Dodaj do ulubionych

Nowy dworzec. Cudo czy podpicowany market?

    • Gość: jac Nowy dworzec. Cudo czy podpicowany market? IP: *.chello.pl 03.08.09, 22:09
      NIECH ROBIA CO KOLWIEK BYLE ROBILI!!!!
    • Gość: AS Nowy dworzec. Cudo czy podpicowany market? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.08.09, 07:47
      Jest "ZENIT" może być i "ZAĆMIENIE".

      LOGO PKP? = Projekt Katowicom Podrzucony.
      Na tym zielonym dachu może posadzić Wilhelma z fają, aby kontrolował, jak Katowice się rozwijają?
      W końcu ten jego Plac pozostanie,usytuowany tylko trochę wyżej.
      Budynki? Z zewnątrz świecidełka, wewnątrz drezyna do Murcek i city-express do Chebzia.
      Proszę,szanujmy opinie KoKo / Konieczny Konior /.
    • Gość: mich. Nowy dworzec. Cudo czy podpicowany market? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.08.09, 10:52
      Po zapoznaniu się z przedstawionymi wizualizacjami nowego dworca PKP
      Katowice, chciałbym się podzielić swoją opinią. Miałem nie
      przyjemność przez ostatnie 2 lata bardzo często korzystać z owego
      brzydkiego i śmierdzącego dworca i cieszę się, że w końcu aktualny
      stan się zmieni. Obecny dworzec i teren go otaczający jest wstydem
      dla miasta, wygląda jak w kraju tzw. trzeciego świata hmm np.
      Czeczenia, ewentualnie coś afrykańskiego. Zdecydowana większość
      osób przyjeżdżająca do Katowic, używając pociągów do tego celu
      łapie się za głowę i myśli: -gdzie ja jestem?, kolejna myśl: tu
      jest strasznie, myśl ostatnia: nie chcę tu być –ratunku ;) Ogólnie
      dworce w naszym kraju nie są dobre ale w K-ce jest naprawdę
      tragicznie.

      Dużo jeżdżę i porównując nasze miasto z Poznaniem, Wrocławiem,
      Krakowem i innymi stolicami województw, a także troszkę mniejszymi
      miastami nasuwa się wiele spostrzeżeń odnośnie Katowic, a mianowice:
      brak/ niewielka ilość inwestycji w centrum, strasznie zaniedbane i
      brudne centrum Katowic (które powinno być elegancką wizytówką i
      które często przyciąga inwestorów), brak koncepcji długofalowego
      rozwoju miasta, wszystko kończy się na papierowych planach.
      Paradoksalnie Katowice „jadą” cały czas na tym co było robione w PRL
      ( spodek, stadion śląski, dworzec pkp- praktycznie nie remontowany,
      ze „wspaniałą” kostką wstążką na peronach), ostatnie 10 lat a
      szczególnie okres po wejściu naszego kraju do UE w 2004 roku i
      związany z tym boom na rynku nieruchomości, został stracony. (Nie
      licząc infrastruktury drogowej, stosunkowo nielicznych inwestycji
      prywatnych i nieszczęsnej kanalizacji w centrum, której długość
      budowy to parodia i kpina). Inne miasta szybko i daleko nam
      odjeżdżają.
      Pojawiają się opinie i kontrowersje odnośnie tego, że planowane
      centrum handlowe zniszczy dotychczasowy plac Szewczyka i przytłoczy
      dworzec. Moim zdaniem obecnie nie ma tam placu jest jeden wielki
      obskurny przystanek autobusowy ze śmierdzącymi zdezelowanymi gratami
      tzw. komunikacja miejska KZK GOP. W dodatku nad tym dziadostwem
      góruje majestatyczna betonowa rozpadająca się kładka. Dopełnia to
      wspaniałego widoku nędzy i rozpaczy – ŻENADA i słoma Panie i Panowie.
      Centrum handlowe musi być, inaczej żaden inwestor za ten syf by się
      nie zabrał. Chodzi o to, aby centrum handlowe prezentowało wysoki
      poziom, miało dobrze zaprojektowaną elewację, przemyślane
      rozwiązania wewnątrz oraz wysoką jakość materiałów, ta lokalizacja
      na to zasługuje.
      Mam nadzieję, że finalny efekt będzie dobry a rzeczywistość
      zweryfikuje pozytywnie niedawno zaprezentowane wizualizacje.
      Przyznaję, że wizualizacje nie powalają na kolana, ale proponowany
      nowy budynek jest pod względem architektonicznym dość ciekawy, mam
      nadzieję, że nocne oświetlenie elewacji będzie takie jak na
      prezentowanych obrazkach, moja ocena: - dobry 7.5/10. Proponowany
      projekt nie jest perełką jak np. Stary Browar w Poznaniu, ale
      można powiedzieć, że jak na Katowice i totalny marazm tu panujący to
      będzie to pozytywnie wyróżniający się budynek pod względem
      architektonicznym ( porównując do słabiutkiego mega blaszaka –
      Silesia City Center czy też CH 3 Stawy) , moim zdaniem dobry
      początek.
      Uważam, że inwestycja ta da impuls do rozwoju centrum miasta,
      stworzy przestrzeń bezpieczną i przyjazną dla ludzi nie tylko w
      samym budynku, ale także w całej jego okolicy. Obecnie centrum
      odpycha brzydotą, brakiem miejsc w których można spędzić czas,
      poziomem bezpieczeństwa. Dzięki tej inwestycji jest szansa, że w
      centrum Katowic dłużej będzie tętniło życie i zmieni się obecna
      sytuacja, gdzie po godzinie 18 wszystko umiera. Nie zgadzam się ze
      stwierdzeniami, że wszystko (tzn. usługi i ludzie) przeniosą się
      do środka budynku, uważam, że będzie to uzupełnienie obecnej oferty
      i nastąpi efekt dynamizacji centrum. Tak jest w innych miastach np.
      centrum Manchesteru, Wrocław.
      Teren wokół dworca i okoliczne budynki staną się bardziej
      atrakcyjne dla kolejnych inwestorów ( usługi, handlu , biura,
      hotelarstwo) cena nieruchomości zdecydowanie wzrośnie. Myślę jednak,
      że potrzebna jest także radykalna zmiana nastawienia i szybkości
      działania UM do nowych inwestycji i inwestorów ( obecnie jest
      kiepsko, wielu mieszkańców czeka na zmianę władz naszego „pięknego”
      miasta).
      Czas pokaże jak będzie, ale trzeba działać i tylko nowe (o dobrej
      architekturze) inwestycje mogą dać zastrzyk adrenaliny, który
      pozwoli na obudzenie się z letargu centrum i całego miasta Katowice.

      Pozdrawiam Mich.
    • Gość: ma_gala Nowy dworzec. Cudo czy podpicowany market? IP: *.chello.pl 09.08.09, 16:43
      no cóż, znowu inwestor marketowy dyktuje warunki, a funkcja handlowa
      ważniejsza niż funkcjonalna!! Projekt beznadziejny - nijak się ma do
      zabytkowego Śródmieścia. Poza tym właściwy dworzec (perony!!!!) pozostanie
      nietknięty - co jest powiedziane wprost! Chamstwo! To już market-outlet na
      prograniczu Jaworzna (Jęzor) ma lepszą architekturę, bo przynajmniej
      przypomina stylizowany dworzec!!! Ciekawe czy ten projekt to już zatwierdzony
      pewniak czy będzie jeszcze podlegał konsultacjom społecznym??
    • Gość: Beatka Nowy dworzec. Cudo czy podpicowany market? IP: *.chello.pl 09.08.09, 18:23
      Budynek dworca powinien być wpisany w architektoniczną całość centrum, a nie
      iść tylko za ogólnopolskimi trendami - zresztą mocno kontrowersyjnymi. Projekt
      jest po prostu tragiczny. Cały plac zniknie, wraz z przepięknymi kamienicami
      go otaczającymi. Czy ten pomysł to łabędzi śpiew prezydenta?
    • rafiks22 Nowy dworzec. Cudo czy podpicowany market? 09.08.09, 21:45
      Wygląd raczej mało komponujący się z otoczeniem, zasłonięcie dworca,
      niezbyt imponuąco to wygląda, ale niech przynajmniej to powstanie a
      będzie to w końcu jakiś mały krok w kierunku poprawy wizerunku
      miasta, które jest przecież stolicą województwa.
    • wybitniemadry to jest wizualizacja downa 11.08.09, 00:40
      tym "wizjonerom" odebrac wszelkie licencje na uprawianie zawodu i publicznie wychlostac
    • Gość: Jacko Podpicowany market IP: *.nokia.com 11.08.09, 11:28
      Kolejne zlote tarasy chca postawic. Miasto najwyrazniej nie ma pomyslu na to miejsce i chce to ozenic temu kto da wiecej
    • Gość: Tomasz Syf, Kiła i Mogiła IP: *.stk.vectranet.pl 13.08.09, 09:55
      Czy w Naszym chorym kraju, kartą przetragową musi być zawsze kolejny
      Market, ile biorą łapówy te dziady? Dajemy legalnie się oszukiwać.
      • Gość: aron Re: Syf, Kiła i Mogiła IP: 94.254.184.* 13.08.09, 11:33
        sa wazniejsze potrzeby w budzecie niz budowa nowego dworca dla
        Katowic. Dworzec powinien powstac jako galeria z pieniedzy
        prywatnego inwestora. Jaki by nie byl to i tak bedzie lepszy niz ten
        syf co jest teraz
    • Gość: firaneczka Nowy dworzec. Cudo czy podpicowany market? IP: *.ssp.dialog.net.pl 15.08.09, 11:51
      dlaczego nasze pkp nie chce czerpać wzorców (pozytywnych) z zachodu?:>
      przykład dworzec główny w Berlinie:) połączenie dworca, metra, terenów zielonych i galerii handlowej:)))
      • pawel1940 Re: Nowy dworzec. Cudo czy podpicowany market? 04.09.09, 18:08
        Spokojnie, do czasow metra ten nowy dworzec sie zestarzeje, rozsypie i bedzie
        mozna zbudowac jeszcze nowszy, wzorujac sie na wzorcow z miasto duzo bardziej
        rozwinietych od Katowic (np. Mińsk, Abudża itd).

        A poważnie, wielkie nie dla zabudowy Placu Szewczyka w ten sposób!
    • Gość: xxx Nowy dworzec. Cudo czy podpicowany market? IP: *.3s.pl 15.08.09, 13:37
      Tyle że Łódzka Manufaktura to był ładny budynek sam z siebie... Projekt mi sie
      nie podoba i boje się co z dworcem Komunikacji Miejskiej! Totalna klapa
      klozetowa - powstanie Jamochłon!
    • Gość: fun może by tak coś w stylu pasującym do reszty? IP: *.mobile.playmobile.pl 15.08.09, 21:04
      mnie to wyglada na dekonstruktywizm, tzn tego rodzaju obiekt blisko normalnej
      tradycyjnej zabudowy.
    • strikemaster Nowy dworzec. Cudo czy podpicowany market? 16.08.09, 21:18
      To, co pokazali na prezentacji nie jest wcale ładne, nie pasuje do otoczenia. Ciekawi mnie też, gdzie przeniosą przystanki autobusowe?
    • Gość: kukuiopp Nowy dworzec. Cudo czy podpicowany market? IP: 89.107.155.* 19.08.09, 12:39
      tragedia! ni przypiął, ni przyłatał!!!!! ;o) i prawda że zamiast ludzie na rynku będą siedzieć w centrum handlowym, a chyba nie o to tu chodzi!!!!
      • Gość: MONIKA Re: Nowy dworzec. Cudo czy podpicowany market? IP: *.dsid2.ondsl.gr 20.08.09, 11:48
        SIEDZIEC NA RYNKU? A CO TAM TAKIEGO CIEKAWEGO? KNAJPA ZAMYKANA O 22?
        PROSZE!! LITOSCI!!!!
        • Gość: Uboga w duchu Re: Nowy dworzec. Cudo czy podpicowany market? IP: *.cable.smsnet.pl 21.08.09, 15:23
          lepiej 6 dni w tygodniu włóczyć się po sralezjach po to żeby w niedzielę kupić 2
          szmatki...
    • Gość: wiewiór Nowy dworzec. Cudo czy podpicowany market? IP: *.chello.pl 19.08.09, 20:41
      Ten projekt to tragedia. W środek miasta wsadzi się ogromną kupę czegoś, co
      zasłoni dosłownie wszystko: dworzec, budynki, światło mieszkańcom okolicznych
      domów itp. Ekipa będzie w korkach przyjeżdżać do centrum , zostawiać samochody
      pod ziemią, 10 godzin szwędać się po centrum handlowym, wsiadać do samochodu i
      w korkach jechać do domu. I tyle ich będą widzieli w centrum, które tak bardzo
      włodarze miasta chcą by ożyło!. Projekt jest nie przemyślany albo inaczej jest
      lekko przemyślany jako centrum handlowe a nie super dworzec. Panowie
      architekci ( z całym szacunkiem ) wymyślili wielkie coś czego ja jako
      mieszkanka Katowic nie chcę mieć w swoim mieście. Chcę mieć odnowiony dworzec
      kolejowy, którego świetną formą architektoniczną będą się zachwycać pewnie
      wszyscy którzy będą z niego korzystać. Rozumiem że firma chce zarobić i
      przypina do tego wielki handel ale trzeba to zrobić z wyobraźnią. Dlaczego
      idąc wzorem innych miast świata, panowie architekci nie pomyśleli o
      wprowadzeniu w to miejsce dużej ilości zieleni której tak brakuje w centrum.
      Jak dla mnie optymalnym rozwiązaniem w tym projekcie byłoby obniżenie centrum
      handlowego do takiego poziomu żeby wszystkie kielichy były widoczne a na dachu
      zrobić wielki plac pokryty trawą,( tym bardzie że w wersji obecnej projektu
      dach jest pokryty trawa, tylko że oglądać ją będą miały okazję chyba tylko
      gołębie) , krzewami może jakieś fontanny itp z kilkoma fajnymi knajpkami, w
      których można by było napić się kawy, coś zjeść i na spokojnie podziwiać
      architekturę. A jak wizualnie by to super wyglądało. Knajpy też przyniosły by
      zyski a miejsce by żyło pewnie do późna w nocy. Może więcej osób myśli tak jak
      ja. Może jest jeszcze szansa na zmianę tego czegoś. Może trzeba się
      zorganizować i zrobić referendum w tej sprawie. Może...
    • Gość: eld Nowy dworzec. Cudo czy podpicowany market? IP: 195.94.210.* 24.08.09, 13:34
      Konieczny uważa się teraz za guru architektury, bo trafił mu się jeden
      sławny projekt, więc całą resztę traktuje z góry. Projekt, jak projekt.
      Nie jest wcale zły. I niech Konieczny nie wypisuje bzdur o zablokowaniu
      centrum miasta - idiotyzm. Do tego centrum handlowego i tak będą
      chodzić głównie ludzie przemieszczający się komunikacją miejską. Fakt
      jest taki, że odkąd jest SCC, to do centrum nie ma w ogóle po co iść. A
      takie centrum może nieco ten rejon Katowic ożywić. Lepsze to, niż ten
      syfiaty parking. I dobrze, że zachowane zostaną kielichy dworca.
    • Gość: Archie czyli Urbie prez.Uszok o zburzeniu kielichów dworca IP: *.aster.pl 24.08.09, 19:32
      Dżis w Programie III PR prez. Uszok wychwalając ten nieszczęsny
      projekt i jego inwestora powiedział, że kielichy obecnego dworca są
      w złym stanie technicznym ("beton dobry, a;e zbrojenie skorodowane" -
      sic !), więc najprawdopodobniej trzeba je bedzie rozebrać, a potem -
      byc może odbudować... odwoływał się do jakiejś ekspertyzy
      technicznej...
      Czy ktoś wie coś więcej na ten temat ?
      To "kalka" zachowania dewelopera w Warszawie, który kupił działkę
      przy pl. Unii Lubelskiej z budynkiem "Super-Samu", który miał byc
      chroniony, ale wkrótce okazało sie, że jest w tak złym stanie
      technicznym, że wręcz zagraża zdrowiu i życiu ludzi, więc został
      błyskawicznie rozebrany... i dziś już niekt nie pamieta o "Super-
      Samie"...
      A więc zwolennicy wyburzenia konstrukcji katowickiego dworca - PKP
      wybrały właściwego dewelopera !
      AczU
    • Gość: gościu Nowy dworzec. Cudo czy podpicowany market? IP: *.sileman.net.pl 25.08.09, 21:36
      Dwa słowa - może i nie po polsku, ale co tam - HAUPTBAHNHOF BERLIN - i
      wszystko jasne.
    • Gość: Gigunia Nowy dworzec. Cudo czy podpicowany market? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.08.09, 01:56
      Czy PKP naprawi chociaż schody ruchome na perony do EURO?
    • Gość: mati Nowy dworzec. Cudo czy podpicowany market? IP: *.leon.com.pl 26.08.09, 12:08
      Jestem mieszkancem Rybnika ale czesto odwiedzam Katowice i musze
      przyznać iż sam dworzec jak i teren przy nim nie robią dobrego
      wrażenia.Wszędzie brud i smród. Ja już do tego widoku przywykłem
      tak jak wiekszość ludzi ,ale co sobie pomyślą odwiedzający to miasto
      po raz pierwszy aż strach pomyśleć. O pomste do nieba wołają np. te
      stragany z owocami i warzywami na pl.Szewczyka to kompletna wiocha i
      wstyd. Co do galeri handlowej w centrum miasta nie jest to wcale zły
      pomysł, tylko ze okolica musi być równie ładna i atrakcyjna. My w
      Rybniku mamy dwie w ścisłym centrum a jedna z nich jest tuż obok
      rynku. Kilkanaście sklepów padło lub przeniosło sie w inne
      lokalizacje a w ich miejsce powstają banki,handel głownie przeniósł
      sie do galeri. Ludzie chetnie po zakupach spędzają czas na rynku a
      mamy ładny, czysty rynek i dużo kwiatów.Siedzą na ławkach i w
      ogródkach ,które wystawiły paby i lokale gastronomiczne. Myslę że w
      centrum Katowic brakuje ładnego rynku lub placu i odnowionych
      budynków. Wtedy ludzie nie będą uciekać z centrum tylko będą cieszyć
      sie ładnym widokiem i chetnie spędzać czas w centrum.
    • Gość: Teo Załatwią was, tak jak nas w Bielsku IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.08.09, 06:22
      Też mamy taki twór w centrum. Tam skoncentrował się cały ruch. Tymczasem po
      ulicach, w centrum miasta, wieczorami strach chodzić. Pustki jak w jakiejś
      zapomnianej dziurze. Snują się tam tylko różne męty.
    • strikemaster Na rysunku paskuda 06.09.09, 23:16
      Wygląda strasznie, psuje ciekwy architektonicznie dworzec a do tego będzie trzeba przenieść dworzec autobusowy, tylko dokąd?
    • Gość: Beck's Nowy dworzec. Cudo czy podpicowany market? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.09.09, 18:23

      odezwala sie typowa polska natura, nic tylko krytykowac!! narzekaja
      na dworzec, ale jak sie pojawi koncepcja rozwoju(i w dodatku budowa
      ma potrwac raptem 2-3 lata) to zaraz im sie co nie podoba. w takim
      razie sobie chodzcie po brudnym, zasmieconym dworcu i zarazcie sie
      AIDSem!!!!

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka