mlody774 Re: wow -1 oz=1104 USD nowy rekord 09.11.09, 14:57 normalski1 napisał: > oj co to bedzie . Hej, Normalski1, nie nabijaj sie z ludzi. Tylko Ty i ja zainwestowalismy w ten metal. A tak wogle to na Gwiastke powinno byc $1200/oz+++++++++. Odpowiedz Link Zgłoś
ontarian Re: wow -1 oz=1104 USD nowy rekord 09.11.09, 17:42 mlody774 napisał: > Tylko Ty i ja zainwestowalismy w ten metal. jak sprzedasz, to napisz za ile sprzedales jak rowniez to, kiedy i za ile kupiles Odpowiedz Link Zgłoś
mlody774 Re: wow -1 oz=1104 USD nowy rekord 09.11.09, 18:00 ontarian napisał: > mlody774 napisał: > > > Tylko Ty i ja zainwestowalismy w ten metal. > jak sprzedasz, to napisz za ile sprzedales > jak rowniez to, kiedy i za ile kupiles > Zajelo mi to pare lat zeby je kupic. Kupowalem wiekrzosc za ok $400 i jakies 25% ok. za $300. Jak widzisz nigdy nieda sie kupis za doklanie najleprza cene. Najtaniej bylo jakies $252/oz. Ja dopiero sprzedam zloto za jakies 5lat. Srebro wczesnie bo za jakies 3lata. Teraz tego niepotrzebuje. Jesc niewola, nietrzeba zglaszac nigdzie i jest dobrze zakopane. Odpowiedz Link Zgłoś
herman_wyrwiglowka ortalion 09.11.09, 20:17 po ile tam u was wykrywace metalu? mam pomysl na poszukiwania! mlody to gdzie ty to mieszkasz? Odpowiedz Link Zgłoś
mlody774 Zakopywanie metali! Hahaha 09.11.09, 20:45 Kiedys w Polsce okradli jubilera i skradzione zloto ukryli pod wjaduktem na drodze szybkiego ruchu. Miejsce z rodzaju publicznych i kto by sie spodziewal, ze wlasnie tam cos bylo schowane. No i zatrzymac sie na "suranie" zawsze mozna, no nie? I wszytko bylo dobrze az zony sie polucily jakies poltora roku puznie. Reszte sie domyslacie zapewne. Takze stwierdzam NAUKOWO, ze jak sie cos chowa, to kobiecie/kobieta sie nie mowi. Chowac cos we wlasnym domu lub na dzialce, jest rowne z poinformowaniem partnerki, gdzie co jest, choc nawet niepokazesz palcem. Hahaha Odpowiedz Link Zgłoś
al-kochol-8 barbarzynski relikt 09.11.09, 21:35 cena idzie w gore bo dolar barnbarzynskiej Ameryki leci w dol. Jeszcze lepiej zrobicie jak zainwestujecie w australijski dolar, zamiast w zloto. Nie trzeba bedzie zakopywac a cena zlota w Au$ spada. Odpowiedz Link Zgłoś
mlody774 Re: barbarzynski relikt 09.11.09, 22:22 To ciekaw, ze w AU jest OK. O ile wiem to tylko Centralna i Polodniowa Ameryka nie ma problemow ekonomicznych(nie brali prawie wogle kredytow na personalne wydatki). Wszytkie waluty jak $AU spadna do zlota w najblizszych latach. Musisz wiedziec, ze te problemy z ekonomia jaki teraz mamy sa moze 1/10 tego co dopiero nas czeka. W AU jak i innych krajach nie mozna miec broni, wiec zobaczysz co sie bedzie dziala jak wam jedzenia zabraknie po upadku ekonomicznym i strasznym wzroscie bezrobocia. Podobnie bedzie z reszta swiata(oczywiscie poza paroma malymi miejscami). Takze zignoruj te chwilowe wachania $AU. Najlepiej przygotuj sie na najgorsze i miej nadzieje, ze nic takiegio sie niestanie. Papierowe pieniadze, ubespieczenia na zycie(itd), emerytury i papiery, wartosciowe wszytkie upadna. Juz teraz niepowinnes byc na gieldzie. Jak mozesz inwestowac(bo masz jeszcze pieniadze-co jest zadkie ostatnio)to mozesz tylko w zloto(nie ma zadnego wyboru). Nawet srebro (przemyslowy metal) po calkowitym upadku ekonomi nieiwele bedzie warte. Odpowiedz Link Zgłoś
al-kochol-8 Re: barbarzynski relikt 10.11.09, 00:11 predzej bedzie wojna niz to co mowisz. a jak bedzie wojna, to zloto ci sie stopi i wycieknie Odpowiedz Link Zgłoś
jot-23 Re: barbarzynski relikt 10.11.09, 00:40 hehe facet, ty mi bardzo przypominasz Dale z King of the Hill "Dale is an exterminator, bounty hunter, smoker, gun fanatic, and paranoid believer of almost all conspiracy theories." rozumiesz to , paranoja ci tak bardzo na mozg nie rzucila zebys nie zrozumial paru slow prawdy? Podczas gdy ludzie normalnie zyja, ty jestes w ciaglym oczekiwaniu na aramgeddon, nie mozaesz sie cieszyc zyciem, bo uwazasz ze wszystko , teraz, jest tylko tymczasowe, i juz za chwilke juz za momencik wszystko sie rozpyerdoli w pyl...i tak od dziesiecioleci, hehe zycie przecieka ci miedzy palcami, nawet sie nie obejzysz a bedziesz impotentnym starym dziadem, i jedyne co bedziesz z tego mial to przeterminowane survival kits z costco Odpowiedz Link Zgłoś
doctorjames Re: barbarzynski relikt 10.11.09, 04:26 Zloto idzie w gore bo chinole kupuja podprowadzani przez zachodnich manipulantow."zlota" banka wkrotce peknie i Mlody i reszta so called znawcow zostanie z reka ..you know where. Odpowiedz Link Zgłoś
al-kochol-8 Re: barbarzynski relikt 10.11.09, 06:08 predko nie peknie, bo Chinczycy maja jeszcze miliony workow po ryzu wypelnionych dolarami do wymienienia na zloto, a jak juz wymienia to wtedy peknie..a poki co bujaj sie hela Odpowiedz Link Zgłoś
mlody774 Re: barbarzynski relikt 10.11.09, 14:48 jot-23 napisał: > hehe facet, ty mi bardzo przypominasz Dale z King of the Hill > > "Dale is an exterminator, bounty hunter, smoker, gun fanatic, and > paranoid believer of almost all conspiracy theories." > > rozumiesz to , paranoja ci tak bardzo na mozg nie rzucila zebys nie > zrozumial paru slow prawdy? Podczas gdy ludzie normalnie zyja, ty > jestes w ciaglym oczekiwaniu na aramgeddon, nie mozaesz sie cieszyc > zyciem, bo uwazasz ze wszystko , teraz, jest tylko tymczasowe, i juz > za chwilke juz za momencik wszystko sie rozpyerdoli w pyl...i tak od > dziesiecioleci, hehe zycie przecieka ci miedzy palcami, nawet sie > nie obejzysz a bedziesz impotentnym starym dziadem, i jedyne co > bedziesz z tego mial to przeterminowane survival kits z costco > > J-23, to gdzie mam wyslac tobie "the check" za tak wnikliwa opinie psychologiczna mojej osoby. Hahaha Odpowiedz Link Zgłoś
ratpole Re: barbarzynski relikt 10.11.09, 15:46 mlody774 napisał: > J-23, to gdzie mam wyslac tobie "the check" za tak wnikliwa opinie > psychologiczna mojej osoby. Hahaha Wyslij eva15 pyerdolony hamerykanski komuchu ledwo beklkoczacy po polskiemu hehehe Odpowiedz Link Zgłoś
mlody774 Re: barbarzynski relikt 10.11.09, 15:57 ratpole napisał: > mlody774 napisał: > > > J-23, to gdzie mam wyslac tobie "the check" za tak wnikliwa opinie > > psychologiczna mojej osoby. Hahaha > > Wyslij eva15 pyerdolony hamerykanski komuchu ledwo beklkoczacy po polskiemu heh > ehe > > Juz mamy wtorek. No juz chyba wytrzezwiales i mozesz odpowiedzec na: forum.gazeta.pl/forum/w,44,102711011,102733042,Re_zeby_.html Wypowiedz eva15 tylko uzylem do mojej sygnaturki, bo okreslila kapitalis jak ja sam to zrobilem w dyskusji z Kaganem pare lat temu. Kagan mial oczywiscie imperjalistyczne okreslenie kapitalizmu. Nieznana mi osobiscie eva15 pisze na forum wiadomosci. Wogel warto poczytac jak sami Polacy w kraju widza swiat. Odpowiedz Link Zgłoś
al-kochol-8 nie przejmuj sie ratpolem 10.11.09, 21:43 on wszedzie postrzega komuchow od czasu jak mu mozg uszkodzili na sciezkach zdrowia w radomiu. ja mu sie nie dziwie Odpowiedz Link Zgłoś
purkacz Re: barbarzynski relikt 10.11.09, 18:52 spoko, sciur, spoko... czytaty wy czy nie? "ęk w tym, że to co mamy to już wcale nie jest kapitalizm. Kapitalizm definiuje się bowiem jako gospodarkę wolnorynkową opartą na własności prywatnej i , co b. ważne, na konkurencji. Tymczasem obecnie jest to system bliższy feudalizmowi, tyle, że miejsce wąskiej, elitarnej grupy książąt udzielnych i wielkich posiadaczy zajęły koncerny, banki i rynki finansowe. O konkurencji przy takim skoncentrowaniu kapitału, władzy i kontroli nad procesam gospodarczymi i politycznymi niesposób mówić. Podobnie jak i o demokracji. " Odpowiedz Link Zgłoś
ratpole Re: barbarzynski relikt 10.11.09, 19:56 purkacz napisała: > spoko, sciur, spoko... czytaty wy czy nie? > "ęk w tym, że to co mamy to już wcale nie jest kapitalizm. > Kapitalizm definiuje się bowiem jako gospodarkę wolnorynkową opartą > na własności prywatnej i , co b. ważne, na konkurencji. > Tymczasem obecnie jest to system bliższy feudalizmowi, tyle, że > miejsce wąskiej, elitarnej grupy książąt udzielnych i wielkich > posiadaczy zajęły koncerny, banki i rynki finansowe. O konkurencji > przy takim skoncentrowaniu kapitału, władzy i kontroli nad procesam > gospodarczymi i politycznymi niesposób mówić. Ty to wszystko wiesz z praktyki czy z "Kapitalu" Marksa? Odpowiedz Link Zgłoś
normalski1 Re: wow -1 oz=1104 USD nowy rekord 10.11.09, 05:22 miejcie nadzieje ze Obama ma czarodziejska rozdzke i wypowie slowo hokus pokus i dalej kazdy w USA bedzie miec po 10 kart kredytowych i zarcie na kredyt a swiat bedzie za was placil ,w koncu nalezy wam sie bo walczycie o nasza wolnosc ! Odpowiedz Link Zgłoś
ratpole Re: wow -1 oz=1104 USD nowy rekord 10.11.09, 05:26 normalski1 napisał: > miejcie nadzieje ze Obama ma czarodziejska rozdzke i wypowie slowo > hokus pokus i dalej kazdy w USA bedzie miec po 10 kart kredytowych i > zarcie na kredyt a swiat bedzie za was placil ,w koncu nalezy wam > sie bo walczycie o nasza wolnosc ! A po ile u was mozna kupic uncje zlota? hehehe Odpowiedz Link Zgłoś
mlody774 Re: wow -1 oz=1104 USD nowy rekord 10.11.09, 15:25 normalski1 napisał: > miejcie nadzieje ze Obama ma czarodziejska rozdzke i wypowie slowo > hokus pokus i dalej kazdy w USA bedzie miec po 10 kart kredytowych i > zarcie na kredyt a swiat bedzie za was placil ,w koncu nalezy wam > sie bo walczycie o nasza wolnosc ! Ten kraj nie jest takim monolitycznym krajem jak by sie to wydawalo. Obama nie jest krolem. To US Kongre przezentuje nowe ustawy, a on je tylko zatwierdza lub je odrzuca. Ty jakom osoba inwestujaca w zloto, spodziewalem sie, ze znasz wplyw na polityke swojego i mojego kraju maja banki centralne. To nie zloto drozeje, ale dolar/inne wluty tanieja. Poprostu papierowe pieniadze zblizaja sie "do swojej wartosci". Okreslenie "swojej wartosci" bylo uzywane przez polonijnych bankierow na okreslenie wartosci domuw, ktorch ceny mialy byc niechwiejne. Odpowiedz Link Zgłoś
tata_japoxa mlody tozes zdenerwowal ratpola 10.11.09, 18:13 jemu ledwo na jedzenie starcza a ty mu o zlocie opowiadasz ostatni raz takiego wku...onego go widzialem jak mu japonczyk zdjecie mercedesa wyslal. Pamietaj nie wku...aj golodupca zlotem bo cie bedzie nienawidzil do konca zycia. Odpowiedz Link Zgłoś
ratpole Re: mlody tozes zdenerwowal ratpola 10.11.09, 19:58 tata_japoxa napisał: > jemu ledwo na jedzenie starcza a ty mu o zlocie opowiadasz Pragne zwrocic wasza uwage, zalosne niedobitki komuny, ze mlody kombinujac zlotem korzysta z wolnosci systemu kapitalistycznego. Spekulujac na cenach jest zwykla kapitalistyczna swinia z tlusta, czerwona morda hehe Odpowiedz Link Zgłoś
tata_japoxa Re: mlody tozes zdenerwowal ratpola 10.11.09, 20:41 i ch... moze byc nawet krawczykiem eskimosem wazne ze ci gula wyhustal ale zawsze mozesz powiedziec ze to zloto sasiada he he, Odpowiedz Link Zgłoś
ratpole Re: mlody tozes zdenerwowal ratpola 10.11.09, 21:06 tata_japoxa napisał: > i ch... moze byc nawet krawczykiem eskimosem wazne ze ci gula wyhustal ale zaws > ze mozesz powiedziec ze to zloto sasiada he he, Moze mnie uswiadomisz jaka perwersyjna przyjemnosc mozna czerpac z posiadania 20 nickow i logowania sie coraz to nowym. Mnie by sie nie chcialo. Chyba z biedy to moje lenistwo Odpowiedz Link Zgłoś
dr.hab Re: mlody tozes zdenerwowal ratpola 10.11.09, 21:47 >zwykla kapitalistyczna swinia z tlusta, czerwona morda< Nie podoba się wam,rathole,kaptalistyczny ordnung,ha?! Przecie wasza czerwona morda z przyległym nieopodal tłustym dupskiem jest z nim w pełni kompatybilna hehehe Odpowiedz Link Zgłoś
ratpole Re: mlody tozes zdenerwowal ratpola 10.11.09, 22:06 dr.hab napisał: > Nie podoba się wam,rathole,kaptalistyczny ordnung,ha?! Ty pewnie tez spekulujesz zlotem hehehe Odpowiedz Link Zgłoś
kupa.kazi Re: mlody tozes zdenerwowal ratpola 14.11.09, 04:09 ratpole napisał: > dr.hab napisał: > > > Nie podoba się wam,rathole,kaptalistyczny ordnung,ha?! > > Ty pewnie tez spekulujesz zlotem > hehehe > nie ,on nie spekuluje zlotem,on na doopach siem zna Odpowiedz Link Zgłoś
mipik Re: wow -1 oz=1104 USD nowy rekord 11.11.09, 00:54 normalski1 napisał: > oj co to bedzie Bedzie kiepsko. Wprawdzie Australijczykow duma z obecnego kursu rozpiera ale wiekszosc nie ma wiekszego pojecia jak ostro da to popalic ich exportowi. Odpowiedz Link Zgłoś
waldek.usa A co ma byc, recipient planu Marshalla? 11.11.09, 01:41 Byles dziad, jestes dziad i zdechniesz dziad. Do dzisiaj stonka imperliastyczna chamuje kroczem do Europy. Kup sobie zapasy, juz w zeszlym miesiacu snieg wylaczal wam prad, hehehe, tak meldowaly wasze srodki masowego dokazu. Odpowiedz Link Zgłoś
normalski1 Re: A co ma byc, recipient planu Marshalla? 11.11.09, 02:54 A ty waldus ciagle sie autobusamy ? ciagle nie stac na auto ? a te starsze panie ciagle smierdza ? jestes albo nieudacznikem albo udajesz waldka a jestes w podeszlym wieku wandzia , Odpowiedz Link Zgłoś
normalski1 Re: wow -1 oz=1104 USD nowy rekord 11.11.09, 12:30 juz 1116.6 za oz USD you know what ! Odpowiedz Link Zgłoś
normalski1 Re: wow -1 oz=1104 USD nowy rekord 12.11.09, 03:34 a kochane zlotko nic tylko idzie do gory 1120 za 1 oz Odpowiedz Link Zgłoś
ratpole Re: wow -1 oz=1104 USD nowy rekord 12.11.09, 04:05 normalski1 napisał: > a kochane zlotko nic tylko idzie do gory 1120 za 1 oz Cieszysz sie, draniu. Jak sprzedasz wszystkie posiadane uncje to bedziesz mogl sobie narwac troche trawy na obiad hehe Odpowiedz Link Zgłoś
mlody774 wow -1 oz=1118 USD nowy rekord 13.11.09, 23:46 republicbroadcasting.org/?p=5282 Odpowiedz Link Zgłoś
mlody774 Re: wow -1 oz=1104 USD nowy rekord 14.11.09, 02:04 www.commodityonline.com/news/Tungsten-and-its-use-in-making-fake-gold-22919-3-1.html Ludzie na całym świecie mają dość kapitalizmu. Sęk w tym, że to co mamy to już wcale nie jest kapitalizm. Kapitalizm definiuje się bowiem jako gospodarkę wolnorynkową opartą na własności prywatnej i , co b. ważne, na konkurencji. Tymczasem obecnie jest to system bliższy feudalizmowi, tyle, że miejsce wąskiej, elitarnej grupy książąt udzielnych i wielkich posiadaczy zajęły koncerny, banki i rynki finansowe. O konkurencji przy takim skoncentrowaniu kapitału, władzy i kontroli nad procesam gospodarczymi i politycznymi niesposób mówić. Podobnie jak i o demokracji. Autor: eva15 09.11.09 Forum: Wiadomosci. Odpowiedz Link Zgłoś
mlody774 Re: wow -1 oz=1104 USD nowy rekord 15.11.09, 18:29 caps.fool.com/Blogs/ViewPost.aspx?bpid=294048&t=01008235959352716176 Odpowiedz Link Zgłoś
al-kochol-8 najwiecej wolframu jest w Ft.Knox 15.11.09, 21:04 Tam gdzie USA trzyma swoje rzekome zloto. A czy ty Mlody sprawdziles juz swoje sztabki zlota? Zrob im test na udarnosc (impact test). Poloz sztabke na dwoch podporkach i walnij w nia od gory mlotem o ksztalcie klina. Zlota sztabka sie wygnie, a wolframowa peknie na pol. Odpowiedz Link Zgłoś
al-kochol-8 wolframowe zloto jest oficjalnie na rynku 15.11.09, 21:36 jakbys potrzebowal, to mozesz kupic od chinczyka z sydney www.manufacturer.com/trade/i5638251-tungsten+gold+bars+and+tungsten-cobalt+bars.html Odpowiedz Link Zgłoś
mlody774 Re: najwiecej wolframu jest w Ft.Knox 15.11.09, 23:39 Te dwa linki o falszywym zlocie tak wlozylem, zeby sprawdzic czy ktos wogle czyta angielskie linki na tym forum. No i okazalo sie, ze tylko ty je czytasz. Gartuluje. A tak wogle to chodzi o te "kosteczki" po 400oz zlota. Tak duze sztabki teraz kosztuja ok. $500k. wiec kupuja je tylko bankierzy. A, ze to ......... towazystwo to sie dali nabrac. Nastepnie widac, ze juz brakuje zlota w obiegu i staraja sie jakos zastapic. To niedotyczy mniejszych kawaleczkow zlota. Jeszcze ras moj szacunek dla ciebie za czytanie j. angielski. Odpowiedz Link Zgłoś
al-kochol-8 Re: najwiecej wolframu jest w Ft.Knox 16.11.09, 02:06 Teksty techniczne czyta sie lepiej po angielsku, natomiast poezja czy literatura t.zw piekna znacznie piekniej sie prezentuja po polsku. Angielski jest juz dzis praktycznie zaledwie jezykiem komputerowym, nie nadajacym sie do tworczosci literackiej bardziej wysublimowanej niz rap. Odpowiedz Link Zgłoś
al-kochol-8 Re: Cyzyli ty wiesz, na czy polega tajemnica zlot 16.11.09, 11:44 > Skad? z wykopalisk Odpowiedz Link Zgłoś
al-kochol-8 Gold Standard przyczyna Wielkiej Depresji 15.11.09, 13:40 na szczescie zloto zostalo wycofane z systemu finansowego, acz przezywa dzis druga mlodosc w systemie spekulacyjnym Mlody, co sadzisz? www.smh.com.au/business/learning-from-the-great-depression-20091113-iens.html The second cause of our Depression was our adherence to the ''gold standard''. (Actually, many Depression scholars have concluded that the decision of most countries to return to the gold standard after World War I was the primary cause of the Depression around the world. So much for Wall Street's crash in October 1929.) Odpowiedz Link Zgłoś
mlody774 Re: Gold Standard przyczyna Wielkiej Depresji 15.11.09, 15:05 Od grudnia 1913 bankierzy w USA maja mozliwosc wypuszczania pieniedzy do obiegu bez prawie zadnych ograniczen. Jedynym ograniczeniem jest, ze rzad USA musi sprzedac T bands, ktore sa gwarancja udzielanego kredytu przez FED. Pienidze na kredyt dla rzadu powstaja z POWIETRZA(ksienkowy wpis tylko), ale trzeba je oddac FED. Kraje Europejskie nie chca akceptowac takich amerykanskich pieniedzy(chca zloto). Wienc bankierzy postarali sie o przymus. Najleprzym przymusem jest dla nich wojna, gdzie moga pozyczac obu walczacym strona. Wtedy rzady poszczegulnych krai niewiele dbaja o zadluzenie i o przyszle ustepstwa jakie beda musieli dac bankiera. Maja w glowie tylko wygranie wojny. Zorganizowali IWW. Po tej wojnie ci sami ludzie staraja sie uzyskac jeszcze wiekrza kontrole(dla nic nigdy nie jest wystarczajaca kontrola nad spoleczenstwami i panstwami). Namawiaja spoleczenstwo do inwestowania jak niedawno w nieruchomosci. Daja niskie procenty na kredyty i ludzie szaleja. Wrecz uwazaj, ze jak ktos nie porzycza to jest glupi. Wrzesien 1929 powdyzszaja oprocentowanie kredytowe jakies 3 razy i zacisnija kredyt dla ludnosci. Tylko sami bankierzy maja kredyt i wtedy kupuja jak wszystko tanie. Na dodatek rzadaja splacenie juz istniejacych (od ludnosci)kredytow natychmiast. To jest POWODEM WIELKIEJ DEPRESY. Odpowiedz Link Zgłoś
al-kochol-8 Re: Gold Standard przyczyna Wielkiej Depresji 15.11.09, 21:12 wiesz co wyglada dobrze na federalnym bankierze? Doberman! Odpowiedz Link Zgłoś
mlody774 Re: Gold Standard przyczyna Wielkiej Depresji 15.11.09, 23:42 al-kochol-8 napisał: > Doberman! Mam kilka takich w sasiectwie. moge im przeslac. Hahahaha. Odpowiedz Link Zgłoś
normalski1 Re: wow -1 oz=1104 USD nowy rekord 16.11.09, 10:33 nie do wiary 1130,50 USD za 31,1 gram (uncja trojanska )1 oz Odpowiedz Link Zgłoś
al-kochol-8 czarodzieje mowia ze dojdzie az do 3,141 16.11.09, 11:39 czyli liczba PI x 1000 PI rzadzi spekulacja Odpowiedz Link Zgłoś
mlody774 Re: czarodzieje mowia ze dojdzie az do 3,141 16.11.09, 17:27 al-kochol-8 napisał: > czyli liczba PI x 1000 > > PI rzadzi spekulacja Co wedlug ciebie jest prawdziwa cene a co jest czysta spekulacja? Czy twoj dom ma spekulacyjana wartosc zanim go kupiles, a jak juz zaplaciles(kupiles) to ma prawdziwa cene? Odpowiedz Link Zgłoś
mlody774 Re: wow -1 oz=1104 USD nowy rekord 05.12.09, 19:37 www.commodityonline.com/news/Gold-prices-to-touch-$8000-in-5-years%21-23546-3-1.html Odpowiedz Link Zgłoś
al-kochol-8 Re: wow -1 oz=1104 USD nowy rekord 05.12.09, 20:41 ostatnio sie zachwialo, na pewno nie pojdzie w gore po lini prostej Odpowiedz Link Zgłoś