Gość: maniak IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 20.09.02, 13:49 Usa odkrywa nowa twarz teraz szantazuje O.N.Z do czego jeszcze sie posuna ? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: maniak Re: szantaz! IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 20.09.02, 13:51 przepraszam a oto link info.onet.pl/556566,12,item.html Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gaga Re: szantaz! IP: *.pool80116.interbusiness.it 20.09.02, 14:06 Mam wrazenie, ze administracja USA chce tej wojny za wszelka cene. Z drugiej strony, jesli Irak rzeczywiscie ma bron do masowej zaglady i Saddam dostanie szajby i przycisnie przyslowiowy guzik, to ja podziekuje za udzial w programie. Do Wloch, to oni maja jak rzut beretem. Swoja droga, to dziwie sie, ze Bush tatus nie zrobil z Irakiem wczesniej porzadku. A tak naprawde, to przeciez chodzi o rope. Za ten kryzys zaplaci Europa, bo nie ma wlasnych zloz, no, chyba, ze dobroduszne Amerykany przysla nam troche paliwa po obnizonych cenach. Odpowiedz Link Zgłoś
jot-23 Re: szantaz! 20.09.02, 15:20 Gość portalu: gaga napisał(a): > Mam wrazenie, ze administracja USA chce tej wojny za wszelka cene. > ze Bush tatus nie zrobil z Irakiem wczesniej porzadku. > A tak naprawde, to przeciez chodzi o rope. Za ten kryzys zaplaci Europa, bo > nie ma wlasnych zloz, no, chyba, ze dobroduszne Amerykany przysla nam troche > paliwa po obnizonych cenach. ok , mirko, jak go zapyalem o to samo zaczal cos gawozyc jak bejbik... wytlumacz mi jak wojna z irakiem ma sie pozytywnie przydac stanom zjedonoczonym, w kontekscie jedynego celu wojny, ropy naftowej. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gaga Re: szantaz! IP: *.pool80116.interbusiness.it 20.09.02, 17:26 jot-23 napisał: > > wytlumacz mi jak wojna z irakiem ma sie pozytywnie przydac stanom > zjedonoczonym, w kontekscie jedynego celu wojny, ropy naftowej. USA jest trzecim panstwem na swiecie pod wzgledem wydobycia ropy naftowej, Irak 10-tym (dane z 99r). Kontrola nad nim, to niezly kasek. Wojna w regionie plw. Arabskiego wplynie na wzrost cen ropy. Uwazasz, ze kto na tym skorzysta? Biedne Wlochy z rocznym wydobyciem ok. 5,5 mln ton (i 85 mln ton importowanej ropy) czy Stany z 300 mln ton? Odpowiedz Link Zgłoś
jot-23 Re: szantaz! 20.09.02, 17:35 Gość portalu: gaga napisał(a): > jot-23 napisał: > > > > wytlumacz mi jak wojna z irakiem ma sie pozytywnie przydac stanom > > zjedonoczonym, w kontekscie jedynego celu wojny, ropy naftowej. > > USA jest trzecim panstwem na swiecie pod wzgledem wydobycia ropy naftowej, > Irak 10-tym (dane z 99r). Kontrola nad nim, to niezly kasek. Wojna w regionie > plw. Arabskiego wplynie na wzrost cen ropy. Uwazasz, ze kto na tym skorzysta? > Biedne Wlochy z rocznym wydobyciem ok. 5,5 mln ton (i 85 mln ton importowanej > ropy) czy Stany z 300 mln ton? ok, jak ta kontrola ma wygladac? armia okupacyjna? kto ma te rope wydobywac? czyja bedzie wlasnoscia? "panstwa", czyli po komunistycznemu? czy tez zostana "oddane" w rece prywatne? jezeli tak to w jaki sposob na tym zyskaja USA? jak na to zareaguja inne kraje arabskie, np arabia saudyjska z 25% swiatowej ropy? pamietaj, cala wojna toczy sie o rope, zeby to bylo wiarygodne, musisz wykazac ze ameryka w jakims stopniu bedzie profitowac z sytuacji kiedy zbrojnie zaatakuje iraq, ze wszystkimi tego konsekwencjami. musisz przedstawic model ktory pokaze jasna przewage akcji militarnej, nad podniesieniem wszystkich sankcji na irak, i pozwoleniu mu na produkowanie i sprzedawanie ropy na swiatowy rynek. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gaga Re: szantaz! IP: *.pool80116.interbusiness.it 20.09.02, 17:58 jot-23 napisał: > Gość portalu: gaga napisał(a): > > > jot-23 napisał: zeby to bylo wiarygodne, > > musisz wykazac ze ameryka w jakims stopniu bedzie profitowac z sytuacji kiedy > zbrojnie zaatakuje iraq, ze wszystkimi tego konsekwencjami. musisz przedstawic > model ktory pokaze jasna przewage akcji militarnej, nad podniesieniem > wszystkich sankcji na irak, i pozwoleniu mu na produkowanie i sprzedawanie ropy > > na swiatowy rynek. > Jot, ja nic nie musze. To chyba jest ewidentne, ze wraz ze wzrostem cen ropy skorzystaja na tym wydobywcze potegi m.in. USA. Iracka stanowi 10% importu tego surowca do Wloch ( to tak o sprzedazy na swiatowym rynku). Odpowiedz Link Zgłoś
jot-23 Re: szantaz! 20.09.02, 18:03 Gość portalu: gaga napisał(a): >> Jot, ja nic nie musze. To chyba jest ewidentne, ze wraz ze wzrostem cen ropy > skorzystaja na tym wydobywcze potegi m.in. USA. Iracka stanowi 10% importu > tego surowca do Wloch ( to tak o sprzedazy na swiatowym rynku). okie dokie "A Slave is he who cannot speak his thoughts" Euripides Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gaga Re: szantaz! IP: *.pool80116.interbusiness.it 20.09.02, 18:09 jot-23 napisał: > > > "A Slave is he who cannot speak his thoughts" Euripides "Unies sie ponad ziemie owionieta morem Duch tym czystszy sie staje, im wyzej ulata I ogniem, ktory plonie w kieliszku wszecgswiata, zachlysnij sie i upij jak boskim likworem." Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: --Michal JAK KROWIE PRZY ROWIE! IP: *.tiaa-cref.org 20.09.02, 17:45 USA produkuje 10mln b. dziennie a zuzywa ponad 20! Kto zyska na podniesieniu cen ropy? Oto szalona mysl! Moze nie chodzi o zaden spisek masonerii, cyklistow, zydostwa i krwiozerczych kapitalistow? Sadam ma rope -> ropa to kasa -> zamiast jak kazdy pozadny arab kupowac rojsy i kurtyzany wydaja na ruska technike wojskowa - > KLOPOTY! Maly przyklad, ruscy bardzo chetnie mu sprzedaj! Maly przyklad. Su-30/32/34 ktore moga przyspozyc wiele klopotow wystepujacych w przewadze mysliwca sprzymierzonych. F-22 ktory moze pokonac ta maszyne wejdzie to sluzby w blizej nie okreslonej przyszloasci. A takich przykladom jest wiele! Europejska obona lotnicza moze nie byc wstanie (czas reakcji) przeciwstawic sie kilku bombowca taktycznym nadlatujacym ze wschodu pod zielonym sztandarem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gaga Re: JAK KROWIE PRZY ROWIE! IP: *.pool80116.interbusiness.it 20.09.02, 18:05 Gość portalu: --Michal napisał(a): > USA produkuje 10mln b. dziennie a zuzywa ponad 20! Kto zyska na podniesieniu > cen ropy? > Oto szalona mysl! Moze nie chodzi o zaden spisek masonerii, cyklistow, zydostwa >> i krwiozerczych kapitalistow? Sadam ma rope -> ropa to kasa -> zamiast ja > k > kazdy pozadny arab kupowac rojsy i kurtyzany wydaja na ruska technike wojskowa > - > > KLOPOTY! > > Maly przyklad, ruscy bardzo chetnie mu sprzedaj! > > Maly przyklad. > Su-30/32/34 ktore moga przyspozyc wiele klopotow wystepujacych w przewadze > mysliwca sprzymierzonych. F-22 ktory moze pokonac ta maszyne wejdzie to sluzby > w blizej nie okreslonej przyszloasci. A takich przykladom jest wiele! > Europejska obona lotnicza moze nie byc wstanie (czas reakcji) przeciwstawic sie > > kilku bombowca taktycznym nadlatujacym ze wschodu pod zielonym sztandarem. Dzieki za oswiecenie. Ja sie tej wojnie nie przeciwstawiam, bo jak juz wczesniej pisalam przez "mare nostrum" do Wloch droga krotka i Berluska moze sobie czadzic jacy to Wlosi piekni, zwarci i gotowi, ale kto mu w te bajki wierzy? Odpowiedz Link Zgłoś
canadian Re: JAK KROWIE PRZY ROWIE! 20.09.02, 18:14 Wlosi zwarci i gotowi ale do spierdalania gdzie pieprz rosnie. Sily zbrojne powinny byc zabronione bo zmieniaja aliantow jak choragiewka na wietrze. Nic dziwnego, ze sie boisz gaga. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: --Michal O co wlasciwie chodzi. IP: *.tiaa-cref.org 20.09.02, 18:19 Gaga! Moze troche za ostro walnolem z ta "Krowa". Nie mial to byc atak osobisty. Ponioslo mnie. Jezeli Cie urazilem to przepraszam. Ciagle czytam na forum ze USA zarobi na wojnie albo ze "chodzi o Rope". Tylko nikt nie wie jak i dlaczego. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gaga Re: O co wlasciwie chodzi. IP: *.pool80116.interbusiness.it 20.09.02, 18:47 Gość portalu: --Michal napisał(a): > Gaga! Moze troche za ostro walnolem z ta "Krowa". Nie mial to byc atak > osobisty. Ponioslo mnie. Jezeli Cie urazilem to przepraszam. Ciagle czytam na > forum ze USA zarobi na wojnie albo ze "chodzi o Rope". Tylko nikt nie wie jak i > > dlaczego. Spoko, to i tak zachowales sie jak gentleman. Gdyby tu sie kazdy przejmowal sciekiem, ktory na niego splywa, to wiekszosc z nas juz by sie utopila, a reszta "robilaby" w sluzbach oczyszczania miasta. Wlasciwe to odbieglismy od tematu, bo chodzilo o szantaz ONZ. Nie chce otwierac kolejnej puszki Pandory, ale w koncu to troche smieszne, ze USA chce zablokowac wyjazd inspektorow, ktorego zreszta sie tak wczesniej domagaly. Odpowiedz Link Zgłoś