michaas 22.02.06, 20:39 Poszukuje kontaktku do dobrego lekarza,który pomoże mi w leczeniu astmy u dzoecka-4 latka, no i gdzie mogłabym zrobic badania w ty, kierunku? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
martheatre Re: Gdzie zrobic badania w kerunku na astme i-lek 28.02.06, 11:45 Mojego czterolatka od dwóch lat prowadzi dr Majkowska-Przybył. Prywatnie. jest pediatrą, alergologiem,pulmunologiem. Nasz syn też ma astmę. Przyjmuje u siebie pn, sr, pt 16-17 (tel. 8231-230) lub w centrum alergologii na ulicy Kościuszki (nie znam tel.) Odpowiedz Link Zgłoś
michaas Re: Gdzie zrobic badania w kerunku na astme i-lek 28.02.06, 15:55 Dzięki! A czy takiemu maluszkowi robi sie badania np.spirometria albo inne potwierdzajace lub wykluczajace astmę?A gdzie prywatnie przyjmuje,po telefonie widze ,że gdzieś winogrady, pistkowo?Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
martheatre Re: Gdzie zrobic badania w kerunku na astme i-lek 28.02.06, 21:42 U mojego syna pani doktor rozpoznała astme po kilku miesiącach leczenia. Syn jest alergikiem i w jego przypadku astma jest pochodną alergii właśnie. A zdiagnozowała podczas zabawy mojego syna z jej psem na ogrodzie (Hihi). oddech, sapanie, kaszel po wysiłku i powrót na górę do gabinetu. Przypadek. U małych dzieci baaaardzo trudno jest zdiagnozować astmę. Syn nie miał robionej spirometrii. Prywatnie przyjmuje na ulicy Kmiecej (Winogrady) w pn, śr, pt od 16-17. Jest osobą już dosyć wiekową, ale mwciąż aktywnie pracującą i doszkalającą się. Ja polecam, choć wiem, że każdy rodzic inaczej wyobraża sobie swojego idealnego lekarza. Może trzba spróbować. Odpowiedz Link Zgłoś
martheatre Re: Gdzie zrobic badania w kerunku na astme i-lek 28.02.06, 21:46 A skąd wiesz, że Twóje dziecko ma astmę? Ma ostre ataki duszności? Bo mój to raczej sapie i ma kaszel. Nigdy nie zdarzyło się by rzeczywiście miał poważny atak astmy. jednak po diagnozie i zmianie leków mniej choruje, mniej się męczy. Odpowiedz Link Zgłoś
michaas Re: Gdzie zrobic badania w kerunku na astme i-lek 03.03.06, 21:47 Dzięki za odpowiedź.nikt jeszcze nie zdiagnozowal u mojego Michałka astmy,ale jest alergikiem, testy wykazały uczulenie na plesnie, roztocza itp.Przez 4 lata było ok., dopóki nie poszedl do przedszkola, zaczął miewac częste katary( nie mial ich nawet latem w pełnej porze kwitnienia alergenów!), kaszlec w nocy, własnie nad ranem,nie byl to duszący kaszel, nawet sie nie budzil. ale trwal długo.Z opisów dotyczacych astmy jakos sobie to poukladałam i tak sobie to wywnioskowałam.Troche to wszystko jest dziwne, bo jak jest w domu dłużej, nie chodzi do przedszkla to wszystko jest ok.Muszę udac sie do lekarza, na oku mam dr Bremborowicz, pediatra, alergolog.Pozdrawiam )) Odpowiedz Link Zgłoś
martheatre Re: Gdzie zrobic badania w kerunku na astme i-lek 05.03.06, 13:38 U mojego kłopoty zaczęły się wcześniej, ale rzeczywiście największe nasilenie objawów, gdy jeszcze nie był na lekach, obserwowałam u niego po pobycie w przedszkolu. Po pierwsze siłą rzeczy alergicy są mało odporni i łapią wszystko, a więc kontakt z grupą przedszkolną jest problemem dla jego układu immunologicznego. Po drugie wykładzina w przedszkolu, mało spacerów zwłaszcza teraz, pozamykane okna, a jeśli w grę wchodzi leżakowanie to równiez koc i poduszka, spanie w niewywietrzonym, pełnym pleśni, grzybów i roztoczy pomieszczeniu. Ja po diagnozie, Marcel ma alergie na ... powietrze (hihi)- roztocza, pleśń, grzyb, pyłki....... usunęłam z mieszkania dywany, zasłonki, kwiaty, które trzeba często podlewać i w swojej ziemi mają dużo paskudztw szkodzących alergikowi. zaczęłam stsoswać Allergof (płyn, którym opryskuje Celka pluszaki, materacyk, kanapę). Zwróć uwagę na to, czy syn podczas np. biegania, wariowania w domu ma ataki kaszlu, czy ciężko oddycha. Mam nadzieję, że nie uznasz, że się wymądrzam. Sama szukałam pomocy na forach, a a teraz mogę się odwdzięczyć. O wymienionym przez Ciebie learzu nic nie słyszałam i mam nadzieję , ż eto odpowiedni człowiek, na odpowiednim miejscu. Odpowiedz Link Zgłoś
michaas Re: Gdzie zrobic badania w kerunku na astme i-lek 05.03.06, 16:31 Dzięki za odpowiedź.Dr Bremborowicz to lekarz z duzym doświadczeniem,pracuje na szpitalnej,nie mam jeszcze wyrobionego zdania co do jej fachowości,ale innym pomaga.Co to jest za płyn o ktorym pisałaś, ten Allegrof, gdzie go mozna kupić,czy mozna nim spryskiwac psa?Pozdrawiam )) Odpowiedz Link Zgłoś
martheatre Allergoff 07.03.06, 15:30 aerozol do zwalczania roztoczy kurzu domowego i usuwaniu alergenów roztoczy. My spryskujemy materace, kanapę, fotele, dywanik (jeden jedyny, który zostawiliśmy bo z Tygryskiem i Misiem Janoscha HIHI), dwa duże misie pluszowe (na wszelki wypadek i tak siedzą w salonie, gdzie Marcel nie śpi) i konika na biegunach. Działa przez 3 miesiące, ja nie dowierzam i stosuję co dwa miesiące. Psa nie spryskuj!!!!! Biedaczek. My też mamy psa i nie byliśmy w stanie się go pozbyć tak jak dywanów i zasłon. Zakazaliśmy mu wchodzić do Marcela pokoju, codziennie jest szczotkowany i raz w miesiącu kąpany, ale za to JEST Z NAMI. No i odkurzamy codziennie. A tutaj adres strony: www.allergoff.pl Odpowiedz Link Zgłoś
michaas Re: Allergoff 07.03.06, 23:03 Dzieki za odpowiedź! No własnie, cały ambaras zawsze jest o pieska, bo nie wszyscy rozumieja,że to tez członek rodziny!!!Nasz tez ma zakaz wchodzenia do pokoju dziecka. Czy kupowałas przez internet aerozol?Pozdrawiam-mama Michałka ) Odpowiedz Link Zgłoś
martheatre Re: Allergoff 08.03.06, 15:57 Kupowałam w realu W aptece. Myślę, że znajdziesz bez trudu. Ja uznałam, że psa nie wygonię z domu, dwa pluszaki tez musza zostać by dziecku psychiki nie zaburzyć (HIHI). Odpowiedz Link Zgłoś
michaas Re: Allergoff 10.03.06, 21:16 Cześć! Mam pytanie, czy podawałas kiedyś swojemu dziecku Singulair? Odpowiedz Link Zgłoś
martheatre Re: Gdzie zrobic badania w kerunku na astme i-lek 12.03.06, 22:37 Rzadziej się będę odzywać, bo Marcel leży w szpitalu. Ma zapalenie płuc. Odpowiedz Link Zgłoś
michaas Re: Gdzie zrobic badania w kerunku na astme i-lek 13.03.06, 23:35 Trzymaj sie, zyczę synkowi szybkiego powrotu do zdrowia, mój mały znowu w nocy zaczął kaszleć, buuuuu......... Odpowiedz Link Zgłoś
martheatre Re: Gdzie zrobic badania w kerunku na astme i-lek 24.03.06, 18:42 Home, sweet home!!!! Wypuścili po dwóch tygodniach. Sadyści.Do niedzieli w domu, potem spacerki, do przedszkola - boję się nawet pomyśleć. Odpowiedz Link Zgłoś
michaas Re: Gdzie zrobic badania w kerunku na astme i-lek 30.03.06, 21:50 Witam po przerwie.Mam nadzieję,że z Twoja pociecha juz dobrze.Pozdrawiam ))) Odpowiedz Link Zgłoś
martheatre Re: Gdzie zrobic badania w kerunku na astme i-lek 31.03.06, 07:19 Jestem ciekawa, kiedy wyproszą nas grzecznie z forum za te prywatne pogaduszki, też się jakoś nikt nie dołączył. jesteśmy w domku. Od przedszkola trzymamy się z daleka. Po szpitalnych doświadczeniach przymierzam sie do kupna inhalatora. Może masz albo zansz jakieś opinie na ten temat? można sie pogubić w gąszczu informacji. Odpowiedz Link Zgłoś
michaas Re: Gdzie zrobic badania w kerunku na astme i-lek 31.03.06, 20:01 Witam! Niestety w temacie inhalatorów niewiele moge Ci pomóc, na forum-alrgie często przewijał sie ten temat, poszukaj tam.)) Odpowiedz Link Zgłoś