Dodaj do ulubionych

Gdzie zrobic badania w kerunku na astme i-lekarz

22.02.06, 20:39
Poszukuje kontaktku do dobrego lekarza,który pomoże mi w leczeniu astmy u
dzoecka-4 latka, no i gdzie mogłabym zrobic badania w ty, kierunku?
Obserwuj wątek
    • martheatre Re: Gdzie zrobic badania w kerunku na astme i-lek 28.02.06, 11:45
      Mojego czterolatka od dwóch lat prowadzi dr Majkowska-Przybył. Prywatnie. jest
      pediatrą, alergologiem,pulmunologiem. Nasz syn też ma astmę. Przyjmuje u siebie
      pn, sr, pt 16-17 (tel. 8231-230) lub w centrum alergologii na ulicy Kościuszki
      (nie znam tel.)
      • michaas Re: Gdzie zrobic badania w kerunku na astme i-lek 28.02.06, 15:55
        Dzięki! A czy takiemu maluszkowi robi sie badania np.spirometria albo inne
        potwierdzajace lub wykluczajace astmę?A gdzie prywatnie przyjmuje,po telefonie
        widze ,że gdzieś winogrady, pistkowo?Pozdrawiamsmile
        • martheatre Re: Gdzie zrobic badania w kerunku na astme i-lek 28.02.06, 21:42
          U mojego syna pani doktor rozpoznała astme po kilku miesiącach leczenia. Syn
          jest alergikiem i w jego przypadku astma jest pochodną alergii właśnie. A
          zdiagnozowała podczas zabawy mojego syna z jej psem na ogrodzie (Hihi). oddech,
          sapanie, kaszel po wysiłku i powrót na górę do gabinetu. Przypadek. U małych
          dzieci baaaardzo trudno jest zdiagnozować astmę. Syn nie miał robionej spirometrii.
          Prywatnie przyjmuje na ulicy Kmiecej (Winogrady) w pn, śr, pt od 16-17.
          Jest osobą już dosyć wiekową, ale mwciąż aktywnie pracującą i doszkalającą się.
          Ja polecam, choć wiem, że każdy rodzic inaczej wyobraża sobie swojego idealnego
          lekarza. Może trzba spróbować.
          • martheatre Re: Gdzie zrobic badania w kerunku na astme i-lek 28.02.06, 21:46
            A skąd wiesz, że Twóje dziecko ma astmę? Ma ostre ataki duszności? Bo mój to
            raczej sapie i ma kaszel. Nigdy nie zdarzyło się by rzeczywiście miał poważny
            atak astmy. jednak po diagnozie i zmianie leków mniej choruje, mniej się męczy.
            • michaas Re: Gdzie zrobic badania w kerunku na astme i-lek 03.03.06, 21:47
              Dzięki za odpowiedź.nikt jeszcze nie zdiagnozowal u mojego Michałka astmy,ale
              jest alergikiem, testy wykazały uczulenie na plesnie, roztocza itp.Przez 4 lata
              było ok., dopóki nie poszedl do przedszkola, zaczął miewac częste katary( nie
              mial ich nawet latem w pełnej porze kwitnienia alergenów!), kaszlec w nocy,
              własnie nad ranem,nie byl to duszący kaszel, nawet sie nie budzil. ale trwal
              długo.Z opisów dotyczacych astmy jakos sobie to poukladałam i tak sobie to
              wywnioskowałam.Troche to wszystko jest dziwne, bo jak jest w domu dłużej, nie
              chodzi do przedszkla to wszystko jest ok.Muszę udac sie do lekarza, na oku mam
              dr Bremborowicz, pediatra, alergolog.Pozdrawiam smile))
              • martheatre Re: Gdzie zrobic badania w kerunku na astme i-lek 05.03.06, 13:38
                U mojego kłopoty zaczęły się wcześniej, ale rzeczywiście największe nasilenie
                objawów, gdy jeszcze nie był na lekach, obserwowałam u niego po pobycie w
                przedszkolu. Po pierwsze siłą rzeczy alergicy są mało odporni i łapią wszystko,
                a więc kontakt z grupą przedszkolną jest problemem dla jego układu
                immunologicznego. Po drugie wykładzina w przedszkolu, mało spacerów zwłaszcza
                teraz, pozamykane okna, a jeśli w grę wchodzi leżakowanie to równiez koc i
                poduszka, spanie w niewywietrzonym, pełnym pleśni, grzybów i roztoczy
                pomieszczeniu.
                Ja po diagnozie, Marcel ma alergie na ... powietrze (hihi)- roztocza, pleśń,
                grzyb, pyłki....... usunęłam z mieszkania dywany, zasłonki, kwiaty, które trzeba
                często podlewać i w swojej ziemi mają dużo paskudztw szkodzących alergikowi.
                zaczęłam stsoswać Allergof (płyn, którym opryskuje Celka pluszaki, materacyk,
                kanapę). Zwróć uwagę na to, czy syn podczas np. biegania, wariowania w domu ma
                ataki kaszlu, czy ciężko oddycha.
                Mam nadzieję, że nie uznasz, że się wymądrzam. Sama szukałam pomocy na forach, a
                a teraz mogę się odwdzięczyć.
                O wymienionym przez Ciebie learzu nic nie słyszałam i mam nadzieję , ż eto
                odpowiedni człowiek, na odpowiednim miejscu.
                • michaas Re: Gdzie zrobic badania w kerunku na astme i-lek 05.03.06, 16:31
                  Dzięki za odpowiedź.Dr Bremborowicz to lekarz z duzym doświadczeniem,pracuje na
                  szpitalnej,nie mam jeszcze wyrobionego zdania co do jej fachowości,ale innym
                  pomaga.Co to jest za płyn o ktorym pisałaś, ten Allegrof, gdzie go mozna
                  kupić,czy mozna nim spryskiwac psa?Pozdrawiam smile))
                  • martheatre Allergoff 07.03.06, 15:30
                    aerozol do zwalczania roztoczy kurzu domowego i usuwaniu alergenów roztoczy. My
                    spryskujemy materace, kanapę, fotele, dywanik (jeden jedyny, który zostawiliśmy
                    bo z Tygryskiem i Misiem Janoscha HIHI), dwa duże misie pluszowe (na wszelki
                    wypadek i tak siedzą w salonie, gdzie Marcel nie śpi) i konika na biegunach.
                    Działa przez 3 miesiące, ja nie dowierzam i stosuję co dwa miesiące. Psa nie
                    spryskuj!!!!! Biedaczek. My też mamy psa i nie byliśmy w stanie się go pozbyć
                    tak jak dywanów i zasłon. Zakazaliśmy mu wchodzić do Marcela pokoju, codziennie
                    jest szczotkowany i raz w miesiącu kąpany, ale za to JEST Z NAMI. No i odkurzamy
                    codziennie.

                    A tutaj adres strony: www.allergoff.pl
                    • michaas Re: Allergoff 07.03.06, 23:03
                      Dzieki za odpowiedź! No własnie, cały ambaras zawsze jest o pieska, bo nie
                      wszyscy rozumieja,że to tez członek rodziny!!!Nasz tez ma zakaz wchodzenia do
                      pokoju dziecka. Czy kupowałas przez internet aerozol?Pozdrawiam-mama
                      Michałka smile)
                      • martheatre Re: Allergoff 08.03.06, 15:57
                        Kupowałam w realu smile W aptece. Myślę, że znajdziesz bez trudu. Ja uznałam, że
                        psa nie wygonię z domu, dwa pluszaki tez musza zostać by dziecku psychiki nie
                        zaburzyć (HIHI).
                        • michaas Re: Allergoff 10.03.06, 21:16
                          Cześć! Mam pytanie, czy podawałas kiedyś swojemu dziecku Singulair?
                          • martheatre Re: Allergoff 12.03.06, 22:37
                            Podaję od roku. Singulair 4.
    • martheatre Re: Gdzie zrobic badania w kerunku na astme i-lek 12.03.06, 22:37
      Rzadziej się będę odzywać, bo Marcel leży w szpitalu. Ma zapalenie płuc.
      • michaas Re: Gdzie zrobic badania w kerunku na astme i-lek 13.03.06, 23:35
        Trzymaj sie, zyczę synkowi szybkiego powrotu do zdrowia, mój mały znowu w nocy
        zaczął kaszleć, buuuuu.........
        • martheatre Re: Gdzie zrobic badania w kerunku na astme i-lek 24.03.06, 18:42
          Home, sweet home!!!! Wypuścili po dwóch tygodniach. Sadyści.Do niedzieli w domu,
          potem spacerki, do przedszkola - boję się nawet pomyśleć.
          • michaas Re: Gdzie zrobic badania w kerunku na astme i-lek 30.03.06, 21:50
            Witam po przerwie.Mam nadzieję,że z Twoja pociecha juz dobrze.Pozdrawiam smile)))
            • martheatre Re: Gdzie zrobic badania w kerunku na astme i-lek 31.03.06, 07:19
              Jestem ciekawa, kiedy wyproszą nas grzecznie z forum za te prywatne pogaduszki,
              też się jakoś nikt nie dołączył. jesteśmy w domku. Od przedszkola trzymamy się z
              daleka. Po szpitalnych doświadczeniach przymierzam sie do kupna inhalatora. Może
              masz albo zansz jakieś opinie na ten temat? można sie pogubić w gąszczu informacji.
              • michaas Re: Gdzie zrobic badania w kerunku na astme i-lek 31.03.06, 20:01
                Witam! Niestety w temacie inhalatorów niewiele moge Ci pomóc, na forum-alrgie
                często przewijał sie ten temat, poszukaj tam.smile))
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka