Dodaj do ulubionych

wow -1 oz=1104 USD nowy rekord

09.11.09, 06:12
oj co to bedzie .
Obserwuj wątek
    • mlody774 Re: wow -1 oz=1104 USD nowy rekord 09.11.09, 14:57
      normalski1 napisał:

      > oj co to bedzie .

      Hej, Normalski1, nie nabijaj sie z ludzi. Tylko Ty i ja
      zainwestowalismy w ten metal. A tak wogle to na Gwiastke powinno byc
      $1200/oz+++++++++.
      • ontarian Re: wow -1 oz=1104 USD nowy rekord 09.11.09, 17:42
        mlody774 napisał:

        > Tylko Ty i ja zainwestowalismy w ten metal.
        jak sprzedasz, to napisz za ile sprzedales
        jak rowniez to, kiedy i za ile kupiles
        • mlody774 Re: wow -1 oz=1104 USD nowy rekord 09.11.09, 18:00

          ontarian napisał:

          > mlody774 napisał:
          >
          > > Tylko Ty i ja zainwestowalismy w ten metal.
          > jak sprzedasz, to napisz za ile sprzedales
          > jak rowniez to, kiedy i za ile kupiles
          >
          Zajelo mi to pare lat zeby je kupic. Kupowalem wiekrzosc za ok $400
          i jakies 25% ok. za $300. Jak widzisz nigdy nieda sie kupis za
          doklanie najleprza cene. Najtaniej bylo jakies $252/oz. Ja dopiero
          sprzedam zloto za jakies 5lat. Srebro wczesnie bo za jakies 3lata.
          Teraz tego niepotrzebuje. Jesc niewola, nietrzeba zglaszac nigdzie i
          jest dobrze zakopane.
          • herman_wyrwiglowka ortalion 09.11.09, 20:17
            po ile tam u was wykrywace metalu? mam pomysl na poszukiwania!
            mlody to gdzie ty to mieszkasz?
            • mlody774 Zakopywanie metali! Hahaha 09.11.09, 20:45
              Kiedys w Polsce okradli jubilera i skradzione zloto ukryli pod
              wjaduktem na drodze szybkiego ruchu. Miejsce z rodzaju publicznych i
              kto by sie spodziewal, ze wlasnie tam cos bylo schowane. No i
              zatrzymac sie na "suranie" zawsze mozna, no nie? I wszytko bylo
              dobrze az zony sie polucily jakies poltora roku puznie. Reszte sie
              domyslacie zapewne. Takze stwierdzam NAUKOWO, ze jak sie cos chowa,
              to kobiecie/kobieta sie nie mowi. Chowac cos we wlasnym domu lub na
              dzialce, jest rowne z poinformowaniem partnerki, gdzie co jest, choc
              nawet niepokazesz palcem. Hahaha
              • al-kochol-8 barbarzynski relikt 09.11.09, 21:35
                cena idzie w gore bo dolar barnbarzynskiej Ameryki leci w dol.
                Jeszcze lepiej zrobicie jak zainwestujecie w australijski dolar,
                zamiast w zloto. Nie trzeba bedzie zakopywac a cena zlota w Au$
                spada.
                • mlody774 Re: barbarzynski relikt 09.11.09, 22:22
                  To ciekaw, ze w AU jest OK. O ile wiem to tylko Centralna i
                  Polodniowa Ameryka nie ma problemow ekonomicznych(nie brali prawie
                  wogle kredytow na personalne wydatki). Wszytkie waluty jak $AU
                  spadna do zlota w najblizszych latach. Musisz wiedziec, ze te
                  problemy z ekonomia jaki teraz mamy sa moze 1/10 tego co dopiero nas
                  czeka. W AU jak i innych krajach nie mozna miec broni, wiec
                  zobaczysz co sie bedzie dziala jak wam jedzenia zabraknie po upadku
                  ekonomicznym i strasznym wzroscie bezrobocia. Podobnie bedzie z
                  reszta swiata(oczywiscie poza paroma malymi miejscami). Takze
                  zignoruj te chwilowe wachania $AU. Najlepiej przygotuj sie na
                  najgorsze i miej nadzieje, ze nic takiegio sie niestanie. Papierowe
                  pieniadze, ubespieczenia na zycie(itd), emerytury i papiery,
                  wartosciowe wszytkie upadna. Juz teraz niepowinnes byc na gieldzie.
                  Jak mozesz inwestowac(bo masz jeszcze pieniadze-co jest zadkie
                  ostatnio)to mozesz tylko w zloto(nie ma zadnego wyboru). Nawet srebro
                  (przemyslowy metal) po calkowitym upadku ekonomi nieiwele bedzie
                  warte.
                  • al-kochol-8 Re: barbarzynski relikt 10.11.09, 00:11
                    predzej bedzie wojna niz to co mowisz. a jak bedzie wojna, to zloto
                    ci sie stopi i wycieknie
                  • jot-23 Re: barbarzynski relikt 10.11.09, 00:40
                    hehe facet, ty mi bardzo przypominasz Dale z King of the Hill

                    "Dale is an exterminator, bounty hunter, smoker, gun fanatic, and
                    paranoid believer of almost all conspiracy theories."

                    rozumiesz to , paranoja ci tak bardzo na mozg nie rzucila zebys nie
                    zrozumial paru slow prawdy? Podczas gdy ludzie normalnie zyja, ty
                    jestes w ciaglym oczekiwaniu na aramgeddon, nie mozaesz sie cieszyc
                    zyciem, bo uwazasz ze wszystko , teraz, jest tylko tymczasowe, i juz
                    za chwilke juz za momencik wszystko sie rozpyerdoli w pyl...i tak od
                    dziesiecioleci, hehe zycie przecieka ci miedzy palcami, nawet sie
                    nie obejzysz a bedziesz impotentnym starym dziadem, i jedyne co
                    bedziesz z tego mial to przeterminowane survival kits z costco
                    • doctorjames Re: barbarzynski relikt 10.11.09, 04:26
                      Zloto idzie w gore bo chinole kupuja podprowadzani przez zachodnich
                      manipulantow."zlota" banka wkrotce peknie i Mlody i reszta so called
                      znawcow zostanie z reka ..you know where.
                      • al-kochol-8 Re: barbarzynski relikt 10.11.09, 06:08
                        predko nie peknie, bo Chinczycy maja jeszcze miliony workow po ryzu
                        wypelnionych dolarami do wymienienia na zloto, a jak juz wymienia to
                        wtedy peknie..a poki co bujaj sie hela
                    • mlody774 Re: barbarzynski relikt 10.11.09, 14:48
                      jot-23 napisał:

                      > hehe facet, ty mi bardzo przypominasz Dale z King of the Hill
                      >
                      > "Dale is an exterminator, bounty hunter, smoker, gun fanatic, and
                      > paranoid believer of almost all conspiracy theories."
                      >
                      > rozumiesz to , paranoja ci tak bardzo na mozg nie rzucila zebys
                      nie
                      > zrozumial paru slow prawdy? Podczas gdy ludzie normalnie zyja, ty
                      > jestes w ciaglym oczekiwaniu na aramgeddon, nie mozaesz sie
                      cieszyc
                      > zyciem, bo uwazasz ze wszystko , teraz, jest tylko tymczasowe, i
                      juz
                      > za chwilke juz za momencik wszystko sie rozpyerdoli w pyl...i tak
                      od
                      > dziesiecioleci, hehe zycie przecieka ci miedzy palcami, nawet sie
                      > nie obejzysz a bedziesz impotentnym starym dziadem, i jedyne co
                      > bedziesz z tego mial to przeterminowane survival kits z costco
                      >
                      >
                      J-23, to gdzie mam wyslac tobie "the check" za tak wnikliwa opinie
                      psychologiczna mojej osoby. Hahaha
                      • ratpole Re: barbarzynski relikt 10.11.09, 15:46
                        mlody774 napisał:

                        > J-23, to gdzie mam wyslac tobie "the check" za tak wnikliwa opinie
                        > psychologiczna mojej osoby. Hahaha

                        Wyslij eva15 pyerdolony hamerykanski komuchu ledwo beklkoczacy po polskiemu hehehe
                        • mlody774 Re: barbarzynski relikt 10.11.09, 15:57
                          ratpole napisał:

