocław
          Prof. dr hab. G. Strauchold
          Uniwersytet Wrocł., Inst. Historyczny
          Dr Gabriela Wąs
          Uniwersytet Wrocł., Inst. Historyczny
          Prof. dr hab. A. Zabłocka-Kos
          Uniw. Wrocł., Instytut Historii Sztuki
          Prof. dr hab. Rościsław Żerelik
          Uniwersytet Wrocł., Inst. Historyczny
          Prof. dr hab. Bogdan Cimała
          Uniw. Opolski, Wydz. Hist.-Pedagog.
          Dr Norbert Honka
          Uniw. Opolski, Instytut Politologii
          Prof. dr hab. Czesław Lachur
          Uniw. Opolski, Wydz. Filologiczny
          Prof. dr hab. Michał Lis
          Uniw. Opolski, Instytut Politologii
          Prof. dr hab. Antoni Barciak
          Uniwersytet Śląski, Instytut Historii
          Dr Jerzy Gorzelik
          Uniwersytet Śl., Zakład Historii Sztuki
          Dr Zbigniew Hojka
          Uniwersytet Śląski, Instytut Historii
          Dr Szymon Hrebenda
          Uniw. Śl., Instytut Nauk Politycznych
          Dr Bogdan Kloch
          Dyrektor Muzeum Miejskiego Rybnika
          Dr hab. Irma Kozina
          Uniw. Śl., Zakład Historii Sztuki
          Dr Krzysztof Łęcki
          Uniw. Śląski, Instytut Socjologii
          Dr Zygmunt Partyka
          Uniw. Śl., Instytut Nauk Politycznych
          Dr Tomasz Słupik
          Uniw. Śl., Instytut Nauk Politycznych
          Dr Piotr Świercz
          Uniw. Śl., Instytut Nauk Politycznych
          Dr Jolanta Tambor
          Uniw. Śl., Instytut Filologii Polskiej
          Dr Jarosław Tomasiewicz
          Uniwersytet Śląski, Instytut Historii
          Mgr Agnieszka Turoń
          Uniw. Śl., Instytut Nauk Politycznych
          Dr hab. B. Szczypka-Gwiazda
          Uniwersytet Śl., Zakład Historii Sztuki
          Henryk Waniek
          pisarz, felietonista, malarz
    • Gość: pedro Metropolio, dajemy Ci imię Silesia! IP: *.sol2.cable.ntl.com 17.03.09, 22:33
      ja zaglembie sie pieronym laczy z ta nazwa, na Slonsku (Silesi) jestescie przez sztuczny przydzial. Oby sie tak przyszly samodzielny kraj nazywol :D.
      • Gość: MetopoliaSilesia Re: Metropolio, dajemy Ci imię Silesia! IP: *.gprs.plus.pl 18.03.09, 19:03
        www.metropoliasilesia.pl
        • Gość: SILESIA NA SIŁE Zagłębie Dąbrowskie widać że zniesmaczone IP: *.com 19.03.09, 11:59
          nie myśłał nikt o referendum?
          • Gość: Pytek Re: Zagłębie Dąbrowskie widać że zniesmaczone IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.03.09, 12:16

            Ńy wjyće uo tymu, co Plebiscyt już śe sam,
            we Wjyrchńym Szloonzsku, ... uodboou?

            Kej by go nadeszue za robotoom Polouki, polskyma povstańooma ńy
            spońywjyrauy, to by My se uode downa jus we porzoondnych Pruśech
            żoouy, a z przebrziduyma gorolooma żoudny utropy TU ńy mjauy!
    • Gość: Bartek GZM pracuje pełną parą IP: *.tsi.tychy.pl 17.03.09, 22:44
      6 milionów złotych zaowocowało - jest nazwa i logo. Wspólny bilet może poczekać.
    • Gość: zet Metropolio, dajemy Ci imię Silesia! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.03.09, 23:08
      Jaka Silesia ?
      Ruda,Bytom,Katowice itp. to historyczna Małopolska,przyłączona do księstwa
      opolskiego na zasadzie zamiany terytoriów z księstwem krakowskim.Rdzenni
      mieszkańcy tych ziem do potomkowie Wiślan, a nie Ślązacy.
      • Gość: AndrzejKK Re: Metropolio, dajemy Ci imię Silesia! IP: *.joynet.3s.pl 17.03.09, 23:40
        Nic wspólnego te miasta nie mają z Małopolską. Pożegnały się z nią
        ok. 1200 roku i wyszło im to tylko na dobrze.
        • Gość: Maxcolonco Re: Metropolio, dajemy Ci imię Silesia! IP: *.domainunused.net 18.03.09, 06:48
          chodząc po ulicach tych miast... nie, nie wyszlo im to na dobre
    • Gość: Marloon Metropolio, dajemy Ci imię Silesia! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.03.09, 23:17
      czy Sosnowiec może byc Śląskiem, katowicami i Śląskimi okolicami?? no chyba nazwa do Sosnowca i jego okolic nie pasuje, ni da sie zrobic s gorola Ślązoka!!!Wiec niech byndzie że Silesia To Katowice i prawdziwe Slunskie zimie i basta!!!
    • Gość: robert Logo jest niezłe IP: *.siec2000.pl 17.03.09, 23:24
      Wprawdzie watpię żeby tak rozległy i etnicznie zróżnicowany zespół
      miast złączył się w jednolity organizm miejski,ale logo z symbolika
      muru jest ok.
      Piękne murowane budynki z cegły to najlepsza część śląskiej
      architektury. Jakby chodziło tylko o to logo to "sukces murowany".
      Możnaby też przyjąć nazwę Silezja (żeby nie wymawiano Sileśa).
      Żeby nie zawłaszczać dla metropolii nazwy całego Ślaska i
      dowartościować trochę Zagłębie można spróbować nazwę Sileza.
      • Gość: Maxcolonco Re: Logo jest niezłe IP: *.domainunused.net 18.03.09, 06:57
        Gość portalu: robert napisał(a):

        > Wprawdzie watpię żeby tak rozległy i etnicznie zróżnicowany zespół
        > miast złączył się w jednolity organizm miejski,ale logo z
        symbolika
        > muru jest ok.

        No to spójrz na Londyn, a się przekonasz. Logo jest faktycznie OK,
        chociaż kradzione


        > Możnaby też przyjąć nazwę Silezja (żeby nie wymawiano Sileśa).
        > Żeby nie zawłaszczać dla metropolii nazwy całego Ślaska i
        > dowartościować trochę Zagłębie można spróbować nazwę Sileza.


        Ktoś tu wyżej napisał, że ziemie, na których leżeć ma ta Silesia
        oryginalnie są małopolskie, ja dodam, że Katowice, czy Bytom też
        leżą w zagłębiu... np węglowym, dlatego nazwa Zagłębie jest bardziej
        racjonalna, a że komuś się to kojarzy z Sosnowcem i to mu się nie
        podoba, to już jest jego uprzedzenie i jego choroba. Chorobę się
        leczy, a nie się z nią obnosi.
        • Gość: robert Kolanko,uważaj bo ci zawór puści. IP: *.siec2000.pl 18.03.09, 17:47
          Nie napinaj sie tak zawistniku. Jeśli logo jest plagiatem, to co
          stało na przeszkodzie, żeby w konkursie brał udział orginalny
          pierwowzór. Ta sprawa była już rozstrzygana przez fachowców. Jak cię
          nie przekonali to walcz w sądzie, a nie wypłakuj na forum swoich
          donosów. Mężny bądź.
          Porównanie z Londynem jest tak bez sensu ,że aż śmieszne. Londyn
          jest etnicznie zróżnicowany a nasza metropolia jest historycznie
          podzielona.Londyn jest koncentryczną aglomeracją i stolicą
          światowego imperium, a my mamy policentryczną konurbację na
          obrzeżach Śląska i Małopolski.
          Bytom i Katowice nie są w Małopolsce i nie moga sie nazywac Zagłębie.
          Górny Śląsk jest zbyt mały,zeby go jeszcze obdzierać z terytorium,
          tozsamosci i nazwy.
      • Gość: ceguy i guzole Logo je do żići! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.03.09, 10:12

        Fto to we zapadńi mauy polsce kej cegła widźou?

        Już gibći wopjynne, polne kamjoony!

        Bez to cajhóma jejih ruskih gorodów, ńyh banóm ńy ceguy a ...guzole!

        :-)
        • Gość: z Re: Logo je do żići! IP: 77.252.71.* 18.03.09, 10:28
          oj będziesz musiał nauczyć się innego macdonaldowego języka
          pewnie nie polskiego
          pewnie angielskiego (lub łaciny)

          bo takiego silesaurusa nie będą tu chcieli marketingowcy z "interactive agency" ;P
          • Gość: Rechtoor Re: Logo je do żići! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.03.09, 20:44

            To jus je Jejich ostuda?!

            Ńych se zavczasu śyngnoom po ślabikorz:

            bi.gazeta.pl/im/6/6274/m6274016.jpg
        • Gość: jacgg Re: Logo je do żići! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.03.09, 14:12
          skąd ty się urwałeś debilu? po jakiemu to niby jest?
          • Gość: Tuk polski? Re: Logo je do żići! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.03.09, 20:48

            Przy tak wysokim swoim IQ nie wiesz tego?
            I w dodatku wiedzę o tym chcesz posiąść od "debila"?
          • Gość: Czy szowinista? Re: Logo je do żići! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.03.09, 10:38

            Oooooo?
            Wykwit polskiej kultury i tolerancji?
      • Gość: ler a Śląsk to nie zagłębie?? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.03.09, 10:53
        Nowy Jork też jest etnicznie zróżnicowany a nawet rasowo i co - źle tam mają?
        Jak już chcieli mieć zagłębie w nazwie to mogli to inaczej ująć.
        Śląsko-Dąbrowska Metropolia... to brzmiało by lepiej.
        Bo co to jest zagłębie? Wschodni Śląsk też jest zagłębiem..
        Dla mnie bez sensu i oby nie używano pełnej nazwy
      • Gość: yourij symbolika muru IP: 72.236.152.* 25.03.09, 10:18
        symbolika muru w logo jest ok - symbolizuje mur, bariere nie do
        przeskoczenia zarowno dla slazakow jak i zaglebiakow...
        tworzenie wspolnej aglomeracji jest dobra sprawa ale to bedzie
        cholernie trudne do przejscia... mieszkaja obok siebie a zamiast sie
        szanowac i wspierac to siedza caly czas durnie zagrzebani w historii
        i pluja na siebie...
        gardze takim slaskiem i zaglebiem.. gardze takimi slazakami i
        zaglebiakami...
        jak dzieci ;/
        • Gość: Oberschlesier Re: symbolika muru IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.03.09, 13:02
          W tym murze są symboliczne cegły i polne "guzole"!

          Symbolizują one wyraźnie różnicę w poziomie rozwoju kulturowego,
          gospodarczego i społecznego obu sąsiadujących Nacji.

          Lecz w swoich zachowaniach, Polacy ciągle próbują ukryć przed swoim
          społeczeństwem nieustające zapóźnienie cywilizacyjne względem
          sąsiadów, Ślązaków! Kłamjąc nieustannie. :-(

          I póki tak będą czynić, próżne będą Ich próby zyskania przychylności
          Ślązaków!

          Nie można spoglądać na kogoś z góry, bedąc na niższym poziomie!

          I w tym problem. :-)
    • Gość: tom Kopel znowu błysną IP: *.adsl.inetia.pl 17.03.09, 23:38
      w nosie ma mieszkańców - Chorzowa - przecież to on jest właścicielem miasta
      • orchidust Re: Kopel znowu błysną 18.03.09, 14:01
        tu się z nim zgadzam, przecież przez przyłączenie do Katowic Chorzów by tylko
        zyskał. Porównaj sobie chociaż stopę bezrobocia a zrozumiesz.
        • Gość: tauzen-city Re: Kopel znowu błysną IP: 213.172.178.* 18.03.09, 20:56
          Przecież wiadomo, ze coraz wiecej katowiczan wyprowadza sie do Chorzowa.
        • Gość: tom I to by mialo byc roziwiazanie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.03.09, 16:20
          chyba sobie zarty robisz....
    • Gość: dyskryminowany nazwa dyskryminuje Zagłębie IP: *.chello.pl 17.03.09, 23:40
      Nazwa jest logicznie niepoprawna gdyż twierdzi, że Górny Śląsk i Zagłębie
      Dąbrowskie to część całego Śląska a to jest nieprawda. Śląsk składa się z
      Dolnego i Górnego Śląska. Zagłębie Dąbrowskmie nie jest częścią Śląska a częścią
      Małopolski. Nazw krzywdzi mnie jako Zagłębiaka, wyobcowuje mnie. Moje miasto na
      pewno nie jest częścią tej metropolii. Należy do niej tak saqmo jak do tego
      województwa. Jedynie na papierze.
      • Gość: zet Re: nazwa dyskryminuje Zagłębie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.03.09, 23:49
        Mylisz się.Do Bytomia włącznie to ziemia Wiślan, czyli historyczna
        Małopolska.Slązacy to prawdobodobnie element napływowy na historycznie polskiej
        ziemi.Przy przyjeciu kryterium "ziemi"to Zagłębie Małopolska i część tzw.Górnego
        Śląska to też Małopolska.Problem może dotyczyć Gliwic i Zabrza, ale przy
        przyjeciu kryterium ludnościowego, mieszkają tam przesiedleńcy ze Wschodniej
        Małopolski,czyli to też Małopolska.
        • Gość: z Zagłębia Re: nazwa dyskryminuje Zagłębie IP: *.chello.pl 18.03.09, 00:22
          skoro tak to mieszkańcy Bytomia nie powinni mieć nic przeciwko nazwaniu całej
          metropolii "Zagłębie"
          • Gość: AndrzejKK Re: nazwa dyskryminuje Zagłębie IP: *.joynet.3s.pl 18.03.09, 09:02
            Chyba coś na bakier jesteś z historią. Dam ci dobrą radę. Wsiądź do
            pociągu w Bytomiu i jedź do Szczecina i Białegostoku. Obserwuj
            dworce. Na trasie Bytom-Szczecin dworce są identyczne tylko w
            różnych proporcjach. Tak samo z dworcami w Będzinie i Białymstoku.
            Cała historia Bytomia, to historia diecezji wrocławskiej. Niczego w
            Bytomiu nie zobaczysz, co byłoby związane z Małopolską.
          • Gość: ler Re: nazwa dyskryminuje Zagłębie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.03.09, 11:15
            oczywiście, że nie powinni mieć,
            cała metropolia jest zagłębiem czy się to komuś podoba czy nie.
            Zatem uwaga do sosnowiczan - nie zawłaszczajcie tej nazwy .
        • Gość: Jastrzębianin Re: nazwa dyskryminuje większość Śląska IP: *.zjz.pl 18.03.09, 04:30
          Śląsk (Silesia) sięga od Opawy po Wrocław i nie zmienicie tego urzędasy!

          PS:Nie stosuję się czegoś takiego jak "kryterium ludnościowe".
        • Gość: Zielak Re: nazwa dyskryminuje Zagłębie IP: *.gl.digi.pl 18.03.09, 07:24
          Oj nieprawda veto ! Dyskryminujesz w ten sposób Celtów, którzy mieszkali tu w
          III i IV wieku. Te ziemie były więc historycznie Celtyckie. Powinniśmy je
          zwrócić, Szkotom i Irlandczykom.

          Proponuje Ci, żebyś przeszedł się po Bytomiu i spróbował znaleźć tam Wiślanina,
          gwarantuje, że tylko część powie że lubi Wisłę, bo ma tam domek letniskowy :P

          W Gliwicach Chorzowie i Katowicach jednak nadal częściej kupuje się kołoczyki
          jak drożdżówki
          • Gość: ler Re: nazwa dyskryminuje Zagłębie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.03.09, 11:16
            hehe - "słodkie bułki" chciałeś powiedzieć :))
          • Gość: ler Re: nazwa dyskryminuje Zagłębie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.03.09, 11:21
            widzialem kiedyś jak gościu kupował w Rudzie Śl. kołoczka (drożdzówkę)
            i mówi do kobiety, że prosi o "słodką bułkę",
            ta na niego wejrzała jak na przybysza z Marsa i dała mu maślaną.
            ileż to trwało zanim wyjaśnił o co mu chodzi :)
            "słodka bułka" - buehehehehehehe
        • Gość: zet Re: nazwa dyskryminuje Zagłębie IP: 82.195.186.* 18.03.09, 08:30
          Tak! Cala Polska to Malopolska... Polska malostek...
        • Gość: fals gyszihta! Re: nazwa dyskryminuje Zagłębie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.03.09, 10:04

          Sam ta Źymjo ńy booua ańi uod mauychPolokoov ańi uod
          srogichPolokoov, bo żodnych przeca "Wiślanoov" ańi "Polanoov" ńigda
          ńawet we Polsce ńy boouo?!

          www.focus.pl/historia/artykuly/zobacz/publikacje/poczatki-polski-do-poprawki/

          :-)

          Uoszydlivce polske! :-(
        • Gość: alfa Re: nazwa dyskryminuje Zagłębie IP: *.gprs.plus.pl 18.03.09, 12:12
          Zet, co za głupoty tu wypisujesz? Nie masz pojęcia o genezie
          regionów i grup etnicznych. Wschodni Górny Śląsk z Bytomiem jako
          historycznym centrum, tyle ma wspólnego z Małopolską, że:
          a) z nią graniczy
          b) kiedyś należał do dzielnicy krakowskiej, która wraz z
          sandomierską później dała początek krainie zwanej Małopolską.

          Identyfikowanie regionów z terytoriami plemiennymi to bzdura. Czyżby
          nie było Dolnego Śląska, a jedynie Śląsk Ślężan, Śląsk Trzebnowian,
          Śląsk Bobrzan? A ziemie Golęszyców też do Górnego Śląska nie należą,
          bo to tylko ziemie Opolan?

          Bytom wszedł w skład ziem Mieszka Plątonogiego u zarania
          kształtowania się krainy, nazwanej później Górnym Śląskiem, i był z
          nią trwale związany przez kolejne stulecia.
        • Gość: K8 Re: nazwa dyskryminuje Zagłębie IP: *.adsl.inetia.pl 18.03.09, 13:47
          Gość portalu: zet napisał(a):

          > Mylisz się.Do Bytomia włącznie to ziemia Wiślan, czyli historyczna
          > Małopolska.Slązacy to prawdobodobnie element napływowy na
          historycznie polskiej
          > ziemi.

          jakie to szczęście, że na Śląsk nie przyjechał kiedyś na urlop wódz
          plemiona z Madagaskaru wraz z 16 żonami, ich dziećmi, służbą i
          wojskiem do ochrony. Bo dziś byłby dylemat, czy ziemie te są
          historycznie polskie/małopolskie czy też historycznie należą do
          Madagaskaru. :)
          Choć kto wie... niedawno przecież pojechali ze Sosnowca na
          Madagaskar w poszukiwaniu polskości. :)
        • Gość: Sunseeker Re: nazwa dyskryminuje Zagłębie IP: *.chello.pl 18.03.09, 23:30
          Malo tego! Istnieja istotne przeslanki by twierdzic, ze "Zaglebie Malopolska"
          konczy sie dopiero w Pirenejach. Podobno caly autobus bucow z Zaglebia pojechal
          na pielgrzymke do Lourdes i na kazdym popasie zaznaczali teren. Jeden podobno
          nawet wydrapal napis na murku.
      • Gość: precz z Silesią Re: nazwa zakłamuje IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.03.09, 06:12
        Masz rację, tak samo jak nazwa województwa i dziesiątki innych, oni z nas chcą zrobić ślądki podregion.
      • Gość: slamse do slamsoov Re: nazwa dyskryminuje Zagłębie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.03.09, 09:12
        Popjyroom Će "dyskryminowany"!

        Kożdy mo uostać przi svojym, pra?!
      • Gość: ler panie dyskryminowany! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.03.09, 10:57
        a ja się czuję pokrzywdzony,
        że obszar ziemi dąbrowskiej przyjął nazwę "Zagłębie" dla siebie na wyłączność,
        bo wschodni Górny Śląsk też jest zagłębiem, jak jeszcze kilka innych w Polsce.
        Nazwa bez sensu od podstaw.
        • Gość: z przyjął nazwę Zagłębie Dąbrowskie IP: 77.252.71.* 18.03.09, 13:27
          a i taką argumentacją to i można do Ruhry - że zawłaszcza nazwę "zagłębie"
    • Gość: obserwator Bojarun to iście wrażliwa dusza IP: *.aster.pl 17.03.09, 23:49
      ... byle drobiazg go szokuje ! Jak on może pełnić takie
      odpowiedzialne stanowisko ? Chyba cała dobę jest na jakichś
      prochach ... współczuję !
      obserwator - życzliwy
    • Gość: tomek Metropolio, dajemy Ci imię Silesia! IP: *.siec2000.pl 17.03.09, 23:58
      Co do propozycji p. Krzemińskiego. Niebieski kolor napisu "Silesia"
      przy ceglastym kolorze reszty loga będzie wg mnie "Silnie
      odpychajacy".
    • Gość: autochton metropolia? związek sołectw gdzie hreczkosieje IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.03.09, 00:00
      rządzą.
      Komunikacja publiczna leży, kanalizacja publiczna śmierdzi.
      Jedyne domy publiczne kwitną ;-D
      • Gość: puffmama Wreszcie polski "sukces"? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.03.09, 10:18

        W walce z bezrobociem, Polacy wreszcie stworzyli nowe
        mjejsca "pracy" dla swoich sióstr?!
    • vegeta_x Klamka zapadła! Metropolii na imię Silesia! 18.03.09, 00:05
      Jedlecki szczęśliwy, ma swoją sralesie... smutne... niby jest w nazwie
      Górnośląsko-Zagłębiowska, ale jakoś nie wierzę że pełna nazwa będzie
      gdziekolwiek używana.
      • Gość: Jeż Nie sralesia, tylko Silesia. IP: *.chello.pl 18.03.09, 09:01
        Może miało być Aglomeracja Sosnowiecko-Dąbrowska ćwoku?
      • wwwinyl Bedzie używana 18.03.09, 11:07
        We wszystkich dokumentach oficjalnych.

    • Gość: egon Metropolio, dajemy Ci imię Silesia! IP: 88.220.124.* 18.03.09, 00:18
      Duposlunsko-Gorolsko Wieś Sralezja.
      Jak to mowia dziel i rządź niech sie szare ludki przekrzykuja a nie
      widza ile kasy poszło na administracje co dupami stołki obsiaduje.
      He he he a frajerstwo ideologiczne niech drze koty o kolorki, szyldy
      i etykiety.
      • Gość: presz z Silesią Re: Metropolio, dajemy Ci imię Silesia! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.03.09, 06:16
        Gość portalu: egon napisał(a):

        > Duposlunsko-Gorolsko Wieś Sralezja.
        > Jak to mowia dziel i rządź niech sie szare ludki przekrzykuja a nie
        > widza ile kasy poszło na administracje co dupami stołki obsiaduje.
        > He he he a frajerstwo ideologiczne niech drze koty o kolorki, szyldy
        > i etykiety.

        Ale to nie są twoje kolorki, szyldy ani etykiety (zakładam że jesteś z Zagłębia stąd ta frustracja bo Ślązacy się cieszą). Tylko śląskie. Administracja jest wszędzie, w metropolii warszawskiej też będzie no i cóż z tego? Zagłębie przegrało wszystko jak zawsze.
    • Gość: Mike Z pełnej nazwy skreślić "Silesia" IP: *.cust.tele2.pl 18.03.09, 00:23
      Z pełnej nazwy skreślić "Silesia"
      I wszyscy będą zadowoleni!
      • Gość: Michał Re: Z pełnej nazwy skreślić "Silesia" IP: *.chello.pl 18.03.09, 00:25
        skreślić Silesia albo dodać Dabrova. (Silesia - Dabrova)
        • Gość: jacgg Re: Z pełnej nazwy skreślić "Silesia" IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.03.09, 14:07
          Tak tak!

          A najlepiej: GORNOSILESIJSKO-ZAGLIMBJOVSKO METROPOLYJA SRAJSLEZYJA!!!

          W skrócie: sRAJ!!! ewentualnie: SILnie sRAJ!

          Alleluja i do przoduuuu!!!
    • Gość: antysralezja Nie ma sralezji w Zagłębiu gamonie! IP: *.chello.pl 18.03.09, 00:27
      od dzisiaj mówimy w Zagłebiu zamiast silesia - sralezja :)

      To na pewno nie będzie nazw ostateczna, Jeglecki zapewne się spuścił juak
      usłysdzał o tym skrócie nazwy
      • Gość: Marcij ale zdupcyli tę nazwę.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.03.09, 11:04
        Raz - zamiast "zagłębiowska" powinna być "dąbrowska" (jako mieszkaniec Zagłębia
        Górnośląskiego nie życzę sobie, żeby jakiś okołososnowiecki podregion
        zawłaszczał tę nazwę dla siebie),
        dwa - Śląsk czy Silesia są trochę większe niż omawiany obszar i w nieco innych
        granicach,
        trzy - wniosek - Zagłębie Śląsko-Dąbrowskie (jak Zagłębie Ruhry) - jedyna nazwa
        oddająca rzeczywistość.
        • Gość: paplyta Re: ale zdupcyli tę nazwę.. IP: *.adsl.inetia.pl 18.03.09, 11:13
          Zaglebie Gornoslaskie?
          cosz to za cudok?????????????????????????????
          • Gość: Marcij Re: ale zdupcyli tę nazwę.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.03.09, 11:29
            jest zagłębie dąbrowskie, krakowskie, wałbrzyskie, lubelskie, itd.
            to górnośląskiego ma nie być?
            I potem się mówi, że jak Górny Śląsk, to tylko ciężki przemysł..
            a dotyczy to tylko wschodniej części.
            definicja nazwy "zagłębie" - dostępna w necie
            zagłębie jest i to po obu stronach rzeki.
            • Gość: Kriss Re: ale zdupcyli tę nazwę.. IP: *.munitus.3s.pl 18.03.09, 14:35
              zajrzyj do słownika, co oznacza słowo "zagłębie". To obszar położony niżej niż
              sąsiednie. Miasta Śląskie leżą na wyżynie, nie mogą się nazywać zagłębiem.
              • Gość: Marcij Re: ale zdupcyli tę nazwę.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.03.09, 16:01
                hehe
                Zagłębie Dąbrowskie też leży na wyżynie :)
                to również - z definicji - obszar charakteryzujący się nasileniem przemysłu
                ciężkiego.
                • Gość: robert Re: ale zdupcyli tę nazwę.. IP: *.siec2000.pl 18.03.09, 19:36
                  Ale my Ślązacy nie chcemy być kojarzeni tylko z nasileniem przemysłu
                  ciężkiego. Nie pasuje nam nazwa Zagłębie Śląsko-Dąbrowskie. Nie mam
                  nic przeciwko Dąbrowie, ale to nie jest nawet najwieksze miasto
                  Zagłębia. Można zestawiać w nazwie rzeczy porównywalne. Dlatego
                  jest woj. Warmińsko-Mazurskie a nie np Warmińsko-Kętrzyńskie.
                  Nie ma w naszej ślaskiej mowie nawet takiego słowa jak zagłębie.
                  Zagłębienie to po ślasku duca, a Zagłębie to dla nas nazwa własna
                  sąsiedniego rejonu. Jeśli Zagłębiacy upierają sie przy tej nazwie to
                  może powinni tworzyć własną aglomerację. Ja ich nie odrzucam,to ich
                  decyzja. To prezydent Sosnowca zaproponował przyjęcie nazwy Silesia,
                  która już się upowszechniła. Jeżeli jednak są zatrzeżenia ,że
                  Silesia = Śląsk, a wskład aglomeracji maja wejść miasta ze Ślaska z
                  Zagłębia i Jaworzno to nazwijmy aglomerację SILE+Z+JA razem SILEZJA.
                  Będzie i po polsku i po śląsku i nie będzie zawłaszczać całej
                  Silesii.
                  • Gość: Marcij Re: ale zdupcyli tę nazwę.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.03.09, 21:46
                    Ale gdzie Zagłębiu do Mazur?
                    Zagłębie Dąbrowskie (a nie Sosnowieckie - to odnośnie znaczenia Dąbrowy) leży w
                    Małopolsce i jest jej uprzemysłowioną częścią. Dla przemysłowej części Górnego
                    Śląska nie ma osobnej nazwy, dlatego właśnie cały region kojarzony jest z
                    węglem, choć to kompletna bzdura. choć uknuł się gdzieś kiedyś termin GZW, to
                    jest kompletnie pomijany.
                    Jasne, że jak mówimy "zagłębie" to nie mamy na myśli zagłębia lubelskiego, tylko
                    krainę za rzeką, ale może w końcu by się temu sprzeciwić, tak jak sprzeciwiamy
                    się ogólnopolskiemu określaniu Górnego Śląska jako skrawka ziemi w promieniu
                    50km (w tym ziemi nieśląskiej).
                    • arnold7 Re: ale zdupcyli tę nazwę.. 18.03.09, 22:00
                      Gość portalu: Marcij napisał(a):

                      > Ale gdzie Zagłębiu do Mazur?
                      > Zagłębie Dąbrowskie (a nie Sosnowieckie - to odnośnie znaczenia Dąbrowy) leży w
                      > Małopolsce i jest jej uprzemysłowioną częścią. Dla przemysłowej części Górnego
                      > Śląska nie ma osobnej nazwy, dlatego właśnie cały region kojarzony jest z
                      > węglem, choć to kompletna bzdura. choć uknuł się gdzieś kiedyś termin GZW, to
                      > jest kompletnie pomijany.
                      > Jasne, że jak mówimy "zagłębie" to nie mamy na myśli zagłębia lubelskiego, tylk
                      > o
                      > krainę za rzeką, ale może w końcu by się temu sprzeciwić, tak jak sprzeciwiamy
                      > się ogólnopolskiemu określaniu Górnego Śląska jako skrawka ziemi w promieniu
                      > 50km (w tym ziemi nieśląskiej).

                      Dla przemyslowej czesci Gornego Slaska jest kilka okreslen funkcjonujacych wsrod
                      Slazakow. Czorny Slonsk to ino mauo probka.
                      Jo preferuja OIG.

                      Doucz sie pan, czas na forum zawsze pan znajdzie.
                      • Gość: robert Re: ale zdupcyli tę nazwę.. IP: *.siec2000.pl 18.03.09, 23:42
                        Mi nie chodzi o to,żeby się do usranej śmierci przekomarzać, tylko
                        żeby w szacunku dla tożsamosci obu stron jednak wspólnie tą nazwę
                        ustalić. Jedyny sposób to taki,że samorzady obu stron podają jakie
                        nazwy są w stanie akceptowac a jakie nie. OIG to niemiecki skrót,
                        który raczej nie znajdzie zastosowania, przynajmniej na razie.
                        Silezja, wydaje mi się, powinna być akceptowalna dla wszystkich, ale
                        może się mylę. Jeśli nie będzie nawet jednej wspólnej nazwy to można
                        tworzyć oddzielne związki bez pretensji i żalów, bo miasto wieksze
                        od Warszawy wcale nie jest nam potrzebne.
                        Podobnie z nazwą województwa. "Gdzie Zagłebiu do Mazur" pisze Marcij.
                        No właśnie! Zagłebie jest niewielką terytorialnie częścią
                        zachodniej Małopolski. A Dąbrowa jest niewielką częścią Zagłębia.
                        Dlatego nazwy woj. Ślasko-Dabrowskie czy Ślasko-Zagłębiowskie są bez
                        sensu. Ja nie mam nic przeciwko nazwie woj. "Śląsko-
                        Zachodniomałopolskie". Ta nazwa jest równie dobra jak np "Północna
                        Nadrenia i Wesfalia" . Wyczerpuje ona opis całego terytorim
                        województwa w obecnych granicach. Alternatywa jest zmiana tych
                        granic.
                        • Gość: Wjyrchńi Szloonzek Ale spaskudźyli te wojewoodztvo! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.03.09, 16:54
                          I to trza nareszće zrobić, bo inakszy homosovietikus ćyngjym bydźe
                          po koontach skrzeczou i śe s nos vszyskich nabijou?!
    • Gość: Dark Kpina. Kolejna zakłamana nazwa. IP: *.zjz.pl 18.03.09, 04:24

      Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia Śląsk. Czy nie brzmi idiotycznie?
      Jestem z rejonu Rybnickiego i u nas też jest Silesia, proszę niedouczonych
      prezydentów.
      Mam nadzieję, że będziecie mówić o niej "ŚILEŚA" bo tak to się czyta po polsku.
      Zagranicznych nazw nadawać nie można polskim organom administracyjnym.
      • Gość: Hann-a Re: Kpina. Kolejna zakłamana nazwa. IP: *.centertel.pl 18.03.09, 05:56
        To jest po prostu idiotyczne.Nóż się w kieszeni otwiera.
      • Gość: SZLYJZJYN Re: Kpina. Kolejna zakłamana nazwa. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.03.09, 09:33

        Moće recht!

        Bo bydźe śe zwaua - SZLYJZJYN! :-)

        Akuratńe po szloonzsku.
      • Gość: Za Przymsza! Re: Kpina. Kolejna zakłamana nazwa. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.03.09, 10:26

        Kaj Wy sam polsko administracyjo uchowjeće? Cheba we Zoznovcu?

        Vszysko co polske pudźe stónd, ze Szlonzka, ... raus! :-)
      • Gość: jacgg Re: Kpina. Kolejna zakłamana nazwa. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.03.09, 13:34
        Dzrk, brzmi ultraidiotycznie. Oto nasze rybnickie lodówki teraz w logo Zagłębia
        Górnośląsko-Dąbrowskiego, pardon: Górnośląsko-"Zagłębiowskiej" (co to jest???
        jakie zagłębiowskie, może też: metropolijna...) Metropolii "Silesia". Jaka
        metropolia, taka nazwa... Co za głąby.

        Mogła być "Metropolia Górnośląska" czy "Metropolia Górnośląsko-Dąbrowska", w
        skrócie: Metropolia (tak jak nad morzem jest np. Trójmiasto) jest jakiś potworek
        językowy. Jak wyglądają - tak się nazywają...

        A dla ROW proponuję: Górnośląsko-Jastrzębowska Okręgowa Szajslizja...

        Banda tępogłowych urzędasów, jak tymi miastami rządzą, tak też je nazywają...
        • Gość: jacgg Re: Kpina. Kolejna zakłamana nazwa. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.03.09, 13:36
          Najlepiej niech się nazwą: SILEdebilia.
    • Gość: precz z Silesią Nie ma zgody na Silesię IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.03.09, 06:10
      Jestem z Zagłębia Dabrowskiego i nie podoba mi się ta nazwa. Górski wstydu nie masz. Ty HANYSIE. Kormelu z bo żej łaski. Mięczaku. Komuchu.

      Tak poza wszystkim to ja w ogóle nie chce metropolii ze Ślązakami.
      • arnold7 Re: Nie ma zgody na Silesię 18.03.09, 06:42
        Gość portalu: precz z Silesią napisał(a):

        > Jestem z Zagłębia Dabrowskiego i nie podoba mi się ta nazwa. Górski wstydu nie
        > masz. Ty HANYSIE. Kormelu z bo żej łaski. Mięczaku. Komuchu.
        >
        > Tak poza wszystkim to ja w ogóle nie chce metropolii ze Ślązakami.

        Szkoda, ze tak malo normalnych jak ty tam u was mieszka.
      • Gość: K8 Re: Nie ma zgody na Silesię IP: *.adsl.inetia.pl 18.03.09, 13:59
        jestem z Tobą kolego!
      • Gość: Slezak s Polska Re: Nie ma zgody na Silesię IP: *.tygodnik.com.pl 20.03.09, 17:00
        W Czerwonym Zagłębiu komuch to obelga?????????????? szok!!!! Jak to
        się ludzie zmieniają....przynajmniej "werbalnie" :))))
    • Gość: Maxcolonco Metropolio, dajemy Ci imię Silesia! IP: *.domainunused.net 18.03.09, 06:41
      Silesia brzmi jak Mcfood, ale to też wkońcu nasza potrawa.

      Liczę, że prezydenci miast dadzą swoim dzieciom na imiona np. Kevin
      i Jessica, to też ułatwi ich promocję za granicą.

      Jeśli komus/czemuś nadaje się nazwę, która nie wyrasta z tego
      czegoś/kogoś a wyrasta z przekonania, że nas polubią za granicą...
      to nie polubią, bo nie szanuje się tych, co się sami nie szanują.
      • Gość: Maxcolonco Re: Metropolio, dajemy Ci imię Silesia! IP: *.domainunused.net 18.03.09, 06:45
        A logo kradzione z pewnego katowickiego forum, co mozna udowodnic i
        konkurs nie ma nic do rzeczy. Jesli probujesz spiewac piosenki
        łudząco podobne do starszych kompozycji i uwazasz je za swoje i za
        nie przyjmowujesz nagrody, to czeka cie sad.
    • Gość: sosnowiczanin Klamka zapadła! Metropolii na imię Silesia! IP: *.ip.netia.com.pl 18.03.09, 06:56
      Górski - won! Nazwa pogodzi wszystkich - kto Ci to wymyślił? Grześ -
      niedoRZECZNIK? czy Jaskiernia stróż prawości? Podziękujemy CI na wyborach!
    • Gość: :))) Klamka zapadła! Metropolii na imię Silesia! IP: *.fenix.katowice.pl 18.03.09, 07:06
      Hasło powinno brzmieć

      SILEsia - w jedności siła, w SILE jedność :)

      Albo SILEsia - razem w SILE :)
      SILEsia - w SILE raźniej :)
      • Gość: albo Re: Klamka zapadła! Metropolii na imię Silesia! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.03.09, 08:10
        Gość portalu: :))) napisał(a):

        > Hasło powinno brzmieć
        >
        > SILEsia - w jedności siła, w SILE jedność :)
        >
        > Albo SILEsia - razem w SILE :)
        > SILEsia - w SILE raźniej :)


        Albo SILEdebile
    • Gość: jestem za, za, za! Brawwwwwwwwwwwwo brawwo!!!!!!!! IP: *.adsl.xs4all.nl 18.03.09, 07:15
      Silesia jaka to europejska nazwa!
      Kuc zmienił się w Kutza
      Śląsk w Silesię
      Jeszcze Katowice w Kattowitz albo lepiej New Kattowitz

      i będziem Europa pełnom gębulą :)
      tylko na słome uważajta chopy coby za bardzo nie wystawała z lakierków!
    • Gość: Papagino Klamka zapadła! Metropolii na imię Silesia! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.03.09, 07:55
      Sztuczne twory, które zostaną zweryfikowane przez ludzi. Nikt z
      Polski nie bedzie mówił, że przyjechał do Silesii ale tak jak zawsze
      do Katowic. Dla moich znajomych przybywających np. samochodem
      Katowice zaczynają się od Sosnowca, akończą się w Gliwicach.
      • Gość: Curik! Metropolijo mo mjano Szlyjzjyn (Schlesien)! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.03.09, 10:34
        A fto tu ceko na kogośik ze Polski? Przeca Polouki pudoom se do
        Polski curik!

        A nach SZLYJZJYN (SCHLESIEN) kożdy niymjecki Szloonzouk rod śe kejś
        powrooći?!

        :-)
    • Gość: MARCEL Metropolio, dajemy Ci imię Silesia! IP: *.adsl.inetia.pl 18.03.09, 08:21
      NAZWA UZGODNIONA ,A ADMINISTRACJA GDZIE?
    • polsz bezprawie 18.03.09, 08:37
      nazwa Silesia jest niezgodna z ustawą o języku polskim. Silesia nie jest słowem
      z języka polskiego a tylko takie mogą być używane jako nazwy. A samo głosowanie
      pokazało jakimi kmiotami są "prezydenci". Dupowłaz Kopel gotów oddać Chorzów
      Uszokowi jak ten tylko zażąda, sprzedawczyk Górski poświęcający zagłębie w imię
      źle rozumianej jedności....A i logo jest paskudne. wstyd i hańba
      • ulther Re: bezprawie 18.03.09, 09:29
        A nazwy takie jak Universitas Silensis tez jest sprzeczne z prawem?
        • Gość: z Re: bezprawie IP: 77.252.71.* 18.03.09, 09:37
          a co to takiego?
          też przez urzędników wprowadzone?
          no to już... do rady języka polskiego zgłaszamy
          • Gość: jacgg Re: bezprawie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.03.09, 13:42
            Universitas Silesiensis, ośle - nawet nie potrafisz dobrze nazwy ŁACIŃSKIEJ
            powtórzyć, a chciałbyś łacinę do nazwy największej konurbacji w Polsce
            wprowadzać. Łacinę zastąpiliśmy w tym kraju WŁASNYM językiem polskim pół tysiąca
            lat temu, do cholery. Naucz się najpierw odróżniać łacinę od łaciny podwórkowej:
            k...wa!!!!!!!.

            "Silesi" się urzędowym debilom zachciało, kto ich wybiera do cholery, czy
            naprawdę lud w tym regionie jest aż taki ciemny????
      • Gość: pitt Re: bezprawie IP: *.neotrix.eu 18.03.09, 12:16
        plujesz jadem, mały człowieczku skąd jesteś?????? (kmiocie)
        • polsz Re: bezprawie 18.03.09, 13:41
          powiedziałbym, że h ci do tego skąd jestem ale jako człowiek dobrze wychowany
          odpowiem nawet takiemu śmieciowi jak Ty:P jestem z Katowic. I uważam, że
          wmawianie na siłę zagłębiakom śląskości na dłuższą metę szkodzi i jednym i drugim
      • Gość: gośc Re: bezprawie IP: 78.8.106.* 24.05.09, 21:23
        chory jesteś na głowę
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka