Dodaj do ulubionych

Toronto - powstaje mur wokol konsulatu RP

IP: *.sympatico.ca 19.05.06, 20:46
...wokol konsulatu w Toronto ma powstac mur 3,5 metra wysoki...bedzie
odgradzal caly budynek konsulatu od pozostalej czesci ulicy i sasiednich
domostw. Wznoszony jest w celach bespieczenstwa personelu konsulatu a takze
jako wyraz izolacji zagranicznej jednostki reprezentacji rzadu IV RP jakim
jest Ministerstwo Spraw Zagranicznych.
Podczas ostatnich obchodow Konstytucji 3Maja fetowano tam w scislym gronie
ubekow i zaproszonych gosci tez ubekow, z orderami na piersi przyznanymi im
przez Aleksandra Kwsniewskiego, za pomyslna inwigilacje Polonii i rozwalani
polonijnych organizacji.
Do owych plonsow przygrywala zaproszona na ta okazje z Polski doskonala
mlodziezowa orkiestra kameralna "Diwertimeto"
Grono ubekow zaszczycone zostalo patriotycznymi tresciani z czasow
J.Polsudzkiego, "Pierwszej Kadrowej", "Galazki Rozmarynu" i moze dlatego temu
zespolowi nie pozwolono wystapic dla calej spolecznosci torontonskiej...bo co
tam ....grono ludzi swiatlych skupionych przy kasulacie "taki patriotyzm
przelknie"...splynie po nich jak po kaczce....a co dla inteligenta
konsularnego to niekoniecznie dla ludu..wzbudzac w nim emocje...
Konsulat nie raczyl tez wziasc udzialu w skladaniu kwiatow, wiency corocznym
przemarszu polonijnym pod pomnik katynski....

ekipy pracuja mur wznosza, jeszcze tylko sprawdzic czy nie ma gdzies wycieku
i juz mozna calosc zalac betonem...
Obserwuj wątek

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka