polonus5
06.08.06, 19:12
Największy ubytek ryb przypisywany nielegalnemu odłowowi przez imigrantów
zaobserwowano w Tamizie oraz na rzecze Nene w hrabstwach Cambridge i
Northampton.W czerwcu policja w hrabstwie Hereford aresztowała nad jeziorem
czterech imigrantów z Europy Środkowowschodniej uzbrojonych w harpun
wystrzeliwany z karabinku.
wiadomosci.wp.pl/kat,1356,wid,8447531,wiadomosc.html
Inspektorzy brytyjskiej rządowej agencji ochrony środowiska uzbrojeni w
pałki, kajdanki i kamizelki kuloodporne patrolują brzegi rzek i jezior.
Takie "nadzwyczajne" środki zastosowano ze względu na wzrost napięcia między
rodzimymi wędkarzami, a imigrantami z Europy Środkowej i Wschodniej. Pojawiły
się doniesienia o strzelaniu do imigrantów z broni - informuje
tygodnik "Sunday Telegraph".