                          > mlody774 napisał:
                          >
                          > > J-23, to gdzie mam wyslac tobie "the check" za tak wnikliwa
                          opinie
                          > > psychologiczna mojej osoby. Hahaha
                          >
                          > Wyslij eva15 pyerdolony hamerykanski komuchu ledwo beklkoczacy po
                          polskiemu heh
                          > ehe
                          >
                          >
                          Juz mamy wtorek. No juz chyba wytrzezwiales i mozesz odpowiedzec na:
                          forum.gazeta.pl/forum/w,44,102711011,102733042,Re_zeby_.html
                          Wypowiedz eva15 tylko uzylem do mojej sygnaturki, bo okreslila
                          kapitalis jak ja sam to zrobilem w dyskusji z Kaganem pare lat temu.
                          Kagan mial oczywiscie imperjalistyczne okreslenie kapitalizmu.
                          Nieznana mi osobiscie eva15 pisze na forum wiadomosci. Wogel warto
                          poczytac jak sami Polacy w kraju widza swiat.
                          • al-kochol-8 nie przejmuj sie ratpolem 10.11.09, 21:43
                            on wszedzie postrzega komuchow od czasu jak mu mozg uszkodzili na
                            sciezkach zdrowia w radomiu. ja mu sie nie dziwie
                        • purkacz Re: barbarzynski relikt 10.11.09, 18:52
                          spoko, sciur, spoko... czytaty wy czy nie?
                          "ęk w tym, że to co mamy to już wcale nie jest kapitalizm.
                          Kapitalizm definiuje się bowiem jako gospodarkę wolnorynkową opartą
                          na własności prywatnej i , co b. ważne, na konkurencji.
                          Tymczasem obecnie jest to system bliższy feudalizmowi, tyle, że
                          miejsce wąskiej, elitarnej grupy książąt udzielnych i wielkich
                          posiadaczy zajęły koncerny, banki i rynki finansowe. O konkurencji
                          przy takim skoncentrowaniu kapitału, władzy i kontroli nad procesam
                          gospodarczymi i politycznymi niesposób mówić. Podobnie jak i o
                          demokracji. "
                          • ratpole Re: barbarzynski relikt 10.11.09, 19:56
                            purkacz napisała:

                            > spoko, sciur, spoko... czytaty wy czy nie?
                            > "ęk w tym, że to co mamy to już wcale nie jest kapitalizm.
                            > Kapitalizm definiuje się bowiem jako gospodarkę wolnorynkową opartą
                            > na własności prywatnej i , co b. ważne, na konkurencji.
                            > Tymczasem obecnie jest to system bliższy feudalizmowi, tyle, że
                            > miejsce wąskiej, elitarnej grupy książąt udzielnych i wielkich
                            > posiadaczy zajęły koncerny, banki i rynki finansowe. O konkurencji
                            > przy takim skoncentrowaniu kapitału, władzy i kontroli nad procesam
                            > gospodarczymi i politycznymi niesposób mówić.

                            Ty to wszystko wiesz z praktyki czy z "Kapitalu" Marksa?
    • normalski1 Re: wow -1 oz=1104 USD nowy rekord 10.11.09, 05:22
      miejcie nadzieje ze Obama ma czarodziejska rozdzke i wypowie slowo
      hokus pokus i dalej kazdy w USA bedzie miec po 10 kart kredytowych i
      zarcie na kredyt a swiat bedzie za was placil ,w koncu nalezy wam
      sie bo walczycie o nasza wolnosc !
      • ratpole Re: wow -1 oz=1104 USD nowy rekord 10.11.09, 05:26
        normalski1 napisał:

        > miejcie nadzieje ze Obama ma czarodziejska rozdzke i wypowie slowo
        > hokus pokus i dalej kazdy w USA bedzie miec po 10 kart kredytowych i
        > zarcie na kredyt a swiat bedzie za was placil ,w koncu nalezy wam
        > sie bo walczycie o nasza wolnosc !

        A po ile u was mozna kupic uncje zlota? hehehe
      • mlody774 Re: wow -1 oz=1104 USD nowy rekord 10.11.09, 15:25
        normalski1 napisał:

        > miejcie nadzieje ze Obama ma czarodziejska rozdzke i wypowie slowo
        > hokus pokus i dalej kazdy w USA bedzie miec po 10 kart kredytowych
        i
        > zarcie na kredyt a swiat bedzie za was placil ,w koncu nalezy wam
        > sie bo walczycie o nasza wolnosc !

        Ten kraj nie jest takim monolitycznym krajem jak by sie to wydawalo.
        Obama nie jest krolem. To US Kongre przezentuje nowe ustawy, a on je
        tylko zatwierdza lub je odrzuca. Ty jakom osoba inwestujaca w zloto,
        spodziewalem sie, ze znasz wplyw na polityke swojego i mojego kraju
        maja banki centralne. To nie zloto drozeje, ale dolar/inne wluty
        tanieja. Poprostu papierowe pieniadze zblizaja sie "do swojej
        wartosci". Okreslenie "swojej wartosci" bylo uzywane przez
        polonijnych bankierow na okreslenie wartosci domuw, ktorch ceny
        mialy byc niechwiejne.
        • tata_japoxa mlody tozes zdenerwowal ratpola 10.11.09, 18:13
          jemu ledwo na jedzenie starcza a ty mu o zlocie opowiadasz ostatni raz takiego wku...onego go widzialem jak mu japonczyk zdjecie mercedesa wyslal. Pamietaj nie wku...aj golodupca zlotem bo cie bedzie nienawidzil do konca zycia.
          • ratpole Re: mlody tozes zdenerwowal ratpola 10.11.09, 19:58
            tata_japoxa napisał:

            > jemu ledwo na jedzenie starcza a ty mu o zlocie opowiadasz

            Pragne zwrocic wasza uwage, zalosne niedobitki komuny, ze mlody kombinujac
            zlotem korzysta z wolnosci systemu kapitalistycznego. Spekulujac na cenach jest
            zwykla kapitalistyczna swinia z tlusta, czerwona morda hehe
            • tata_japoxa Re: mlody tozes zdenerwowal ratpola 10.11.09, 20:41
              i ch... moze byc nawet krawczykiem eskimosem wazne ze ci gula wyhustal ale zawsze mozesz powiedziec ze to zloto sasiada he he,
              • ratpole Re: mlody tozes zdenerwowal ratpola 10.11.09, 21:06
                tata_japoxa napisał:

                > i ch... moze byc nawet krawczykiem eskimosem wazne ze ci gula wyhustal ale zaws
                > ze mozesz powiedziec ze to zloto sasiada he he,

                Moze mnie uswiadomisz jaka perwersyjna przyjemnosc mozna czerpac z posiadania 20
                nickow i logowania sie coraz to nowym. Mnie by sie nie chcialo. Chyba z biedy to
                moje lenistwo sad
            • dr.hab Re: mlody tozes zdenerwowal ratpola 10.11.09, 21:47
              >zwykla kapitalistyczna swinia z tlusta, czerwona morda<

              Nie podoba się wam,rathole,kaptalistyczny ordnung,ha?!
              Przecie wasza czerwona morda z przyległym nieopodal tłustym dupskiem jest z nim w pełni kompatybilna hehehe

              • ratpole Re: mlody tozes zdenerwowal ratpola 10.11.09, 22:06
                dr.hab napisał:

                > Nie podoba się wam,rathole,kaptalistyczny ordnung,ha?!

                Ty pewnie tez spekulujesz zlotem sad
                hehehe
                • kupa.kazi Re: mlody tozes zdenerwowal ratpola 14.11.09, 04:09
                  ratpole napisał:

                  > dr.hab napisał:
                  >
                  > > Nie podoba się wam,rathole,kaptalistyczny ordnung,ha?!
                  >
                  > Ty pewnie tez spekulujesz zlotem sad
                  > hehehe
                  >
                  nie ,on nie spekuluje zlotem,on na doopach siem zna
    • mipik Re: wow -1 oz=1104 USD nowy rekord 11.11.09, 00:54
      normalski1 napisał:

      > oj co to bedzie

      Bedzie kiepsko.
      Wprawdzie Australijczykow duma z obecnego kursu rozpiera ale
      wiekszosc nie ma wiekszego pojecia jak ostro da to popalic ich
      exportowi.
    • waldek.usa A co ma byc, recipient planu Marshalla? 11.11.09, 01:41
      Byles dziad, jestes dziad i zdechniesz dziad.
      Do dzisiaj stonka imperliastyczna chamuje kroczem do Europy.
      Kup sobie zapasy, juz w zeszlym miesiacu snieg wylaczal wam prad, hehehe, tak
      meldowaly wasze srodki masowego dokazu.
      • normalski1 Re: A co ma byc, recipient planu Marshalla? 11.11.09, 02:54
        A ty waldus ciagle sie autobusamy ? ciagle nie stac na auto ? a te
        starsze panie ciagle smierdza ? jestes albo nieudacznikem albo
        udajesz waldka a jestes w podeszlym wieku wandzia ,
    • normalski1 Re: wow -1 oz=1104 USD nowy rekord 11.11.09, 12:30
      juz 1116.6 za oz USD you know what !
    • normalski1 Re: wow -1 oz=1104 USD nowy rekord 12.11.09, 03:34
      a kochane zlotko nic tylko idzie do gory 1120 za 1 oz
      • ratpole Re: wow -1 oz=1104 USD nowy rekord 12.11.09, 04:05
        normalski1 napisał:

        > a kochane zlotko nic tylko idzie do gory 1120 za 1 oz

        Cieszysz sie, draniu.
        Jak sprzedasz wszystkie posiadane uncje to bedziesz mogl sobie
        narwac troche trawy na obiad hehe
    • mlody774 wow -1 oz=1118 USD nowy rekord 13.11.09, 23:46
      republicbroadcasting.org/?p=5282
    • mlody774 Re: wow -1 oz=1104 USD nowy rekord 14.11.09, 02:04
      www.commodityonline.com/news/Tungsten-and-its-use-in-making-fake-gold-22919-3-1.html
      Ludzie na całym świecie mają dość kapitalizmu. Sęk w tym, że to co
      mamy to już wcale nie jest kapitalizm. Kapitalizm definiuje się
      bowiem jako gospodarkę wolnorynkową opartą na własności prywatnej
      i , co b. ważne, na konkurencji. Tymczasem obecnie jest to system
      bliższy feudalizmowi, tyle, że miejsce wąskiej, elitarnej grupy
      książąt udzielnych i wielkich posiadaczy zajęły koncerny, banki i
      rynki finansowe. O konkurencji przy takim skoncentrowaniu kapitału,
      władzy i kontroli nad procesam gospodarczymi i politycznymi
      niesposób mówić. Podobnie jak i o demokracji. Autor: eva15 09.11.09
      Forum: Wiadomosci.
      • mlody774 Re: wow -1 oz=1104 USD nowy rekord 15.11.09, 18:29
        caps.fool.com/Blogs/ViewPost.aspx?bpid=294048&t=01008235959352716176
        • al-kochol-8 najwiecej wolframu jest w Ft.Knox 15.11.09, 21:04
          Tam gdzie USA trzyma swoje rzekome zloto.
          A czy ty Mlody sprawdziles juz swoje sztabki zlota?
          Zrob im test na udarnosc (impact test). Poloz sztabke na dwoch
          podporkach i walnij w nia od gory mlotem o ksztalcie klina. Zlota
          sztabka sie wygnie, a wolframowa peknie na pol.
          • al-kochol-8 wolframowe zloto jest oficjalnie na rynku 15.11.09, 21:36
            jakbys potrzebowal, to mozesz kupic od chinczyka z sydney
            www.manufacturer.com/trade/i5638251-tungsten+gold+bars+and+tungsten-cobalt+bars.html


          • mlody774 Re: najwiecej wolframu jest w Ft.Knox 15.11.09, 23:39
            Te dwa linki o falszywym zlocie tak wlozylem, zeby sprawdzic czy
            ktos wogle czyta angielskie linki na tym forum. No i okazalo sie, ze
            tylko ty je czytasz. Gartuluje. A tak wogle to chodzi o
            te "kosteczki" po 400oz zlota. Tak duze sztabki teraz kosztuja ok.
            $500k. wiec kupuja je tylko bankierzy. A, ze to ......... towazystwo
            to sie dali nabrac. Nastepnie widac, ze juz brakuje zlota w obiegu i
            staraja sie jakos zastapic. To niedotyczy mniejszych kawaleczkow
            zlota. Jeszcze ras moj szacunek dla ciebie za czytanie j. angielski.
            • al-kochol-8 Re: najwiecej wolframu jest w Ft.Knox 16.11.09, 02:06
              Teksty techniczne czyta sie lepiej po angielsku, natomiast poezja
              czy literatura t.zw piekna znacznie piekniej sie prezentuja po
              polsku. Angielski jest juz dzis praktycznie zaledwie jezykiem
              komputerowym, nie nadajacym sie do tworczosci literackiej bardziej
              wysublimowanej niz rap.
          • waldek.usa Cyzyli ty wiesz, na czy polega tajemnica zlota 16.11.09, 02:43
            Skad?
            • al-kochol-8 Re: Cyzyli ty wiesz, na czy polega tajemnica zlot 16.11.09, 11:44
              > Skad?

              z wykopalisk
    • al-kochol-8 Gold Standard przyczyna Wielkiej Depresji 15.11.09, 13:40
      na szczescie zloto zostalo wycofane z systemu finansowego, acz
      przezywa dzis druga mlodosc w systemie spekulacyjnym

      Mlody, co sadzisz?
      www.smh.com.au/business/learning-from-the-great-depression-20091113-iens.html

      The second cause of our Depression was our adherence to the ''gold
      standard''. (Actually, many Depression scholars have concluded that
      the decision of most countries to return to the gold standard after
      World War I was the primary cause of the Depression around the
      world. So much for Wall Street's crash in October 1929.)

      • mlody774 Re: Gold Standard przyczyna Wielkiej Depresji 15.11.09, 15:05
        Od grudnia 1913 bankierzy w USA maja mozliwosc wypuszczania
        pieniedzy do obiegu bez prawie zadnych ograniczen. Jedynym
        ograniczeniem jest, ze rzad USA musi sprzedac T bands, ktore sa
        gwarancja udzielanego kredytu przez FED. Pienidze na kredyt dla
        rzadu powstaja z POWIETRZA(ksienkowy wpis tylko), ale trzeba je
        oddac FED. Kraje Europejskie nie chca akceptowac takich
        amerykanskich pieniedzy(chca zloto). Wienc bankierzy postarali sie o
        przymus. Najleprzym przymusem jest dla nich wojna, gdzie moga
        pozyczac obu walczacym strona. Wtedy rzady poszczegulnych krai
        niewiele dbaja o zadluzenie i o przyszle ustepstwa jakie beda
        musieli dac bankiera. Maja w glowie tylko wygranie wojny.
        Zorganizowali IWW. Po tej wojnie ci sami ludzie staraja sie uzyskac
        jeszcze wiekrza kontrole(dla nic nigdy nie jest wystarczajaca
        kontrola nad spoleczenstwami i panstwami). Namawiaja spoleczenstwo
        do inwestowania jak niedawno w nieruchomosci. Daja niskie procenty
        na kredyty i ludzie szaleja. Wrecz uwazaj, ze jak ktos nie porzycza
        to jest glupi. Wrzesien 1929 powdyzszaja oprocentowanie kredytowe
        jakies 3 razy i zacisnija kredyt dla ludnosci. Tylko sami bankierzy
        maja kredyt i wtedy kupuja jak wszystko tanie. Na dodatek rzadaja
        splacenie juz istniejacych (od ludnosci)kredytow natychmiast. To
        jest POWODEM WIELKIEJ DEPRESY.
        • al-kochol-8 Re: Gold Standard przyczyna Wielkiej Depresji 15.11.09, 21:12
          wiesz co wyglada dobrze na federalnym bankierze?
          Doberman!
          • mlody774 Re: Gold Standard przyczyna Wielkiej Depresji 15.11.09, 23:42
            al-kochol-8 napisał:

            > Doberman!
            Mam kilka takich w sasiectwie. moge im przeslac. Hahahaha.
    • normalski1 Re: wow -1 oz=1104 USD nowy rekord 16.11.09, 10:33
      nie do wiary 1130,50 USD za 31,1 gram (uncja trojanska )1 oz
      • al-kochol-8 czarodzieje mowia ze dojdzie az do 3,141 16.11.09, 11:39
        czyli liczba PI x 1000

        PI rzadzi spekulacja
        • mlody774 Re: czarodzieje mowia ze dojdzie az do 3,141 16.11.09, 17:27
          al-kochol-8 napisał:

          > czyli liczba PI x 1000
          >
          > PI rzadzi spekulacja
          Co wedlug ciebie jest prawdziwa cene a co jest czysta spekulacja?
          Czy twoj dom ma spekulacyjana wartosc zanim go kupiles, a jak juz
          zaplaciles(kupiles) to ma prawdziwa cene?
    • mlody774 Re: wow -1 oz=1104 USD nowy rekord 05.12.09, 19:37
      www.commodityonline.com/news/Gold-prices-to-touch-$8000-in-5-years%21-23546-3-1.html
      • al-kochol-8 Re: wow -1 oz=1104 USD nowy rekord 05.12.09, 20:41
        ostatnio sie zachwialo, na pewno nie pojdzie w gore po lini prostej

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka