Gość: katowiczanin IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.03.09, 22:27 Nazwa fajna, ale logo paskudne! Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Łukasz Super!!! IP: *.chello.pl 17.03.09, 22:30 Teraz nowe logo wybierzcie, ale takie zaprojektowane przez Światowej sławy pracownie artystyczną!!! Odpowiedz Link Zgłoś
michaelus Logo wymaga poważniejszej zmiany! 17.03.09, 22:48 Należy w nim zawrzeć pełną nazwę metropolii, a nie tylko nazwę Silesia!!! Inaczej to ta zmiana nazwy to pic na wodę fotomontaż! Odpowiedz Link Zgłoś
mageillusionist Ach te buraki z Sosnowca :/ 18.03.09, 09:45 Skrócona nazwa powinna być pełną nazwą. Ale w imię kłócenia się, kompleksów i problemów jakiś zagłębiaków musieli to popsuć. Po co się więc pchali do Silesii, skoro nie czują się jej częścią? Lepiej by było gdyby się nie zgodzili na nazwę i zostali poza Silesią, taką czarną dziurą jak są teraz. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: d czeronego buraka Re: Ach te buraki z Sosnowca :/ napisał burak IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.03.09, 10:54 zakompleksiony, czerwony, wielki burak któremu się w głowie nie mieście że w Zagłębiu Dąbrowskim ludzie są przywiązani do własnych nazw i mają szacune do własnej historii (za wyjątkiem osób pokroju Górskiego i Podrazy) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zTąD CeNzUrA w Gazecie W.?? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.03.09, 10:59 Proszę... wybiórcza - wybiórczo publikuje wypowiedzi na forum, szczególnie jak dotykają ich do żywego. Jeszcze raz powtórzę - Pan P.J. ma wieeeeeeelki wpływ na prezydentów miast, taki że jego ukochana sralezja się wybiła. Panie P.J. pora do warszafki rządzących przekonywać do swoich JEDYNIE SŁUSZNYCH pomysłów!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: z przenieśli moje odp dot ustawy języka polskiego IP: 77.252.71.* 18.03.09, 11:10 przenieśli moje odp dot ustawy języka polskiego tak w dwie trzecvie wszystkich wątków ciekawe czemu? :D Odpowiedz Link Zgłoś
gazeta_katowice Re: CeNzUrA w Gazecie W.?? 18.03.09, 11:28 Cenzura? Nie, zwykła niezgoda na chamstwo. Można się nie zgadzać z autorem , ale to nie powód by zachowywać się jak menel spod budki i obrzucać autora inwektywami. I tyle. Gość portalu: zTąD napisał(a): > Proszę... wybiórcza - wybiórczo publikuje wypowiedzi na forum, > szczególnie jak dotykają ich do żywego. Jeszcze raz powtórzę - Pan > P.J. ma wieeeeeeelki wpływ na prezydentów miast, taki że jego > ukochana sralezja się wybiła. > Panie P.J. pora do warszafki rządzących przekonywać do swoich > JEDYNIE SŁUSZNYCH pomysłów!!! Odpowiedz Link Zgłoś
kotulina Re: CeNzUrA w Gazecie W.?? 18.03.09, 11:46 To skoro tacy wrazliwi jestescie, to czemu pozwalacie na publikacje wpisow pedro, arnolda itd? Oczki zezowate? Ich wpisy nikną gdzieś w ślepej plamce? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: prawniczo Re: CeNzUrA w Gazecie W.?? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.03.09, 13:03 Niestety droga gazet_katowice, skoro instnieje konstytucyjnie zagwarantowana wolność słowa a przytaczane wypowiedzi nie noszą znamion przestępstwa z art. 212 i 216 KK, oraz nie naruszają dóbr osobistych osób trzecie w rozumieniu art. 24 KC, każde usunięcie wpisu lub jego korekta, przesunięcie etc. stanowią działania ograniczające swobodę wypowiedzi w rozumieniu Konstytucji RP "Art. 54. 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Ustawa może wprowadzić obowiązek uprzedniego uzyskania koncesji na prowadzenie stacji radiowej lub telewizyjnej." I co gazeta_katowice na to Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Orchidust Re: CeNzUrA w Gazecie W.?? IP: *.domainunused.net 18.03.09, 13:13 próbowałeś kiedyś napisać coś na Waltera/TVN na onecie? Gazeta przy nich jest jak zestawienie Adam Smitha z Karolem Marksem. Odpowiedz Link Zgłoś
g.suss Re: CeNzUrA w Gazecie W.?? 18.03.09, 14:32 Prawnik z ciebie jak z koziej pity rajzentasza. Może weź napisz list do "Times'a" - jak nie opublikują, to ich pozwiesz na grube miliony, że tłamszą twoje prawo do wypowiedzi :-D Wolność słowa, matołku, gwarantuje ci, że możesz se założyć własną gazetę, portal czy telewizję, a nie, że już istniejące mają obowiązek publikować twoje wypociny. W przeciwnym wypadku już dawno miałbym o 20:00 program w TVP, a wieczorami przesiadywał w Twoim domu poddając w wątpliwość prowadzenie twojej żony. Przecież nie mógłbyś naruszyć mojej "wolności słowa" i mnie wykopać, nie? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: List otwarty List otwart przeciw Silesi !!! IP: 83.142.219.* 19.03.09, 08:59 List otwarty Przyłączając się do inicjatywy Grupy Zobacz Śląsk, my, niżej podpisani, wyrażamy głębokie zaniepokojenie z uwagi na promowaną w lokalnych mediach nazwę "Silesia" dla powstającej aglomeracji katowickiej. Chcielibyśmy zwrócić uwagę, że nieporozumieniem jest rezerwowanie historycznej nazwy całego regionu dla administracyjnego wyodrębnienia jedynie jego fragmentu. Jest to tym bardziej niezrozumiałe, że proponowane określenie ma służyć w tym wypadku do wyróżnienia grupy miast, w skład której wchodzą również miasta pozostające poza historycznymi granicami Śląska. We wszystkich encyklopediach świata termin Silesia - Śląsk funkcjonuje jako nazwa krainy historyczno-geograficznej ze stolicą we Wrocławiu. Przez wieki mianem Śląska określano cały region, wewnętrznie podzielony na Dolny Śląsk i Górny Śląsk. Bardzo często jednak utożsamiano Śląsk z częścią stołeczną - dolnośląską. Sytuacja uległa zmianie w okresie Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej, kiedy z powodu lęków antyniemieckich Śląskiem zaczęto nazywać jedynie przemysłowy okręg, znajdujący się już przed II wojną światową w granicach Polski. Dla osób spoza kraju te wewnętrzne motywy są niezrozumiałe. W opracowaniach naukowych i przewodnikach termin Silesia - Śląsk odnosi się w głównej mierze do obszaru Dolnego Śląska, przemysłowy okręg natomiast kojarzony jest z Katowicami. Wierzymy, że aglomeracja katowicka, jako silny zespół miast, ma wszelkie szanse na sukces gospodarczy. Apelujemy do jej twórców i entuzjastów, by obrali nazwę najbardziej odpowiednią dla jej promocji, pozostającą w zgodzie z historią i obowiązującym nazewnictwem geograficznym. Śląskość naszego regionu jest naszym wspólnym dziedzictwem. Nie rozmieniajmy go na drobne! Dr Bogusław Czechowicz Muzeum Narodowe we Wrocławiu Dr Jacek Dębicki Uniwersytet Wrocł., Inst. Historyczny Mgr Arkadiusz Dobrzyniecki Zakład Narodowy im. Ossolińskich Prof. dr hab. Jan Harasimowicz Uniw. Wrocł., Instytut Historii Sztuki Dr Maciej Łagiewski Dyr. Muzeum Miejskiego Wrocławia Prof. dr hab. Jan Kęsik Uniwersytet Wrocł., Inst. Historyczny Prof. dr hab. Teresa Kulak Uniwersytet Wrocł., Inst. Historyczny Prof. dr hab. K. R. Mazurski Politechnika Wrocł., W. Architektury Prof. dr hab. Jan Miodek Uniw. Wrocł., Instytut Filologii Polskiej Dr Joanna Nowosielska-Sobel Uniwersytet Wrocł., Inst. Historyczny Prof. dr hab. Marek Czapliński Uniwersytet Wrocł., Inst. Historyczny Dr Halina Okólska Muzeum Miejskie Wrocławia Dr Piotr Oszczanowski Uniw. Wrocł., Instytut Historii Sztuki Dr Tomasz Przerwa Uniwersytet Wrocł., Inst. Historyczny Dr Dariusz Przybytek Biblioteka Uniwersytecka, Wrocław Dr Grzegorz Sobel Biblioteka Uniwersytecka, Wrocław Prof. dr hab. G. Strauchold Uniwersytet Wrocł., Inst. Historyczny Dr Gabriela Wąs Uniwersytet Wrocł., Inst. Historyczny Prof. dr hab. A. Zabłocka-Kos Uniw. Wrocł., Instytut Historii Sztuki Prof. dr hab. Rościsław Żerelik Uniwersytet Wrocł., Inst. Historyczny Prof. dr hab. Bogdan Cimała Uniw. Opolski, Wydz. Hist.-Pedagog. Dr Norbert Honka Uniw. Opolski, Instytut Politologii Prof. dr hab. Czesław Lachur Uniw. Opolski, Wydz. Filologiczny Prof. dr hab. Michał Lis Uniw. Opolski, Instytut Politologii Prof. dr hab. Antoni Barciak Uniwersytet Śląski, Instytut Historii Dr Jerzy Gorzelik Uniwersytet Śl., Zakład Historii Sztuki Dr Zbigniew Hojka Uniwersytet Śląski, Instytut Historii Dr Szymon Hrebenda Uniw. Śl., Instytut Nauk Politycznych Dr Bogdan Kloch Dyrektor Muzeum Miejskiego Rybnika Dr hab. Irma Kozina Uniw. Śl., Zakład Historii Sztuki Dr Krzysztof Łęcki Uniw. Śląski, Instytut Socjologii Dr Zygmunt Partyka Uniw. Śl., Instytut Nauk Politycznych Dr Tomasz Słupik Uniw. Śl., Instytut Nauk Politycznych Dr Piotr Świercz Uniw. Śl., Instytut Nauk Politycznych Dr Jolanta Tambor Uniw. Śl., Instytut Filologii Polskiej Dr Jarosław Tomasiewicz Uniwersytet Śląski, Instytut Historii Mgr Agnieszka Turoń Uniw. Śl., Instytut Nauk Politycznych Dr hab. B. Szczypka-Gwiazda Uniwersytet Śl., Zakład Historii Sztuki Henryk Waniek pisarz, felietonista, malarz Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pedro Metropolio, dajemy Ci imię Silesia! IP: *.sol2.cable.ntl.com 17.03.09, 22:33 ja zaglembie sie pieronym laczy z ta nazwa, na Slonsku (Silesi) jestescie przez sztuczny przydzial. Oby sie tak przyszly samodzielny kraj nazywol :D. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: MetopoliaSilesia Re: Metropolio, dajemy Ci imię Silesia! IP: *.gprs.plus.pl 18.03.09, 19:03 www.metropoliasilesia.pl Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: SILESIA NA SIŁE Zagłębie Dąbrowskie widać że zniesmaczone IP: *.com 19.03.09, 11:59 nie myśłał nikt o referendum? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Pytek Re: Zagłębie Dąbrowskie widać że zniesmaczone IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.03.09, 12:16 Ńy wjyće uo tymu, co Plebiscyt już śe sam, we Wjyrchńym Szloonzsku, ... uodboou? Kej by go nadeszue za robotoom Polouki, polskyma povstańooma ńy spońywjyrauy, to by My se uode downa jus we porzoondnych Pruśech żoouy, a z przebrziduyma gorolooma żoudny utropy TU ńy mjauy! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bartek GZM pracuje pełną parą IP: *.tsi.tychy.pl 17.03.09, 22:44 6 milionów złotych zaowocowało - jest nazwa i logo. Wspólny bilet może poczekać. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zet Metropolio, dajemy Ci imię Silesia! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.03.09, 23:08 Jaka Silesia ? Ruda,Bytom,Katowice itp. to historyczna Małopolska,przyłączona do księstwa opolskiego na zasadzie zamiany terytoriów z księstwem krakowskim.Rdzenni mieszkańcy tych ziem do potomkowie Wiślan, a nie Ślązacy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: AndrzejKK Re: Metropolio, dajemy Ci imię Silesia! IP: *.joynet.3s.pl 17.03.09, 23:40 Nic wspólnego te miasta nie mają z Małopolską. Pożegnały się z nią ok. 1200 roku i wyszło im to tylko na dobrze. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Maxcolonco Re: Metropolio, dajemy Ci imię Silesia! IP: *.domainunused.net 18.03.09, 06:48 chodząc po ulicach tych miast... nie, nie wyszlo im to na dobre Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Marloon Metropolio, dajemy Ci imię Silesia! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.03.09, 23:17 czy Sosnowiec może byc Śląskiem, katowicami i Śląskimi okolicami?? no chyba nazwa do Sosnowca i jego okolic nie pasuje, ni da sie zrobic s gorola Ślązoka!!!Wiec niech byndzie że Silesia To Katowice i prawdziwe Slunskie zimie i basta!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: robert Logo jest niezłe IP: *.siec2000.pl 17.03.09, 23:24 Wprawdzie watpię żeby tak rozległy i etnicznie zróżnicowany zespół miast złączył się w jednolity organizm miejski,ale logo z symbolika muru jest ok. Piękne murowane budynki z cegły to najlepsza część śląskiej architektury. Jakby chodziło tylko o to logo to "sukces murowany". Możnaby też przyjąć nazwę Silezja (żeby nie wymawiano Sileśa). Żeby nie zawłaszczać dla metropolii nazwy całego Ślaska i dowartościować trochę Zagłębie można spróbować nazwę Sileza. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Maxcolonco Re: Logo jest niezłe IP: *.domainunused.net 18.03.09, 06:57 Gość portalu: robert napisał(a): > Wprawdzie watpię żeby tak rozległy i etnicznie zróżnicowany zespół > miast złączył się w jednolity organizm miejski,ale logo z symbolika > muru jest ok. No to spójrz na Londyn, a się przekonasz. Logo jest faktycznie OK, chociaż kradzione > Możnaby też przyjąć nazwę Silezja (żeby nie wymawiano Sileśa). > Żeby nie zawłaszczać dla metropolii nazwy całego Ślaska i > dowartościować trochę Zagłębie można spróbować nazwę Sileza. Ktoś tu wyżej napisał, że ziemie, na których leżeć ma ta Silesia oryginalnie są małopolskie, ja dodam, że Katowice, czy Bytom też leżą w zagłębiu... np węglowym, dlatego nazwa Zagłębie jest bardziej racjonalna, a że komuś się to kojarzy z Sosnowcem i to mu się nie podoba, to już jest jego uprzedzenie i jego choroba. Chorobę się leczy, a nie się z nią obnosi. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: robert Kolanko,uważaj bo ci zawór puści. IP: *.siec2000.pl 18.03.09, 17:47 Nie napinaj sie tak zawistniku. Jeśli logo jest plagiatem, to co stało na przeszkodzie, żeby w konkursie brał udział orginalny pierwowzór. Ta sprawa była już rozstrzygana przez fachowców. Jak cię nie przekonali to walcz w sądzie, a nie wypłakuj na forum swoich donosów. Mężny bądź. Porównanie z Londynem jest tak bez sensu ,że aż śmieszne. Londyn jest etnicznie zróżnicowany a nasza metropolia jest historycznie podzielona.Londyn jest koncentryczną aglomeracją i stolicą światowego imperium, a my mamy policentryczną konurbację na obrzeżach Śląska i Małopolski. Bytom i Katowice nie są w Małopolsce i nie moga sie nazywac Zagłębie. Górny Śląsk jest zbyt mały,zeby go jeszcze obdzierać z terytorium, tozsamosci i nazwy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ceguy i guzole Logo je do żići! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.03.09, 10:12 Fto to we zapadńi mauy polsce kej cegła widźou? Już gibći wopjynne, polne kamjoony! Bez to cajhóma jejih ruskih gorodów, ńyh banóm ńy ceguy a ...guzole! :-) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: z Re: Logo je do żići! IP: 77.252.71.* 18.03.09, 10:28 oj będziesz musiał nauczyć się innego macdonaldowego języka pewnie nie polskiego pewnie angielskiego (lub łaciny) bo takiego silesaurusa nie będą tu chcieli marketingowcy z "interactive agency" ;P Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Rechtoor Re: Logo je do żići! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.03.09, 20:44 To jus je Jejich ostuda?! Ńych se zavczasu śyngnoom po ślabikorz: bi.gazeta.pl/im/6/6274/m6274016.jpg Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jacgg Re: Logo je do żići! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.03.09, 14:12 skąd ty się urwałeś debilu? po jakiemu to niby jest? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tuk polski? Re: Logo je do żići! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.03.09, 20:48 Przy tak wysokim swoim IQ nie wiesz tego? I w dodatku wiedzę o tym chcesz posiąść od "debila"? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Czy szowinista? Re: Logo je do żići! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.03.09, 10:38 Oooooo? Wykwit polskiej kultury i tolerancji? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ler a Śląsk to nie zagłębie?? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.03.09, 10:53 Nowy Jork też jest etnicznie zróżnicowany a nawet rasowo i co - źle tam mają? Jak już chcieli mieć zagłębie w nazwie to mogli to inaczej ująć. Śląsko-Dąbrowska Metropolia... to brzmiało by lepiej. Bo co to jest zagłębie? Wschodni Śląsk też jest zagłębiem.. Dla mnie bez sensu i oby nie używano pełnej nazwy Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: yourij symbolika muru IP: 72.236.152.* 25.03.09, 10:18 symbolika muru w logo jest ok - symbolizuje mur, bariere nie do przeskoczenia zarowno dla slazakow jak i zaglebiakow... tworzenie wspolnej aglomeracji jest dobra sprawa ale to bedzie cholernie trudne do przejscia... mieszkaja obok siebie a zamiast sie szanowac i wspierac to siedza caly czas durnie zagrzebani w historii i pluja na siebie... gardze takim slaskiem i zaglebiem.. gardze takimi slazakami i zaglebiakami... jak dzieci ;/ Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Oberschlesier Re: symbolika muru IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.03.09, 13:02 W tym murze są symboliczne cegły i polne "guzole"! Symbolizują one wyraźnie różnicę w poziomie rozwoju kulturowego, gospodarczego i społecznego obu sąsiadujących Nacji. Lecz w swoich zachowaniach, Polacy ciągle próbują ukryć przed swoim społeczeństwem nieustające zapóźnienie cywilizacyjne względem sąsiadów, Ślązaków! Kłamjąc nieustannie. :-( I póki tak będą czynić, próżne będą Ich próby zyskania przychylności Ślązaków! Nie można spoglądać na kogoś z góry, bedąc na niższym poziomie! I w tym problem. :-) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tom Kopel znowu błysną IP: *.adsl.inetia.pl 17.03.09, 23:38 w nosie ma mieszkańców - Chorzowa - przecież to on jest właścicielem miasta Odpowiedz Link Zgłoś
orchidust Re: Kopel znowu błysną 18.03.09, 14:01 tu się z nim zgadzam, przecież przez przyłączenie do Katowic Chorzów by tylko zyskał. Porównaj sobie chociaż stopę bezrobocia a zrozumiesz. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tauzen-city Re: Kopel znowu błysną IP: 213.172.178.* 18.03.09, 20:56 Przecież wiadomo, ze coraz wiecej katowiczan wyprowadza sie do Chorzowa. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tom I to by mialo byc roziwiazanie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.03.09, 16:20 chyba sobie zarty robisz.... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dyskryminowany nazwa dyskryminuje Zagłębie IP: *.chello.pl 17.03.09, 23:40 Nazwa jest logicznie niepoprawna gdyż twierdzi, że Górny Śląsk i Zagłębie Dąbrowskie to część całego Śląska a to jest nieprawda. Śląsk składa się z Dolnego i Górnego Śląska. Zagłębie Dąbrowskmie nie jest częścią Śląska a częścią Małopolski. Nazw krzywdzi mnie jako Zagłębiaka, wyobcowuje mnie. Moje miasto na pewno nie jest częścią tej metropolii. Należy do niej tak saqmo jak do tego województwa. Jedynie na papierze. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zet Re: nazwa dyskryminuje Zagłębie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.03.09, 23:49 Mylisz się.Do Bytomia włącznie to ziemia Wiślan, czyli historyczna Małopolska.Slązacy to prawdobodobnie element napływowy na historycznie polskiej ziemi.Przy przyjeciu kryterium "ziemi"to Zagłębie Małopolska i część tzw.Górnego Śląska to też Małopolska.Problem może dotyczyć Gliwic i Zabrza, ale przy przyjeciu kryterium ludnościowego, mieszkają tam przesiedleńcy ze Wschodniej Małopolski,czyli to też Małopolska. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: z Zagłębia Re: nazwa dyskryminuje Zagłębie IP: *.chello.pl 18.03.09, 00:22 skoro tak to mieszkańcy Bytomia nie powinni mieć nic przeciwko nazwaniu całej metropolii "Zagłębie" Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: AndrzejKK Re: nazwa dyskryminuje Zagłębie IP: *.joynet.3s.pl 18.03.09, 09:02 Chyba coś na bakier jesteś z historią. Dam ci dobrą radę. Wsiądź do pociągu w Bytomiu i jedź do Szczecina i Białegostoku. Obserwuj dworce. Na trasie Bytom-Szczecin dworce są identyczne tylko w różnych proporcjach. Tak samo z dworcami w Będzinie i Białymstoku. Cała historia Bytomia, to historia diecezji wrocławskiej. Niczego w Bytomiu nie zobaczysz, co byłoby związane z Małopolską. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ler Re: nazwa dyskryminuje Zagłębie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.03.09, 11:15 oczywiście, że nie powinni mieć, cała metropolia jest zagłębiem czy się to komuś podoba czy nie. Zatem uwaga do sosnowiczan - nie zawłaszczajcie tej nazwy . Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jastrzębianin Re: nazwa dyskryminuje większość Śląska IP: *.zjz.pl 18.03.09, 04:30 Śląsk (Silesia) sięga od Opawy po Wrocław i nie zmienicie tego urzędasy! PS:Nie stosuję się czegoś takiego jak "kryterium ludnościowe". Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Zielak Re: nazwa dyskryminuje Zagłębie IP: *.gl.digi.pl 18.03.09, 07:24 Oj nieprawda veto ! Dyskryminujesz w ten sposób Celtów, którzy mieszkali tu w III i IV wieku. Te ziemie były więc historycznie Celtyckie. Powinniśmy je zwrócić, Szkotom i Irlandczykom. Proponuje Ci, żebyś przeszedł się po Bytomiu i spróbował znaleźć tam Wiślanina, gwarantuje, że tylko część powie że lubi Wisłę, bo ma tam domek letniskowy :P W Gliwicach Chorzowie i Katowicach jednak nadal częściej kupuje się kołoczyki jak drożdżówki Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ler Re: nazwa dyskryminuje Zagłębie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.03.09, 11:16 hehe - "słodkie bułki" chciałeś powiedzieć :)) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ler Re: nazwa dyskryminuje Zagłębie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.03.09, 11:21 widzialem kiedyś jak gościu kupował w Rudzie Śl. kołoczka (drożdzówkę) i mówi do kobiety, że prosi o "słodką bułkę", ta na niego wejrzała jak na przybysza z Marsa i dała mu maślaną. ileż to trwało zanim wyjaśnił o co mu chodzi :) "słodka bułka" - buehehehehehehe Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zet Re: nazwa dyskryminuje Zagłębie IP: 82.195.186.* 18.03.09, 08:30 Tak! Cala Polska to Malopolska... Polska malostek... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: fals gyszihta! Re: nazwa dyskryminuje Zagłębie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.03.09, 10:04 Sam ta Źymjo ńy booua ańi uod mauychPolokoov ańi uod srogichPolokoov, bo żodnych przeca "Wiślanoov" ańi "Polanoov" ńigda ńawet we Polsce ńy boouo?! www.focus.pl/historia/artykuly/zobacz/publikacje/poczatki-polski-do-poprawki/ :-) Uoszydlivce polske! :-( Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: alfa Re: nazwa dyskryminuje Zagłębie IP: *.gprs.plus.pl 18.03.09, 12:12 Zet, co za głupoty tu wypisujesz? Nie masz pojęcia o genezie regionów i grup etnicznych. Wschodni Górny Śląsk z Bytomiem jako historycznym centrum, tyle ma wspólnego z Małopolską, że: a) z nią graniczy b) kiedyś należał do dzielnicy krakowskiej, która wraz z sandomierską później dała początek krainie zwanej Małopolską. Identyfikowanie regionów z terytoriami plemiennymi to bzdura. Czyżby nie było Dolnego Śląska, a jedynie Śląsk Ślężan, Śląsk Trzebnowian, Śląsk Bobrzan? A ziemie Golęszyców też do Górnego Śląska nie należą, bo to tylko ziemie Opolan? Bytom wszedł w skład ziem Mieszka Plątonogiego u zarania kształtowania się krainy, nazwanej później Górnym Śląskiem, i był z nią trwale związany przez kolejne stulecia. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: K8 Re: nazwa dyskryminuje Zagłębie IP: *.adsl.inetia.pl 18.03.09, 13:47 Gość portalu: zet napisał(a): > Mylisz się.Do Bytomia włącznie to ziemia Wiślan, czyli historyczna > Małopolska.Slązacy to prawdobodobnie element napływowy na historycznie polskiej > ziemi. jakie to szczęście, że na Śląsk nie przyjechał kiedyś na urlop wódz plemiona z Madagaskaru wraz z 16 żonami, ich dziećmi, służbą i wojskiem do ochrony. Bo dziś byłby dylemat, czy ziemie te są historycznie polskie/małopolskie czy też historycznie należą do Madagaskaru. :) Choć kto wie... niedawno przecież pojechali ze Sosnowca na Madagaskar w poszukiwaniu polskości. :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Sunseeker Re: nazwa dyskryminuje Zagłębie IP: *.chello.pl 18.03.09, 23:30 Malo tego! Istnieja istotne przeslanki by twierdzic, ze "Zaglebie Malopolska" konczy sie dopiero w Pirenejach. Podobno caly autobus bucow z Zaglebia pojechal na pielgrzymke do Lourdes i na kazdym popasie zaznaczali teren. Jeden podobno nawet wydrapal napis na murku. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: precz z Silesią Re: nazwa zakłamuje IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.03.09, 06:12 Masz rację, tak samo jak nazwa województwa i dziesiątki innych, oni z nas chcą zrobić ślądki podregion. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: slamse do slamsoov Re: nazwa dyskryminuje Zagłębie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.03.09, 09:12 Popjyroom Će "dyskryminowany"! Kożdy mo uostać przi svojym, pra?! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ler panie dyskryminowany! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.03.09, 10:57 a ja się czuję pokrzywdzony, że obszar ziemi dąbrowskiej przyjął nazwę "Zagłębie" dla siebie na wyłączność, bo wschodni Górny Śląsk też jest zagłębiem, jak jeszcze kilka innych w Polsce. Nazwa bez sensu od podstaw. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: z przyjął nazwę Zagłębie Dąbrowskie IP: 77.252.71.* 18.03.09, 13:27 a i taką argumentacją to i można do Ruhry - że zawłaszcza nazwę "zagłębie" Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: obserwator Bojarun to iście wrażliwa dusza IP: *.aster.pl 17.03.09, 23:49 ... byle drobiazg go szokuje ! Jak on może pełnić takie odpowiedzialne stanowisko ? Chyba cała dobę jest na jakichś prochach ... współczuję ! obserwator - życzliwy Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tomek Metropolio, dajemy Ci imię Silesia! IP: *.siec2000.pl 17.03.09, 23:58 Co do propozycji p. Krzemińskiego. Niebieski kolor napisu "Silesia" przy ceglastym kolorze reszty loga będzie wg mnie "Silnie odpychajacy". Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: autochton metropolia? związek sołectw gdzie hreczkosieje IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.03.09, 00:00 rządzą. Komunikacja publiczna leży, kanalizacja publiczna śmierdzi. Jedyne domy publiczne kwitną ;-D Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: puffmama Wreszcie polski "sukces"? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.03.09, 10:18 W walce z bezrobociem, Polacy wreszcie stworzyli nowe mjejsca "pracy" dla swoich sióstr?! Odpowiedz Link Zgłoś
vegeta_x Klamka zapadła! Metropolii na imię Silesia! 18.03.09, 00:05 Jedlecki szczęśliwy, ma swoją sralesie... smutne... niby jest w nazwie Górnośląsko-Zagłębiowska, ale jakoś nie wierzę że pełna nazwa będzie gdziekolwiek używana. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jeż Nie sralesia, tylko Silesia. IP: *.chello.pl 18.03.09, 09:01 Może miało być Aglomeracja Sosnowiecko-Dąbrowska ćwoku? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: egon Metropolio, dajemy Ci imię Silesia! IP: 88.220.124.* 18.03.09, 00:18 Duposlunsko-Gorolsko Wieś Sralezja. Jak to mowia dziel i rządź niech sie szare ludki przekrzykuja a nie widza ile kasy poszło na administracje co dupami stołki obsiaduje. He he he a frajerstwo ideologiczne niech drze koty o kolorki, szyldy i etykiety. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: presz z Silesią Re: Metropolio, dajemy Ci imię Silesia! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.03.09, 06:16 Gość portalu: egon napisał(a): > Duposlunsko-Gorolsko Wieś Sralezja. > Jak to mowia dziel i rządź niech sie szare ludki przekrzykuja a nie > widza ile kasy poszło na administracje co dupami stołki obsiaduje. > He he he a frajerstwo ideologiczne niech drze koty o kolorki, szyldy > i etykiety. Ale to nie są twoje kolorki, szyldy ani etykiety (zakładam że jesteś z Zagłębia stąd ta frustracja bo Ślązacy się cieszą). Tylko śląskie. Administracja jest wszędzie, w metropolii warszawskiej też będzie no i cóż z tego? Zagłębie przegrało wszystko jak zawsze. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Mike Z pełnej nazwy skreślić "Silesia" IP: *.cust.tele2.pl 18.03.09, 00:23 Z pełnej nazwy skreślić "Silesia" I wszyscy będą zadowoleni! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Michał Re: Z pełnej nazwy skreślić "Silesia" IP: *.chello.pl 18.03.09, 00:25 skreślić Silesia albo dodać Dabrova. (Silesia - Dabrova) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jacgg Re: Z pełnej nazwy skreślić "Silesia" IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.03.09, 14:07 Tak tak! A najlepiej: GORNOSILESIJSKO-ZAGLIMBJOVSKO METROPOLYJA SRAJSLEZYJA!!! W skrócie: sRAJ!!! ewentualnie: SILnie sRAJ! Alleluja i do przoduuuu!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: antysralezja Nie ma sralezji w Zagłębiu gamonie! IP: *.chello.pl 18.03.09, 00:27 od dzisiaj mówimy w Zagłebiu zamiast silesia - sralezja :) To na pewno nie będzie nazw ostateczna, Jeglecki zapewne się spuścił juak usłysdzał o tym skrócie nazwy Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Marcij ale zdupcyli tę nazwę.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.03.09, 11:04 Raz - zamiast "zagłębiowska" powinna być "dąbrowska" (jako mieszkaniec Zagłębia Górnośląskiego nie życzę sobie, żeby jakiś okołososnowiecki podregion zawłaszczał tę nazwę dla siebie), dwa - Śląsk czy Silesia są trochę większe niż omawiany obszar i w nieco innych granicach, trzy - wniosek - Zagłębie Śląsko-Dąbrowskie (jak Zagłębie Ruhry) - jedyna nazwa oddająca rzeczywistość. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: paplyta Re: ale zdupcyli tę nazwę.. IP: *.adsl.inetia.pl 18.03.09, 11:13 Zaglebie Gornoslaskie? cosz to za cudok????????????????????????????? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Marcij Re: ale zdupcyli tę nazwę.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.03.09, 11:29 jest zagłębie dąbrowskie, krakowskie, wałbrzyskie, lubelskie, itd. to górnośląskiego ma nie być? I potem się mówi, że jak Górny Śląsk, to tylko ciężki przemysł.. a dotyczy to tylko wschodniej części. definicja nazwy "zagłębie" - dostępna w necie zagłębie jest i to po obu stronach rzeki. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kriss Re: ale zdupcyli tę nazwę.. IP: *.munitus.3s.pl 18.03.09, 14:35 zajrzyj do słownika, co oznacza słowo "zagłębie". To obszar położony niżej niż sąsiednie. Miasta Śląskie leżą na wyżynie, nie mogą się nazywać zagłębiem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Marcij Re: ale zdupcyli tę nazwę.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.03.09, 16:01 hehe Zagłębie Dąbrowskie też leży na wyżynie :) to również - z definicji - obszar charakteryzujący się nasileniem przemysłu ciężkiego. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: robert Re: ale zdupcyli tę nazwę.. IP: *.siec2000.pl 18.03.09, 19:36 Ale my Ślązacy nie chcemy być kojarzeni tylko z nasileniem przemysłu ciężkiego. Nie pasuje nam nazwa Zagłębie Śląsko-Dąbrowskie. Nie mam nic przeciwko Dąbrowie, ale to nie jest nawet najwieksze miasto Zagłębia. Można zestawiać w nazwie rzeczy porównywalne. Dlatego jest woj. Warmińsko-Mazurskie a nie np Warmińsko-Kętrzyńskie. Nie ma w naszej ślaskiej mowie nawet takiego słowa jak zagłębie. Zagłębienie to po ślasku duca, a Zagłębie to dla nas nazwa własna sąsiedniego rejonu. Jeśli Zagłębiacy upierają sie przy tej nazwie to może powinni tworzyć własną aglomerację. Ja ich nie odrzucam,to ich decyzja. To prezydent Sosnowca zaproponował przyjęcie nazwy Silesia, która już się upowszechniła. Jeżeli jednak są zatrzeżenia ,że Silesia = Śląsk, a wskład aglomeracji maja wejść miasta ze Ślaska z Zagłębia i Jaworzno to nazwijmy aglomerację SILE+Z+JA razem SILEZJA. Będzie i po polsku i po śląsku i nie będzie zawłaszczać całej Silesii. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Marcij Re: ale zdupcyli tę nazwę.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.03.09, 21:46 Ale gdzie Zagłębiu do Mazur? Zagłębie Dąbrowskie (a nie Sosnowieckie - to odnośnie znaczenia Dąbrowy) leży w Małopolsce i jest jej uprzemysłowioną częścią. Dla przemysłowej części Górnego Śląska nie ma osobnej nazwy, dlatego właśnie cały region kojarzony jest z węglem, choć to kompletna bzdura. choć uknuł się gdzieś kiedyś termin GZW, to jest kompletnie pomijany. Jasne, że jak mówimy "zagłębie" to nie mamy na myśli zagłębia lubelskiego, tylko krainę za rzeką, ale może w końcu by się temu sprzeciwić, tak jak sprzeciwiamy się ogólnopolskiemu określaniu Górnego Śląska jako skrawka ziemi w promieniu 50km (w tym ziemi nieśląskiej). Odpowiedz Link Zgłoś
arnold7 Re: ale zdupcyli tę nazwę.. 18.03.09, 22:00 Gość portalu: Marcij napisał(a): > Ale gdzie Zagłębiu do Mazur? > Zagłębie Dąbrowskie (a nie Sosnowieckie - to odnośnie znaczenia Dąbrowy) leży w > Małopolsce i jest jej uprzemysłowioną częścią. Dla przemysłowej części Górnego > Śląska nie ma osobnej nazwy, dlatego właśnie cały region kojarzony jest z > węglem, choć to kompletna bzdura. choć uknuł się gdzieś kiedyś termin GZW, to > jest kompletnie pomijany. > Jasne, że jak mówimy "zagłębie" to nie mamy na myśli zagłębia lubelskiego, tylk > o > krainę za rzeką, ale może w końcu by się temu sprzeciwić, tak jak sprzeciwiamy > się ogólnopolskiemu określaniu Górnego Śląska jako skrawka ziemi w promieniu > 50km (w tym ziemi nieśląskiej). Dla przemyslowej czesci Gornego Slaska jest kilka okreslen funkcjonujacych wsrod Slazakow. Czorny Slonsk to ino mauo probka. Jo preferuja OIG. Doucz sie pan, czas na forum zawsze pan znajdzie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: robert Re: ale zdupcyli tę nazwę.. IP: *.siec2000.pl 18.03.09, 23:42 Mi nie chodzi o to,żeby się do usranej śmierci przekomarzać, tylko żeby w szacunku dla tożsamosci obu stron jednak wspólnie tą nazwę ustalić. Jedyny sposób to taki,że samorzady obu stron podają jakie nazwy są w stanie akceptowac a jakie nie. OIG to niemiecki skrót, który raczej nie znajdzie zastosowania, przynajmniej na razie. Silezja, wydaje mi się, powinna być akceptowalna dla wszystkich, ale może się mylę. Jeśli nie będzie nawet jednej wspólnej nazwy to można tworzyć oddzielne związki bez pretensji i żalów, bo miasto wieksze od Warszawy wcale nie jest nam potrzebne. Podobnie z nazwą województwa. "Gdzie Zagłebiu do Mazur" pisze Marcij. No właśnie! Zagłebie jest niewielką terytorialnie częścią zachodniej Małopolski. A Dąbrowa jest niewielką częścią Zagłębia. Dlatego nazwy woj. Ślasko-Dabrowskie czy Ślasko-Zagłębiowskie są bez sensu. Ja nie mam nic przeciwko nazwie woj. "Śląsko- Zachodniomałopolskie". Ta nazwa jest równie dobra jak np "Północna Nadrenia i Wesfalia" . Wyczerpuje ona opis całego terytorim województwa w obecnych granicach. Alternatywa jest zmiana tych granic. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Wjyrchńi Szloonzek Ale spaskudźyli te wojewoodztvo! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.03.09, 16:54 I to trza nareszće zrobić, bo inakszy homosovietikus ćyngjym bydźe po koontach skrzeczou i śe s nos vszyskich nabijou?! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Dark Kpina. Kolejna zakłamana nazwa. IP: *.zjz.pl 18.03.09, 04:24 Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia Śląsk. Czy nie brzmi idiotycznie? Jestem z rejonu Rybnickiego i u nas też jest Silesia, proszę niedouczonych prezydentów. Mam nadzieję, że będziecie mówić o niej "ŚILEŚA" bo tak to się czyta po polsku. Zagranicznych nazw nadawać nie można polskim organom administracyjnym. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Hann-a Re: Kpina. Kolejna zakłamana nazwa. IP: *.centertel.pl 18.03.09, 05:56 To jest po prostu idiotyczne.Nóż się w kieszeni otwiera. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: SZLYJZJYN Re: Kpina. Kolejna zakłamana nazwa. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.03.09, 09:33 Moće recht! Bo bydźe śe zwaua - SZLYJZJYN! :-) Akuratńe po szloonzsku. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Za Przymsza! Re: Kpina. Kolejna zakłamana nazwa. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.03.09, 10:26 Kaj Wy sam polsko administracyjo uchowjeće? Cheba we Zoznovcu? Vszysko co polske pudźe stónd, ze Szlonzka, ... raus! :-) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jacgg Re: Kpina. Kolejna zakłamana nazwa. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.03.09, 13:34 Dzrk, brzmi ultraidiotycznie. Oto nasze rybnickie lodówki teraz w logo Zagłębia Górnośląsko-Dąbrowskiego, pardon: Górnośląsko-"Zagłębiowskiej" (co to jest??? jakie zagłębiowskie, może też: metropolijna...) Metropolii "Silesia". Jaka metropolia, taka nazwa... Co za głąby. Mogła być "Metropolia Górnośląska" czy "Metropolia Górnośląsko-Dąbrowska", w skrócie: Metropolia (tak jak nad morzem jest np. Trójmiasto) jest jakiś potworek językowy. Jak wyglądają - tak się nazywają... A dla ROW proponuję: Górnośląsko-Jastrzębowska Okręgowa Szajslizja... Banda tępogłowych urzędasów, jak tymi miastami rządzą, tak też je nazywają... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jacgg Re: Kpina. Kolejna zakłamana nazwa. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.03.09, 13:36 Najlepiej niech się nazwą: SILEdebilia. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: precz z Silesią Nie ma zgody na Silesię IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.03.09, 06:10 Jestem z Zagłębia Dabrowskiego i nie podoba mi się ta nazwa. Górski wstydu nie masz. Ty HANYSIE. Kormelu z bo żej łaski. Mięczaku. Komuchu. Tak poza wszystkim to ja w ogóle nie chce metropolii ze Ślązakami. Odpowiedz Link Zgłoś
arnold7 Re: Nie ma zgody na Silesię 18.03.09, 06:42 Gość portalu: precz z Silesią napisał(a): > Jestem z Zagłębia Dabrowskiego i nie podoba mi się ta nazwa. Górski wstydu nie > masz. Ty HANYSIE. Kormelu z bo żej łaski. Mięczaku. Komuchu. > > Tak poza wszystkim to ja w ogóle nie chce metropolii ze Ślązakami. Szkoda, ze tak malo normalnych jak ty tam u was mieszka. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: K8 Re: Nie ma zgody na Silesię IP: *.adsl.inetia.pl 18.03.09, 13:59 jestem z Tobą kolego! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Slezak s Polska Re: Nie ma zgody na Silesię IP: *.tygodnik.com.pl 20.03.09, 17:00 W Czerwonym Zagłębiu komuch to obelga?????????????? szok!!!! Jak to się ludzie zmieniają....przynajmniej "werbalnie" :)))) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Maxcolonco Metropolio, dajemy Ci imię Silesia! IP: *.domainunused.net 18.03.09, 06:41 Silesia brzmi jak Mcfood, ale to też wkońcu nasza potrawa. Liczę, że prezydenci miast dadzą swoim dzieciom na imiona np. Kevin i Jessica, to też ułatwi ich promocję za granicą. Jeśli komus/czemuś nadaje się nazwę, która nie wyrasta z tego czegoś/kogoś a wyrasta z przekonania, że nas polubią za granicą... to nie polubią, bo nie szanuje się tych, co się sami nie szanują. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Maxcolonco Re: Metropolio, dajemy Ci imię Silesia! IP: *.domainunused.net 18.03.09, 06:45 A logo kradzione z pewnego katowickiego forum, co mozna udowodnic i konkurs nie ma nic do rzeczy. Jesli probujesz spiewac piosenki łudząco podobne do starszych kompozycji i uwazasz je za swoje i za nie przyjmowujesz nagrody, to czeka cie sad. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sosnowiczanin Klamka zapadła! Metropolii na imię Silesia! IP: *.ip.netia.com.pl 18.03.09, 06:56 Górski - won! Nazwa pogodzi wszystkich - kto Ci to wymyślił? Grześ - niedoRZECZNIK? czy Jaskiernia stróż prawości? Podziękujemy CI na wyborach! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: :))) Klamka zapadła! Metropolii na imię Silesia! IP: *.fenix.katowice.pl 18.03.09, 07:06 Hasło powinno brzmieć SILEsia - w jedności siła, w SILE jedność :) Albo SILEsia - razem w SILE :) SILEsia - w SILE raźniej :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: albo Re: Klamka zapadła! Metropolii na imię Silesia! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.03.09, 08:10 Gość portalu: :))) napisał(a): > Hasło powinno brzmieć > > SILEsia - w jedności siła, w SILE jedność :) > > Albo SILEsia - razem w SILE :) > SILEsia - w SILE raźniej :) Albo SILEdebile Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jestem za, za, za! Brawwwwwwwwwwwwo brawwo!!!!!!!! IP: *.adsl.xs4all.nl 18.03.09, 07:15 Silesia jaka to europejska nazwa! Kuc zmienił się w Kutza Śląsk w Silesię Jeszcze Katowice w Kattowitz albo lepiej New Kattowitz i będziem Europa pełnom gębulą :) tylko na słome uważajta chopy coby za bardzo nie wystawała z lakierków! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Papagino Klamka zapadła! Metropolii na imię Silesia! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.03.09, 07:55 Sztuczne twory, które zostaną zweryfikowane przez ludzi. Nikt z Polski nie bedzie mówił, że przyjechał do Silesii ale tak jak zawsze do Katowic. Dla moich znajomych przybywających np. samochodem Katowice zaczynają się od Sosnowca, akończą się w Gliwicach. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Curik! Metropolijo mo mjano Szlyjzjyn (Schlesien)! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.03.09, 10:34 A fto tu ceko na kogośik ze Polski? Przeca Polouki pudoom se do Polski curik! A nach SZLYJZJYN (SCHLESIEN) kożdy niymjecki Szloonzouk rod śe kejś powrooći?! :-) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: MARCEL Metropolio, dajemy Ci imię Silesia! IP: *.adsl.inetia.pl 18.03.09, 08:21 NAZWA UZGODNIONA ,A ADMINISTRACJA GDZIE? Odpowiedz Link Zgłoś
polsz bezprawie 18.03.09, 08:37 nazwa Silesia jest niezgodna z ustawą o języku polskim. Silesia nie jest słowem z języka polskiego a tylko takie mogą być używane jako nazwy. A samo głosowanie pokazało jakimi kmiotami są "prezydenci". Dupowłaz Kopel gotów oddać Chorzów Uszokowi jak ten tylko zażąda, sprzedawczyk Górski poświęcający zagłębie w imię źle rozumianej jedności....A i logo jest paskudne. wstyd i hańba Odpowiedz Link Zgłoś
ulther Re: bezprawie 18.03.09, 09:29 A nazwy takie jak Universitas Silensis tez jest sprzeczne z prawem? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: z Re: bezprawie IP: 77.252.71.* 18.03.09, 09:37 a co to takiego? też przez urzędników wprowadzone? no to już... do rady języka polskiego zgłaszamy Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jacgg Re: bezprawie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.03.09, 13:42 Universitas Silesiensis, ośle - nawet nie potrafisz dobrze nazwy ŁACIŃSKIEJ powtórzyć, a chciałbyś łacinę do nazwy największej konurbacji w Polsce wprowadzać. Łacinę zastąpiliśmy w tym kraju WŁASNYM językiem polskim pół tysiąca lat temu, do cholery. Naucz się najpierw odróżniać łacinę od łaciny podwórkowej: k...wa!!!!!!!. "Silesi" się urzędowym debilom zachciało, kto ich wybiera do cholery, czy naprawdę lud w tym regionie jest aż taki ciemny???? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pitt Re: bezprawie IP: *.neotrix.eu 18.03.09, 12:16 plujesz jadem, mały człowieczku skąd jesteś?????? (kmiocie) Odpowiedz Link Zgłoś
polsz Re: bezprawie 18.03.09, 13:41 powiedziałbym, że h ci do tego skąd jestem ale jako człowiek dobrze wychowany odpowiem nawet takiemu śmieciowi jak Ty:P jestem z Katowic. I uważam, że wmawianie na siłę zagłębiakom śląskości na dłuższą metę szkodzi i jednym i drugim Odpowiedz Link Zgłoś